Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά βρήκα τι έφταιγε!!!

Απεγκατεστησα το adaware που είχα βάλει (για διαφιμησεις) και ω του θαύματος εγκαταστάθηκε!

Πάντως σε υπερ ευχαριστώ για την βοήθεια σου τέτοια μέρα!

Καλή χρονιά σου εύχομαι και ότι επιθυμείς!

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 15 λεπτά πήγα να δω κάτι και είναι όλα dead. Το cinema, cyberflix, beetv, morph tv. Δεν δείχνουν τίποτα τίποτα.

Εχετε ιδέα τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 15 λεπτά πήγα να δω κάτι και είναι όλα dead. Το cinema, cyberflix, beetv, morph tv. Δεν δείχνουν τίποτα τίποτα.

 

Εχετε ιδέα τι συμβαίνει;

Χτες βράδυ 8-11 δούλευαν μια χαρά.

Σήμερα προέκυψε το πρόβλημα;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

.....και κάπου εδώ μάλλον θα ανοίξει η κουβέντα που ο ένας θα αναφέρει ότι δεν παίζει τίποτα ΄΄ εννοώντας ότι δεν βρίσκει υπότιτλους και ο άλλος θα λέει ότι όλα λειτουργούν καλώς και δεν τον ενδιαφέρουν οι υπότιτλοι :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

.....και κάπου εδώ μάλλον θα ανοίξει η κουβέντα που ο ένας θα αναφέρει ότι δεν παίζει τίποτα ΄΄ εννοώντας ότι δεν βρίσκει υπότιτλους και ο άλλος θα λέει ότι όλα λειτουργούν καλώς και δεν τον ενδιαφέρουν οι υπότιτλοι :)

 

Το cinema ανοίγει και μετά απο λίγο βγάζει μήνυμα ότι έχει θέμα ("έπεσε")ο server λόγω πολλών χρηστών ταυτόχρονα!

Στα υπόλοιπα όλα ανοίγουν οι εφαρμογές και απλά ψάχνουν ψάχνουν ψάχνουν.

Μέχρι και τώρα που ξαναμπηκα τα ίδια ακόμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χτες βράδυ 8-11 δούλευαν μια χαρά.

Σήμερα προέκυψε το πρόβλημα;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Οντως εχτές και μέχρι 00.30 που έβλεπα όλα οκ!

Σήμερα 13.35 nothing.

 

Εκτός και αν παρόλο που έχω ίντερνετ συμβαίνει σε εμένα κάτι άλλο κουλό.

Απλα το ανέφερα μήπως είναι κάτι μαζικό.

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Το cinema ανοίγει και μετά απο λίγο βγάζει μήνυμα ότι έχει θέμα ("έπεσε")ο server λόγω πολλών χρηστών ταυτόχρονα!

 

Στα υπόλοιπα όλα ανοίγουν οι εφαρμογές και απλά ψάχνουν ψάχνουν ψάχνουν.

 

Μέχρι και τώρα που ξαναμπηκα τα ίδια ακόμα.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Οντως εχτές και μέχρι 00.30 που έβλεπα όλα οκ!

 

Σήμερα 13.35 nothing.

 

 

 

Εκτός και αν παρόλο που έχω ίντερνετ συμβαίνει σε εμένα κάτι άλλο κουλό.

 

Απλα το ανέφερα μήπως είναι κάτι μαζικό.

Σε εμένα παίζουν χωρίς πρόβλημα... Τώρα το τσέκαρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βλέπω CYBERFLIX χωρίς κανένα πρόβλημα, το MALEFICENT 2

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Έχω παραγγείλει το Mi Box S και αναμένω την παραλαβή αύριο.

Μπορεί κάποιος γνώστης των android tv boxes να μου προτείνει ποιά είναι η βέλτιστη επιλογή για στριμάρισμα ταινιών/σειρών με υποστήριξη ελληνικών υποτίτλων, εκτός φυσικά των συνδρομητικών υπηρεσιών?

Έχω ακούσει για διάφορες εφαρμογές (CinemaHD, Freeflix HQ Pro, BeeTV, Kodi με κάποιο συγκεκριμένο build, κτλ) αλλά δεν ξέρω ποια συγκεκριμένα είναι η βέλτιστη (από περιεχόμενο, κολλήματα, υποστηριξη subs, ευχρηστία, κτλ).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Έχω παραγγείλει το Mi Box S και αναμένω την παραλαβή αύριο.

