Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Mecool KM6 Deluxe  υπαρχει δυνατοτητα να εμφανιστει πανω μπαρα με τα σχετικα και με ποιο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2022 at 4:24 ΜΜ, kek said:

Επεσε στα χερια μου ενα ΕΟΝ ΤV BOX

Αυτο: https://www.androidtv-guide.com/pay-tv-provider/united-group-eon-smart-box-2/

Δεν ειμαι συνδρομητης και μου βγαζει κατα την εισοδο στο μποξακι να το ενεργοποιησω στην ΕΟΝ μεσω κωδικου...και σταματαει εκει....μπορω να το παρακαμψω καπως και να μπω στο μενου του ANDROID TV ? για απλη χρηση YOUTUBE το θελω και οχι κατι αλλο...ειδαλλως μπορω να του περασω μια αλλη ROM ?

Καλησπέρα... βρέθηκε κάποια λύση με το συγκεκριμένο μποξακι; θέλω να το χρησιμοποιήσω ως android tv μόνο. Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, leuteris23 said:

Καλησπέρα... βρέθηκε κάποια λύση με το συγκεκριμένο μποξακι; θέλω να το χρησιμοποιήσω ως android tv μόνο. Ευχαριστώ! 

Καλησπέρα Λευτέρη.....ότι τυχόν δυνατότητες υπάρχουν για το πρόβλημά σου (ανάλογα και του τι κουτί έχεις και τι θέλεις να δοκιμάσεις με δική σου ευθύνη πάντα) θα τα πούμε σε προσωπικά μηνύματα...μην απασχολούμε και το νήμα.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mixalis123 said:

Καλημέρα σε όλους παιδιά!

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να γυρίσει το mibox από adroid12 σε adroit9. Ευχαριστώ πολύ!!

Δεν ξερω τι σου κανει η δεν σου κανει το μποξακι πλεον αλλα ... δοκιμασες με ενα reset μηπως φτιαξουν τα πραγματα ;
Τεσπα...
Εχεις π.μ.!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, gatos814 said:

Δεν ξερω τι σου κανει η δεν σου κανει το μποξακι πλεον αλλα ... δοκιμασες με ενα reset μηπως φτιαξουν τα πραγματα ;
Τεσπα...
Εχεις π.μ.!

Ευχαριστώ πολύ θα τό κοιτάξω!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι δεν έχουμε ξαναδιαβάσει για ανάλογα προβλήματα, αλλά μία ακόμα υπενθύμιση γιατί δεν πρέπει να κάνετε "σοβαρά" πράγματα (με κωδικούς κλπ) από το Android TV box.

Security Warning (backdoor)

***Τα παρακάτω 8 κουτιά βρέθηκαν με πρόβλημα. Διευκρινίζω ότι το X88 δεν είναι το Χ88 King. 

T95, T95Z, T95MAX, X88, Q9, X12PLUS, and MXQ Pro 5G

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  Σε H96 max X3 είχα περάσει με την βοήθεια σας μια ρομ όλα καλά εδώ και ένα χρόνο. Είχα βάλει και τον Samsung browser για τις ευκολίες που προσφέρει από apkure αλλά σήμερα έγινε κατά λάθος αναβάθμιση από playstore και σταμάτησαν οι ευκολίες που παρέχει. Αφαιρώ την καινούργια βάζω την παλιά και δεν ανοίγει καθόλου ο Samsung . Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Flipflames said:

  Σε H96 max X3 είχα περάσει με την βοήθεια σας μια ρομ όλα καλά εδώ και ένα χρόνο. Είχα βάλει και τον Samsung browser για τις ευκολίες που προσφέρει από apkure αλλά σήμερα έγινε κατά λάθος αναβάθμιση από playstore και σταμάτησαν οι ευκολίες που παρέχει. Αφαιρώ την καινούργια βάζω την παλιά και δεν ανοίγει καθόλου ο Samsung . Τι μπορεί να φταίει;

Απεγκατέστησε αυτή που έχεις και δοκίμασε αυτή που σου δίνω εδώ. Φυσικά απενεργοποίησε και τις αυτόματες ενημερώσεις (και μην επιτρέψεις ενημέρωσή του). Είναι ΟΚ?

Samsung Internet Browser

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2023 at 1:53 ΠΜ, gatos814 said:

Για δοκιμασε να βαλεις ενα σταθερο καναλι στο 5g του ρουτερ σου και να δεις αν θα το ξανακανει!

