Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνοψιζοντας οσο πισω μπορεσα να διαβασω βλεπω πως οι περισσοτεροι εχετε παρει σαν "επωνυμο" το beelink gt1. Ειναι απαραιτητο στην χρηση του το airmouse η το πληκτρολογιο που προσφερεται ;

Το t95z ειναι καλυτερο η υποδεεστερο ;

Η χρηση που θα γινεται ειναι κυριως λογω kodi εκτος και αν ανακαλυψω και αλλες δυνατοτητες που αυτην την στιγμη μου διαφευγουν.

Εχετε να προτεινετε/επισημανετε κατι επιπλεον στην επιλογη του box ; σκοπευω τωρα με την black friday να αγορασω καποιο.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

 

Θα έλεγα τουλάχιστον ασύρματο ποντίκι, αλλά βέβαια ακόμα καλύτερα airmouse ή κάποιο από αυτά που έχουν πληκτρολόγιο+touchpad μαζί (εγώ χρησιμοποιώ το τελευταίο και είναι πολύ λειτουργικό).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Συνοψιζοντας οσο πισω μπορεσα να διαβασω βλεπω πως οι περισσοτεροι εχετε παρει σαν "επωνυμο" το beelink gt1. Ειναι απαραιτητο στην χρηση του το airmouse η το πληκτρολογιο που προσφερεται ;

Το t95z ειναι καλυτερο η υποδεεστερο ;

Η χρηση που θα γινεται ειναι κυριως λογω kodi εκτος και αν ανακαλυψω και αλλες δυνατοτητες που αυτην την στιγμη μου διαφευγουν.

Εχετε να προτεινετε/επισημανετε κατι επιπλεον στην επιλογη του box ; σκοπευω τωρα με την black friday να αγορασω καποιο.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

 

Έχω το Beelink GT1 και είναι άψογο. Δεν έχω θέματα με σκοτεινή εικόνα (στη δική μου τηλεόραση) και όπως κι άλλοι λένε πλέον στο εξωτερικό. Το Τ95Ζ είναι στα ίδια κυβικά με το GT1. Μου αρέσει ο σχεδιασμός, το ρολόι κι έχει πολύ καλές επιδόσεις. Δεν έχει ΟΤΑ update από όσο γνωρίζω αλλά πρέπει να κάνεις εσύ μονος σου τις αναβαθμίσεις (ναι, έχει αναβαθμίσεις). Οι περισσότεροι (νομίζω) διαλέγουν το GT1 επειδή πιστεύουν στην υποστήριξη της Beelink.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα τουλάχιστον ασύρματο ποντίκι, αλλά βέβαια ακόμα καλύτερα airmouse ή κάποιο από αυτά που έχουν πληκτρολόγιο+touchpad μαζί (εγώ χρησιμοποιώ το τελευταίο και είναι πολύ λειτουργικό).

Και εγω ετσι ειμαι,και μια χαρα κανω την δουλεια μου απο τον καναπε.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Beelink GT1 και είναι άψογο. Δεν έχω θέματα με σκοτεινή εικόνα (στη δική μου τηλεόραση) και όπως κι άλλοι λένε πλέον στο εξωτερικό. Το Τ95Ζ είναι στα ίδια κυβικά με το GT1. Μου αρέσει ο σχεδιασμός, το ρολόι κι έχει πολύ καλές επιδόσεις. Δεν έχει ΟΤΑ update από όσο γνωρίζω αλλά πρέπει να κάνεις εσύ μονος σου τις αναβαθμίσεις (ναι, έχει αναβαθμίσεις). Οι περισσότεροι (νομίζω) διαλέγουν το GT1 επειδή πιστεύουν στην υποστήριξη της Beelink.

Η ώρα φαίνεται και αφού το σβήσεις?

Θα μου πεις στην τελική το αφήνεις και ανοιχτό αλλά από την άλλη είναι εναργοβορο αν το έχουμε σαν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου αξίζει κάθε ευρώ που έδωσα.

