Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι;οταν μιλατε κ κατεβασε το τηλ για να κλεισετε την κληση δεν αργει να εμφανιστει το μενου;;τι φταιει;;εχω απενεργοποιησει την κινηση γενικα...σαν να αργει ο proximity sensor...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;οταν μιλατε κ κατεβασε το τηλ για να κλεισετε την κληση δεν αργει να εμφανιστει το μενου;;τι φταιει;;εχω απενεργοποιησει την κινηση γενικα...σαν να αργει ο proximity sensor...

 

Λίγο αργεί. Αντε 1 sec.

Δεν είναι πολύ και πιστεύω πως είναι φυσιολογικό. Εκτός και αν εσένα αργεί περισσότερο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;οταν μιλατε κ κατεβασε το τηλ για να κλεισετε την κληση δεν αργει να εμφανιστει το μενου;;τι φταιει;;εχω απενεργοποιησει την κινηση γενικα...σαν να αργει ο proximity sensor...

2με3...δεν ειναι κ πολυ φυσιολογικο αλλα οχι κ τοσο ενοχλητικο.απλα το αναφερω μηπως υπαρχει καμια λυση.ευχαριστω.

 

Οταν εχεις πολλες κλησεις μεσα στην ημερα και βεβαια ειναι ΠΟΛΥ ενοχλητικο

Ισως ειναι το μονο που με ενοχλει στο Note II

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως εχει παρατηρησει κανεις με την τελευταια εκδοση του skype αυξημενη καταναλωση μπαταριας ορισμενες φορες?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο είναι. Η καλύτερα το βύσμα. Σε λίγες μέρες θα πάψει να φορτίζει εντελώς.

Κάτι συμβαίνει με τις επαφές και χαλαρώνουν.

Φρόντισε να βρεις κάποιο άλλο που να είναι χοντρό γιατί ο φορτιστής είναι δυνατός.

Η nokia έχει καλούς.

Τα ίδια είχα παλιότερα με το καλώδιο του ipad. Αλλά αυτό κοβόταν δεν χαλούσε το βύσμα.

Αυτό θα κάνω Κώστα. Θα βάλω αυτό που έχω από το Desire. 3 χρόνια κι είναι σκυλί. Γενικώς ό,τι φορτιστή είχα από HTC δεν έχει πάθει τίποτα. Θα έπαιρνα άλλο της Samsung αλλά σκέφτονται μήπως έχω τα ίδια. Για να δω πως θα πάνε οι δοκιμές. Ευχαριστώ κι εσένα και τον galanakop. Με καθησυχάσατε για την ώρα! :)

2με3...δεν ειναι κ πολυ φυσιολογικο αλλα οχι κ τοσο ενοχλητικο.απλα το αναφερω μηπως υπαρχει καμια λυση.ευχαριστω.

Οταν εχεις πολλες κλησεις μεσα στην ημερα και βεβαια ειναι ΠΟΛΥ ενοχλητικο

Ισως ειναι το μονο που με ενοχλει στο Note II

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο και μιλάω συχνά. Μέχρι να το φέρω από το αυτί στο πρόσωπο έχει ανοίξει. Αν το κάνω πολύ απότομα και επαναλαμβανόμενα έχει μια στιγμιαία καθυστέρηση αλλά με τίποτα 2-3 sec.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με την καθυστέρηση μου εχει συμβεί αλλά δεν θυμάμαι πότε και γιατί.

Δεν είναι κάτι φυσιολογικό.

 

Ίσως έχει σχέση με κάποια αλλη εφαρμογή.

