Jump to content

viagogo


freddaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπερα!

δεν ξερω που αλλου να ανοιξω το τοπικ(αν θεωρούν οι mods οτι ανηκει καπου αλλου ας το μεταφερουν!)..

τεσπα..ποιο ειναι το θεμα μου!

παραγγείλαμε με την παρεα μου για την συναυλία της madonna στο μιλανο απο το συγκεκριμένο σαιτ 4τικετ(σε καλες θεσεις...)..!

http://www.viagogo.gr/

αυτο εγινε τον φεβρουαριο!

το ενα μας το στείλανε απριλιο τα αλλα ακομη περιμενουμε!

το θεμα ειναι ομως οτι η συναυλια ειναι 14 ιουνιου(κοντα σε 2 βδομαδες) εχουμε κλείσει hotels κτλ και δεν βλεπω καμια "κίνηση" για τα αλλα 3 εισιτήρια!(υπαρχει η παραγγελια δηλαδη αλλα ειναι σε "αναμονή"....)

στους κανονισμους τους λενε οτι τα τικετ τα παιρνεις κανονικα 10 με 5 μερες πριν απο την εκδηλωση!

διαβασα ομως στο ιντερνετ απιστευτες ιστοριες για ατομα που κλεισανε απο το συγκεκριμένο σαιτ τικετ για παρομοιες εκδηλώσεις κτλ και τα τικετ δεν ηρθαν στην ωρα τους και μπλα μπλα μπλα μπλα...!

τους εστειλα 2 μαιλ οτι προκειται να αναχωρήσουμε 13 ιουνιου απο ελλαδα αλλα δεν εχω παρει ακομη απαντηση(βεβαια λενε οτι θελουν μεχρι 48 ωρες για να απαντήσουν)..

εντωμεταξυ οτι σελιδα και να ανοιξεις στο ιντερνετ βλεπεις διαφήμιση το σαιτ τους! δεν νομιζω δηλαδη το σαιτ με αλλα λογια να μην ειναι έγκυρο !

που θελω να καταληξω...?

εχει αγορασει κανεις αλλος απο το συγκεκριμένο σαιτ?

ειχε παρομοια θεματα?

θα πρεπει με αλλα λογια να "φρικαρουμε"η οχι?

 

EDIT:

Μάλιστα από ότι φαίνεται δεν υπάρχει άλλος "χαζός" σε αυτό το φορουμ να παραγγείλει άπο αυτό το σαιτ...

Παίδες κλείσαμε τα εισιτήρια απο φεβρουάριο.δέσμευσαν τα λεφτά μας την ίδια μερα κλείσαμε ξενοδοχεία και αεροπορικά και δεκαπέντε μέρες πριν την συναυλία όχι μόνο δεν σηκώνουν τηλέφωνα δεν απαντάνε καν στα μαιλ που τους στέλνουμε..

Ακόμη και αν πάνε όλα καλά στο τέλος το ψυχολογικό δεν ξεπληρώνεται με τίποτα..

Και μιλάμε για ένα σαιτ που το διαφημίζουν σε όλο το ίντερνετ και μάλιστα το υποστηρίζει και η ίδια εταιρεία της μαντόνα..

Τι κάνουμε τώρα παίδες μπορείτε να μου πείτε;

Sent from my note

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν χρειάζεται να κάνεις post για να γίνει το θέμα bump up (αν και καταλαβαίνω την αγωνία σου)

 

Κάνε υπομονή μέχρι να περάσουν οι 48 ώρες που αναφέρεις και ξανά προσπάθησε. Τηλέφωνο δεν υπάρχει;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν χρειάζεται να κάνεις post για να γίνει το θέμα bump up (αν και καταλαβαίνω την αγωνία σου)

 

Κάνε υπομονή μέχρι να περάσουν οι 48 ώρες που αναφέρεις και ξανά προσπάθησε. Τηλέφωνο δεν υπάρχει;

 

Βρε εγώ κάνω υπομονή αλλά εχω άλλα τρία άτομα πίσω μου..

Τεσπα αυτό με τις 48 ώρες δεν μπορώ να καταλάβω με τίποτα ..

Δηλαδή θα προλάβουν να με στείλουν τα τικετ από ιταλία Ελλάδα δυο μέρες πριν την συναυλία ?

Τηλεφωνα έχουν κατι αλλά για να πετύχεις άνθρωπο (αν τον πετύχεις ποτέ ) θα πρέπει να αναψεις λαμπάδα πρώτα ..

Εμαιλ έστειλα άπειρα αλλά δεν πήρα καμία απάντηση ακόμη..έστειλα μέχρι και στον γενικό υπεύθυνο της εταιρίας ..

Τεσπα θα περιμένουμε να δούμε .θα σας ενημερωσω για τις εξελίξεις .

Και καλό είναι τέτοιες εμπειρίες να τις λέμε για να μην την παταει κόσμος .

Τεσπα αν έχει άλλος ανάλογη εμπειρία ας ποσταρει.

 

EDIT.. ΠΑΙΔΕΣ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ στο μαιλ μου

Μου ζήτησαν 1000 συγγνώμη και μου υποσχέθηκαν ότι θα πάρω τα εισιτήρια στην ώρα μου...

Άντε να δούμε...θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις...

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

πάλι καλά! όταν τα λάβεις ξαναστείλτους email και ξέχεσε τους!

 

καλα κατσε πρωτα να τα πιασω στα χερια μου(αν τα πιασω ποτε!!!) και θα δεις μετα τι εχει να γινει!:X

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου στειλανε μαιλ οτι τα τικετ εχουν φυγει...!

