Jump to content

Sony Xperia Go


Koucos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια εφαρμογή ειναι φίλος που αυτόματα αλλάζει σε flight mode ? εγώ με το sole και μόνο gsm κατά την διάρκεια της νύχτας ( περίπου 8ώρο) καταναλώνω περίπου 2-3% μπαταρία , αλλά ενδιαφέρουσα η εφαρμογή που λες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια εφαρμογή ειναι φίλος που αυτόματα αλλάζει σε flight mode ? εγώ με το sole και μόνο gsm κατά την διάρκεια της νύχτας ( περίπου 8ώρο) καταναλώνω περίπου 2-3% μπαταρία , αλλά ενδιαφέρουσα η εφαρμογή που λες.

 

Profile scheduler

Εκτός ότι μπορείς να βάλεις χωριστά προγράμματα, μπορείς να βάλεις και κανόνες ώστε να πηγαίνει αυτόματα από πρόγραμμα σε πρόγραμμα π.χ την ταδε ώρα να γυρνάει σε νυχτερινό πρόγραμμά για τόση ώρα, ή αν ανοίξεις την εφαρμογή πλοήγησης να γυρνάει σε πρόγραμμα με ενεργοποιημένο το gps

Έχει αρκετούς συνδυασμούς

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Στο κινητό της αδερφής μου στις επαφές ο εαυτός μου βγάζει το κινητό της μάνας μου και οχι το δικό της με αποτέλεσμα να μην μπορεί να την πάρει τηλέφωνο.Πως βγαίνει να βάλει το δικό της?:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει σημασία τι έχει μια επαφή μέσα. Στο δικό μου έχει μόνο το gmail μου αλλά μια χαρά με παίρνουν τηλέφωνο. Μήπως μπερδεψαν τις κάρτες sim;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κανενα gadget για να κανω βιντεοκληση αλλα να βλεπουν εμενα οχι την πισω καμερα. Αν θυμαμαι καλα ειχε βγει για το iphone 3 ηταν ενα καθρεφτακι που εμπαινε στην πισω καμερα αλλα ο συνομιλητης εβλεπε εσενα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και από εμενα παιδια. Πηρα και εγω εδώ και μερικες μερες το κινητο από τον Γερμανο και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλα με εχει προβληματισει σε κατι.

Όταν αφηνω το κινητο κατω η και όταν το κουναο σχετικα γρηγορα στο εγκαρσιο ακουγεται από το πανω μερος του εκει κοντα στον φωτογραφικο φακο ενας περιεργος ηχος σαν κατι να κουνιεται μεσα. Το κινητο δεν μου εχει πεσει κατω καθολου (αλλωστε είναι ανθεκτικο) και το εχω από την πρωτη στιγμη και σε θηκη. Ο ιδιος ηχος ακουγεται και όταν εχω ανοιχτη την φωτογραφικη μηχανη και κανω κλικ στις ηδη τραβηγμενες φωτο. Συμβαινει σε όλα τα go αυτό η το δικο μου εχει καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Ο ήχος που ακούς είναι από την κάμερα όπου έχει μέσα της κινούμενα εξαρτήματα για της λειτουργείς της.

 

Δεν έχω το τηλέφωνο αλλά είναι κάτι που είναι σχεδόν στάνταρ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ θαναση.

Αν μπορει να απαντησει και καποιος που εχει ηδη το τηλεφωνο θα ημουν υποχρεος.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το τηλέφωνο αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ αν όντως είχε τέτοιο θέμα. Δυστυχώς η φίλη που το έχει είναι τόσο σχετική με τα κινητά όσο εγώ με τη μαγειρική οπότε και να τη ρωτήσω δεν θα έχει νόημα!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και προκαταβολικά συγγνώμη αν έχει απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες. Θέλω να αγοράσω μία MicroSD για το κινητό μου (Xperia Go εννοείται). Yπάρχουν κάποιες μάρκες καρτών που είναι καλό να αποφευχθούν και κάποιες που προτείνονται? Επίσης προτείνεται microSDHC ή σκέτο SD? Ειλικρινά, είμαι άσχετος και δεν έχω ιδέα για τις διαφορές. Επίσης με τις class 4 & 10 τι παίζει? Απόσο βλέπω μέχρι 32 g υποστηρίζει (μια χαρά δηλαδή).
Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο μεγάλη η κλάση τόσο γρηγορότερη η κάρτα. Προτίμησε κάποια αξιόπιστη εταιρεία όπως Samsung, Transcent κτλ. Θα πρότεινα SDHC αλλά μικρή διαφορά έχει από την σκέτη SD οπότε τα υπόλοιπα εξαρτώνται από το πόσα χρήματα διαθέτεις. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και από εμενα παιδια. Πηρα και εγω εδώ και μερικες μερες το κινητο από τον Γερμανο και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλα με εχει προβληματισει σε κατι.

