Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

σήμερα το πρωί απο το μπαούλο έβγαλα το tanix tx3 mini android 7.1 ενώ στο wifi συνδεετε κανονικά ,δυστηχώς στο ιντερνετ δεν μπαινει.η αποσταση απο το ρουτερ μακρια εναι και δεν ειναι να τραβηξω καλωδια κατω.το εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων παλι τα  ιδια.Το ηθελα για nova σε τριτη τηλεοραση ειναι η αληθεια.το πεταξα στον καδο σκουπιδιων αφου ειναι αχρηστο σε wifi πλεον,θα κοιταξω να βρω ενα με συμβατοτητα που μου υποδειξατε σε προηγουμενα ποστ

Link to comment
Share on other sites

Quote

το πεταξα στον καδο σκουπιδιων

Κριμα που το πεταξες,ας το εδινες σε καποιον εδω,ολο και καποια χρηση θα βρισκαμε. 😔

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kek said:

Κριμα που το πεταξες,ας το εδινες σε καποιον εδω,ολο και καποια χρηση θα βρισκαμε. 😔

μπα δεν υπήρχε περίπτωση να ήταν χρήσιμο αφού απο τις 9 το πρωί  προσπαθούσα,κατέληξα 12 το μεσημέρι,να το πετάξω

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Hliasat said:

μπα δεν υπήρχε περίπτωση να ήταν χρήσιμο αφού απο τις 9 το πρωί  προσπαθούσα,κατέληξα 12 το μεσημέρι,να το πετάξω

Αχ ...αχ...!
Προλαβαινεις ακομα να το παρεις πισω...!
Υπαρχει λογισμικο Android 9 Slimbox για το μποξακι σου που θα το εδινε στανταρ ζωη !!!
Ρωτα πρωτα ... και μετα αν δεν κανεις την δουλεια σου ... πετα !!!
Αχ ...αχ...!!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gatos814 said:

Αχ ...αχ...!
Προλαβαινεις ακομα να το παρεις πισω...!
Υπαρχει λογισμικο Android 9 Slimbox για το μποξακι σου που θα το εδινε στανταρ ζωη !!!
Ρωτα πρωτα ... και μετα αν δεν κανεις την δουλεια σου ... πετα !!!
Αχ ...αχ...!!!

και ομως με κανει εντυπωση που κκλοφορει ακομα στην αγορα με android 7 δειτε εδω.αν κα καποιες αξολογησες δεν ειαι καλες

https://www.skroutz.gr/s/13210498/Tanix-TV-Box-TX3-mini-4K-UHD-me-WiFi-USB-2-0-2GB-RAM-kai-16GB-Apothikeytiko-CHoro-me-Leitourgiko-Android-7-1.html

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Hliasat said:

και ομως με κανει εντυπωση που κκλοφορει ακομα στην αγορα με android 7 δειτε εδω.αν κα καποιες αξολογησες δεν ειαι καλες

https://www.skroutz.gr/s/13210498/Tanix-TV-Box-TX3-mini-4K-UHD-me-WiFi-USB-2-0-2GB-RAM-kai-16GB-Apothikeytiko-CHoro-me-Leitourgiko-Android-7-1.html

Ειναι ενα μποξακι με εναν πολυ παλιο και αργο επεξεργαστη αλλα ηταν ενα απο τις καλες υλοποιησεις!
Αν θυμαμαι καλα ειναι απο τα λιγα S905W που εχει και 5g μπαντα .. αλλα δεν ειμαι σιγουρος!
Φυσικα σημερα δεν κανει για πολλα πολλα αλλα σιγουρα την δουλεια που το θελεις μπορει και να την εκανε !!!
Μια δοκιμη με Android 9 θα μας ... ελυνε την απορια!!!