Ηello again, έκατσα και έκανα τη διαδικασία πριν 2 βδομάδες περίπου και έβαλα σταθερό κανάλι (είναι λίγο πήξιμο καθώς κάνει ώρα να εκπέμψει το router μετά από αλλαγή, κάποιοι συνδυασμοί καναλιών και εύρους δε γίνονται τελικά registered κλπ.).

Δυστυχώς, το box έκανε ξανά το ίδιο σήμερα. Παίζει να έχει κάποιο πρόβλημα το wifi chip;

Edited by bebius
Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2023 at 2:58 ΜΜ, bebius said:

Ηello again, έκατσα και έκανα τη διαδικασία πριν 2 βδομάδες περίπου και έβαλα σταθερό κανάλι (είναι λίγο πήξιμο καθώς κάνει ώρα να εκπέμψει το router μετά από αλλαγή, κάποιοι συνδυασμοί καναλιών και εύρους δε γίνονται τελικά registered κλπ.).

Δυστυχώς, το box έκανε ξανά το ίδιο σήμερα. Παίζει να έχει κάποιο πρόβλημα το wifi chip;

Sorry για την καθυστερηση αλλα η καλη μας νοβα εχει off ενα καφαο (που ειμαι και εγω) απο το Σαββατο το πρωι και υπαρχει δυσκολια στην επικοινωνια!
Τωρα...πολλα μπορει να ειναι αλλα προβλημα του wifi chip οχι!
Δοκιμασε στις ''μικρες'' συχνοτητες του 5g (36,40,44,48) και δες!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, enterhere said:

Σε ποιες ευκολίες αναφέρεσαι;

Από το "μακρινό" 2022 :

Γιατί να χρησιμοποιήσετε Samsung Internet Browser

Επιπλέον μπορείς σε αυτόν να κάνεις πανεύκολα "copy-paste" κλπ, εφόσον βγάζει μπάρα με επιλογές όπου μαρκάρεις (ευκολίες που σε άλλους browsers πιθανόν να έχει απενεργοποιηθεί η σχετική δυνατότητα και άλλες).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.
Για πείτε μου ρε παιδιά πώς μπορώ να δω ποια έκδοση του x96 max plus 4/32 έχω?
Γιατί του έβαλα πάνω μία slimbox αλλά λογικά του έβαλα λάθος έκδοση και δεν μπουτάρει.
Παραμένει στο logo.

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Οκ μόλις το ανοίξω θα στείλω.
Ευχαριστώ πολύ
Edit:
Για δείτε εδώ στην εικόνα γιατί δεν έχω ιδέα για πιο τσιπάκι μιλάμε....


Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



393a1ddec7a476909419a29bcc24dc13.jpg

Παιδιά όλα οκ .
Το βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο.
Παραλλαγή είναι και αυτό.... Και ήθελε την plus 5

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tolisfz6 said:

Οκ μόλις το ανοίξω θα στείλω.
Ευχαριστώ πολύ
Edit:
Για δείτε εδώ στην εικόνα γιατί δεν έχω ιδέα για πιο τσιπάκι μιλάμε....


Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



393a1ddec7a476909419a29bcc24dc13.jpg

Παιδιά όλα οκ .
Το βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο.
Παραλλαγή είναι και αυτό.... Και ήθελε την plus 5

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παλι καλα που βρηκες ακρη γιατι η φωτο που ανεβασες δεν ειναι και πολυ ευδιακριτη!
Παντως πλεον εχει χαθει η μπαλα με το X96 max+...!
H αντιγραφη της αντιγραφης και παει λεγοντας!
Απ'όσο γνωριζω το αυτο μποξακι με το Amlogic W150S1 WiFi chip και ΧΩΡΙΣ μπλε δοντι βγαινει με 2/16 βερσιον...
Εισαι σιγουρος οτι ειναι 4/32 ;
Για βαλε απο playstore αυτην την εφαρμογη :
https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.andr7e.deviceinfohw&hl=en_US
η αυτην :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.finalwire.aida64&hl=en_US
και πες μας τι ισχυει με ram και rom στο μποξακι σου ...
Ετσι για το γ@μωτο ρε...γ@μωτο!

