Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα εγω εχω ενεργοποιημενο το 3G κανονικοτατα, απενεργοποιημενο το data και δουλευει κανονικοτατα. Δοκιμασμενο και σε στοκ και σε custom rom.

Το 3G τι το θες? Κανεις βιντεο κλησεις?

Παντως ειναι ξεχωριστα το ενα απο το αλλο.

 

οχι δεν με ενδιαφερει να κανω βιντεο κλησεις απλα ρωταω γιατι το παρατηρω και δεν ξερω πως να το σβησω τελειως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=30436&stc=1&d=1361650921

Με 150 Mbps δεν πρέπει να είναι η σύνδεση κανονικά?

Εσείς πόσο βλέπεται στα 5Ghz στο ρουτερ σας?

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και στα 5 GHz η ασύρματη καρτα δικτύου του Note?νομιζα μόνο στα 2,4 GHz. Εγώ γιατι δε βρισκω στο Note ενα ασυρματο δίκτυο που εκπέμπει στα 5 Ghz (το εφεδρικο μου στο σπίτι),ενώ το λαπτοπ το βρίσκει μια χαρα? :wacko:

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=30436&stc=1&d=1361650921

Με 150 Mbps δεν πρέπει να είναι η σύνδεση κανονικά?

Εσείς πόσο βλέπεται στα 5Ghz στο ρουτερ σας?

72 είναι στα 2.4ghz

 

Παίζει και στα 5 GHz η ασύρματη καρτα δικτύου του Note?νομιζα μόνο στα 2,4 GHz. Εγώ γιατι δε βρισκω στο Note ενα ασυρματο δίκτυο που εκπέμπει στα 5 Ghz (το εφεδρικο μου στο σπίτι),ενώ το λαπτοπ το βρίσκει μια χαρα? :wacko:

 

Παίζει κανονικά και στα 5 ghz.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο που έσπασε,το είχα πάνω στο καλοριφέρ, και από τη δόνηση με την κλήση έπεσε με τη γωνία όπως το κοιτάμε επάνω αριστερά. Στην αρχή δεν φάνηκε κάτι αλλά όταν το συναρμολόγησα και το άνοιξα δούλευαν μονο το ηχείο και τα λαμπάκια. Τελικά περίπου 180 ευρώ γιατί η οθόνη είναι μαζί με το touch. Δευτέρα θα το παραγγελθεί και κατα την Πέμπτη θα το έχω. Με γάμ...... κανονικά . :angry:

 

Συγνωμη φιλε μου αλλα ποσα θα ηθελες να δωσεις για την 5.5 ιντσων οθονη του κορυφαιου κινητου?Ο αδερφος μου πριν κανα 2μηνο εδωσε 150 για την 3.5 ιντσων οθονη του iPhone 4 και απ'οτι εχω ακουσει δεν υπαρχουν και γνησιες οθονες iPhone εκτος των μεταχειρισμενων..Ναι οι εποχες που ζουμε ειναι πολυ δυσκολες οικονομικα και τα 180 ειναι ενα αξιοσεβαστο ποσο αλλα πιστευω οτι σε γενικες γραμμες και σε σχεση με τον ανταγωνισμο πως ειναι μια καλη τιμη..

 

Υ.Γ.Εκτος εαν εννοεις για τις μερες που θα περιμενεις οτι σε γα....σαν

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο που έσπασε,το είχα πάνω στο καλοριφέρ, και από τη δόνηση με την κλήση έπεσε με τη γωνία όπως το κοιτάμε επάνω αριστερά. Στην αρχή δεν φάνηκε κάτι αλλά όταν το συναρμολόγησα και το άνοιξα δούλευαν μονο το ηχείο και τα λαμπάκια. Τελικά περίπου 180 ευρώ γιατί η οθόνη είναι μαζί με το touch. Δευτέρα θα το παραγγελθεί και κατα την Πέμπτη θα το έχω. Με γάμ...... κανονικά . :angry:

 

δεν το είχες σε θήκη?

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο αφήνω το τηλέφωνο πάντα σε επιφάνειες με 5 εκατοστά περιθώριο για να είμαι σίγουρος.

Και 180 καλά είσαι.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικά και στα 5 ghz.

 

Σιγουρα?τοτε γιατι το Note δε βλέπει το δίκτυό μου στα 5 GHz ενώ το λαπτοπ το βρίσκει και μάλιστα με φουλ σήμα ?