Με αφορμη τωρα το wifi που δεν πιανει καλα σε σενα και μιας που το συγκεκριμενο προβλημα ''μαστιζει'' πολλους απο εμας ... εχω να προτεινω σε ολους σας την λυση ενος WiFi Mesh Network !!!
Συνγκεκριμενα ΑΥΤΑ ΕΔΩ ειναι το κατι αλλο!  :
https://www.mercusys.com/gr/product/details/halo-h50g/v1/3-pack
Οι ''ατιμοι'' στην πιατσα ενα μηνα πριν ειχανε αυτο το 3πλο συστημα 20 ευρω πιο κατω!!!
Αν υπηρχε αυτο το συστημα οταν εσκαψα το σπιτι μου για να περασω καλωδιο δικτυου στο σαλονι μου δεν θα ειχα κανει αυτην την κινηση!
Μαλιστα ο ενας ο φιλος μου που το δοκιμασε μου εκανε δωρο το δευτερο του ρουτερ (XIAOMI router AC2100) !
Τοσο ικανοποιημενος ειναι !!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Hliasat said:

μπα δεν υπήρχε περίπτωση να ήταν χρήσιμο αφού απο τις 9 το πρωί  προσπαθούσα,κατέληξα 12 το μεσημέρι,να το πετάξω

Ωιμέ....το πέταξες απλά επειδή δεν συνδεόταν στο Ιντερνετ? πως να συνδεθεί εάν είχε μείνει εκτός λειτουργίας πολύ καιρό? όλα είχαν μείνει χωρίς ενημερώσεις και ήθελαν "χειροκίνητη" εγκατάσταση. Πέρα από το ότι πράγματι θα μπορούσες να του βάλεις ένα Android 9 firmware.

Γενικά η γνώμη μου είναι ότι δεν πετάμε τίποτα, πόσο μάλλον όταν λειτουργεί και δεν έχει κάποιο hardware πρόβλημα (χαλασμένος επεξεργαστής, EMMC κλπ). Εδώ έχω ακόμα το "πτώμα" ενός καμμένου A95X F3 air II (Amlogic S905W2) που μου είχε δώσει ένα φίλος πριν μήνες......προσπάθησα στον ελεύθερο χρόνο μου 2-3 φορές μήπως επαναφέρω το "αείμνηστο", όμως δυστυχώς όχι. Το έχω ακόμα μπας και κάποιος χρειαστεί κανένα "ανταλλακτικό".

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ath156 said:

Ωιμέ....το πέταξες απλά επειδή δεν συνδεόταν στο Ιντερνετ? πως να συνδεθεί εάν είχε μείνει εκτός λειτουργίας πολύ καιρό? όλα είχαν μείνει χωρίς ενημερώσεις και ήθελαν "χειροκίνητη" εγκατάσταση. Πέρα από το ότι πράγματι θα μπορούσες να του βάλεις ένα Android 9 firmware.

δεν κατάλαβες και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανα αλλά τίποτα πάλι.να υπενθυμισω το wifi επιανε καμπανα, στο ιντερνετ για περιεργο λογω δεν εμπαινε.οπως ανέφερασ τον φιλο που εστειλε pm δεν θα στεναχωρηθω καθολου.Οπως ειπα για nova το ηθελα,αφου η tv στο καθιστικο δεν ειναι smart.θα δω τι θα κανω.Μια λση θα ηταν ενα ακομη smartbox της nova,ηδη εχω ενα ,δεν ξερω αν η nova δινει επιπλεον με πληρωμη φυσικα.θα εποικοινωνησω μαζι τους  για να τους ρωτσω κια καποια αλλα πραγματα που θελω

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλές γιορτές σε όλους!

Μου έδωσε ένας φίλος ένα tv box με android 4.2.2 rk30sdk.

Smart TV3 γράφει όταν ξεκινάει.

Απ' έξω γράφει TV CAM.

Μπορώ να το αναβαθμίσω? είτε το android του είτε αν παίρνει κάποια έκδοση Libreelec?

Ευχαριστώ για την προσοχή σας!

