Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναγνωριζει κανονικα ελληνικα

Γραψε στον dialer *#1234# και ποσταρε τους τρεις αλφαριθμητικους εδω

Version:

AP:N7100XXALIE

CP:N7100XXALIE

CSC:N7100DBTALIA

 

Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις πως να ενεργοποιήσω την αναγνώριση ελληνική; γραφής;

 

Καλορίζικο,

έχεις και την επιλογή να βάλεις την Omega Rom που έχει αυτά που ζητάς (Ελληνικό csc και Ελληνικό index στις επαφές)

http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=345601

Η διαδικασία είναι απλή διάβασε την οδηγίες εγκατάστασης.

Ακόμα προσπαθώ να μάθω την συσκευή. Μόλις εξοικειωθώ λίγο σίγουρα θα δοκιμάσω την omega

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Version:

AP:N7100XXALIE

CP:N7100XXALIE

CSC:N7100DBTALIA

 

Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις πως να ενεργοποιήσω την αναγνώριση ελληνική; γραφής;

 

 

Ακόμα προσπαθώ να μάθω την συσκευή. Μόλις εξοικειωθώ λίγο σίγουρα θα δοκιμάσω την omega

 

Εχεις out of the box γερμανικη ρομ η οποια ακομα δεν εχει παρει αναβαθμιση για το multiwindow

 

Δες το screenshot.Αυτο δεν εννοεις για αναγνωριση ελληνικων?

Δεν εχει καποια ιδιαιτερη ρυθμιση

 

@Χαρης ναι ειναι οντως ακριβα.Αν θελαμε να το παρουμε πιο φθηνα θα επρεπε να περιμενουμε το sgpstore στο ebay και να μας ερθουν απο Αμερικη.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δες το screenshot.Αυτο δεν εννοεις για αναγνωριση ελληνικων?

Δεν εχει καποια ιδιαιτερη ρυθμιση

Αυτό ακριβώς!

Στο δικό μου όταν το πληκτρολόγιο είναι στα ελληνικά εξαφανίζεται το κουμπί για την εισαγωγή γραφής. Όταν πάλι είναι σε εισαγωγή γραφής στα αγγλικά δεν μπορεί να γυρίσει σε ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Πειτε ρε σεις κανένα σοβαρό πρόβλημα της συσκευής μήπως γλυτώσω το 700άρι :p:lol:

edit πωπω afilopou μ' έφτιαξες με το screenshot

I think at this point the Exynos nightmare is not fixable.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

I think at this point the Exynos nightmare is not fixable.

Επειδή δεν έχω καμμιά σχέση με android και xda αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω αν και διάβασα και προηγούμενα σου post.Τί σημαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω καμμιά σχέση με android και xda αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω αν και διάβασα και προηγούμενα σου post.Τί σημαίνει;

Επειδή δεν έχεις πρότερη επαφή με android και xda δεν θέλω να σε μπλέξω χειρότερα.

Σαν επεξεργαστης για την δουλεια που τον προορίζει η σαμυ ειναι τούμπανο οπως κ το Νοτελι ειναι καρά τούμπανο... οπότε τα φράγκα δεν τα γλυτώνεις:lol:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κ το screen protector -

http://imageshack.us/a/img211/3862/20121009092121.jpg

 

Χάρη μου Καλημέρα...

Σου πήρε εβδομάδα για να στο στείλουν η πιο λίγο?

Σκέφτομαι να πάρω τον ίδιο Αλλά όχι τον ματ...

Και η συσκευασία μέσα έχει δύο η έναν?...

Καλημέρα και ευχαριστώ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω καμμιά σχέση με android και xda αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω αν και διάβασα και προηγούμενα σου post.Τί σημαίνει;

 

To documentation που υπαρχει για τον exynos ειναι για τα μπαζα.Oi πραγματικοι developers για να μπορεσουν να αναπτυξουν σωστα μια rom τους ειναι απαραιτητο το documentation του hardware.Η samsung λοιπον για τους δικους της λογους δεν βοηθαει σε αυτο το κομματι.Ετσι καποιοι developers απο τη cyanogenmod team (ομαδα που κανει import το pure android σε διαφορες συσκευες και το εξελισσει) παρατησαν τα τηλεφωνα της samsung που εχουν exynos επεξεργαστη.Αλλα οπως σου ειπε και ο Χαρης δυσκολα θα τα γλυτωσεις τα 700 ευρω :-)))

 

@ syd77 Για τα ελληνικα δεν ξερω τί μπορει να φταιει.Δεν εχω κανει καποια ιδιαιτερη ρυθμιση, η διαφορα μας ειναι οτι φορας γερμανικη ρομ και εγω γαλλικη.Καποιο παιδι με γερμανικη ρομ μπορει να μας επιβεβαιωσει οτι αναγνωριζει στο spen την ελληνικη γραφη?

