Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε κατι αλλο, πανε ρυθμισεις/κινηση και απενεργοποιησε το γρηγορη ματια..Κανε reboot και δες..

 

Το quick glance ειναι απενεργοποιημένο. Με reboot οντως το αχνο κοκκινο φωτακι εξαφανιζεται. Αυτο που ρωτω ειναι αν μπορω να το διορθωσω χωρις reboot. Ευχαριστω για το χρονο σου παντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το quick glance ειναι απενεργοποιημένο. Με reboot οντως το αχνο κοκκινο φωτακι εξαφανιζεται. Αυτο που ρωτω ειναι αν μπορω να το διορθωσω χωρις reboot. Ευχαριστω για το χρονο σου παντως.

 

Οταν μιλαω και σ εμενα αναβει, και οταν σου αναβει σημαινει οτι εκεινη την ωρα λειτουργει για καποιο λογο...Εμενα αναβει οταν πρεπει, π.χ αν εχεις το ''απευθειας κληση'' ενεργοποιημενο μεσα απο την κινηση, οταν μπεις να διαβασεις ενα sms θα αναψει γιατι περιμενει να το βαλεις στο αυτι σου για να παρει απευθειας τηλεφωνο σ'αυτον που σου εστειλε το sms...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι κατοχος του Νότη εδω και 2 μηνες, με ελληνικη στοκ ρομ 4.1.1. Μεχρι σημερα όποτε έλεγχα για αναβαθμιση μου ελεγε οτι εχω την τελευταια ενημερωση. Σημερα που δοκιμασα ξανά μου εμφανιζει "Your device has been modified. Software updates are not available" Γνωριζει καποιος γιατι γινετε αυτό? Δεν εχω δοκιμάσει ουτε να το ρουταρω ουτε εχω πειραξει κατι σημαντικό.
Nexus 4 - Galaxy Note II - Galaxy Note 8.0
Link to comment
Share on other sites

Το quick glance ειναι απενεργοποιημένο. Με reboot οντως το αχνο κοκκινο φωτακι εξαφανιζεται. Αυτο που ρωτω ειναι αν μπορω να το διορθωσω χωρις reboot. Ευχαριστω για το χρονο σου παντως.

 

Και σε εμενα φιλε αναβει ο σενσορας και σε πολλους αλλους. Μην δινεις σημασια. Καποια λειτουργια θα φταιει.

Επισης συχνα πυκνα, αναβοσβηνει το λεντακι της προσοψης μπλε, χωρις κανενα λογο. Καποια εφαρμογη θα ευθυνεται. Επισης δεν δινω σημασια.

Αν ηταν αλλη συσκευη βεβαια, θα ειχε βουηξει ο τοπος...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Dbm2 end DBM4 είναι πραγματικά το κάτι άλλο ειδικά στην μπαταρία...

Εγώ παραμένω πιστός στην phoenix και από το πρωί φοράω την v3 όπου είναι εξαιρετική όπως η προηγούμενη...

 

Μαλλον εννοεις WanamLite :p

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πω πω.. τελευταιοι θα παρουμε την 4.1.2? :/

Σχεδον καθε μερα βλεπω ολο και καποιες χωρες την παιρνουν και εμεις τπτ :(

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοεις WanamLite :p

 

Οχι εννοω την phoenix v3 που ανεβασε το πρωι...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060389&page=178

1774 post

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οχι εννοω την phoenix v3 που ανεβασε το πρωι...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060389&page=178

1774 post

 

V7 δηλαδη :confused:

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

V7 δηλαδη :confused:

 

Έτσι...

Έκανα λάθος...

Ναι v7 εννοούσα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

Σπάνια αλλά σταθερά το κινητό μου βγάζει υπηρεσία ανταλλαγής μηνυμάτων διακόπηκε..

Έχει ιδέα κανείς τι μπορεί να είναι ?

Στανταρ κάτι έχω σβύσει που δεν πρέπει,ξέρει κανείς τι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αργυρη. Η συσκευη ειναι χωρις screen protector, χωρις quick glance, με στοκ 4.1.1 χωρις ροοτ και χωρις viber. Απ' οτι καταλαβα αυτο γινεται μετα απο κλησεις οπου πλησιαζω-απομακρυνω τη συσκευη απο το αυτι μου. Τι εννοεις δεν το εχεις στην κατοχη σου? Τι εγινε αν επιτρεπεται να ρωτησω?