Όταν αφηνω το κινητο κατω η και όταν το κουναο σχετικα γρηγορα στο εγκαρσιο ακουγεται από το πανω μερος του εκει κοντα στον φωτογραφικο φακο ενας περιεργος ηχος σαν κατι να κουνιεται μεσα. Το κινητο δεν μου εχει πεσει κατω καθολου (αλλωστε είναι ανθεκτικο) και το εχω από την πρωτη στιγμη και σε θηκη. Ο ιδιος ηχος ακουγεται και όταν εχω ανοιχτη την φωτογραφικη μηχανη και κανω κλικ στις ηδη τραβηγμενες φωτο. Συμβαινει σε όλα τα go αυτό η το δικο μου εχει καποιο προβλημα?

 

φίλε μου όπως γράφω και παρακάτω το κινητό μόλις τα άνοιξα από το κουτί του και δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο που αναφέρεις!

ελπίζω να μην είναι σοβαρό αυτό που ακούς...

 

γεια σας και από εδώ...! :)

σήμερα πήρα στον αδερφό μου το go! το κινητό είναι παραεισαγωσης, για να βάλω τους 160 χαρακτήρες για τα μηνύματα η διαδικασία είναι ίδια π.χ. με το sole που έχω?

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποια διαδικασία εννοείς; Γενικά όμως ναι.

 

 

 

συγχώρεσε με αλλά δεν θυμάμαι τον σύνδεσμο με τις οδηγίες για αρχάριους σε android που έχεις δημιουργήσει!

εκεί μέσα αναφέρεις σε ένα κεφάλαιο τον τρόπο για να έχουμε τους 160 χαρακτήρες στα μηνύματα!

ισχύει ο συγκεκριμένος τρόπος και στο go?

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιοι αναφέρανε προβλήματα με Lag παρατήρησα και το δικό μου παρόλο που το αναβάθμισα σωστά είχε αρχίσει να ψιλοκολλάει. Το πρόβλημα ήταν η μνήμη που έπεφτε στο 7%-8%. Μόλις καθάριζα την μνήμη και ανέβαινε λίγο, το κινητό σαν να συνερχότανε. Όμως ήταν πάντα παροδικό και ξανά έπεφτε στο 7% και αρχίζανε τα κολλήματα πάλι.

Το έλυσα όμως μόνιμα απενεργοποιώντας εφαρμογές από την καρτέλα εφαρμογές των ρυθμίσεων.

Ενεργοποίησα αρκετές και αυτές που δεν χρησιμοποιώ καθόλου και αυτές που έχω αντικαταστήσει με άλλες.

 

π.χ Facebook, Timescape, twitter, walkman, ταινίες, φωτογραφίες, μηνύματα,Ειδήσεις και καιρός, talkback, recommender, miCoach, gmail. email, google+, μουσική φίλων, οδηγός ρύθμισης, infinite κ.α

 

Μέτα από επανεκκίνηση η μνήμη του κινητού εδώ και 2 μέρες κυμαίνεται από 22 έως 25%.

Τρομερή βελτίωση άσε που καθάρισε και το menu από αχρηστες εφαρμογές

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

συγχώρεσε με αλλά δεν θυμάμαι τον σύνδεσμο με τις οδηγίες για αρχάριους σε android που έχεις δημιουργήσει!

εκεί μέσα αναφέρεις σε ένα κεφάλαιο τον τρόπο για να έχουμε τους 160 χαρακτήρες στα μηνύματα!