( και σόρρυ αν δεν είμαι στο σωστό σημείο).

Edited by giannis mantis
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Hliasat said:

δεν κατάλαβες και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανα αλλά τίποτα πάλι.να υπενθυμισω το wifi επιανε καμπανα, στο ιντερνετ για περιεργο λογω δεν εμπαινε.οπως ανέφερασ τον φιλο που εστειλε pm δεν θα στεναχωρηθω καθολου.Οπως ειπα για nova το ηθελα,αφου η tv στο καθιστικο δεν ειναι smart.θα δω τι θα κανω.Μια λση θα ηταν ενα ακομη smartbox της nova,ηδη εχω ενα ,δεν ξερω αν η nova δινει επιπλεον με πληρωμη φυσικα.θα εποικοινωνησω μαζι τους  για να τους ρωτσω κια καποια αλλα πραγματα που θελω

Μα και εγώ για το Ιντερνετ μιλούσα (προφανώς μπέρδεψες την δική μου απάντηση με την απάντηση άλλου για το θέμα σου?)...αφού είχες πει ότι λειτουργούσε το wifi. Τέλος πάντων πολλοί από εμάς την "βρίσκουμε" με το να αξιοποιούμε τον ελεύθερο χρόνο μας βρίσκοντας διάφορες λύσεις...ακόμα και εκεί που φαινομενικά δεν υπάρχουν....ή ακόμα και για κουτιά που ΔΕΝ έχουμε οι ίδιοι😉

Τέλος πάντων τώρα "ο γέγονε γέγονε". Αποφάσισε για νέο κουτί σύμφωνα με τις ανάγκες σου. Καλή επιτυχία.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, giannis mantis said:

Καλησπέρα και καλές γιορτές σε όλους!

Μου έδωσε ένας φίλος ένα tv box με android 4.2.2 rk30sdk.

Smart TV3 γράφει όταν ξεκινάει.

Απ' έξω γράφει TV VAM.

Μπορώ να το αναβαθμίσω? είτε το android του είτε αν παίρνει κάποια έκδοση Libreelec?

Ευχαριστώ για την προσοχή σας!

( και σόρρυ αν δεν είμαι στο σωστό σημείο).

Στο σωστο... σημεΙο ΕΙΣΑΙ !

Λογικα μιλαμε για ενα μποξακι με Rockchip RK3188 (SoC του 2013 περιπου) και το πιο γνωστο που θυμαμαι ειναι το Minix Neo X7 που το ειχα κιολας ...
Απο αυτα που ξερω...
Rockchip RK3188 = Οχι Libreelec...!
NO name Rockchip RK3188 tv box = αστα ... βραστα!
Στο Minix Neo X7 παντως ενας τυπος εκανε μια Android 5 (Lollipop) δικια του ... και μεχρι εκει!
Αν μπορουσες τελος να εγκαταστησεις καποια εφαρμογη αναγνωρισης hardware θα βλεπαμε περισσοτερα...και θα σιγουρευομασταν!
Αλλα οπως ειπα και πιο πανω ... NO name Rockchip tv box = αστα ... βραστα!
Σε μια τετοια περιπτωση μπορει να ταιριαζουν πολλα αλλα λογισμικα (ιδιας βερσιον) αλλα και τιποτα απολυτως !!!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρόνια πολλά σε όλους θέλω βοήθεια.ενας θέλει ένα μποξακι που να παίζει κοσμοτε και Ντίσνεϊ ..για πέστε κάποιο ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kostascbr said:

Παίδες χρόνια πολλά σε όλους θέλω βοήθεια.ενας θέλει ένα μποξακι που να παίζει κοσμοτε και Ντίσνεϊ ..για πέστε κάποιο ευχαριστώ 

