Jump to content

Sony Xperia Go


Koucos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη δεν γνωριζω ακριβως τι σημαινει αυτο μπορεις να μου δωσεις καποιες οδηγιες. Ευχαριστω!

με μια μικρη ερευνα στο xda βρηκα αυτο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1088474

πρεπει να κανεις root το κινητο. και να ακολουθησεις τον οδηγο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω το go 6 μήνες τώρα.Έχει πέσει απο ύψος,με αποτέλεσμα να ραγίσει η οθόνη.Σου το λέω με την έννοια οτι έχει φάει τις τούμπες του.Το έβαλα κοντά στο αυτί μου και το κούνησα όσο μπορούσα αλλά δεν άκουσα κάποιο θόρυβο.Ούτε θυμάμαι να είχα παρατηρήσει ποτέ.

 

Σε ευχαριστω πολυ.Πιο ξεκαθαρο δεν γινεται!

Παω για Γερμανο :mad:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν γνωριζω ακριβως τι σημαινει αυτο μπορεις να μου δωσεις καποιες οδηγιες. Ευχαριστω!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1943643

 

Δεν έχω ασχοληθεί για να είμαι ειλικρινής, απλά θεωρητικά αυτό είναι αυτό που ψάχνεις...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οταν εχεις ανοιξει την φωτογραφικη μηχανη και επιλεξεις τις φωτο που εχεις ηδη τραβηξει (κανοντας κλικ στην γωνια που ειναι) δεν σου κανει καποιον ηχο? Η οταν το αφηνεις κατω καπως αποτομα (οχι υπερβολες) δεν ακους τον ιδιο Ηχο? Αν μπορεις απαντησε σε παρακαλω γιατι στον Γερμανο που το πηγα μου ειπε να το παω σε λιγες μερες που θα εχει και καποιο καινουριο να τα συγκρινουμε :O

Ευχαριστω.

 

φίλε μου όταν ανοίγω την κάμερα ναι ακούγεται ένας ήχος και είναι λογικό, όπως και στο sole που έχω, ο ίδιος ήχος ακούγεται στην κάμερα! όμως όταν το κουνάω ή το αφήνω απότομα, δεν ακούω το παραμικρό!

 

όπως είπες κι εσύ...φύγε σφαίρα στον Γερμανό!

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα :D Θέλω να ρωτήσω κάτι. Το τηλέφωνο που έχω τώρα είναι το SE Elm και λέω να πάρω το Go. Αλλά θέλω να ξέρω αν η οθόνη του (από άποψη ανάλυσης) υποφέρεται. Είναι οκ;
Link to comment
Share on other sites

Μετά το Elm σαν high definition θα σου φαίνεται!!

Καλώς ήρθες!

αχαχαχαχαχα:p Ωραία τότε :D Πάντα ήθελα ενα κινητο που να μην το έχω πολύ έννοια αν θα πέσει κάτω ή σε νερά κτλ :p

Link to comment
Share on other sites

To Go είναι όντως ανθεκτικό σε νερά, σκόνη κτλ. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν το προσέχουμε καθόλου. ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο αξιζει η να προτιμησω καποιο αλλο στα λεφτα του οπως το sola;;

 

Ο λογος που θες το smartphone? Γιατι αν σαρεσουν και τα δυο το ιδιο, τοτε το sole εχει καλυτερη οθονη αλλα δεν θα παρει jb. Ενω το go θα πρει. Αλλα το θεμα ειναι η ανθεκτικοτητα του Go (και το μεγαλυτερο προσον)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζετε που βρίσκεται κάποιο μέρος όπου να επισκευαζουν το go; Πέρα από το επίσημο service γιατί είναι ψιλοφαρμακειο;
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο αξιζει η να προτιμησω καποιο αλλο στα λεφτα του οπως το sola;;

 

Ο λογος που θες το smartphone? Γιατι αν σαρεσουν και τα δυο το ιδιο, τοτε το sole εχει καλυτερη οθονη αλλα δεν θα παρει jb. Ενω το go θα πρει. Αλλα το θεμα ειναι η ανθεκτικοτητα του Go (και το μεγαλυτερο προσον)

 

φίλε μου έχει δίκιο ο konstantinoslp και σε ρωτάει τι ακριβώς ζητάς από ένα smartphone!