Για παράδειγμα το Viber πολύ συχνά δεν ενεργοποιεί τον αισθητήρα και παραμένει η οθόνη ανοικτή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω Κώστα. Θα βάλω αυτό που έχω από το Desire. 3 χρόνια κι είναι σκυλί. Γενικώς ό,τι φορτιστή είχα από HTC δεν έχει πάθει τίποτα. Θα έπαιρνα άλλο της Samsung αλλά σκέφτονται μήπως έχω τα ίδια. Για να δω πως θα πάνε οι δοκιμές. Ευχαριστώ κι εσένα και τον galanakop. Με καθησυχάσατε για την ώρα! :)

 

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο και μιλάω συχνά. Μέχρι να το φέρω από το αυτί στο πρόσωπο έχει ανοίξει. Αν το κάνω πολύ απότομα και επαναλαμβανόμενα έχει μια στιγμιαία καθυστέρηση αλλά με τίποτα 2-3 sec.

Στο κλεισιμο ειναι το προβλημα της καθυστερησης, ειδικα αν πρεπει να κανεις μια αλλη κληση κολλητα σε πιανει τρελα εστω και αν ειναι 1,5'-2'' :mad:

Βεβαια οπως εχει συνηθισει κανεις, αλλους τους ενοχλει κ αλλους οχι

 

ps

Viber δεν χρησιμοποιω

Edited by Jig
ps
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με την καθυστέρηση μου εχει συμβεί αλλά δεν θυμάμαι πότε και γιατί.

Δεν είναι κάτι φυσιολογικό.

 

Ίσως έχει σχέση με κάποια αλλη εφαρμογή.

Για παράδειγμα το Viber πολύ συχνά δεν ενεργοποιεί τον αισθητήρα και παραμένει η οθόνη ανοικτή.

Κι αυτό παίζει (να είναι από κάποια εφαρμογή) αλλά το Viber το έχω και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο για την ώρα.

Τώρα που είπες για αισθητήρα, να πω πως με την 4.1.2 δεν μου έχει τύχει ακόμα να ξαναμείνει ο αισθητήρας μόνιμα ανοιχτός (αυτό το αχνό κόκκινο που είχε συζητηθεί αρκετές σελίδες πιο πριν. Δεν ξέρω αν τυχαίο, ίσως να διόρθωσαν κάτι.

Στο κλεισιμο ειναι το προβλημα της καθυστερησης, ειδικα αν πρεπει να κανεις μια αλλη κληση κολλητα σε πιανει τρελα εστω και αν ειναι 1,5'-2'' :mad:

Βεβαια οπως εχει συνηθισει κανεις, αλλους τους ενοχλει κ αλλους οχι

 

ps

viber δεν χρησιμοποιω

Κάτσε γιατί δεν είμαι σίγουρη ότι λέμε το ίδιο. Εννοείς όταν πατήσεις το end call που σου βγάζει από κάτω τις επιλογές <Κλήση>, <Αποστολή μηνύματος> και κάτι ακόμα; Ότι καθυστερεί να σε επιστρέψει στο call log? Αν εννοείς αυτό, είναι λογικό ότι θα σου δώσει ένα sec για να χρησιμοποιήσεις τις επιλογές που δίνει, αν τις χρειάζεσαι. Εγώ αν θέλω να φύγω κατευθείαν και να πάρω άλλο τηλ. πατάω back. Αν εννοείς κάτι άλλο, πες μου.

 

ΥΓ: Δουλεύω exDialer. Δεν ξέρω αν έχει διαφορά στον stock.

Edited by eltsele
Προσθήκη παράθεσης

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτσε γιατί δεν είμαι σίγουρη ότι λέμε το ίδιο. Εννοείς όταν πατήσεις το end call που σου βγάζει από κάτω τις επιλογές <Κλήση>, <Αποστολή μηνύματος> και κάτι ακόμα; Ότι καθυστερεί να σε επιστρέψει στο call log? Αν εννοείς αυτό, είναι λογικό ότι θα σου δώσει ένα sec για να χρησιμοποιήσεις τις επιλογές που δίνει, αν τις χρειάζεσαι. Εγώ αν θέλω να φύγω κατευθείαν και να πάρω άλλο τηλ. πατάω back. Αν εννοείς κάτι άλλο, πες μου.

 

ΥΓ: Δουλεύω exDialer. Δεν ξέρω αν έχει διαφορά στον stock.

και εγω xdialer.Τις ιδιες επιλογες βγαζει και εγω παταω back.