Οκ φιλος τνχ,και εγω τα καλυτερα ειδα για αυτο στο γιουτουμπι σε ολα τα ρεβ τουμπανακι ειναι.....:D

Οποτε θα το τσιμπησω!!!!

 

Για πες και πιο πληκτρολόγιο+touchpad να παρω πακετο????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Για το Amlogic X96 μια άποψη;

Κλασσικο μηχανακι σαν ολα τα αλλα της σειρας με τον S905X,στα + οτι σου δινει και το Keyboard.Αρκει να ειναι καποιο της προκοπης.

Θα ελεγα οτι με λιγα ευρο παραπανω πας σε καποιο μηχανακι με τον s912 και με την καρτουλα Mali-T820MP3.

Βεβαια εαν εισαι οριακα στο οικονομικο......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους πάντες είναι η πρώτη φορά που γράφω σε αυτό το νήμα και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είμαι κάτοχος ενός X96 tv Box αυτό με τα 2gb και χθες που ήθελα να δω το ματσάκι στο μπάσκετ με το Sport365.live μέσω kodi που είχε και καλή ποιότητα μετά από καμία 20 δευτερόλεπτα με πέταγε έξω στις επιλογές από τα λινκ. Το kodi δεν το έχω πειράξει είναι του Κινέζου. Είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με το kodi και θα ήθελα να ρωτήσω αν φταίει το μηχανάκι αν φταίει το addons αν είναι φυσιολογικό η αν θέλει καμία ρύθμιση. Κατά τα άλλα το μηχανάκι δουλεύει οκ δεν έχω βρει

κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους πάντες είναι η πρώτη φορά που γράφω σε αυτό το νήμα και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είμαι κάτοχος ενός X96 tv Box αυτό με τα 2gb και χθες που ήθελα να δω το ματσάκι στο μπάσκετ με το Sport365.live μέσω kodi που είχε και καλή ποιότητα μετά από καμία 20 δευτερόλεπτα με πέταγε έξω στις επιλογές από τα λινκ. Το kodi δεν το έχω πειράξει είναι του Κινέζου. Είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με το kodi και θα ήθελα να ρωτήσω αν φταίει το μηχανάκι αν φταίει το addons αν είναι φυσιολογικό η αν θέλει καμία ρύθμιση. Κατά τα άλλα το μηχανάκι δουλεύει οκ δεν έχω βρει

κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Για το kodi εδω...και να το πεταξεις του Κινεζου,να περασεις ενα απο την αρχη θα ελεγα,αμεσα.:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6981017#post6981017

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικο μηχανακι σαν ολα τα αλλα της σειρας με τον S905X,στα + οτι σου δινει και το Keyboard.Αρκει να ειναι καποιο της προκοπης.

Θα ελεγα οτι με λιγα ευρο παραπανω πας σε καποιο μηχανακι με τον s912 και με την καρτουλα Mali-T820MP3.

Βεβαια εαν εισαι οριακα στο οικονομικο......:)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Είμαι κάπως οριακά στο budget η αλήθεια είναι... Όσο για το keyboard μου φαίνεται λίγο δύσχρηστο στη λειτουργία.. Θα μπορώ αν δεν με βολέψει να αγοράσω ένα οποιοδήποτε aftermarket σαν αυτό πχ και να κάνω τη δουλειά μου;

Βασικά το μηχανάκι το θέλω για να χρησιμοποιώ την τιβί μου σαν smart tv. Λίγο browsing, social και kodi φυσικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το kodi εδω...και να το πεταξεις του Κινεζου,να περασεις ενα απο την αρχη θα ελεγα,αμεσα.:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6981017#post6981017

 

και εγω αυτο θα κανω!να βαλω παλι 16.1? μην τολμησω 17beta?

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο θα κανω!να βαλω παλι 16.1? μην τολμησω 17beta?

Stable η 16.1,ψιλοθεματακια εχουμε με την 17.Οποτε θα ελεγα να μεινεις στην 1η επιλογη ακομα μεχρι να δωσουμε την 17.

