Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω αυτή εχω την πηρα για το νοτε 1 που ειχα ειναι απιστευτα γρήγορες και στο νοτε ειχα μεταφέρει όλες τις εφαρμογές μου στη Καρτα.στο σ3 βέβαια δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορούσα να περάσω τα παιχνίδια στη Καρτα

Φιλε μου δεν φταιει η καρτα.Ολες οι εφαρμογες εγκαθιστανται στο τηλεφωνο πια

 

 

@geovass ειναι class 10 και αυτη που πηρες απο ebay.Δες τη περιγραφη του προϊοντος.Εξαλλου ο seller εχει τρελο rating και αν δεν ειναι ζητας refund.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι είναι, αν και αν με διάβαζες προσεκτικά θα έβλεπες ότι την πήρα τελικά λίγο φθηνότερα από αγγλικό Amazon...

 

Το ειδα, αλλα ηταν ηδη αργα... ειχα κάνει την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν φταιει η καρτα.Ολες οι εφαρμογες εγκαθιστανται στο τηλεφωνο πια

 

 

@geovass ειναι class 10 και αυτη που πηρες απο ebay.Δες τη περιγραφη του προϊοντος.Εξαλλου ο seller εχει τρελο rating και αν δεν ειναι ζητας refund.

 

γιατι έγινε αυτο επιστρέψαμε στην εκδοση 2.1;αυτο ειναι πολυ σοβαρό σφάλμα σε καποια φάση δεν ειχα αλλο χώρο στη μνημη του τηλεφώνου!αυτο θα μείνει ετσι η ειναι κάποιο bug;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα το τεστ του GPS και τα πήγε πραγματικά υπέροχα. Κλείδωμα έξω σε ούτε δευτερόλεπτο και επίσης έπιανε και σε εσωτερικούς χώρους.. Η μπαταρία είναι κάτι το απιστευτο και η οθόνη όνειρο.. :D

Επίσης ξέχασα, δεν ανεβάζει θερμοκρασία πάνω από 35°C ενώ με το s3 και την ίδια ακριβώς χρήση έπαιζα 40-42 τέτοια μέρα με 33°C σήμερα

 

Ευθυμη αυτο δεν εχει λογική εξήγηση.

Να ηταν 1 βαθμός θα το καταλάβαινα λόγο μεγαλύτερου όγκου και καλύτερης αποβολής της θερμοκρασίας.

Οταν όμως έχουμε ίδιο επεξεργαστή και μάλιστα υπέρ χρονισμένο δεν δικαιολογείται.

Εκτος αν παίζει ρόλο που στο note h CPU βρίσκεται σε άλλη θέση πιο μακριά απο την μπαταρία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

γιατι έγινε αυτο επιστρέψαμε στην εκδοση 2.1;αυτο ειναι πολυ σοβαρό σφάλμα σε καποια φάση δεν ειχα αλλο χώρο στη μνημη του τηλεφώνου!αυτο θα μείνει ετσι η ειναι κάποιο bug;

 

Οχι δεν ειναι bug.Κατανοητο, αν εχεις πολλα και βαρια παιχνιδια τοτε φρακαρεις

Υπαρχει βεβαια η λυση να swapareis την extsd και να την κανεις internal αλλα αυτο απαιτει root και kernel που να το υποστηριζει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη αυτο δεν εχει λογική εξήγηση.

Να ηταν 1 βαθμός θα το καταλάβαινα λόγο μεγαλύτερου όγκου και καλύτερης αποβολής της θερμοκρασίας.

Οταν όμως έχουμε ίδιο επεξεργαστή και μάλιστα υπέρ χρονισμένο δεν δικαιολογείται.

Εκτος αν παίζει ρόλο που στο note h CPU βρίσκεται σε άλλη θέση πιο μακριά απο την μπαταρία.