Αρκετα μποξακια μπορουν να παιξουν αυτα τα 2 πραγματα που θελει ... υπο προυποθεσεις ...
Αν θελει ομως να μην ασχοληθει καθολου με αυτες τις ... προυποθεσεις πηγαινει για ενα κλασικο ATV μποξακι/στικακι ... η ακομα ακομα και για καποια συσκευη της Amazon ...
Μπορει ομως να δοκιμασει να παει και σε ενα μαγαζι Cosmote/Γερμανο  και να ρωτησει αν του δινουν και ποσο το δικο τους !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gatos814 said:

Αρκετα μποξακια μπορουν να παιξουν αυτα τα 2 πραγματα που θελει ... υπο προυποθεσεις ...
Αν θελει ομως να μην ασχοληθει καθολου με αυτες τις ... προυποθεσεις πηγαινει για ενα κλασικο ATV μποξακι/στικακι ... η ακομα ακομα και για καποια συσκευη της Amazon ...
Μπορει ομως να δοκιμασει να παει και σε ενα μαγαζι Cosmote/Γερμανο  και να ρωτησει αν του δινουν και ποσο το δικο τους !

Beelink

ΜΟΝΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, makis1024 said:

Με Mi tv stick 4K θα είναι μια χαρά , εάν το θέλει μόνο για αυτά. Στα 43€ στο skroutz.

Με θερμοκρασιες και κολληματα τι παιζει με  αυτα;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, xristosIT said:

Beelink

ΜΟΝΟ!!!

Και οχι μονο! 😀

10 minutes ago, Hliasat said:

Με θερμοκρασιες και κολληματα τι παιζει με  αυτα;

Να σου απαντησω εγω που περασε απο τα χερια μου το μικρο του αδερφακι (1/8 ram/rom) και ηταν λιγο ... πολυ λιγο !!!
Θερμοκρασιες για εκεινο μονο δια της αφης ... θα σου πω...!
Ηταν ... ζεστουτσικο !
Το στικακι τo 4K με τα 2/8 ram/rom δεν το ειχα ποτε μεχρι τωρα στα χερια μου και δεν ξερω!
Αν καποιος απο εμας το εχει ας μας πει περισσοτερα πραγματα!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Hliasat said:

Με θερμοκρασιες και κολληματα τι παιζει με  αυτα;

O s905Y4 δεν έχει δείξει να έχει ιδιαίτερα θέμα με θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gatos814 said:

Αρκετα μποξακια μπορουν να παιξουν αυτα τα 2 πραγματα που θελει ... υπο προυποθεσεις ...
Αν θελει ομως να μην ασχοληθει καθολου με αυτες τις ... προυποθεσεις πηγαινει για ενα κλασικο ATV μποξακι/στικακι ... η ακομα ακομα και για καποια συσκευη της Amazon ...
Μπορει ομως να δοκιμασει να παει και σε ενα μαγαζι Cosmote/Γερμανο  και να ρωτησει αν του δινουν και ποσο το δικο τους !

οχι μονο στον γερμανο .. πες ενα δυο μοντελα και θα του το παρω εγω απο τον εξωτερικο..αλιεξπρες

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι και κυρίες, καλησπέρα και καλές γιορτές να έχουμε με υγεία!!!
Κάτοχος mecool km1 δυστυχώς αρχίζει και τα παίζει μάλλον. Άγνωστο τι θερμοκρασία πιάνει αλλά δεν είναι ποτέ ιδιαίτερα ζεστό. Με χρήση από κάτω ενός απλού fan. Τώρα τελευταία λοιπόν ξαφνικά (ακόμα και στην EON), χάνεται ξαφνικά η εικόνα μόνο (στατικ), ήχος μπζζζζπ χαχαχα και μετά μαύρη οθόνη. Η τηλεόραση γράφει δεν υπάρχει σήμα εικόνας, μετά μη υποστηριζομενη μορφή βίντεο και στο καπάκι επανεκκίνηση..
Οπότε πριν τα παίξει τι να πάρω.
Με χρήση kodi manalab build κυρίως..
Ούτε νετφλιξ, ούτε τίποτα ιδιαίτερα περίεργο. Κοίταζα ένα μποξακι που αναφέρατε πιο πάνω, το X96 X10 8K Android TV Box powered by Amlogic S928X SoC, αλλά δεν μπορώ δυστυχώς να διαθέσω 120€. Οπότε ψάχνω για κάτι απροβλημάτιστο, χωρίς custom roms και πειράγματα που δεν γνωρίζω.. Υπάρχει κάτι η να ψάξω να πάρω το ίδιο;;
Ευχαριστώ πολύ πολύ και συγνώμη για το σεντόνι..!!