Μπορεί κάποιος γνώστης των android tv boxes να μου προτείνει ποιά είναι η βέλτιστη επιλογή για στριμάρισμα ταινιών/σειρών με υποστήριξη ελληνικών υποτίτλων, εκτός φυσικά των συνδρομητικών υπηρεσιών?

Έχω ακούσει για διάφορες εφαρμογές (CinemaHD, Freeflix HQ Pro, BeeTV, Kodi με κάποιο συγκεκριμένο build, κτλ) αλλά δεν ξέρω ποια συγκεκριμένα είναι η βέλτιστη (από περιεχόμενο, κολλήματα, υποστηριξη subs, ευχρηστία, κτλ).

 

Ευχαριστώ

 

Cyberflix , CinemaHD , BeeTV , TeaTV & Stremio ειναι πολυ τιμιες εφαρμογες , αλλα ολες αυτες ''παιρνουν'' υποτιτλους απο ενα βασικο ιστοτοπο , το OpenSubtitles ...

Το kodi απ'την αλλη εχει πιο πολλες επιλογες υποτιτλων αλλα ειναι λιγο ... ιστορια μου αμαρτια μου !

Επειδη ομως και το μποξακι σου εχει καποια θεματακια με το ''Orienation'' ισως να χρειαστεις και μια τετοια εφαρμογη : https://apkpure.com/set-orientation/com.googlecode.eyesfree.setorientation

για να το ''φερνεις'' στα ισια του!

Καλες ... τηλεθεασεις!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ερχονται το 2020 νεα SoC απο Amlogic & Rockchip...

https://androidpctv.com/amlogic-s905x4-s908x-s805x2/

https://androidpctv.com/rockchip-rk3588-rk3530/

Για να δουμε ..!

 

:!::!::!::!:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Cyberflix , CinemaHD , BeeTV , TeaTV & Stremio ειναι πολυ τιμιες εφαρμογες , αλλα ολες αυτες ''παιρνουν'' υποτιτλους απο ενα βασικο ιστοτοπο , το OpenSubtitles ...

Το kodi απ'την αλλη εχει πιο πολλες επιλογες υποτιτλων αλλα ειναι λιγο ... ιστορια μου αμαρτια μου !

Επειδη ομως και το μποξακι σου εχει καποια θεματακια με το ''Orienation'' ισως να χρειαστεις και μια τετοια εφαρμογη : https://apkpure.com/set-orientation/com.googlecode.eyesfree.setorientation

για να το ''φερνεις'' στα ισια του!

Καλες ... τηλεθεασεις!

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Εχει ασχοληθεί κανείς με wako σε tv box και αν ναι με τι αποτελέσματα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου έχουν προτείνει αυτό εδώ το Box https://gr.gizchina.com/2020/01/04/beelink-gt1-king-pro-tv-box-offer/

Αξίζει να το πάρω στα 99€ υπάρχει κάποιο με αντίστοιχα χαρακτηριστικά με πιο οικονομική τιμή? Επίσης έχω δοκιμάσει κάποιες οικονομικές συνδέσεις σε Aliexpress, αλλά κάνει κάποιες αποσυνδέσεις που & που. έχει κάποιος να μου προτείνει καμία σχετικά οικονομική & σταθερή σύνδεση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρετε και αυτο στα 30 ευρο.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Cyberflix , CinemaHD , BeeTV , TeaTV & Stremio ειναι πολυ τιμιες εφαρμογες , αλλα ολες αυτες ''παιρνουν'' υποτιτλους απο ενα βασικο ιστοτοπο , το OpenSubtitles ...

Το kodi απ'την αλλη εχει πιο πολλες επιλογες υποτιτλων αλλα ειναι λιγο ... ιστορια μου αμαρτια μου !

Επειδη ομως και το μποξακι σου εχει καποια θεματακια με το ''Orienation'' ισως να χρειαστεις και μια τετοια εφαρμογη : https://apkpure.com/set-orientation/com.googlecode.eyesfree.setorientation

για να το ''φερνεις'' στα ισια του!

Καλες ... τηλεθεασεις!

