Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που ελεγα δεν δινει την επιλογη για spen χειρόγραφο δηλαδή οταν ειναι στα ελληνικά. ...παταω το πλήκτρο δίπλα στο Sym αλλα δεν βγάζει το εικονίδιο για αλλαγή σε spen!

Πατάς παρατεταμένα το πλήκτρο δίπλα στο Sym και θα δεις την επιλογή.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πατάς παρατεταμένα το πλήκτρο δίπλα στο Sym και θα δεις την επιλογή.

 

Το παταω αλλα δεν βγαζει το εικονίδιο για spen

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες οσοι εχετε την τελευταια βαση με cosmote εχετε τιποτα περιεργα προβληματα με το σημα?

εμενα δυο τρεις φορες ενω έδειχνε σημα φουλ στην ουσια δεν ειχα σημα καθολου!

ουτε μπορουσα να με παρουν τηλ ουτε να παρω!

το επαθα και σημερα το απογευμα ενω περιμενα τηλ απο το αφεντικο μου!

εφαγα και κατσάδα μαλιστα γιατι νομιζε ο ανθρωπος οτι το εκλεισε..

συνήθως το παθαινει οταν υπαρχει έντονη αλλαγή απο 2g σε 3g σημα...αλλα οπως και να ναι ειναι σοβαρο το θεμα!

θυμαμαι και αλλο παιδι απο εδω ειχε παρόμοιo προβλημα!

δεν θυμαμαι αν ηταν cosmote και αυτος...

Μου το έκανε και μένα. Κάποια εφαρμογή σου σου δημιούργησε πρόβλημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363341

Link to comment
Share on other sites

Το παταω αλλα δεν βγαζει το εικονίδιο για spen

 

Πηγαινε διαχείριση εφαρμογών-ολα βρες το πληκτρολογιο της samsung πατα πανω του, κανε διαγραφη δεδομενων και κανε επανεκινηση. Θα χρειαστει να ξαναβαλεις τις γλωσσες παλι

Link to comment
Share on other sites

Εχω το πληκτρολόγιο Swype και γράφω με unicode 70 χαρακτήρες από επιλογή.

Σήμερα πήγα να στείλω ένα αρκετά μεγάλο sms και είδα ότι μου το μετέτρεψε σε mms χωρίς να το ζητήσω.

Πως απενεργοποιείται αυτή η χαζομάρα;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε διαχείριση εφαρμογών-ολα βρες το πληκτρολογιο της samsung πατα πανω του, κανε διαγραφη δεδομενων και κανε επανεκινηση. Θα χρειαστει να ξαναβαλεις τις γλωσσες παλι

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου μου έλυσες το προβλημα... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το πληκτρολόγιο Swype και γράφω με unicode 70 χαρακτήρες από επιλογή.

Σήμερα πήγα να στείλω ένα αρκετά μεγάλο sms και είδα ότι μου το μετέτρεψε σε mms χωρίς να το ζητήσω.

Πως απενεργοποιείται αυτή η χαζομάρα;

 

Στις ρυθμίσεις του sms στην μέθοδο εισαγωγής επίλεξε το αλφάβητο GSM και θα γράφεις με 160 χαρακτηρες ή χρησιμοποίησε κάποιο άλλο πρόγραμμα για sms .

Ολα αυτα τα γράφει στο Συχνές Ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy Note II

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του sms στην μέθοδο εισαγωγής επίλεξε το αλφάβητο GSM και θα γράφεις με 160 χαρακτηρες ή χρησιμοποίησε κάποιο άλλο πρόγραμμα για sms .

Ολα αυτα τα γράφει στο Συχνές Ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy Note II

 

Διάβασε προσεκτικά τι γράφω. Δεν ζητάω 160 χαρ. Ξέρω που είναι η ρύθμιση.:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε προσεκτικά τι γράφω. Δεν ζητάω 160 χαρ. Ξέρω που είναι η ρύθμιση.:rolleyes:

 

Γιατί τότε δεν ο γυρίζεις στους 160 ώστε να μην εχεις πρόβλημα :confused: .

Αν είσαι root διάβασε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2182816

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τότε δεν ο γυρίζεις στους 160 ώστε να μην εχεις πρόβλημα :confused: .