Μάλλον αυτο εννοει ο φιλος

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κατάλαβα απο το αρχικό ποστ ότι όταν κατεβάσεις το τηλέφωνο απο το αυτί σου για να τερματίσεις την κλήση, η οθόνη παραμένει κλειστή για κάποιο χρονικό διάστημα και δεν μπορείς να τερματισεις μέχρι να ανοίξει.

Αν όντως είναι αυτό δεν είναι καθόλου φυσιολογικό.

 

Αν όμως εννοείτε οτι αργεί λίγο να αποσυρθεί η εικόνα της κλήσης που τερματισαμε, όντως συμβαίνει. Κι εγω βγαίνω με back αν θέλω να κανω αλλη κλήση, η με το home button.

Υπάρχει σχετικό mod για rooted συσκευές αν δεν κάνω λάθος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

και εγω xdialer.Τις ιδιες επιλογες βγαζει και εγω παταω back.

Μάλλον αυτο εννοει ο φιλος

Οι επιλογές δεν έχουν να κάνουν με τον exDialer, απλώς για την ταχύτητα στο back το ανέφερα.:)

Εγώ πάντως κατάλαβα απο το αρχικό ποστ ότι όταν κατεβάσεις το τηλέφωνο απο το αυτί σου για να τερματίσεις την κλήση, η οθόνη παραμένει κλειστή για κάποιο χρονικό διάστημα και δεν μπορείς να τερματισεις μέχρι να ανοίξει.

Αν όντως είναι αυτό δεν είναι καθόλου φυσιολογικό.

 

Αν όμως εννοείτε οτι αργεί λίγο να αποσυρθεί η εικόνα της κλήσης που τερματισαμε, όντως συμβαίνει. Κι εγω βγαίνω με back αν θέλω να κανω αλλη κλήση, η με το home button.

Υπάρχει σχετικό mod για rooted συσκευές αν δεν κάνω λάθος.

Κι εγώ το 1ο κατάλαβα (που σε μένα δεν συμβαίνει, τουλάχιστον μέχρι τώρα) αλλά επειδή το ανέφερα πριν και είπε ο Jig "στο κλείσιμο είναι το πρόβλημα" λέω μήπως και εννοεί κάτι άλλο, ας αναφέρω και αυτή την περίπτωση.

Ναι φιλε το πρωτο εννοω.αργει να εμφανιστει η εικονα για να πατησω end call.ειναι μαυρη η οθονη για 2 sec.εσυ δεν το εχεις;;

Όχι, δεν είναι φυσιολογικό. Το κάνει και μετά από reboot που είναι φρέσκια η συσκευή; Το ρωτάω μήπως κάποια εφαρμογή που τρέχει στο background το δημιουργεί.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε το πρωτο εννοω.αργει να εμφανιστει η εικονα για να πατησω end call.ειναι μαυρη η οθονη για 2 sec.εσυ δεν το εχεις;;

 

Σε κάποια φάση μου το είχε κάνει αλλά όχι συνεχόμενα.

Δεν θυμάμαι όμως με ποια έκδοση λογισμικού ήμουν.

Πάντως δεν το έψαξα γιατί δεν το ξανά έκανε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εμενα μου το εκανε παντα.

Απο stock που ημουν αλλα και σε omega που ειμαι τωρα.

Ειναι ΠΟΛΥ ενοχλητικο ειδικα σε περιπτωσεις που παιρνω καποιον vodafone αριθμο και δεν το σηκωνει καποιος αυτο παει αυτοματα στον τηλεφωνητη και καποιες φορες δεν προλαβαινω να το κλεισω επειδη αργει να ανοιξει η οθονη 2-3 δευτερα.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εμενα μου το εκανε παντα.

Απο stock που ημουν αλλα και σε omega που ειμαι τωρα.

Ειναι ΠΟΛΥ ενοχλητικο ειδικα σε περιπτωσεις που παιρνω καποιον vodafone αριθμο και δεν το σηκωνει καποιος αυτο παει αυτοματα στον τηλεφωνητη και καποιες φορες δεν προλαβαινω να το κλεισω επειδη αργει να ανοιξει η οθονη 2-3 δευτερα.