 

@galanakop Η συσκευασια εχει 2 μεσα

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

@ syd77 Για τα ελληνικα δεν ξερω τί μπορει να φταιει.Δεν εχω κανει καποια ιδιαιτερη ρυθμιση, η διαφορα μας ειναι οτι φορας γερμανικη ρομ και εγω γαλλικη.Καποιο παιδι με γερμανικη ρομ μπορει να μας επιβεβαιωσει οτι αναγνωριζει στο spen την ελληνικη γραφη?

Μέσα στα sNote αν πας ρυθμίσεις έχει τις γλώσσες του χειρόγραφου που επιλέγεις να αναγνωρίζει. Μεταξύ αυτών είναι και τα ελληνικά οπότε μετά αναγνωρίζει κανονικά. Δεν φοράω στοκ ρομ αλλά η Omega που φοράω δεν μου αναγνώριζε τα ελληνικά στο χειρόγραφο και έπρεπε να το ενεργοποιήσω όπως περιέγραψα πιο πάνω :happy:

Link to comment
Share on other sites

Χάρη μου Καλημέρα...

Σου πήρε εβδομάδα για να στο στείλουν η πιο λίγο?

Σκέφτομαι να πάρω τον ίδιο Αλλά όχι τον ματ...

Και η συσκευασία μέσα έχει δύο η έναν?...

Καλημέρα και ευχαριστώ...

Νίκο καλημέρα.

10 μέρες ακριβώς έκανε .

Εχει 2 ζελατίνες η συσκευασία + πανάκι +σκληρό χαρτονακι για την εφαρμογή.

 

Ρε παιδιά τον kernel τον δοκίμασε κάποιος?

Edited by mcde
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς!

Στο δικό μου όταν το πληκτρολόγιο είναι στα ελληνικά εξαφανίζεται το κουμπί για την εισαγωγή γραφής. Όταν πάλι είναι σε εισαγωγή γραφής στα αγγλικά δεν μπορεί να γυρίσει σε ελληνικά.

Αυτό είναι θέμα.Φοβάμαι ότι θα πρέπει να τα σκάσουμε στην ελληνική έκδοση για να μην το ρισκάρουμε.

edit τώρα είδα το post του efthimis31.Προφανώς όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια σχετικά νέα εφαρμογή στο Google play που λέγεται speaker boost.Κάνει αυτό που λέει, είναι δωρεάν και επίσης δε χρειάζεται root.

Υπάρχουν αναφορές ότι λειτουργεί στη συσκευή μας.

Όποιος θέλει ας δοκιμάσει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στα sNote αν πας ρυθμίσεις έχει τις γλώσσες του χειρόγραφου που επιλέγεις να αναγνωρίζει. Μεταξύ αυτών είναι και τα ελληνικά οπότε μετά αναγνωρίζει κανονικά. Δεν φοράω στοκ ρομ αλλά η Omega που φοράω δεν μου αναγνώριζε τα ελληνικά στο χειρόγραφο και έπρεπε να το ενεργοποιήσω όπως περιέγραψα πιο πάνω :happy:

 

Αυτά είναι...

Λύσεις για όλα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι...

Λύσεις για όλα...

 

Η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.Απο τις γλωσσες στο spen ηταν επιλεγμενα μονο τα Γαλλικα (τωρα μολις ενεργοποιησα ελληνικα και αγγλικα).Παρ'ολα αυτα οπως ειδατε απο το προηγουμενο screenshot μια χαρα αναγνωριζε τα ελληνικα :blink:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στα sNote αν πας ρυθμίσεις έχει τις γλώσσες του χειρόγραφου που επιλέγεις να αναγνωρίζει. Μεταξύ αυτών είναι και τα ελληνικά οπότε μετά αναγνωρίζει κανονικά. Δεν φοράω στοκ ρομ αλλά η Omega που φοράω δεν μου αναγνώριζε τα ελληνικά στο χειρόγραφο και έπρεπε να το ενεργοποιήσω όπως περιέγραψα πιο πάνω :happy:

 

Πηγαίνω στις "ρυθμίσεις πληκτρολογίου samsung", δίνω γλώσσες εισαγωγής αγγλικά γερμανικά και ελληνικά, στο μενού "χειρόγραφο δεν υπάρχει επιλογή για γλώσσα εισαγωγής. Έπειτα κατά την εισαγωγή γραφής μπορώ να επιλέξω μόνο αγγλικά και γερμανικά, όχι ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω στις "ρυθμίσεις πληκτρολογίου samsung", δίνω γλώσσες εισαγωγής αγγλικά γερμανικά και ελληνικά, στο μενού "χειρόγραφο δεν υπάρχει επιλογή για γλώσσα εισαγωγής. Έπειτα κατά την εισαγωγή γραφής μπορώ να επιλέξω μόνο αγγλικά και γερμανικά, όχι ελληνικά.