Μήπως έκαναν με κάποιο τρόπο καλύτερη απαγωγή θερμότητας?? Δεν έχω δει καν το 38°C σαν ένδειξη και κάνω ακριβώς τα ίδια πράγματα.. Μάλιστα είναι εδώ και 3 ώρες που κάνω ότι μπορώ για να ρίξω την μπαταρία οπότε έχω και φωτεινότητα ψηλά, ραδιόφωνο, YouTube και κλεφτές ματιές εδώ με Tapatalk.. Επίσης το νοιώθω όντως λιγότερα ζεστό και χρησιμοποιώ το ίδιο widget για την θερμοκρασία.. Δείχνει να έχει διαφορά πάντως, δεν ξέρω και τα άλλα παιδιά αν το παρατήρησαν. Εξάλλου μην ξεχνάς ότι έχουν και μια διαφορά κάποιων μηνών συν ότι εδώ τρέχω επίσημη και στο s3 δεν πέρασα πότε κάτι εκτός από leaked firmware based roms σε Jelly Bean πάντα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκαναν με κάποιο τρόπο καλύτερη απαγωγή θερμότητας?? Δεν έχω δει καν το 38°C σαν ένδειξη και κάνω ακριβώς τα ίδια πράγματα.. Μάλιστα είναι εδώ και 3 ώρες που κάνω ότι μπορώ για να ρίξω την μπαταρία οπότε έχω και φωτεινότητα ψηλά, ραδιόφωνο, YouTube και κλεφτές ματιές εδώ με Tapatalk.. Επίσης το νοιώθω όντως λιγότερα ζεστό και χρησιμοποιώ το ίδιο widget για την θερμοκρασία.. Δείχνει να έχει διαφορά πάντως, δεν ξέρω και τα άλλα παιδιά αν το παρατήρησαν. Εξάλλου μην ξεχνάς ότι έχουν και μια διαφορά κάποιων μηνών συν ότι εδώ τρέχω επίσημη και στο s3 δεν πέρασα πότε κάτι εκτός από leaked firmware based roms σε Jelly Bean πάντα ;)

Θα συμφωνησω.

Παροτι δεν εχω θηκη (:() δεν εχω νιωσει στιγμη τη πλατη της συσκευης θερμη, οτι χρηση κι αν του εκανα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στοκ είσαι η ρουταρισμενος?

 

Στοκ

 

 

 

 

 

γιατι έγινε αυτο επιστρέψαμε στην εκδοση 2.1;αυτο ειναι πολυ σοβαρό σφάλμα σε καποια φάση δεν ειχα αλλο χώρο στη μνημη του τηλεφώνου!αυτο θα μείνει ετσι η ειναι κάποιο bug;

 

Έγινε για να απολαμβάνεις καλύτερα το κινητό.

Στα galaxy (απο το πρώτο S) οι εφαρμογές δεν πήγαιναν στην εξωτερική αλλά μόνο στην εσωτερική sd.

Πλέον δεν υπάρχει η εσωτερική sd και η nand του συστήματος, είναι όλο ένα.

Που σημαίνει ότι έχεις 16/32/64 gb (ανάλογα με τη χωρητικότητα) για εφαρμογές και αρχεία κλπ.

 

Δεν το ανέλυσα καλά, αλλά το έχω γράψει 50 φορές οπότε δικαιολογούμαι :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκαναν με κάποιο τρόπο καλύτερη απαγωγή θερμότητας?? Δεν έχω δει καν το 38°C σαν ένδειξη και κάνω ακριβώς τα ίδια πράγματα.. Μάλιστα είναι εδώ και 3 ώρες που κάνω ότι μπορώ για να ρίξω την μπαταρία οπότε έχω και φωτεινότητα ψηλά, ραδιόφωνο, YouTube και κλεφτές ματιές εδώ με Tapatalk.. Επίσης το νοιώθω όντως λιγότερα ζεστό και χρησιμοποιώ το ίδιο widget για την θερμοκρασία.. Δείχνει να έχει διαφορά πάντως, δεν ξέρω και τα άλλα παιδιά αν το παρατήρησαν. Εξάλλου μην ξεχνάς ότι έχουν και μια διαφορά κάποιων μηνών συν ότι εδώ τρέχω επίσημη και στο s3 δεν πέρασα πότε κάτι εκτός από leaked firmware based roms σε Jelly Bean πάντα ;)

 

Πιθανώς να οφείλεται στην θέση του επεξεργαστή. Αν δεν κάνω λάθος βρίσκεται στο πάνω μέρος σε αντίθεση με το Siii που τον εχει κάτω στο σημείο που μονίμως εινι κλεισμένο απο την παλάμη μας και συνεπώς δεν διευκολύνει την αποβολή της θερμοκρασίας.

Για δοκίμασε οπότε μπορέσεις κάποιος βαρυ game.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι bug.Κατανοητο, αν εχεις πολλα και βαρια παιχνιδια τοτε φρακαρεις

Υπαρχει βεβαια η λυση να swapareis την extsd και να την κανεις internal αλλα αυτο απαιτει root και kernel που να το υποστηριζει

 

απλα απαράδεκτο μου θύμισε εποχές htc desire που κάναμε partition στη Καρτα μνήμης!αυτο ειναι γενικό η το εχει μονο η Samsung

Link to comment
Share on other sites

απλα απαράδεκτο μου θύμισε εποχές htc desire που κάναμε partition στη Καρτα μνήμης!αυτο ειναι γενικό η το εχει μονο η Samsung

 

Μονο που το desire είχε λιγότερο απο 200 mb εσωτερική.