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωί ηρθε και μια μικρη αναβαθμιση 5 mb για τη γερμανικη ρομ DBT.Το τηλεφωνο εχει πια DMB2.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλιστα. Επιλογή 40 MHz mode από το ρουτερ για να συνδεθει στα 150Mbps.

Συγνώμη για την αναστάτωση.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Θα ήθελα να σας πω ένα κουλό που μου κάνει το note2 (4.1.1 stock ελληνικό).Όταν το έχω αθόρυβο στην δόνηση και πάω να πάρω τηλέφωνο τότε από μόνο του βγαίνει από την δόνηση και πάει στο δυνατό..Του έχει τύχει κανενός αυτό?είναι κάποιο bug ή κάποια ρύθμιση.Α το πρόβλημα φτιάχνει μόλις κλείσω και ανοίξω το κινητό.Έχει κανείς καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα?τοτε γιατι το Note δε βλέπει το δίκτυό μου στα 5 GHz ενώ το λαπτοπ το βρίσκει και μάλιστα με φουλ σήμα ?

Το δικό μου router είναι στα 2.4 ghz αλλά σε φίλο μου που έχει 5 ghz δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα?τοτε γιατι το Note δε βλέπει το δίκτυό μου στα 5 GHz ενώ το λαπτοπ το βρίσκει και μάλιστα με φουλ σήμα ?

 

Απο τις ρυθμισεις του note2 στο wifi εχεις επιλεγμενο το auto (για να βλεπει και τις δυο μπαντες?)

screenshot απο google rom αλλα αντιστοιχα ειναι και στη ρομ της samsung

http://db.tt/7ag6MTT3

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμισεις του note2 στο wifi εχεις επιλεγμενο το auto (για να βλεπει και τις δυο μπαντες?)

screenshot απο google rom αλλα αντιστοιχα ειναι και στη ρομ της samsung

http://db.tt/7ag6MTT3

 

στη ρομ της samsung που υπαρχει αυτη η ρυθμιση; γιατι πηγα wifi στο μενου για προχωρημενους και δεν εχει καμια επιλογη σαν το screenshot που εβαλες....

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μπακ απ με το andromizer για το εφς Θέλω όμως μια διευκρίνηση.Το μπακ απ πρέπει να γίνει με την ρομ που έχει το κινητό όταν το αγοράσεις ή δεν έχεις πρόβλημα αν φορτώσεις άλλη ρομ μέσω οντιν? Πάντα για επίσημες ρομ μιλάω.ξέρω ότι για καστομ δεν ισχύει αλλά αν έχω φορτώσει μια επίσημη γαλλική πχ θα έχω πρόβλημα?

Το αρχείο που δημιουργήθηκε είναι ένα efs.img 20mb.Είναι ανάλογο με το δικό σας?

Edited by karajim80
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα μπακ απ με το andromizer για το εφς Θέλω όμως μια διευκρίνηση.Το μπακ απ πρέπει να γίνει με την ρομ που έχει το κινητό όταν το αγοράσεις ή δεν έχεις πρόβλημα αν φορτώσεις άλλη ρομ μέσω οντιν? Πάντα για επίσημες ρομ μιλάω.ξέρω ότι για καστομ δεν ισχύει αλλά αν έχω φορτώσει μια επίσημη γαλλική πχ θα έχω πρόβλημα?

Το αρχείο που δημιουργήθηκε είναι ένα efs.img 20mb.Είναι ανάλογο με το δικό σας?

 

Δεν έχει σημασία με ποια rom θα κάνεις το backup .

Τόσα mb ειναι και το δικό μου , και το έκανα με το Backup/Restore EFS (IMEI) for SGNII

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με efs professional αλλά έχει τέσσερις επιλογές.Νομίζω ότι αυτή που λέει international variants είναι η σωστή.Δυο τρόπους χρησιμοποίησα επειδή για τον πρώτο δεν ήμουν σίγουρος.Αν είναι και οι δύο σωστοί και το ξέρει κάποιος στα σίγουρα ας το αναφέρει.andromizer and efs professional από μένα.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εμενα διορθώθηκε το προβλημα με τον καιρο απο χτες βρίσκει την περιοχη. Και εσενα πρέπει να ειναι ενταξει σωστα?

 

Ω ναι, μαλλον κατι προβλημα επαιζε με τον εντοπισμο!