Μέσα στην εφαρμογή SNote πας ή στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου Samsung από τις Ρυθμίσεις του τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω .Δεν εχεις επιλογη για κατεβασμα γλωσσας?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ασε τη μπαταρια μεχρι το 10-15% και μετα φορτισε τη χωρις διακοπη στο 100%

 

Ευχαριστώ για την απανταση φίλε.

 

Προέκυψε ακόμη κάτι, πέρασα απο χτες την ομέγα αλλά σήμερα το πρωι οταν αφαιρώ το πενακι δεν μου εμφανίζει στο πανω μέρος το εικονίδιο του, :confused:. Μπηκα στην ρυθμίσεις του spen μπας και υπάρχει κάποια επιλογή αλλά δεν βρήκα κάτι. Το πενάκι παντως δουλεύει κανονικά, απλά το εικονιδιο στην μπαρα δεν φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην εφαρμογή SNote πας ή στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου Samsung από τις Ρυθμίσεις του τηλεφώνου?

 

Στις ρυθμίσεις του snote εμφανίζει ως γλώσσες εισαγωγής προς επιλογή μόνο αγγλικά γερμανικά και κινέζικα, όχι ελληνικά

http://db.tt/zSl7adUz

http://db.tt/2F9oGJhG

Edited by syd77
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απανταση φίλε.

 

Προέκυψε ακόμη κάτι, πέρασα απο χτες την ομέγα αλλά σήμερα το πρωι οταν αφαιρώ το πενακι δεν μου εμφανίζει στο πανω μέρος το εικονίδιο του, :confused:. Μπηκα στην ρυθμίσεις του spen μπας και υπάρχει κάποια επιλογή αλλά δεν βρήκα κάτι. Το πενάκι παντως δουλεύει κανονικά, απλά το εικονιδιο στην μπαρα δεν φαίνεται.

 

Ειμαι με καραστοκαδουρα ρομ τωρα (γιατι εκανα καποια τεστ) και δεν μπορω να τσεκαρω αυτο που λες στην omega.Αυτο με την μπαταρια κανε το 2-3 κυκλους (φορτιση-εκφορτιση)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απανταση φίλε.

 

Προέκυψε ακόμη κάτι, πέρασα απο χτες την ομέγα αλλά σήμερα το πρωι οταν αφαιρώ το πενακι δεν μου εμφανίζει στο πανω μέρος το εικονίδιο του, :confused:. Μπηκα στην ρυθμίσεις του spen μπας και υπάρχει κάποια επιλογή αλλά δεν βρήκα κάτι. Το πενάκι παντως δουλεύει κανονικά, απλά το εικονιδιο στην μπαρα δεν φαίνεται.

Μην ανησυχείς και σε μένα το ίδιο κάνει, νομίζω ότι το έχει απενεργοποιήσει γιατί μπορεί να καταναλώνει λιγάκι μπαταρία αυτή η λειτουργία (λίγο σε σχέση με καθόλου πάντα). Γενικά αν θες μπες Ρυθμίσεις--> Spen και εκεί έχει διάφορες επιλογές να "παίξεις" :happy:

(αμάν ρε Αργύρη με uzi γράφεις??!!!)

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς και σε μένα το ίδιο κάνει, νομίζω ότι το έχει απενεργοποιήσει γιατί μπορεί να καταναλώνει λιγάκι μπαταρία αυτή η λειτουργία (λίγο σε σχέση με καθόλου πάντα). Γενικά αν θες μπες Ρυθμίσεις--> Spen και εκεί έχει διάφορες επιλογές να "παίξεις" :happy:

(αμάν ρε Αργύρη με uzi γράφεις??!!!)

 

Ούτε σε εμένα βγαίνει το εικονίδιο και τα προγράμματά στο status bar..το ανησυχητικό βέβαια είναι οτι δεν έχει αυτή την επιλογή στις ρυθμίσεις του s pen..τι κάνουμε ?:confused:

Οκ βρήκα τι γίνεται ..αν εχεις άλλο launcher και έχεις παγώσει τν μαμισιο δεν σου βγάζει την επιλογή .αν τρέχει απο πίσω βγαινει κανονικά ..εγω προτίμησα να τον παγωσω ..δεν βαριέσαι ..εφεδακια χάνεις ..

Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του snote εμφανίζει ως γλώσσες εισαγωγής προς επιλογή μόνο αγγλικά γερμανικά και κινέζικα, όχι ελληνικά

http://db.tt/zSl7adUz

http://db.tt/2F9oGJhG

syd77 και skoj απο που τ' αγοράσατε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...