αντε να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω, το 2010 είχαμε κλείσει εισητήρια για Lady Gaga στο Λονδίνο κ μας είχαν πει οτι τα εισιτηρια θα τα έστελναν ελλάδα..ποτέ δεν ήρθαν στην ελλάδα, φτάσαμε Αγγλία και επικοινωνήσαμε κ πάλι κ τους δώσαμε την δειυθυνση του ξενοδοχείου κ τα εισητήρια ήρθαν μόλις το ίδιο μεσημέρι της συναυλίας..Τέλος καλό όλα καλά..:-)Αυτό γίνεται γιατί είναι re-selling κ η ίδια η εταιρεία περιμένει να τις τα στείλει αυτός που τα πουλάει..τουλάχιστον αυτή ήταν η δική μας περίπτωση...
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω, το 2010 είχαμε κλείσει εισητήρια για Lady Gaga στο Λονδίνο κ μας είχαν πει οτι τα εισιτηρια θα τα έστελναν ελλάδα..ποτέ δεν ήρθαν στην ελλάδα, φτάσαμε Αγγλία και επικοινωνήσαμε κ πάλι κ τους δώσαμε την δειυθυνση του ξενοδοχείου κ τα εισητήρια ήρθαν μόλις το ίδιο μεσημέρι της συναυλίας..Τέλος καλό όλα καλά..:-)Αυτό γίνεται γιατί είναι re-selling κ η ίδια η εταιρεία περιμένει να τις τα στείλει αυτός που τα πουλάει..τουλάχιστον αυτή ήταν η δική μας περίπτωση...

 

:confused:

μαλιστα!

χαρας στο κουραγιο σου φιλε!

εγω θα ειχα τρελαθει!(ασε τις ιστοριες που διαβαζω για κοσμο που δεν τα "πηρε" ποτε τα πηρε μετα την εκδήλωση πηρε λαθος εισιτήρια κτλ κτλ κτλ...)

τα δικα μας τουλάχιστον ειναι στο δρομο τωρα! λογικα μεχρι την παρασκευη θα τα παρω..(να δουμε αν δεν τα πιασω στα χερια μου δεν ηρεμω..)!

δυσκολο σαιτ παντως για γερα νευρα!

ειδικα η εξυπηρέτηση πελατων ειναι αδιανόητη!(κανουν μονο 2 μερες για να απαντησουν στο μαιλ σου!)

και αυτο με τα τικετ(που δεν εισαι σιγουρος ποτε θα ερθουν) δημιουργει πολλα προβληματα..

(σε δεσμεύει για το ποτε θα φυγεις κτλ κτλ κτλ..)..

και μου εκανε εντυπωση οτι το link υπηρχε και στο επισημο σαιτ της madonna..

τελος παντων ελπιζω να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

το site αυτό είναι σαν "νόμιμη μαύρη αγορά". Προσωπικά το ότι το official site της Madonna το υποστηρίζει το θεωρώ απαράδεκτο. Ούτως ή αλλως τα εισιτηρια είναι ακριβά, πόσο μάλλον όταν το πουλάνε σε 2πλάσιες και 3πλάσιες τιμές... αίσχος.. Edited by Crazy_Heart
Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

ελα ηρθαν τα τικετς χθες οποτε τελος καλο ολα καλα!:)

εχεις δικιο ομως σε αυτο που λες crazy heart..

διπλασια τιμη αθλια εξυπηρέτηση πελατων και γενικα εχεις μια αίσθηση οτι "ισως" και να μην τα παρεις ποτε...:confused:

τελος παντων...

αν ειναι να αγορασετε απο το συγκεκριμένο σαιτ προσεξτε καλα...!

ειναι πολυ δυσκολο να προγραμματίσεις το "ταξιδι" σου γιατι μπορει τα τικετ να στα στείλουν μεχρι και 2 μερες πριν την εκδήλωση...!

Link to comment
Share on other sites

άντε φύγαμε για Μιλάνοοοοοοοοο :D

 

φυγαμεεε λεμεεεε:lol::lol:

τεσπα ας το αφησουν το θεμα οι Mods και ας μην το κλειδωσουν!

καλο θα ειναι να υπαρχει για βλεπουν και οι επομενοι αγοραστες τι "παιζει" με το σαιτ...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα παιδια εχω κι εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα έχω κλείσει 4 εισητήρια για αγώνα ποδοσφαίρου στην Αγγλία μέσω της viagogo κι επειδή δεν μπορούσε να μου τα στείλει από την Αγγλία ελλάδα θα μου τα έστελναν σε ένα φίλο στην Αγγλία. Σε 4 μέρες είναι ο αγώνας κι ο φίλος μου δεν έχει πάρει τίποτα . Επικοινώνησα μαζί τους με email εδώ και 4 μέρες αλλά απάντηση καμία. Αναγκάστηκα να πάρω τηλ στην

ROYAL MAIL μέσω αυτής θα τα έστελνε και μου είπα ότι θέλουν το reference number για να μου πουν αν το έχουν και που είναι. Εγώ τέτοιον αριθμό δεν έχω ,δεν μου έδωσε η viagogo . Τους έχω στείλει αρκετά email αλλά τσίφος ... Ξέρεις κανείς τι θα μπορούσα να κάνω Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εγώ πάντως έχω μείνει ικανοποιημένος από την ταχύτητα εξυπηρέτησης (απάντηση σε λιγότερο από 24 ώρες σε 3 e-mail και λιγότερο από 4 λεπτά σε μια τηλεφωνική κλήση). :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...