Αν είσαι root διάβασε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2182816

 

Γιατί το swype πληκτρολόγιο σε GSM 160 στέλνει τα γράμματα που τονίζονται με τόνους. Δηλ ΕίΜΑΙ ΚΟΥΛόΣ.:lol:

 

Δεν με ενδιαφέρει να χρεώνομαι 70 χαρ. αλλά θέλω να στέλνω 5-6 sms μαζί και όχι να μου το μετατρέπει σε mms.:blink:

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είμαι root οπότε δεν παίζει. Τι λαμακία της Samsung είναι αυτή ρε φούστη μου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

@elteo Μόνο με καμία εφαρμογή τύπου Handcent/Go. Δυστυχώς, η Samsung μέσα στην καταπληκτική υλοποίηση της εφαρμογής sms είναι και η έλλειψη επιλογής απενεργοποίησης της μετατροπής σε mms.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τηλεφωνο στις ρυθμισεις γραφει οτι εχει μνημη 10.5 γιγα(μεσα το facebook,paper artist,κ.τ.λ)...μπορει καποιος να μου εξηγησει τα αλλα 5.5 τι ειναι??
Link to comment
Share on other sites

Μην βάλει κανείς σας το νέο Maps.. (version 7)

Μεγαλη πατάτα, χάθηκαν και οι offline χάρτες μου! )

 

Ευτυχώς το παλιο το ειχα κανει backup το προηγούμε 6.4.14 στο τιτανιουμ..

Link to comment
Share on other sites

Για τους ιδιοκτήτες Samsung συσκευών (και όχι μόνο) υπάρχει το Polaris Office που είναι δωρεάν και το κατεβάζεις από Samsung Apps.
Ok ευχαριστω με αυτο το προγραμμα μπορω μονο να ανοιγω αρχεια office η μπορω να κανω και edit?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω με αυτο το προγραμμα μπορω μονο να ανοιγω αρχεια office η μπορω να κανω και edit?

Το προεγκατεστημένο είναι για ανάγνωση μόνο. Δεν έχω υπόψιν αν η έκδοση στο Samsung apps είναι διαφορετική.

Για επεξεργασία δες το Kingsoft Office δωρεάν στο Play. Για περισσότερες πληροφορίες καλύτερα στο θέμα των εφαρμογών πριν μας την πουν για off topic!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω με αυτο το προγραμμα μπορω μονο να ανοιγω αρχεια office η μπορω να κανω και edit?

 

Στο ipad που το δουλεψα μπορουσες να κανεις τα παντα.Τωρα αυτο που ειναι δωρεαν δεν ξερω αν σε αφηνει να επεξεργαστεις αρχεια.Αν το εχει δουλεψει καποιος αλλος ας απαντησει.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Τις τελευταίες μέρες έχω πρόβλημα με video flash. Δε μου παίζουν και μου βγάζει μύνημα ότι δεν έχω συμβατό player.

Επίσης δε μπαίνει σε σελίδες adf.ly....ενώ πιο παλιά έμπαινα παντού.

Σημειώστε ότι έχω εγκατεστημένο το flash player είμαι root και stock browser. (Έχω δοκιμάσει και με άλλους browser που υποστηρίζουν flash όπως ο boat αλλά τίποτα..)

 

Καμιά ιδέα κανείς γιατί έχω αρχίσει και τα παίρνω...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρατήρησα ότι τα video και οι φωτογραφίες που έχω τραβήξει τις τελευταίες μέρες έχουν ένα γαλάζιο σημαδάκι σε ένα σημείο, το οποίο είναι σταθερό σε μέγεθος και παρουσιάζει μικρή κινητικότητα κατά τη λήψη video ενώ είναι σταθερή η θέση του κατά τη λήψη φωτογραφιών. το σημαδάκι βρίσκεται αριστερά κάτω της οθόνης. αν κάνω zoom σε αλλο σημείο κατά την εγγραφή του video, το σημαδάκι δεν φαίνεται κατά την αναπαραγωγή του video. Το έχει ξανακούσει κανείς αυτό;
Link to comment
Share on other sites

μόλις παρατήρησα ότι τα video και οι φωτογραφίες που έχω τραβήξει τις τελευταίες μέρες έχουν ένα γαλάζιο σημαδάκι σε ένα σημείο, το οποίο είναι σταθερό σε μέγεθος και παρουσιάζει μικρή κινητικότητα κατά τη λήψη video ενώ είναι σταθερή η θέση του κατά τη λήψη φωτογραφιών. το σημαδάκι βρίσκεται αριστερά κάτω της οθόνης. αν κάνω zoom σε αλλο σημείο κατά την εγγραφή του video, το σημαδάκι δεν φαίνεται κατά την αναπαραγωγή του video. Το έχει ξανακούσει κανείς αυτό;

 

Εχω δει μπλε γραμμη σε s3.Προβλημα της καμερας φανταζομαι.Και σε pc αν δεις την φωτογραφια εχει μπλε σημαδι.Σωστα;Αν ναι δεν ειναι η οθονη του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρατήρησα ότι τα video και οι φωτογραφίες που έχω τραβήξει τις τελευταίες μέρες έχουν ένα γαλάζιο σημαδάκι σε ένα σημείο, το οποίο είναι σταθερό σε μέγεθος και παρουσιάζει μικρή κινητικότητα κατά τη λήψη video ενώ είναι σταθερή η θέση του κατά τη λήψη φωτογραφιών. το σημαδάκι βρίσκεται αριστερά κάτω της οθόνης. αν κάνω zoom σε αλλο σημείο κατά την εγγραφή του video, το σημαδάκι δεν φαίνεται κατά την αναπαραγωγή του video. Το έχει ξανακούσει κανείς αυτό;