 

Υπαρχει η ρυθμιση οταν μιλας στο τηλεφωνο και το πλησιασεις στο αυτι σου να κλεινει η οθονη. Αυτο συμβαινει 1ον για να μην πατηθει κανενα κουμπι και 2ον για να μην σου τρωει μπαταρια.

Γι'αυτο ενεργοποιειται ο σενσορας και λογικα μερικα δευτερολεπτα μετα απο την κληση πρεπει να κλεινει.

Απενεργοποιειται αλλα δεν θυμαμαι απο που.

Λογικα απο τις ρυθμισεις κλησεων.

 

Εχεις βαλει κανενα προγραμματακι οπως flip case control κτλ κτλ?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω μια καλησπερα...

 

Αγορασα δευτερη μπαταρια...

38€ απο την Σαμμυ την επισημη ( Samsung Italia)

 

Απιστευτα βολικο.

ξεχναω που ειναι ο φορτιστης!!!!!

Καθε 3-4 μερες τις φορτιζω και τις δυο.

 

Αρχιζω να αναθεωρω για τα unibody.

Πολυ σημαντικο η αποσπωμενη

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω μια καλησπερα...

 

Αγορασα δευτερη μπαταρια...

38€ απο την Σαμμυ την επισημη ( Samsung Italia)

 

Απιστευτα βολικο.

ξεχναω που ειναι ο φορτιστης!!!!!

Καθε 3-4 μερες τις φορτιζω και τις δυο.

 

Αρχιζω να αναθεωρω για τα unibody.

Πολυ σημαντικο η αποσπωμενη

Δημήτρη ελπίζω μετά από κανένα μήνα, να μην έχει προβλήματα εφαρμογής της καπάκι σου.

Καλές οι 2 μπαταρίες, αλλά φοβάμαι τα συχνά άνοιξε-κλείσε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αργυρη. Η συσκευη ειναι χωρις screen protector, χωρις quick glance, με στοκ 4.1.1 χωρις ροοτ και χωρις viber. Απ' οτι καταλαβα αυτο γινεται μετα απο κλησεις οπου πλησιαζω-απομακρυνω τη συσκευη απο το αυτι μου. Τι εννοεις δεν το εχεις στην κατοχη σου? Τι εγινε αν επιτρεπεται να ρωτησω?

 

Οπότε παίζει να θέλει factory reset για να ξεπεραστεί το πρόβλημα από τη στιγμή που δεν έχεις τίποτα από αυτά που σου είπα (και το viber που είπαν τα παιδιά).Θα δοκίμαζα πρίν το factory reset να απενεργοποιήσω τελείως το motion και από το settings-display κάποιες ρυθμίσεις που έχει για led control κτλ.

 

Το note2 το εφαγε το nexus 7 ;)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη ελπίζω μετά από κανένα μήνα, να μην έχει προβλήματα εφαρμογής της καπάκι σου.

Καλές οι 2 μπαταρίες, αλλά φοβάμαι τα συχνά άνοιξε-κλείσε.

Και εγω αυτο φοβαμαι :/

Σε σημειο μαλιστα και και για να βγαλω την καρτα μνημης το σκεφτομαι....

 

Το note2 το εφαγε το nexus 7 ;)

 

Δεν υπηρχε αμφιβολια !!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη ελπίζω μετά από κανένα μήνα, να μην έχει προβλήματα εφαρμογής της καπάκι σου.

Καλές οι 2 μπαταρίες, αλλά φοβάμαι τα συχνά άνοιξε-κλείσε.

 

Ειμαι κατοχος δευτερης μπαταριας εδω και 2,5 μηνες.Η μπαταρια με βγαζει 2 μερες αλλα λογω του οτι χρησιμοποιω το τηλεφωνο χωρις την flip case για αθλητικες δραστηριοτητες, βαζω-βγαζω το καπακι καθε μερα.Η εφαρμογη του ειναι οπως την πρωτη μερα παρολου που ειχα και γω την ιδια επιφυλαξη στην αρχη.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος δευτερης μπαταριας εδω και 2,5 μηνες.Η μπαταρια με βγαζει 2 μερες αλλα λογω του οτι χρησιμοποιω το τηλεφωνο χωρις την flip case για αθλητικες δραστηριοτητες, βαζω-βγαζω το καπακι καθε μερα.Η εφαρμογη του ειναι οπως την πρωτη μερα παρολου που ειχα και γω την ιδια επιφυλαξη στην αρχη.

