Jump to content

Sony Xperia Go


Koucos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα το SOLA και σερνότανε. Απιστευτα κολλήματα. Δεν λεω, τρομερή οθόνη, υπέροχο design αλλά σερνότανε. Το πούλησα, και πήρα το GO. Μπορεί να μην έχει την οθόνη του sola αλλά πάει σφαίρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα το SOLA και σερνότανε. Απιστευτα κολλήματα. Δεν λεω, τρομερή οθόνη, υπέροχο design αλλά σερνότανε. Το πούλησα, και πήρα το GO. Μπορεί να μην έχει την οθόνη του sola αλλά πάει σφαίρα.

 

μακάρι να μην αποδειχτώ γκαντέμης αλλά κάτι μου λέει ότι θα ξανααπογοητευτείς..

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι και οι εισοδοι φορτισεις και ακουστικων εχουν και αυτοι καποια αδιαβροχοτητα,φαινεται πολυ απλο το κουμπομα τους για καπακι προστασιας απο νερο,εχω και ενα σαμσυνγ αδιαβροχο και στο σημειο usb φορτισης ειναι ποιο αληθηνο το κουμπομα του,σου εμπνεει περισσοτεροι εμπιστοσυνη,αδυνατο να πιστευσω οτι αυτο το ψευτοκουμπομα μπορει να σε προφηλασει απο νερο,σιγουρα εχει και απο μεσα προστασια...εσεις τι πιστευεται? να το βαφτισω η θα κλαιω και εγω μαζι με το μωρο???? :D :D
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι και οι εισοδοι φορτισεις και ακουστικων εχουν και αυτοι καποια αδιαβροχοτητα,φαινεται πολυ απλο το κουμπομα τους για καπακι προστασιας απο νερο,εχω και ενα σαμσυνγ αδιαβροχο και στο σημειο usb φορτισης ειναι ποιο αληθηνο το κουμπομα του,σου εμπνεει περισσοτεροι εμπιστοσυνη,αδυνατο να πιστευσω οτι αυτο το ψευτοκουμπομα μπορει να σε προφηλασει απο νερο,σιγουρα εχει και απο μεσα προστασια...εσεις τι πιστευεται? να το βαφτισω η θα κλαιω και εγω μαζι με το μωρο???? :D :D

 

και γω σημερα το πηρα....συμφωνω πως δε γεμιζουν το ματι τα καπακια.....εγω παντως θα αποφυγω να το κανω μπανιο...τουλαχιστον για την ωρα....:):) παντως ολα καλα του εκανα και αναβαθμιση σε ice cream προς το παρον δουλευει τελεια...αλλα με το root τι γινεται ρε παιδια....εκανα τη διαδικασια με το Root_with_Restore_by_Bin4ry v18 αλλα στο τελος δεν υπαρχει super user...φυσικα εχω κανει ολα τα απαραιτητα (εντοπισμο σφαλματων κλπ...). προφανως κατι λαθος κανω αλλα τι....οποιος ξερει κατι ας βοηθησει....

Link to comment
Share on other sites

Είχα το SOLA και σερνότανε. Απιστευτα κολλήματα. Δεν λεω, τρομερή οθόνη, υπέροχο design αλλά σερνότανε. Το πούλησα, και πήρα το GO. Μπορεί να μην έχει την οθόνη του sola αλλά πάει σφαίρα.

 

Ρε φιλαρακι εμενα γιατι εγινε το αντιθετο?:lol: Το σολε πηγαινε σφαιρα και το go κολλαει ακομα και στο σκρολ στο μενου?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καποια εφαρμογη,που να ειναι σαν το activator του iphone? (δλδ... να μπορεις να διαχειρηστης εφαρμογες η οτι θες εσυ μεσω των κουμπιων,εντασης,home button,κτλ)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Κάτοχοι του go παρακαλέισθε να βοηθήσετε και εσείς στις υπογραφές που μαζεύονται ώστε να δώσει η SOny sources απο Novathor ώστε να υπάρξει σωστό development στο xda για τα κινητά μας με novathor επεξεργαστές :)

 

Αν θέλετε υπογραφή εδώ

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ πέρασα την πρώτη μου custom rom στο XGO. Μου πηρε σχεδον δυο ώρες το root, καθώς προσπαθούσα με το Bin4ry, αλλά δεν γινόταν τίποτα. Τελίκα πέρασα τον κενρελ της .10 το εκανα root με το bin4ry, δούλεψε, και μετά ξανά πέρασα το κέρνελ της .54. Πέρασα πολύ εύκολα το CWM recovery και μετά μέσω flash from zip την rom. Αν και το κινητό το στείνω ακόμα, νομίζω ότι πηγαίνει αρκετά πιο καλά, αν και θα έχω πιο ολοκληρωμένη εικόνα σε μερικές μέρες, οπότε θα επανέλθω με σχόλια. Έχω κρατήσει κλειδωμένο τον bootloader σε περίπτωση που χρειαστεί η εγγύηση (μακριά απο εμάς τέτοιες περιστάσεις :p )

Παρεπιπτόντως μέσα στη ρομ είχε τον launcher του xperia Z που είναι σχετικά παραμετροποιήσιμος και του έδωσα μία ευκαιρία πριν πάω πάλι στον Nova launcher. Επιφυλάσσομαι για περισσότερες λεπτομέρειες στο μέλλον.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα το εκανα για κανενα λογο αυτο το πραγμα. Προτιμω να ξερω οτι εχω προστασια για οταν πεσει πανω του καφες, αλλα οχ για να το βουτηξω στη θαλασσα για φωτογραφιες. Ασε που δεν λειτουργει η αφη υποβρυχια. Μονο σε οθονη βρεγμενη με σταγονες πχ απο βροχη λειτουργει απο οσο ξερω. Και τι μετα θα το ξεπλενεις απο το αλατι με γλυκο νερο στη βρυση; Νομιζω οτι ειναι λιγο τραβηγμενη η χρηση που θες...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Το ξέπλυμα είναι το λιγότερο, το θέμα είναι αν θα αντέξει..

