Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι σε wind με micro sim (όχι κομμένη). Μονο στο σπίτι όπου δεν έχω τέλειο σήμα, 5-6 φορές σε 8 μήνες έχω παρατηρήσει ότι ενώ δείχνει να έχει σήμα (και αυτό είναι που με ενοχλεί), δεν έχω δίκτυο κινητής, δηλ δεν μπορώ να κάνω εξερχόμενες ή να δεχθώ εισερχόμενες κλήσεις και sms. Με restart διορθώνεται. συνεπώς δεν είναι θέμα δικτύου αλλά θέμα συσκευής και είναι on topic. Δεν είχα δώσει σημασία γιατί είναι σπάνιο, αλλά είναι και ενοχλητικό γιατί όταν περιμένω κάποια σημαντική κλήση έχω τι σχετικό άγχος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι σε wind με micro sim (όχι κομμένη). Μονο στο σπίτι όπου δεν έχω τέλειο σήμα, 5-6 φορές σε 8 μήνες έχω παρατηρήσει ότι ενώ δείχνει να έχει σήμα (και αυτό είναι που με ενοχλεί), δεν έχω δίκτυο κινητής, δηλ δεν μπορώ να κάνω εξερχόμενες ή να δεχθώ εισερχόμενες κλήσεις και sms. Με restart διορθώνεται. συνεπώς δεν είναι θέμα δικτύου αλλά θέμα συσκευής και είναι on topic. Δεν είχα δώσει σημασία γιατί είναι σπάνιο, αλλά είναι και ενοχλητικό γιατί όταν περιμένω κάποια σημαντική κλήση έχω τι σχετικό άγχος...

Δοκίμασε να το βάλεις σε gsm (αν το έχεις σε 3g) για να δεις αν έχεις πάλι πρόβλημα ή δόκίμασε με κάρτα άλλης εταιρείας. Εμένα πιο πολύ για πρόβλημα του δικτύου κινητής μου φαίνεται παρά για hardware. Πχ αν έχεις οριακό 3g και χάνεται δεν στο γυρίζει σε gsm αλλά κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου το έχει κάνει ποτέ αυτό. Είμαι με vodafone.

 

 

BTW πως βλέπετε την κατανάλωση με το τελευταίο modem? Προσωπικά την βλέπω λίγο ανεβασμένη σε σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός των παραπάνω που γράφτηκαν το κάνει πολλές φορές όταν έχεις 2 sim κάρτες με ίδιο νούμερο και κλεινοντας τη 1 σε μέρος που δεν έχει καλό σήμα και ανοίγοντας την άλλη συσκευή τότε σου λέει αυτό, ότι δηλαδή δεν είναι εγγεγραμμένο στο δίκτυο

Δεν είναι τίποτα, άνοιγμα κλείσιμο της εφαρμογής του τηλεφώνου και είναι Ok.

Μόνο 1 φορά χρειάστηκε restart η συσκευή γιατί δε το έβρισκε

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πριν μερικές σελίδες κάποιος έχασε σήμα δικτύου. Μου έχει συμβεί και εμένα 2-3 φορές σε μια μέρα. ..έχει συμβεί σε άλλους?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε wind με micro sim (όχι κομμένη). Μονο στο σπίτι όπου δεν έχω τέλειο σήμα, 5-6 φορές σε 8 μήνες έχω παρατηρήσει ότι ενώ δείχνει να έχει σήμα (και αυτό είναι που με ενοχλεί), δεν έχω δίκτυο κινητής, δηλ δεν μπορώ να κάνω εξερχόμενες ή να δεχθώ εισερχόμενες κλήσεις και sms. Με restart διορθώνεται. συνεπώς δεν είναι θέμα δικτύου αλλά θέμα συσκευής και είναι on topic. Δεν είχα δώσει σημασία γιατί είναι σπάνιο, αλλά είναι και ενοχλητικό γιατί όταν περιμένω κάποια σημαντική κλήση έχω τι σχετικό άγχος...

 

Μου το έκανε κ μένα αυτο - wind έχω - κ μου είπαν να μην το έχω στο αυτόματο!!

Εάν θέλω 3G να το αλλάζω χειροκινητα!!! Απο τότε δεν μου το εχει κάνει ξανά!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι με την τελευταία αναβάθμιση πριν δεν το έκανε. Πρέπει να είναι το νέο μόντεμ
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι με την τελευταία αναβάθμιση πριν δεν το έκανε. Πρέπει να είναι το νέο μόντεμ

 

Ναι αυτό το ξανά είπαμε αυτό, στην τελευταία αναβάθμιση το μόντεμ έχει πρόβλημα... Και ούτε μπορείτε να γυρίσετε σε προηγούμενο μόντεμ με την τελευταία ρομ, εγώ που είμαι με custom rom έβαλα το XXDMF1 μόντεμ για να στρώσει...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν χαλάσει πολύ τις ρομ πάντως. ..Κάθε νέα και χειρότερη