 

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, έχεις το κινητό πάνω σου χωρίς θήκη, κάνοντας αθλητικές δραστηριότητες ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, έχεις το κινητό πάνω σου χωρίς θήκη, κάνοντας αθλητικές δραστηριότητες ;

 

Οχι βρε.Βγαζω την flip case.Βαζω το απλο καπακι και μετα βαζω το κινητο σε αλλη διαφανη θηκη που εχω προσαρμοσει στο διαδρομο γυμναστικης.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Χαχα μου θυμισες οταν ειχα ενα iPod με λαστιχενια θηκη και το στερεωνα στο διαδρομο ή στο ποδηλατο κατα τη διαρκεια της γυμναστικης!

Ειχα δει ταινιες και ταινιες !!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Χαχα μου θυμισες οταν ειχα ενα iPod με λαστιχενια θηκη και το στερεωνα στο διαδρομο ή στο ποδηλατο κατα τη διαρκεια της γυμναστικης!

Ειχα δει ταινιες και ταινιες !!

 

Ετσι ακριβως!μονο που εχω κατσει και εχω φτιαξει τη αθλητικη θηκη που υπαρχει στο ebay .

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη ελπίζω μετά από κανένα μήνα, να μην έχει προβλήματα εφαρμογής της καπάκι σου.

Καλές οι 2 μπαταρίες, αλλά φοβάμαι τα συχνά άνοιξε-κλείσε.

 

Μόνο στο Note2 δεν έχω δεύτερη μπαταρία. Στα Galaxy S, Sii και Siii φορτιζα με desk φορτιστή που φορτίζει παράλληλα το τηλέφωνο και την έξτρα μπαταρία.

Ποτέ δεν υπήρξε πρόβλημα.

Τα δοντάκια που έχει το καπάκι είναι πιο μαλακά οπότε ακόμα και αν χαλάσει, θα χαλάσουν αυτά στο καπάκι που είναι παμφθηνο.

Πρόβλημα αντιμετώπισαν κάποιοι με ψευτο μεταλλικά imitation καπάκια.

 

Τώρα για το unibody και την μόδα του υπάρχουν πολλές αιτίες. Μόνο στο Ζ βρίσκω πραγματική αιτία και αφορά την στεγανοποίηση.

Κατά τα άλλα το κόστος υλικών και συναρμολόγησης είναι φθηνότερο στις unibody.

Αν ανοίξετε το καπάκι σε οποιαδήποτε συσκευή, θα δείτε ότι όλα καλύπτονται από ένα έξτρα βιδωτο περίβλημα από πλαστικό που στα ακριβά τηλέφωνα δεν το λες της πλάκας.

Συνεπώς υπάρχει ένα έξτρα κόστος κατασκευής του υλικού συν μερικές έξτρα operations που στα unibody δεν χρειάζονται.

Είναι μια επινόηση της Apple την οποία εφαρμόζει σε όλες της τις συσκευές. Ακόμα και στα MacBook. Δικαίωμα της αλλά για πολλούς δεν είναι ότι πιο πρακτικό.

Θυμάστε παλιότερα στα λάπτοπ μόλις η μπαταρία έφτανε σε κάποιο σημείο, σου έβγαζε μήνυμα που έλεγε αντικαταστήστε την μπαταρία με άλλη φορτισμένη η συνδέστε το στην πρίζα.

 

Για μια ακόμα φορά λέω ότι είναι υπέρ του στυλ που είχε το HD2.

Καπάκι μικρότερο από το μισό της πλάτης της συσκευής ίσα να βγαίνει η μπαταρία και παράλληλα πάνω και κάτω άκαμπτο για ενίσχυση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οπότε παίζει να θέλει factory reset για να ξεπεραστεί το πρόβλημα από τη στιγμή που δεν έχεις τίποτα από αυτά που σου είπα (και το viber που είπαν τα παιδιά).Θα δοκίμαζα πρίν το factory reset να απενεργοποιήσω τελείως το motion και από το settings-display κάποιες ρυθμίσεις που έχει για led control κτλ.)