Aν παντως βγαλανε και 4/32 για αυτο το μποξακι ...μπραβο τους!
Σε λιγο θα βρισκουμε τις βερσιον σε αυτο το μποξακι με ... βουντου! 🤪

 

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές άλλο level στο Ιντερνετ....συμμετρική ταχύτητα 200Mbps/200Mbps (download/upload)....το ταπεινό X96 max Plus 2101W (καθώς και όλα τα άλλα κουτιά μου) "χτυπούν" στην μπάντα 5G άνετα 205-215 (!!!) download & 190-195 (upload). Είναι δε 7-8 μέτρα μακριά από το ρούτερ και με ένα τοίχο ενδιάμεσα😎...not bad at all.

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω ενα beelink gt king το οποιο συνδεεται μεσω wifi στο router του συγκροτηματος που μενω.

Δεν εχω προσβαση στο router για να συνδεθω με ethernet.

Mπορω να χρησιμοποιησω εξωτερικο wifi adapter για καλυτερη ταχυτητα συνδεσης?

Εχω στη διαθεση μου ενα Brostrend 1200mbs dual band dongle και ενα TP link AC1300 ArcherT3U.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nsat said:

Καλημερα

Εχω ενα beelink gt king το οποιο συνδεεται μεσω wifi στο router του συγκροτηματος που μενω.

Δεν εχω προσβαση στο router για να συνδεθω με ethernet.

Mπορω να χρησιμοποιησω εξωτερικο wifi adapter για καλυτερη ταχυτητα συνδεσης?

Εχω στη διαθεση μου ενα Brostrend 1200mbs dual band dongle και ενα TP link AC1300 ArcherT3U.

Ευχαριστω.

Καλημέρα. Δεν λες τι ταχύτητες έχεις με το ήδη ενσωματωμένο wifi module, ποιά είναι η μέγιστη δυνατότητα της υπάρχουσας σύνδεσης στο συγκρότημα κλπ. Γενικά το να χρησιμοποιήσεις εξωτερικο αντάπτερ ταυτόχρονα με τον ενσωματωμένο είναι λίγο "χλωμό". Παρόλα αυτά το δοκιμάζεις και βλέπεις. Εκεί που σίγουρα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις είναι στο Coreelec (dual boot system Coreelec + A ndroid) σε καρτούλα ή στικάκι (εάν δεν κάνω λάθος το κουτί σου δεν ήρθε ήδη και με αυτό ??).

Πάντως προσωπικά έχω διαπιστώσει ότι έχω καλύτερες ταχύτητες με το wifi (ενσωματωμένο) παρά με ethernet μέσω powerlines !!

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σε τι απόσταση είναι το ρούτερ , με πόσους τοίχους ενδιάμεσα ; Επίσης το συνδέεις σε 2,4 ghz ή σε 5 ghz συχνότητα; δηλαδή υποστηρίζει το router 5 ghz συχνότητα. Και τελευταίο με τι Rom τον έχεις τον βασιλιά;

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Με το ενσωματωμένο wifi module η ταχυτητα φτανει το 15mbs αλλα εχω συχνες αποσυνδεσεις.

Χρησιμοποιωντας στο λαπτοπ μου τα εξωτερικα wifi adapter  δεν εχω αποσυνδεσεις και η ταχυτητα φτανει τα 100mbs ιδιο δικτυο με wifi συνδεση.

Θα μπορουσα να τα χρησιμοποιησω στο box για να εχω καλυτερη ταχυτητα?

Το beelink gt king εχει μαμα rom.

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που βρηκες ακρη γιατι η φωτο που ανεβασες δεν ειναι και πολυ ευδιακριτη!
Παντως πλεον εχει χαθει η μπαλα με το X96 max+...!
H αντιγραφη της αντιγραφης και παει λεγοντας!
Απ'όσο γνωριζω το αυτο μποξακι με το Amlogic W150S1 WiFi chip και ΧΩΡΙΣ μπλε δοντι βγαινει με 2/16 βερσιον...
Εισαι σιγουρος οτι ειναι 4/32 ;
Για βαλε απο playstore αυτην την εφαρμογη :
https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.andr7e.deviceinfohw&hl=en_US
η αυτην :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.finalwire.aida64&hl=en_US
και πες μας τι ισχυει με ram και rom στο μποξακι σου ...
Ετσι για το γ@μωτο ρε...γ@μωτο!
Aν παντως βγαλανε και 4/32 για αυτο το μποξακι ...μπραβο τους!
Σε λιγο θα βρισκουμε τις βερσιον σε αυτο το μποξακι με ... βουντου!
 
Είχες δίκιο.
Καλά που μου είπες να το τσεκαρω.
Ζητάω από τον πωλητή refund άμεσα !!!21d7d22bca7ad8b6cb5bf3df4da01b32.jpg

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...