 

Ίσως να έχεις δίκιο, προσοχή όμως όσοι είστε ροοτ μη βάλετε παλαιότερο μόντεμ γιατί όσοι το κάνανε χάσανε το imei τις συσκευής... Η περιμένετε το νέο update η αν θέλετε περνάτε ολόκληρη παλαιότερη έκδοση ρομ με odin...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για βοηθειστε λιγο...το πηρα σημερα και το πληκτρολογιο στα μυνηματα ειναι στα αγγλικα και δεν αλλαζει επι τοπου στα ελληνικα...πρεπει να παω απο την αρχη να το αλλαξω...δηλαδη μου περνει 1 λεπτο να το αλλαζω απο τα ελληνικα στα αγγλικα..τι κανουμε???
Link to comment
Share on other sites

Οταν σέρνεις το space απο αριστερά προς τα δεξιά η το αντίθετο δεν αλλάζει η γλώσσα; έχεις και τις δύο επιλεγμένες;
Link to comment
Share on other sites

Οταν σέρνεις το space απο αριστερά προς τα δεξιά η το αντίθετο δεν αλλάζει η γλώσσα; έχεις και τις δύο επιλεγμένες;

 

οχι,δεν αλλαζει...μενει στα αγγλικα!!

Link to comment
Share on other sites

οχι,δεν αλλαζει...μενει στα αγγλικα!!

 

Δεν αλλάζει γιατί έχεις βάλει σαν γλώσσα πληκτρολογίου μόνο τα αγγλικά..βάλε και τα ελληνικά και όταν σερνεις το space θα αλλάζει..:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει γιατί έχεις βάλει σαν γλώσσα πληκτρολογίου μόνο τα αγγλικά..βάλε και τα ελληνικά και όταν σερνεις το space θα αλλάζει..:)

 

αυτο εφταιγε...σε ευχαριστω φιλε,το φτιαξα:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους... Θα προσπαθήσω να γίνω όσο πιο κατανοητός γίνεται... Εδώ και 3-4 μέρες μου βγάζει μια ειδοποιήσει και όπως σέρνω την μπάρα για να δω τι είναι μου λέει να στείλω μήνυμα και να κερδίσω ένα iphone 5 μια φορά πάτησα επάνω να δω τι είναι και με έβαλε στα μηνύματα και πιο συγκεκριμένα στη δημιουργία νέου μηνύματος με έτοιμο τον αριθμό να το στείλω κτλπ... Το θέμα μου είναι γιατί μου βγάζει κάθε μέρα πλέον αυτή την ειδοποιήσει ενώ δεν μου την έβγαζε ποτέ και πως μπορώ να το κάνω να μην μου την ξανά βγάλει?? Δεν είναι πειραγμένο το κινητό και αυτό γίνεται όταν έχω το wi-fi ή τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας ανοικτά ( πάνω κάτω την ίδια ώρα κάθε μέρα ) αύριο θα το τραβήξω και photo αν είναι να το δείτε.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή σου το κανει ,κατέβασε κάποιο πρόγραμμα( π.χ Lookout Ad Network Detector ) απο το play για να δεις ποια είναι ή αν είσαι root βαλε το adfree .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους... Θα προσπαθήσω να γίνω όσο πιο κατανοητός γίνεται... Εδώ και 3-4 μέρες μου βγάζει μια ειδοποιήσει και όπως σέρνω την μπάρα για να δω τι είναι μου λέει να στείλω μήνυμα και να κερδίσω ένα iphone 5 μια φορά πάτησα επάνω να δω τι είναι και με έβαλε στα μηνύματα και πιο συγκεκριμένα στη δημιουργία νέου μηνύματος με έτοιμο τον αριθμό να το στείλω κτλπ... Το θέμα μου είναι γιατί μου βγάζει κάθε μέρα πλέον αυτή την ειδοποιήσει ενώ δεν μου την έβγαζε ποτέ και πως μπορώ να το κάνω να μην μου την ξανά βγάλει?? Δεν είναι πειραγμένο το κινητό και αυτό γίνεται όταν έχω το wi-fi ή τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας ανοικτά ( πάνω κάτω την ίδια ώρα κάθε μέρα ) αύριο θα το τραβήξω και photo αν είναι να το δείτε.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Για κοιτα τι εφαρμογες εβαλες τις τελευταιες μερες,καποια απο αυτες σου κανει <νερα> ;)