Τέλος πάντων, αν δεν θέλεις να καταλάβεις οκ :)

Link to comment
Share on other sites

απλα απαράδεκτο μου θύμισε εποχές htc desire που κάναμε partition στη Καρτα μνήμης!αυτο ειναι γενικό η το εχει μονο η Samsung

 

κάναμε ex partition διότι η internal memory εκεί χωρούσε 10 εφαρμογές.

Γνωρίζουμε άλλωστε ότι έχοντας τις εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη κερδίζουμε σε ταχύτητα.

Δε λέω ότι έχεις άδικο 100%.

Σίγουρα η δυνατότητα επιλογής θα ήταν καλύτερη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μονο που το desire είχε λιγότερο απο 200 mb εσωτερική.

Τέλος πάντων, αν δεν θέλεις να καταλάβεις οκ :)

 

σε καταλαβαίνω φιλε μου αλλα οι Κάρτες μνήμης πλεον εχουν πολυ καλη ταχύτητα και πιστευω οτι ενα παιχνίδι θα μπορουσε να τρέξει χωρις κόλληματα.αυτο δεν θα με αποτρέψει να το αγοράσω γιατι ειμαι τρελαμενος με τη συσκευή αλλα τωρα ισως να προσπαθήσω να παρω τα 32gb οταν βγει και το νοτε 1 32gb το ειχα παρει αλλα το ειχα βρει σε προσφορα.εσυ δηλαδη δεν το εχεις αυτο το προβλημα με τη μνημη;γι'αυτο η htc εχει βγάλει το one x χωρις υποδοχή;

Link to comment
Share on other sites

Στην εξωτερικη δηλαδη δε παει τιποτε; π.χ. δε μπορει καποιος out of the box να εχει εκει τα αρχεια των προγραμματων πλοηγησης;
Link to comment
Share on other sites

Στην εξωτερικη δηλαδη δε παει τιποτε; π.χ. δε μπορει καποιος out of the box να εχει εκει τα αρχεια των προγραμματων πλοηγησης;

 

οχι δεν μπορεις να βάλεις τιποτα εχω αγορασει το FIFA 12 και το nova 3 και αυτα τα δυο μονο πιάνουν 3gb βάλε και το navigon αλλα 600mb.μεγαλο φάουλ εγω νόμιζα οτι εχει προβλημα η Καρτα μου γιατι την ειχα κανει φόρματ σε ntfs για καποια περίοδο και οταν εδωσα το σ3 εκανα ενα φόρματ σε fat32 νομίζοντας πως θα τη φτιάξω μεγαλο ξενερωμα σε αναγκάζουν να παρεις το 32gb θες δε θες

Link to comment
Share on other sites

Aπό εφαρμογές πράγματι δεν μπορείς να βάλεις κάποια στην εξωτερική. Όμως η εσωτερική και η usb πιστεύω ότι φτάνουν για οποιαδήποτε εφαρμογή. Έχω πάνω από 100 εφαρμογές και το fifa12 και τα ashphalt6 και 7 και τον spb και άλλες εφαρμογές με παρόμοιο μέγεθος. Τα υπόλοιπα μπορείς να τα μεταφέρεις στην sd. Λοιπόν ελεύθερο χώρο , μνήμη από 1,97 έχω 1,08 και από usb από 11,07 έχω 6,20. Την sd την έχω για να βλέπω μόνο ταινίες.Tραγούδια και βίντεο 1080 είναι πάλι στην εσωτερική. Βέβαια καλό θα ήταν να υπάρχει η δυνατότητα αλλά γεμίζει τόσο δύσκολα ο χώρος που,πραγματικά, δεν έχει καμιά σχέση με το desire. Που το θυμήθηκες και τι μου θύμησες τώρα....προχθές έσβησα το easus από το pc, εποχή desire!

 

 

τωρα θυμηθηκα και τον θρύλο htc hd2 που τοτε ψάχναμε όλοι κάρτες μνήμης class 6 για να τρέξουμε τη ρομ!πανακριβες ηταν!στο θέμα μας μήπως υπαρχει η δυνατότητα μεταφοράς των δεδόμενων της εφαρμογής στη Καρτα μνήμης και δε το ειχα παρει χαμπάρι;πάντως ενας που εχει αγοράσει πολλα παιχνίδια και θελει να τα εχει πάντα στο κινητο θα εχει προβλημα!αυτη η λύση ειναι πολυ πρόχειρη "πονάει χέρι κόβω χέρι".δεν ειναι όμως τοσο απλα τα πράγματα θα μπορούσαν να βρουν αλλη λύση

Link to comment
Share on other sites

http:// http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_ii-review-824.php

 

Μετρανε χαμηλότερη φωτεινότητα στο 100 % απο το note

 