εγώ έχω και τα δύο κινητά (το sole εγώ και το go ο αδερφός μου) το go πράγματι είναι καλύτερο σε συνθήκες που άλλα κινητά δεν θα άντεχαν, οπότε το go έχει πολλά συν++ σε αυτό τον τομέα!

κατά τα άλλα το sole έχει παραπάνω λειτουργίες, κάποιες από αυτές είναι η λειτουργία γαντιών, τα NFC, μεγαλύτερη οθόνη και πολύ καλύτερη σε ανάλυση!

το μόνο αρνητικό στο sole είναι ότι δεσμεύει αρκετή μνήμη RAM και ίσως είναι το ευαίσθητο σημείο του που δεν θα πάρει jb

σε αντίθεση το go θα πάρει την έκδοση jb μιας και έχει περισσότερη ελεύθερη μνήμη RAM, ίσως λόγο μικρότερης ανάλυσης οθόνης!

δεν είμαι ιδικός, απλά σου αναφέρω κάποιες λεπτομέρειες μετά από προσωπική χρήση και των δύο κινητών!

τώρα αν με ρωτούσες ποιο θα διάλεγα από τα δύο... θα σου έλεγα ότι θα ήθελα το sole να ήταν αδιάβροχο και να είχε περισσότερη ελεύθερη μνήμη RAM! :)

ελπίζω να βοηθήσαμε και να μην σε μπερδέψαμε!

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα :D Θέλω να ρωτήσω κάτι. Το τηλέφωνο που έχω τώρα είναι το SE Elm και λέω να πάρω το Go. Αλλά θέλω να ξέρω αν η οθόνη του (από άποψη ανάλυσης) υποφέρεται. Είναι οκ;

 

Και εγω το Elm είχα και δίσταζα να αλλάξω σε κάτι άλλο γιατί με είχε βολέψει αφάνταστα. Με τα τις δέκα πρώτες μέρες που προσπαθούσα να συνηθίσω το android και σκεφτόμουν ότι το elm ήταν πιο απλό και λειτουργικό τώρα όσο το παραμετροποιώ το Go τόσο πιο πολύ μου αρέσει. Ειδικά τις 3-4 πρώτες μέρες άλλαζα sim από το Go στο Elm για να το περνώ στη δουλειά, μετά το έβαλα στο συρτάρι μόνιμα.

 

Οπότε μην το σκέφτεσαι είναι ένα πολύ κάλο κινητό για τα λεφτά του

 

παιδια το κινητο αξιζει η να προτιμησω καποιο αλλο στα λεφτα του οπως το sola;;

 

Επειδή και γω ήμουν στο ίδιο δίλημμα έπαιξε σημαντικο ρόλο στην επιλογή η ανθεκτικότητα του Go και το ότι έχει μικρότερη ακτινοβολία

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις,πως φευγει το εικονιδιο που εμφανιζεται αριστερα ,που αναγραφει οτι η μεταφορα δεδομενων ειναι απενεργοποιημενη,οταν ανοιγω το κινητο? (εννοω να μην εμφανιζεται καθε φορα που ανοιγω το κινητο). ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

το xperia go ειναι γρηγορο, αντεχει βαριες εφαρμογες και γενικα ειναι μια καλη επιλογη στα 210 ευρω που εχει στα skroutzoμαγαζα;;
Link to comment
Share on other sites

@σε καποιον παραπανω που ειχε Elm:

Εμενα το Elm τα κακαρωσε :P Μετά από πολλές πτώσεις (δεν ειμαι και το καλυτερο παιδι στο να κραταει κινητα), κλησεις, μηνυματα κά το κινητο σταματησε να φορτιζει :lol::lol::lol: Κι ετσι αποφασισα να παρω κατι ανθεκτικο αυτη τη φορα. Μέσω αμαζον θα μου στοιχισει 209€:D

Link to comment
Share on other sites

@σε καποιον παραπανω που ειχε Elm:

Εμενα το Elm τα κακαρωσε :P Μετά από πολλές πτώσεις (δεν ειμαι και το καλυτερο παιδι στο να κραταει κινητα), κλησεις, μηνυματα κά το κινητο σταματησε να φορτιζει :lol::lol::lol: Κι ετσι αποφασισα να παρω κατι ανθεκτικο αυτη τη φορα. Μέσω αμαζον θα μου στοιχισει 209€:D

 

Γιατι μεσω αμαζον αφου στο σκρουτζ ξεκιναει απο 207;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρια που διαβαζα το review του Galaxy s3 mini Που ανεβηκε στην αρχικη σελιδα, ειπα να ρτεξω και εγω τα αντιστοιχα τεστ στο go μας. Αν και το δικο μου φορτωμενο σχετικα, σιγουρα οχι σε κατασταση για benchmarks, με εντυπωσιασε... Γενικα σε ολα εβγαινε οριακα με μεγαλυτερο σκορ εκτος στο 3D και I/O. Θεωρητικα με πανομιοτυπο chipset και την "μιση" αναλυση οθονης δεν θα επρεπε η Mali 400 να πηγαινει καλυτερα στο go απο οτι στο s3 mini? Τι λετε εσεις...

 

(Προφανως και το εκανα απλα απο περιεργια και οχι για καποιο σοβαρο λογο συγκρισης, απλα μου φανηκε παραξενο το συγκεκριμενο αποτελεσμα και ρωταω, οποτε μην βαρατε) :p

 

Edit: Πως μπορω να κανω επιλογη κειμενου και αντιστοιχα αντιγραφη απο το default πληκτρολογιο της Sony? Δεν μπορω να βρω τροπο να μου βγαλει τους 2 κερσορες που επιλεγουν το κειμενο μεταξυ τους και εμφανιζει την επιλογη αντιγραφης. υπαρχει καποιο "κολπο" για να τους εμφανισει;

Edited by Psylos_

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μεσω αμαζον αφου στο σκρουτζ ξεκιναει απο 207;

Δεν εχω τόση εμπιστοσύνη στο Skroutz. Αν το έπαιρνα απο το skroutz ποιο καταστημα θα πρότεινες; Αν θες απαντα μου με πμ για να μη θεωρηθει διαφημιση ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τόση εμπιστοσύνη στο Skroutz. Αν το έπαιρνα απο το skroutz ποιο καταστημα θα πρότεινες; Αν θες απαντα μου με πμ για να μη θεωρηθει διαφημιση ;)

 

Kαι αν σου τύχει μία στραβή και σου έρθει ελαττωματικό το κινητό, τι κάνεις; Το στέλνεις πίσω και ξαναπεριμένεις φτιάξιμο ή αντικατάσταση;

Έχω ακούσει τα καλύτερα για το birdphone και έχει και φυσικό κατάστημα οπότε πας και το βλέπεις από κοντά αν είναι κομπλέ.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγηλα μέσω birdphone. Στο αμαζον η τιμη εφτασε τα 215€. Λογικα αυριο (το πολυ μεθαυριο) θα το παραλαβω. Αντε να δω πως θα ειναι το πρωτο μου smartphone! :D
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγηλα μέσω birdphone. Στο αμαζον η τιμη εφτασε τα 215€. Λογικα αυριο (το πολυ μεθαυριο) θα το παραλαβω. Αντε να δω πως θα ειναι το πρωτο μου smartphone! :D

 

Καλοριζικο!! Προσεξε τις πρωτες φορτισεις/αποφορτισεις..;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!! Προσεξε τις πρωτες φορτισεις/αποφορτισεις..;-)

χαχαχα θα προσεχω! Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορω με το που το παρω να κανω αμεσως το update σε ICS. Γίνεται να το κανω αμέσως;

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα θα προσεχω! Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορω με το που το παρω να κανω αμεσως το update σε ICS. Γίνεται να το κανω αμέσως;

 

Μα φυσικα.. Καλυτερα μαλιστα να την κανεις απευθειας την αναβαθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικα.. Καλυτερα μαλιστα να την κανεις απευθειας την αναβαθμιση.

ευχαριστω για την αμεση απαντηση! :D Ελπιζω να ερθει αυριο με :P Αλλιως την τριτη να σας πω και εντυπωσεις:p:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Go

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...