 

@konstantinoslp

Eαν το μαθεις δεν εχεις θεμα,βεβαια....και με το after μια χαρα θα κανεις δουλεια.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχω το mxq plus με 912 cpu και εχω το εξης θεμα! Παω να δω καποια σειρα στο tainiesonline ανοιγω τη σελιδα που ειναι το video και σκουραινει ολη η σελιδα κ το video ειναι πιο σκουρο απ οτι πρεπει! Φαινετε οτι φταιει οι διαφημισεις που υπαρχουν στη σελιδα

Με browser ανοίγεις τη σελίδα? Βάλε τον opera mini που έχει ενσωματωμένο adblock. Αν είσαι root έχεις πολλές ακόμα επιλογές με app όπως το adaware κλπ όπου δεν έχει διαφημίσεις και στα apps.

Σε Android box MXIII-G (root LP 5.1.1) δεν έχω καταφέρει να δω ταινία μέσα από την συγκεκριμένη σελίδα σε full screen. Δηλ. ενώ παίζει το video πατάω κάτω δεξιά για να το κάνει σε πλήρη οθόνη και δεν κάνει τίποτα. Δοκίμασα με τον μαμίσιο browser και με τον Boat αλλά τίποτα. Στο PC μια χαρά. Έχει να προτείνει κανένας καμιά λύση;

Link to comment
Share on other sites

Σε Android box MXIII-G (root LP 5.1.1) δεν έχω καταφέρει να δω ταινία μέσα από την συγκεκριμένη σελίδα σε full screen. Δηλ. ενώ παίζει το video πατάω κάτω δεξιά για να το κάνει σε πλήρη οθόνη και δεν κάνει τίποτα. Δοκίμασα με τον μαμίσιο browser και με τον Boat αλλά τίποτα. Στο PC μια χαρά. Έχει να προτείνει κανένας καμιά λύση;

Δοκίμασε με dolphin browser και openload.co ( το openload.co έχει την καλύτερη ποιότητα εικόνας ,με την λιγότερη συμπίεση)

Για download από την σελίδα αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dv.adm.pay + https://play.google.com/store/apps/details?id=it.fuscodev.andstream (το πρώτο δουλεύει καλά με openload.co,το δεύτερο με άλλες πηγές)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με dolphin browser και openload.co ( το openload.co έχει την καλύτερη ποιότητα εικόνας ,με την λιγότερη συμπίεση)

Για download από την σελίδα αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dv.adm.pay + https://play.google.com/store/apps/details?id=it.fuscodev.andstream (το πρώτο δουλεύει καλά με openload.co,το δεύτερο με άλλες πηγές)

Ο dolphin browser έχει αναφερθεί πολλάκις εδώ μέσα ότι κρασάρει όποια έκδοση κι αν έχουμε δοκιμάσει σε Android box.

Link to comment
Share on other sites

Η ώρα φαίνεται και αφού το σβήσεις?

Θα μου πεις στην τελική το αφήνεις και ανοιχτό αλλά από την άλλη είναι εναργοβορο αν το έχουμε σαν ρολόι.

Led... πόσο θα καίει; Νομίζω ότι απενεργοποιείται και ανεξάρτητα από το on/off

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα τουλάχιστον ασύρματο ποντίκι, αλλά βέβαια ακόμα καλύτερα airmouse ή κάποιο από αυτά που έχουν πληκτρολόγιο+touchpad μαζί (εγώ χρησιμοποιώ το τελευταίο και είναι πολύ λειτουργικό).

 

 

 

Αρα το τηλεκοντρολ που εμπεριεχεται στην συσκευασια δεν φτανει. Χρειαζεται για τον χειρισμο του απαραιτητα καποια απο τις παραπανω συσκευες ;

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αρα το τηλεκοντρολ που εμπεριεχεται στην συσκευασια δεν φτανει. Χρειαζεται για τον χειρισμο του απαραιτητα καποια απο τις παραπανω συσκευες ;

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

 

αμα δεν παιζεις παιχνιδια με ενα ποντικι μονο εισαι οκ νομιζω για kodi πχ

Link to comment
Share on other sites

Ο dolphin browser έχει αναφερθεί πολλάκις εδώ μέσα ότι κρασάρει όποια έκδοση κι αν έχουμε δοκιμάσει σε Android box.