(Μιχαλη σαν τον ανεμο ποσταρεις τελευταια:lol: )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους... Θα προσπαθήσω να γίνω όσο πιο κατανοητός γίνεται... Εδώ και 3-4 μέρες μου βγάζει μια ειδοποιήσει και όπως σέρνω την μπάρα για να δω τι είναι μου λέει να στείλω μήνυμα και να κερδίσω ένα iphone 5 μια φορά πάτησα επάνω να δω τι είναι και με έβαλε στα μηνύματα και πιο συγκεκριμένα στη δημιουργία νέου μηνύματος με έτοιμο τον αριθμό να το στείλω κτλπ... Το θέμα μου είναι γιατί μου βγάζει κάθε μέρα πλέον αυτή την ειδοποιήσει ενώ δεν μου την έβγαζε ποτέ και πως μπορώ να το κάνω να μην μου την ξανά βγάλει?? Δεν είναι πειραγμένο το κινητό και αυτό γίνεται όταν έχω το wi-fi ή τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας ανοικτά ( πάνω κάτω την ίδια ώρα κάθε μέρα ) αύριο θα το τραβήξω και photo αν είναι να το δείτε.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Έχεις βάλει κάποια εφαρμογή που σου κατεβάζει διαφημιστικά μηνύματα. Την ώρα που θα στο ξαναβγάλει θα κατεβάσεις την notification bar και θα κρατήσεις πατημένο το δάκτυλο απάνω στην ειδοποίηση. Τοτε θα σου ανοίξει ο διαχειριστής εφαρμογών στην συγκεκριμένη εφαρμογή που σου κατεβάζει τα διαφημιστικά. Το μόνο που έχεις να κάνεις να ξετικάρεις την εμφάνιση ειδοποιήσεων. :)

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτα τι εφαρμογες εβαλες τις τελευταιες μερες,καποια απο αυτες σου κανει <νερα> ;)

Το dark avenger έχω κατεβάσει και παίζω ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gamevil.doz.global ) αλλά δεν το έκανε από την πρώτη μέρα αυτό... Από την άλλη πάλι αυτό το παιχνίδι θέλει internet για να παίξεις και όταν το ανοίγεις σου βγάζει κάτι διαφημίσεις αλλά τις κλείνω... Τι να πω αδελφέ δεν ξέρω

 

Έχεις βάλει κάποια εφαρμογή που σου κατεβάζει διαφημιστικά μηνύματα. Την ώρα που θα στο ξαναβγάλει θα κατεβάσεις την notification bar και θα κρατήσεις πατημένο το δάκτυλο απάνω στην ειδοποίηση. Τοτε θα σου ανοίξει ο διαχειριστής εφαρμογών στην συγκεκριμένη εφαρμογή που σου κατεβάζει τα διαφημιστικά. Το μόνο που έχεις να κάνεις να ξετικάρεις την εμφάνιση ειδοποιήσεων.

Είσαι άπαιχτος σας ευχαριστώ και τους 2 θα το δω.... Όντως αυτό είναι παιδιά το game που κατέβασα... Το ξεκλίκαρα τώρα θα δούμε... Ευχαριστώ και πάλι

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Το dark avenger έχω κατεβάσει και παίζω ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gamevil.doz.global ) αλλά δεν το έκανε από την πρώτη μέρα αυτό... Από την άλλη πάλι αυτό το παιχνίδι θέλει internet για να παίξεις και όταν το ανοίγεις σου βγάζει κάτι διαφημίσεις αλλά τις κλείνω... Τι να πω αδελφέ δεν ξέρω

 

 

Είσαι άπαιχτος σας ευχαριστώ και τους 2 θα το δω.... Όντως αυτό είναι παιδιά το game που κατέβασα... Το ξεκλίκαρα τώρα θα δούμε... Ευχαριστώ και πάλι

 

Μπες στο διαχειριστή εφαρμογών, βρες το παιχνίδι και ξετικάρισε την εμφάνιση ειδοποιήσεων.

 

***Παρακαλώ να διαγραφεί αφού λύθηκε το θέμα σε προηγούμενο ποστ!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο διαχειριστή εφαρμογών, βρες το παιχνίδι και ξετικάρισε την εμφάνιση ειδοποιήσεων.

Το έκανα και μου έβγαλε ειδοποιήσει ότι αν το κάνω ίσως να χάσω σημαντικές ενημερώσεις αλλά το ξετίκαρα και πρόσεξα ότι και άλλες εφαρμογές το έχουν αυτό όμως

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και μου έβγαλε ειδοποιήσει ότι αν το κάνω ίσως να χάσω σημαντικές ενημερώσεις αλλά το ξετίκαρα και πρόσεξα ότι και άλλες εφαρμογές το έχουν αυτό όμως

 

Όλες οι εφαρμογές το έχουν, αλλά ορισμένα παιχνίδια σου σπάνε τα νεύρα με τα διαφημιστικά. Τις ενημερώσεις απο το play store θα τις παίρνει κανονικά, μην ανησυχείς. :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε ενα update 28mb σε ελληνικο note.

Εμενα,σημερα 13/7 κοιτωντας για ενημερωση,ειδα οτι ειχε μια 24.7ΜΒ νομιζω.

Εγινε ΟΚ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...