 

Αν στο κάνει συνεχώς κανε ενα hard reset και δοκίμασε χωρίς εφαρμογές. Αν στο κάνει πρέπει να το πας για service. Υπάρχει πρόβλημα στους αισθητήρες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω αν είναι δικό μου η συμβαίνει σε όλα τα note...

Όταν μπαίνω στον στοκ browser παρότι έχω τη φωτεινότητα τέρμα η οθόνη είναι σαν να έχει ένα ελαφρώς γαλάζιο φίλτρο πράγμα που κάνει πολύ δύσκολη την ανάγνωση της οθόνης ακόμα και με συννεφιά, όπως σήμερα.

Όταν πατήσω το πλήκτρο back λίγο πριν βγει, η εικόνα του Google γίνεται λευκή και απίστευτα φωτεινή αλλά τότε βγαίνει, εννοείτε.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν την ξέρω;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Στο κλεισιμο ειναι το προβλημα της καθυστερησης, ειδικα αν πρεπει να κανεις μια αλλη κληση κολλητα σε πιανει τρελα εστω και αν ειναι 1,5'-2'' :mad:

Βεβαια οπως εχει συνηθισει κανεις, αλλους τους ενοχλει κ αλλους οχι

 

ps

Viber δεν χρησιμοποιω

Τελικα θελει διπλασιο χρονο απο αυτον που ειπα πιο πανω

Ειναι προβλημα αυτο παιδια και μαλιστα μεγαλο, 4'' για να κλεισει

Δειτε το βιντεακι

https://www.youtube.com/watch?v=52O-CcNYTTI

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα παρατηρήσει αλλα και εμενα το κάνει.Μαλλον είναι θεμα του dialer γιατι αν μετα τον τερματισμό της κλήσης πατήσεις το πισω πάει ακαριαία στις κλήσεις
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε το πρωτο εννοω.αργει να εμφανιστει η εικονα για να πατησω end call.ειναι μαυρη η οθονη για 2 sec.εσυ δεν το εχεις;;

 

+1 κι από μένα

 

εμένα κάνει πάντα τουλάχιστον 3 ή 4 δευτερόλεπτα... μαύρη οθόνη τελείως...

 

κι αυτό από την αρχή που το πήρα κι έτσι το συνήθισα νομίζοντας ότι είναι το φυσικό του

 

σκέφτομαι να ενεργοποιήσω την λειτουργία με την οποία κλείνεις τη συνομιλία με κάποιο από τα πλαϊνά κουμπιά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θελει διπλασιο χρονο απο αυτον που ειπα πιο πανω

Ειναι προβλημα αυτο παιδια και μαλιστα μεγαλο, 4'' για να κλεισει

Δειτε το βιντεακι

https://www.youtube.com/watch?v=52O-CcNYTTI

οποτε ο μονος τροπος για να κλεισει γρηγορα και να καλεσουμε αμεσα αλλον αριθμο κανουμε αυτο που μας λεει η φιλη etsele..... μετα τον τερματισμο παταμε το πληκτρο back

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είπαμε από χθες. Βγαίνεις με home button η back.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είπαμε από χθες. Βγαίνεις με home button η back.

 

Αυτό το δοκίμασα αλλά αν ο άλλος συνομιλητής δεν έχει κλείσει το τηλέφωνο από κει, τότε δεν τερματίζει την κλήση... Την μεταφέρει απλώς στο background...

 

Εγώ θέλω να τερματίζει η κλήση...

 

Μόλις ενεργοποίησα δοκιμαστικά τον τερματισμό κλήσης μέσω του πλήκτρου on/off στα δεξιά της συσκευής. Από το μενού Ρυθμίσεις/Προσβασιμότητα/"Απάντηση/τερματισμός κλήσεων"

 

Δε μένει παρά να το συνηθίσω...

 

;-)

Edited by spyrospatras

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...