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, johnybe said:

Κύριοι και κυρίες, καλησπέρα και καλές γιορτές να έχουμε με υγεία!!!
Κάτοχος mecool km1 δυστυχώς αρχίζει και τα παίζει μάλλον. Άγνωστο τι θερμοκρασία πιάνει αλλά δεν είναι ποτέ ιδιαίτερα ζεστό. Με χρήση από κάτω ενός απλού fan. Τώρα τελευταία λοιπόν ξαφνικά (ακόμα και στην EON), χάνεται ξαφνικά η εικόνα μόνο (στατικ), ήχος μπζζζζπ χαχαχα και μετά μαύρη οθόνη. Η τηλεόραση γράφει δεν υπάρχει σήμα εικόνας, μετά μη υποστηριζομενη μορφή βίντεο και στο καπάκι επανεκκίνηση..
Οπότε πριν τα παίξει τι να πάρω.
Με χρήση kodi manalab build κυρίως..
Ούτε νετφλιξ, ούτε τίποτα ιδιαίτερα περίεργο. Κοίταζα ένα μποξακι που αναφέρατε πιο πάνω, το X96 X10 8K Android TV Box powered by Amlogic S928X SoC, αλλά δεν μπορώ δυστυχώς να διαθέσω 120€. Οπότε ψάχνω για κάτι απροβλημάτιστο, χωρίς custom roms και πειράγματα που δεν γνωρίζω.. Υπάρχει κάτι η να ψάξω να πάρω το ίδιο;;
Ευχαριστώ πολύ πολύ και συγνώμη για το σεντόνι..!!
 

Δοκίμασε ένα άλλο τροφοδοτικό !!😉

Εάν δεν έχεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα κάλώδιο USB-A/USB-A και το τροφοδοτικό από το smartphone σου. Θα το τροφοδότήσεις ΜΟΝΟ με αυτό από μία θύρα του USB.

***Εάν τυχόν δεν έχεις τέτοιο καλώδιο μπορείς να το φτιάξεις πολύ εύκολα μόνος σου από 2 παλιά/άχρηστα καλώδια. Δες δίπλα για λινκ στο ποστ μου (1ο από τις "ΔΗΜΟΦΙΛΕΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ" σε αυτή την σελίδα πλάι - όχι σε μορφή για κινητό, αλλά για PC) .....και από εδώ έτοιμο το λινκ DIY Cable

25512363.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kostascbr said:

οχι μονο στον γερμανο .. πες ενα δυο μοντελα και θα του το παρω εγω απο τον εξωτερικο..αλιεξπρες

Στην Ελλαδα και στα 2 μαγαζια που ανεφερα εχει τα μποξακια της SKYWORTH για την Cosmote TV !
Τα οποια παιζουν μια χαρα τις εφαρμογες που θελει ο συμφορουμιτης μας!
Απο AliExpress τωρα...τι να σου πω....!
Καλα αδειοδοτημενα  ATV μποξακια βρισκεις παντου!