 

Μπορεις να μου πεις την ιστορια και την αμαρτια του kodi????:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις την ιστορια και την αμαρτια του kodi????:lol:
Υπάρχει άλλο θέμα για το KODI, καλύτερα να κάνεις τις σχετικές ερωτήσεις εκεί.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλο θέμα για το KODI, καλύτερα να κάνεις τις σχετικές ερωτήσεις εκεί.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Εδω ομως αναφερθηκε ....:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εδω ομως αναφερθηκε ....:happy:

 

2 χαρακτηριστικα πραγματα θα πω και δεν θα αναφερθω ξανα στο kodi ...

Για να δεις κατι , πρωτον θελει υπομονη μεχρι να βρεις εναν σερβερ που να ''παιζει'' και δευτερον καλο ειναι το μποξακι να ''τρεχει'' με dns Google (και οχι μονο) για να εχει προσβαση σε ολους τους υποτιτλους !

Δυστυχως (η ευτυχως) ομως ειναι το μονο προγραμμα με τις πιο πολλες επιλογες σε ελληνικους υποτιτλους και φανταζομαι μονοδρομος για τους λατρεις των ξενων σειρων !!!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

2 χαρακτηριστικα πραγματα θα πω και δεν θα αναφερθω ξανα στο kodi ...

 

Για να δεις κατι , πρωτον θελει υπομονη μεχρι να βρεις εναν σερβερ που να ''παιζει'' και δευτερον καλο ειναι το μποξακι να ''τρεχει'' με dns Google (και οχι μονο) για να εχει προσβαση σε ολους τους υποτιτλους !

 

Δυστυχως (η ευτυχως) ομως ειναι το μονο προγραμμα με τις πιο πολλες επιλογες σε ελληνικους υποτιτλους και φανταζομαι μονοδρομος για τους λατρεις των ξενων σειρων !!!

 

;)

Σε αυτό δε φταίει το Kodi αλλά τα add-ons που χρησιμοποιείς. Το Kodi από μόνο του είναι ένας player/organizer βιβλιοθήκης και ίσως ο καλύτερος του είδους του.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. λίγο παραπάνω διευκρίνιση για το setorientation τι ακριβώς κάνει και τι είναι το orienation; γιατί έχω το ίδιο μποξάκι

 

Cyberflix , CinemaHD , BeeTV , TeaTV & Stremio ειναι πολυ τιμιες εφαρμογες , αλλα ολες αυτες ''παιρνουν'' υποτιτλους απο ενα βασικο ιστοτοπο , το OpenSubtitles ...

Το kodi απ'την αλλη εχει πιο πολλες επιλογες υποτιτλων αλλα ειναι λιγο ... ιστορια μου αμαρτια μου !

Επειδη ομως και το μποξακι σου εχει καποια θεματακια με το ''Orienation'' ισως να χρειαστεις και μια τετοια εφαρμογη : https://apkpure.com/set-orientation/com.googlecode.eyesfree.setorientation

για να το ''φερνεις'' στα ισια του!

Καλες ... τηλεθεασεις!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό δε φταίει το Kodi αλλά τα add-ons που χρησιμοποιείς. Το Kodi από μόνο του είναι ένας player/organizer βιβλιοθήκης και ίσως ο καλύτερος του είδους του.

 

Αν και εδω δεν ειναι το σωστο νημα για το kodi αλλα ποια η σχεση του τι ειναι το kodi με τα add-ons που χρησιμοποιω ;

:confused:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. λίγο παραπάνω διευκρίνιση για το setorientation τι ακριβώς κάνει και τι είναι το orienation; γιατί έχω το ίδιο μποξάκι

 

Για να ''δουλευουν'' σωστα ολες οι εφαρμογες σε ενα Android TV λογισμικο θα πρεπει να μπορουν να λειτουργουν σε landscape mode (λειτουργια τοπιου) δλδ σε οριζοντιο προσανατολισμο !

Αλλιως απλα θα γυρναει η οθονη στα πλαγια ...

Σε τετοιες λοιπον περιπτωσεις χρησιμοποιουμε αυτες τις εφαρμογες για να το διορθωνουμε!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση την οποία την έχω ξανακάνει πριν από καιρό αλλά δεν μου απάντησε καποιος

Ψάχνω να βρω ένα TV box με 3-4 GB μνήμη και γρήγορο επεξεργαστή που να έχω την δυνατότητα να τρέξω dual boot λειτουργικό τύπου Libreelec μαζί με Android. Και αν γίνεται το λειτουργικό Android να είναι φιλικό για χρήση με τηλεχειριστήριο τύπου Android TV δηλ ελαφρύ και αξιόπιστο. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος που να έχει ασχοληθεί ;

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...