Για καμερα/video...ΤΡΕΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. από φωτεινότητα στον ήλιο πως πάει? διάβασα στα αρχικά ποστ ότι δίπλα δίπλα κάτω από Νταλα ηλιο με το s3 και είναι μια η άλλη.συγνώμη για το διπλό ποστ Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. από φωτεινότητα στον ήλιο πως πάει? διάβασα στα αρχικά ποστ ότι δίπλα δίπλα κάτω από Νταλα ηλιο με το s3 και είναι μια η άλλη

Άστο φίλε μου... δεν θα βγάλεις άκρη άλλος βλέπει έτσι άλλος βλέπει αλλιώς , εγώ είδα αρκετή διαφορά κάτω απ τον ήλιο, δλδ στα δικά μου μάτια είναι υπέρ ικανοποιητική κάτω απ τον ήλιο του NOTE 2 η οθόνη :)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. από φωτεινότητα στον ήλιο πως πάει? διάβασα στα αρχικά ποστ ότι δίπλα δίπλα κάτω από Νταλα ηλιο με το s3 και είναι μια η άλλη.συγνώμη για το διπλό ποστ

Όπως έγραψα και χθες στα δικά μου μάτια φάνηκε πιο φωτεινό (είχα το S3 πάνω από 3 μήνες), άλλα παιδιά έγραψαν ότι τους φάνηκε το ίδιο οπότε μάλλον θα πρέπει να το δεις ο ίδιος...;) (με πρόλαβε ο Χάρης...)

 

Να κάνω μια ερώτηση προς τα παιδιά που το έχουν κάποιες μέρες... τι υπάρχει να βελτιωθεί σε αυτή την συσκευή βρε παιδιά? Δηλαδή τι παραπάνω θα δούμε?

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και χθες στα δικά μου μάτια φάνηκε πιο φωτεινό (είχα το S3 πάνω από 3 μήνες), άλλα παιδιά έγραψαν ότι τους φάνηκε το ίδιο οπότε μάλλον θα πρέπει να το δεις ο ίδιος...;) (με πρόλαβε ο Χάρης...)

 

Να κάνω μια ερώτηση προς τα παιδιά που το έχουν κάποιες μέρες... τι υπάρχει να βελτιωθεί σε αυτή την συσκευή βρε παιδιά? Δηλαδή τι παραπάνω θα δούμε?

Όταν θα δοθεί η 4,2 θα ξέρουμε ,Κυριακή κοντή γιορτή με το Nexus;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα δοθεί η 4,2 θα ξέρουμε ,Κυριακή κοντή γιορτή με το Nexus;)

Εμένα έχει χαλάσει πάντως η μπαταρία.... έχει κολλήσει στο 99% εδώ και καμιά ώρα και δεν πέφτει ενώ μίλησα και το σκάλισα λιγάκι... λέω να το στείλω πίσω :lol:

Πότε θα έχουμε την 4.2? Θα βγει με τα νέα nexus λες?

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει χαλάσει πάντως η μπαταρία.... έχει κολλήσει στο 99% εδώ και καμιά ώρα και δεν πέφτει ενώ μίλησα και το σκάλισα λιγάκι... λέω να το στείλω πίσω :lol:

Πότε θα έχουμε την 4.2? Θα βγει με τα νέα nexus λες?

 

Τελος Νοεμβριου μεριά να το περιμενεις μαζι με το/τα nexus .Για τα galaxy σιγουρα θα παει πιο μετα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε...βαλτοί είσαστε όλοι σας πρωί πρωί; Το δικό μου αναπαύεται στο Ελ. Βενιζέλος και αύριο πρωί θα βρίσκεται στα χέρια μου...:D

Εκεί που προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, πετάγεται και κάποιος και μου το ξαναθυμίζει!:p

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε...βαλτοί είσαστε όλοι σας πρωί πρωί; Το δικό μου αναπαύεται στο Ελ. Βενιζέλος και αύριο πρωί θα βρίσκεται στα χέρια μου...:D

Εκεί που προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, πετάγεται και κάποιος και μου το ξαναθυμίζει!:p

 

Ναι τα παλιόπαιδα!!!

Όσον αφορά την απόδοση κατω απο τον Ηλιο να πω μιας και τα κρατάω και τα δυο στο χερι με το ιδιο ακριβώς μπακραουν και την ίδια φωτεινότητα πως ναι το Νοτέλι υπερέχει αλλά όχι αισθητά...

Είναι απλά λίγο καλύτερο...

 

Επίσης να πω πως σημερα μπήκα στην τριτη πλήλη φορτηση και η μπαταρία οντως είναι ενα απο μεγάλα οπλα του νεου Note2...

7 ωρες ενεργή οθόνη με πραγματικό Ξεκ@ολιασμα της συσκευης...

Σήμερα καποια στιγμή μες στην ημέρα θα μπεί για ρουτ και διαγραφή της σαβουρας...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...