 

17 minutes ago, johnybe said:

Κύριοι και κυρίες, καλησπέρα και καλές γιορτές να έχουμε με υγεία!!!
Κάτοχος mecool km1 δυστυχώς αρχίζει και τα παίζει μάλλον. Άγνωστο τι θερμοκρασία πιάνει αλλά δεν είναι ποτέ ιδιαίτερα ζεστό. Με χρήση από κάτω ενός απλού fan. Τώρα τελευταία λοιπόν ξαφνικά (ακόμα και στην EON), χάνεται ξαφνικά η εικόνα μόνο (στατικ), ήχος μπζζζζπ χαχαχα και μετά μαύρη οθόνη. Η τηλεόραση γράφει δεν υπάρχει σήμα εικόνας, μετά μη υποστηριζομενη μορφή βίντεο και στο καπάκι επανεκκίνηση..
Οπότε πριν τα παίξει τι να πάρω.
Με χρήση kodi manalab build κυρίως..
Ούτε νετφλιξ, ούτε τίποτα ιδιαίτερα περίεργο. Κοίταζα ένα μποξακι που αναφέρατε πιο πάνω, το X96 X10 8K Android TV Box powered by Amlogic S928X SoC, αλλά δεν μπορώ δυστυχώς να διαθέσω 120€. Οπότε ψάχνω για κάτι απροβλημάτιστο, χωρίς custom roms και πειράγματα που δεν γνωρίζω.. Υπάρχει κάτι η να ψάξω να πάρω το ίδιο;;
Ευχαριστώ πολύ πολύ και συγνώμη για το σεντόνι..!!

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Αν οπωσδηποτε παντως πας για αλλο μποξακι και αφου δεν θελεις πειραγματα η λυση ειναι μια ...
Ιδιας λογικης μποξακι για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ένα άλλο τροφοδοτικό !!
Εάν δεν έχεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα κάλώδιο USB-A/USB-A και το τροφοδοτικό από το smartphone σου. Θα το τροφοδότήσεις ΜΟΝΟ με αυτό από μία θύρα του USB.
***Εάν τυχόν δεν έχεις τέτοιο καλώδιο μπορείς να το φτιάξεις πολύ εύκολα μόνος σου από 2 παλιά/άχρηστα καλώδια. Δες δίπλα για λινκ στο ποστ μου (1ο από τις "ΔΗΜΟΦΙΛΕΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ" σε αυτή την σελίδα πλάι - όχι σε μορφή για κινητό, αλλά για PC) .....και από εδώ έτοιμο το λινκ DIY Cable
25512363.thumb.jpg.01e1bfa43db45fd93b023cdf8860ae74.jpg
Δηλαδή τροφοδοσία από το usb a του φορτιστή, στην θήρα usb a μιας από τις δύο του Box. Μακάρι, θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία και θα ενημερώσω. Ευχαριστώ πάρα πολύ.
Υπάρχει περίπτωση να το δημιουργεί ένα usb hub 4θηρο που έχω πάνω..;; Μπα..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Αν οπωσδηποτε παντως πας για αλλο μποξακι και αφου δεν θελεις πειραγματα η λυση ειναι μια ...
Ιδιας λογικης μποξακι για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!
Έχετε κάποια πρόταση ή να πάω στο ίδιο; Ευχαριστώ!!

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, johnybe said:

Δηλαδή τροφοδοσία από το usb a του φορτιστή, στην θήρα usb a μιας από τις δύο του Box. Μακάρι, θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία και θα ενημερώσω. Ευχαριστώ πάρα πολύ.
Υπάρχει περίπτωση να το δημιουργεί ένα usb hub 4θηρο που έχω πάνω..;; Μπα..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Εάν του έχεις βάλει και κανένα HDD μην απορείς😉

***Αυτό που σου είπα μπορείς να το κάνεις  και με το hub (εάν δέχεται εξωτερική τροφοδοσία και έχεις κάποιο τροφοδοτικό με 1Α και πάνω). ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ το στοκ τροφοδοτικό, αλλά θα τροφοδοτήσεις το TVbox σου μόνο από μία από τις USB θύρες που έχει.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...