ισχύει ο συγκεκριμένος τρόπος και στο go?

Αν έχεις κάνει root, ναι.

Οδηγός αρχαρίων :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου όπως γράφω και παρακάτω το κινητό μόλις τα άνοιξα από το κουτί του και δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο που αναφέρεις!

ελπίζω να μην είναι σοβαρό αυτό που ακούς...

 

Δηλαδη οταν εχεις ανοιξει την φωτογραφικη μηχανη και επιλεξεις τις φωτο που εχεις ηδη τραβηξει (κανοντας κλικ στην γωνια που ειναι) δεν σου κανει καποιον ηχο? Η οταν το αφηνεις κατω καπως αποτομα (οχι υπερβολες) δεν ακους τον ιδιο Ηχο? Αν μπορεις απαντησε σε παρακαλω γιατι στον Γερμανο που το πηγα μου ειπε να το παω σε λιγες μερες που θα εχει και καποιο καινουριο να τα συγκρινουμε :O

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το go 6 μήνες τώρα.Έχει πέσει απο ύψος,με αποτέλεσμα να ραγίσει η οθόνη.Σου το λέω με την έννοια οτι έχει φάει τις τούμπες του.Το έβαλα κοντά στο αυτί μου και το κούνησα όσο μπορούσα αλλά δεν άκουσα κάποιο θόρυβο.Ούτε θυμάμαι να είχα παρατηρήσει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω ενα προβλημα με την καρτα μνημης, συγκεκριμενα εχω αυτη. Το θεμα ειναι οτι στις ρυθμισεις οταν πηγαινω στον αποθηκευτικο χωρο φαινεται η καρτα Sd γιατι μου λεει διαθεσιμος χωρος 14,61 ενω οταν πηγαινω στην εφαρμογη App2SD στην SD καρτα λεει ολικη 3,98. τι μπορει να συμβαινει; δεν ειναι συμβατη;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω ενα προβλημα με την καρτα μνημης, συγκεκριμενα εχω αυτη. Το θεμα ειναι οτι στις ρυθμισεις οταν πηγαινω στον αποθηκευτικο χωρο φαινεται η καρτα Sd γιατι μου λεει διαθεσιμος χωρος 14,61 ενω οταν πηγαινω στην εφαρμογη App2SD στην SD καρτα λεει ολικη 3,98. τι μπορει να συμβαινει; δεν ειναι συμβατη;

δεν ειναι προβλημα της καρτας σου.οι εφαρμογες μεταφερονται στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου που την λεει sd card.η κανονικη sd χρησιμοποιειτε για μουσικη ,εικονες και βιντεο.δεν μεταφερονται εφαρμογες εκει!το ιδιο εχω και εγω στο sole:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει script στο xda αν είσαι διατεθειμένος που ουσιαστικά αλλάζει την εσωτερική μνήμη με την κάρτα sd για να την χρησιμοποιείς για εφαρμογές.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει script στο xda αν είσαι διατεθειμένος που ουσιαστικά αλλάζει την εσωτερική μνήμη με την κάρτα sd για να την χρησιμοποιείς για εφαρμογές.

μηπως υπαρχει λινκ?θα σου ημουν υποχρεος

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι προβλημα της καρτας σου.οι εφαρμογες μεταφερονται στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου που την λεει sd card.η κανονικη sd χρησιμοποιειτε για μουσικη ,εικονες και βιντεο.δεν μεταφερονται εφαρμογες εκει!το ιδιο εχω και εγω στο sole:)

 

Δηλαδη εχω περιθωριο για τις εφαρμογες μονο 3gb? Στο mini pro που εχω δεν το κανει αυτο οι εφαρμογες πηγαινουν κανονικα στην sd

 

Υπάρχει script στο xda αν είσαι διατεθειμένος που ουσιαστικά αλλάζει την εσωτερική μνήμη με την κάρτα sd για να την χρησιμοποιείς για εφαρμογές.

Επειδη δεν γνωριζω ακριβως τι σημαινει αυτο μπορεις να μου δωσεις καποιες οδηγιες. Ευχαριστω!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Go

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...