Τότε με Chrome !Μια χαρά παίζει και από εκει

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν παιζεις παιχνιδια με ενα ποντικι μονο εισαι οκ νομιζω για kodi πχ

 

 

 

Το βρηκα με 16gb και πληκτρολογιο στα 65 και με 32gb και πληκτρολογιο στα 70€. Η επιλογη ειναι προφανης, αλλα θα περιμενω μεχρι την επομενη εβδομαδα μηπως βγει σε καποια προσφορα.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Led... πόσο θα καίει; Νομίζω ότι απενεργοποιείται και ανεξάρτητα από το on/off

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Δεν με ενδιαφέρει να απενεργοποιείτε με ενδιαφέρει να φαίνεται πάντα, ανοιχτό η κλειστό.

Το ξέρω ότι το led δεν καίει αλλά αν είναι ανοιχτό το κουτί όσο και να γίνει σίγουρα δεν θα καιει μόνο το led.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αμα δεν παιζεις παιχνιδια με ενα ποντικι μονο εισαι οκ νομιζω για kodi πχ

Υπό την προϋπόθεση ότι η μπάρα μπορεί να τραβηχτεί επάνω η έστω είναι always on.

Αν και μπορεί να κατεβάσει app και να την βάλει στην κουρτίνα γιατί αρκετά floating κουμπιά που δοκίμασα δεν δουλεύουν.

 

Εγώ προτείνω να πάρει ενα air mouse .

Αν πάρει bluetooth mouse καλυτερα να το δοκιμάσει πρώτα γιατί πολλά (ακόμα και στην ίδια έκδοση bluetooth) ενώ γίνονται pair δεν δουλεύουν.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

μαγκες καλησπερα! θελω να αγορασω ενα boxaki κ εγω και θελω τα φωτα σας! Το χρειαζομαι μονο για ταινιες κυριως kodi. Δεν ειχα ξανα ποτε μου κατι αντιστοιχο οποτε θελω να μου προτεινετε την πιο vlf επιλογη και γενικα τι να ψαξω.(Η tv δεν ειναι 4k) και budget μεχρι και κοντα στο 50αρικο.Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Υ.Γ Τις ταινιες δεν θελω να τις κατεβαζω και να τις βλεπω αλλα να τις βλεπω εκεινη την στιγμη (οπως το Popcorn)

Edited by georged91
Link to comment
Share on other sites

Τότε με Chrome !Μια χαρά παίζει και από εκει

Εντάξει Άλεξ....μια χαρά παίζει full screen μέσα από τον Chrome. Δεν με ενδιαφέρει να την κατεβάσω την ταινία...μόνο streaming να την κάνω. Σ' ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Άλεξ....μια χαρά παίζει full screen μέσα από τον Chrome. Δεν με ενδιαφέρει να την κατεβάσω την ταινία...μόνο streaming να την κάνω. Σ' ευχαριστώ.

Οκ . Για ποιότητα,ταχύτητα πως έγραψα επέλεξε Streaming απο το openload.co

Link to comment
Share on other sites

μαγκες καλησπερα! θελω να αγορασω ενα boxaki κ εγω και θελω τα φωτα σας! Το χρειαζομαι μονο για ταινιες κυριως kodi. Δεν ειχα ξανα ποτε μου κατι αντιστοιχο οποτε θελω να μου προτεινετε την πιο vlf επιλογη και γενικα τι να ψαξω.(Η tv δεν ειναι 4k) και budget μεχρι και κοντα στο 50αρικο.Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Υ.Γ Τις ταινιες δεν θελω να τις κατεβαζω και να τις βλεπω αλλα να τις βλεπω εκεινη την στιγμη (οπως το Popcorn)

Διάβασε στις πιο πίσω σελίδες,750 φορές τα έχουμε γράψει

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...