Μάλλον είναι καμένο/κολλημένο pixel στον αισθητήρα της φωτογραφικής μηχανής. Καμένα/κολλημένα pixels υπάρχουν σχεδόν πάντα σε αισθητήρες μεγάλης ανάλυσης που είναι πολύ μικροί σε φυσικό μέγεθος, λόγω ατελειών στη διαδικασία κατασκευής των αισθητήρων. Τα "κακά" αυτά pixels μαρκάρονται κατά την παραγωγή της συσκευής και αφαιρούνται αυτόματα μέσω ειδικών αλγόριθμων που τρέχουν μέσα στη συσκευή, ώστε ο χρήστης να βλέπει μια καθαρή εικόνα χωρίς στίγματα.

 

Σε μερικές όμως περιπτώσεις υπάρχουν pixels που καίγονται/κολλάνε μετά από πολύ καιρό, όταν η συσκευή είναι ήδη στα χέρια του χρήστη. Επειδή η συσκευή δεν γνωρίζει την ύπαρξή τους δεν μπορεί να τα αφαιρέσει, με αποτέλεσμα να φαίνονται ως μόνιμα στίγματα σε κάθε φωτογραφία/video. Το φαινόμενο αυτό επιδεινώνεται με την αύξηση της θερμοκρασίας γι' αυτό και παρατηρείται ιδιαίτερα το καλοκαίρι.

 

Μήπως άφησες τη συσκευή κάτω απ' τον ήλιο για μεγάλο χρονικό διάστημα; Αν ναι, τότε ίσως αυτό να σου χάλασε κάποια pixels του αισθητήρα...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την γρήγορη και κατατοπιστική απάντηση. Πάντως δεν το είχα αφήσει στη ζέστη. Η Samsung λέτε να καλύπτει κάτι τέτοιο ή ακολουθούν πολιτική καμμένων Pixel οθονών - δηλαδή δεν θεωρείται ελλάτωμα του προϊόντος μέχρι ένα αριθμό Pixel;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την γρήγορη και κατατοπιστική απάντηση. Πάντως δεν το είχα αφήσει στη ζέστη. Η Samsung λέτε να καλύπτει κάτι τέτοιο ή ακολουθούν πολιτική καμμένων Pixel οθονών - δηλαδή δεν θεωρείται ελλάτωμα του προϊόντος μέχρι ένα αριθμό Pixel;

Δεν έχω ακούσει να υπάρχει πολιτική χαλασμένων pixels στον αισθητήρα, αλλά δεν χάνεις τίποτα να το πας και να ζητήσεις να στο καλύψει η εγγύηση. Μην τους πεις για πολιτικές χαλασμένων pixels κτλ., απλά κάνε τον άσχετο και πες τους ότι η κουκκίδα αυτή δεν υπήρχε πριν και σου χαλάει τις φωτογραφίες και τα videos και ζήτησε να στο φτιάξουν.

 

Υπάρχω εγώ, η μάλλον υπήρχα μέχρι το μεσημέρι που το έδωσα χαχα :)

Θα πω πολλά πράγματα πιο αναλυτικά στου S4 το θέμα αλλά 1 θα πω εδώ...

Όποιος έχει μάθει στο θηρίο και δε τον ενοχλεί το μέγεθος να κάτσει στα αυγά του, τίποτα άλλο!

Φίλε Μάνο, από τότε που έπιασα στα χέρια μου το S4 το σκέφτομαι συνέχεια να το χτυπήσω και να έχω το Νοτέλι για development/test phone για κάποιες εφαρμογές που αναπτύσσω. Αλλά αυτά που λες με προβληματίζουν... Θα ήθελα πολύ να ακούσω τη γνώμη σου, αλλά ας μη βγούμε τελείως off-topic, θα τσεκάρω στο thread του S4 για γνώμες χρηστών.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

αυτό δεν περίμενα ποτέ να το πω αλλά δυστυχώς το νοτελάκι μου έπεσε στο νερό.....

μα από όλα τα κινητά που είχα αυτό βρήκε να πέσει μέσα.....

ελπίζω οτι θα συνέλθει......

 

κλαψ.....

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

ναι....

τίναξα το νερό, το σκούπισα, προσπάθησα να σκουπίσω ανάμεσα σε επαφές, στη θέση σιμ και κάρτας.... τώρα είναι στο ρύζι....

ελπίζω να μην φτιάξω καμιά ακριβή σούπα με γεύση από σαμσουνγκ......

γκρρρ....

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...