 

Δεν θελει factory reset, ετσι λειτουργει το τηλεφωνο. και το δικο μου και ενους φιλου μου που το πηρε εχθες και ακομη ουτε εφαρμογες εχει κατεβασει γιατι περιμενει λεει να βρεθουμε να του το κανω ροοτ και να βαλει αλλη ρομ,(τον πηρα τηλεφωνο για να τον ρωτησω αν κανει και στο δικο του το ιδιο)..Οταν δουλευει ο αισθητηρας αναβει ο αριστερος...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αργυρη. Η συσκευη ειναι χωρις screen protector, χωρις quick glance, με στοκ 4.1.1 χωρις ροοτ και χωρις viber. Απ' οτι καταλαβα αυτο γινεται μετα απο κλησεις οπου πλησιαζω-απομακρυνω τη συσκευη απο το αυτι μου. Τι εννοεις δεν το εχεις στην κατοχη σου? Τι εγινε αν επιτρεπεται να ρωτησω"

 

όπως είσαι μέσα στον dialer πατάς το αριστερό καπασιτιβ πλήκτρο του μενού >ρυθμίσεις κλήσεων > Αυτ. σβ. οθ. κατά τις κλήσεις.

 

Από εκεί απενεργοποιείται. Προσωπικά το βρίσκω πολύ χρηστικό πρώτον για να μην πατιούνται κουμπιά όπως προαναφέρθηκε και δεύτερον για την εξοικονόμιση μπαταρίας. Είναι καταπληκτικό που η εταιρία ενσωματώνει τόσο χρηστικά πράγματα και λέω ενσωματώνει γιατί όλα αυτά τα "καλούδια" προυπήρχαν σε εφαρμογές και λόγο της απήχησης που είχαν τα ενσωματώσανε με "μαρκετίστικο" τρόπο ώστε να στο προσφέρουν σαν επιπλέον χαρακτηριστικό και να πουλάει. Σίγουρα όχι ολα τα χαρακτηριστικά αλλά τα αρκετά από αυτά του ΝΟΤΕ ΙΙ.

 

Μια ερώτηση και από μένα στο παρεπιπώντος. Προωθώ τις κλήσεις μου απο ένα άλλο κινητό. Οταν έρχεται μια κλήση εμφανίζει ένα μικρό κουτάκι που λέει κλήση από προώθηση το οποίο κρατιέται για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά χάνεται. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάποιο άλλο πρόγραμμα που να μου δίχνει ότι η κλήση αυτή είναι από προώθηση ή κάποιο εικονίδιο αν υπάρχει και δεν το βλέπω.

 

Ευχαριστώ.

Edited by pReHiStoRik
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη ελπίζω μετά από κανένα μήνα, να μην έχει προβλήματα εφαρμογής της καπάκι σου.

Καλές οι 2 μπαταρίες, αλλά φοβάμαι τα συχνά άνοιξε-κλείσε.

 

Εχω αγορασει και δευτερο καπακι!!!! Αλλα ακομα κραταει το πρωτο οπως την πρωτη μερα,το δευτερο ειναι στην συσκευασια. :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελει factory reset, ετσι λειτουργει το τηλεφωνο. και το δικο μου και ενους φιλου μου που το πηρε εχθες και ακομη ουτε εφαρμογες εχει κατεβασει γιατι περιμενει λεει να βρεθουμε να του το κανω ροοτ και να βαλει αλλη ρομ,(τον πηρα τηλεφωνο για να τον ρωτησω αν κανει και στο δικο του το ιδιο)..Οταν δουλευει ο αισθητηρας αναβει ο αριστερος...

 

Δεν λειτουργει ετσι το τηλεφωνο.Αν οι λειτουργιες που εχουν να κανουν με τον αισθητηρα εχουν απενεργοποιηθει (πχ quick glance) , ο αισθητηρας δεν εχει λογο να παραμενει ενεργος.Ακομα και με τις κλησεις παραμενει ενεργος και οταν τερματιζεται η κληση μετα απο λιγο κλεινει και το φωτακι του αισθητηρα.Οτιδηποτε αλλο, ή κάποια εφαρμογη τα κάνει ροϊδο ή reset για να ισιώσει ή παίζει θεμα με τον αισθητηρα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...