 

 

στη ρομ της samsung που υπαρχει αυτη η ρυθμιση; γιατι πηγα wifi στο μενου για προχωρημενους και δεν εχει καμια επιλογη σαν το screenshot που εβαλες....

 

Και εγω δεν βρισκω κατι τετοιο, βεβαια παιζει μια χαρα στα 5GHz/150Mbps

Edited by Shadowjump

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω τη συσκευή root και στη συνέχεια όταν βγει το ελληνικό firmware, κάνω update σε 4.1.2 (από 4.1.1 EUR), χάνω τα δεδομένα;
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω τη συσκευή root και στη συνέχεια όταν βγει το ελληνικό firmware, κάνω update σε 4.1.2 (από 4.1.1 EUR), χάνω τα δεδομένα;

 

Αν δεν κάνεις factory reset δεν χάνεις τίποτα , μόνο το root θα φύγει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι, μαλλον κατι προβλημα επαιζε με τον εντοπισμο!

 

 

 

 

Και εγω δεν βρισκω κατι τετοιο, βεβαια παιζει μια χαρα στα 5GHz/150Mbps

 

Δεν το εχω πια το τηλεφωνο και οντως μπορει στο n2 να μην εχει επιλογη για τη μπαντα.Σιγουρα ομως αν το router εχει 2.4+5 το n2 βλεπει και τα δυο.Το ειχα τεσταρει αρκετες φορες με το belkin που ειχα παρει τελευταια και το 5 το εβλεπε μια χαρα και συνδεοταν

 

 

edit και απο τα specs(gsmarena)

 

 

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα ρουτερ με δυο μπαντες,και υποτιθεται οτι ο ανηψιος μου,που το εγκατεστησε,τις ειχε ενεργοποιησει και τις δυο.Το Νοτε ΙΙ ομως,δεν βγαζει τις επιλογες.Λες να μην εχουν ενεργοποιηθει και οι δυο μπαντες του ρουτερ;Γινεται αυτο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα ρουτερ με δυο μπαντες,και υποτιθεται οτι ο ανηψιος μου,που το εγκατεστησε,τις ειχε ενεργοποιησει και τις δυο.Το Νοτε ΙΙ ομως,δεν βγαζει τις επιλογες.Λες να μην εχουν ενεργοποιηθει και οι δυο μπαντες του ρουτερ;Γινεται αυτο;

 

Τουλάχιστον στο δικό μου (belkin) έχει επιλογή τί θέλω να έχω ενεργοποιημένο (2,4 ή 5 ή και τις 2).Έχω και τις 2 μπάντες και όλα μου τα κινητά βλέπουν και τις 2 εκτός του n7 που σωστά βλέπει μόνο τη 2,4 (δεν είναι dual band)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμισεις του note2 στο wifi εχεις επιλεγμενο το auto (για να βλεπει και τις δυο μπαντες?)

screenshot απο google rom αλλα αντιστοιχα ειναι και στη ρομ της samsung

http://db.tt/7ag6MTT3

 

Με Ελληνικό Cosmote 4.1.1 (ακόμα να βγει η 4.1.2 :rolleyes: ) δεν έχω τέτοια επιλογή. Πάω στα Advanced Settings του Wi-fi ,εχει καποιες από τις επιλογες που φαινονται και στο screenshot σου,κατω-κατω γραφει MAC και ΙΡ , αλλά επιλογή μπάντας δεν εχει,ενώ συνεχιζει να μη βρίσκει το ασυρματο δικτυο μου στα 5 GHz :wacko: . Τί μπορεί να φταίει ?

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Με Ελληνικό Cosmote 4.1.1 (ακόμα να βγει η 4.1.2 :rolleyes: ) δεν έχω τέτοια επιλογή. Πάω στα Advanced Settings του Wi-fi ,εχει καποιες από τις επιλογες που φαινονται και στο screenshot σου,κατω-κατω γραφει MAC και ΙΡ , αλλά επιλογή μπάντας δεν εχει,ενώ συνεχιζει να μη βρίσκει το ασυρματο δικτυο μου στα 5 GHz :wacko: . Τί μπορεί να φταίει ?

 

Κι εμενα δεν βγαζει την συγκεκριμενη επιλογη για να επιλεξω auto. H φωτο ειναι απο Note II? Ειμαι με Γαλικη 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...