 

όχι δεν κάνει για θάλασσα.. το αλάτι θα το καταστρέψει.. και γενικά δεν θα μπορείς να το χρησιμοποιείς κάτω από την θάλασσα γιατί δεν λειτουργεί η οθόνη και έτσι δεν θα μπορείς να τραβάς φωτογραφίες..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αντεχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Εμενα εχει παθει τα πανδεινα και ειναι ακομα καινουργιο λες και βγήκε απο το κουτι του :P Και στη θάλασσα αντεχει IP67 certified ειναι. Ψαξε και στο utube υπαρχουν πολλα βιντεακια ;) Εκτος κι αν επεσα εγω σε καλο XperiaGo :p
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αντεχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Εμενα εχει παθει τα πανδεινα και ειναι ακομα καινουργιο λες και βγήκε απο το κουτι του :P Και στη θάλασσα αντεχει IP67 certified ειναι. Ψαξε και στο utube υπαρχουν πολλα βιντεακια ;) Εκτος κι αν επεσα εγω σε καλο XperiaGo :p

 

αα οκ νόμιζα δεν κάνει για θάλασσα γιατί το είχα διαβάσει κάπου.. σόρρυ για την παραπληροφόρηση

Link to comment
Share on other sites

αα οκ νόμιζα δεν κάνει για θάλασσα γιατί το είχα διαβάσει κάπου.. σόρρυ για την παραπληροφόρηση

μπορει και να κανω κι εγω λαθος :p αλλα εχω δει βιντεακια στο utube για αυτο το λεω

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει με την Gingerbread. Με την ICS κολλάει σχεδόν συνέχεια και προσωπικά περιμένω πως και πως να βγει η JB μπας και διορθώσει αυτά τα προβληματάκια. Εγώ το επέλεξα γιατι είμαι λίγο ατσούμπαλος και επειδη τα 2 προηγουμενα κινητά μου (W380i και SE Elm) στην ουσια διαλύθηκαν από τις πτώσεις. Το συγκεκριμένο μέχρι τώρα υπομένει :lol:
Link to comment
Share on other sites

χτες που το δοκιμασα σε νερο,οντος δεν τραβαει φωτο μεσα στο νερο,εκτος κ αν βαλεις χρονοδιακοπτη.

εμενα προσωπικα δεν μ κολαει καθολου,αλλα περιεργο να σου κολαει με τετιο επεξεργαστη,

ασπρο,μαυρο,κιτρινο??? εγω εχω κιτρινο..?? βρηκα σε αναζητηση καπακια πισω με 8 ευρω, αν γνωριζει καποιος.. κανενα μαγαζι για αξεσουαρ φτηνοτερα...?

Link to comment
Share on other sites

χτες που το δοκιμασα σε νερο,οντος δεν τραβαει φωτο μεσα στο νερο,εκτος κ αν βαλεις χρονοδιακοπτη.

εμενα προσωπικα δεν μ κολαει καθολου,αλλα περιεργο να σου κολαει με τετιο επεξεργαστη,

ασπρο,μαυρο,κιτρινο??? εγω εχω κιτρινο..?? βρηκα σε αναζητηση καπακια πισω με 8 ευρω, αν γνωριζει καποιος.. κανενα μαγαζι για αξεσουαρ φτηνοτερα...?

 

η καταραμένη ραμ φταίει για όλα.. και 8πύρηνο επεξεργαστή να είχε με 512 μνήμη ραμ θα κόλλαγε πάλι σαν τρελό..

 

γενικά η σονυ έχει ένα κόλλημα με τις 512 ραμ.. απορώ πως δεν έβαλε και στο z 512..

Link to comment
Share on other sites

η λυση για να βγαζεις φωτο μεσα σε νερο ειναι να παραμετροποιησεις τα κουμπια volume + η - σε κουμπι ληψης φωτογραφιας.

αυτο γινετε με καποιο προγραμμα μονο.οπως το activator για τα iphone.αν ξερει καποιος να μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να αποφεύγετε να πατάτε κουμπάκια κάτω από το νερό γιατί μπορεί να επηρεαστεί η στεγανοποίηση. Προτιμήστε τον χρονοδιακόπτη όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε πιο πάνω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να αποφεύγετε να πατάτε κουμπάκια κάτω από το νερό γιατί μπορεί να επηρεαστεί η στεγανοποίηση. Προτιμήστε τον χρονοδιακόπτη όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε πιο πάνω.

δικιο εχεις απλα δεν προλαβαινει να μπει με ενα απλο πατημα,αμα δεις και τα βιντεο μετα απο νερο που βγαζουν το πισω καπακι,εχει παντα κατι σταγονες η πλατη,οποτε ενταξει,πιο πολυ με απασχολουν η θυρες mini jack και φορτ.. παρα τα κουμπια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Go

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...