Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

DHL Γερμανίας είναι ξεχωριστό κομμάτι από την DHL και έχει εξαγοράσει τα Γερμανικά ταχυδρομεία. Από ότι θυμάμαι ή η ACS ή η Speedex αναλαμβάνει εδώ. Πιο πιθανό είναι η ACS όμως. Speedex είναι μια χαρά , μόνο κατά την διάρκεια της Καραντίνας είχε πολύ μεγάλο φόρτο εργασίας , η Speedex αναλαμβάνει τα δέματα της Comet , DHL από Banggood. Τα γραφεία της Speedex είναι Παρθενίου Κελαϊδή , από κλινική Γαβριλάκη ανάποδα Παρθενίου Κελαϊδή μέσα στα εκατό μέτρα δεξιά , ACS Αν. Γογονή στα μέσα της Γογονή που αναλαμβάνει την παράδοση της DHL Γερμανίας. Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

DHL Γερμανίας είναι ξεχωριστό κομμάτι από την DHL και έχει εξαγοράσει τα Γερμανικά ταχυδρομεία. Από ότι θυμάμαι ή η ACS ή η Speedex αναλαμβάνει εδώ. Πιο πιθανό είναι η ACS όμως. Speedex είναι μια χαρά , μόνο κατά την διάρκεια της Καραντίνας είχε πολύ μεγάλο φόρτο εργασίας , η Speedex αναλαμβάνει τα δέματα της Comet , DHL από Banggood. Τα γραφεία της Speedex είναι Παρθενίου Κελαϊδή , από κλινική Γαβριλάκη ανάποδα Παρθενίου Κελαϊδή μέσα στα εκατό μέτρα δεξιά , ACS Αν. Γογονή στα μέσα της Γογονή που αναλαμβάνει την παράδοση της DHL Γερμανίας.
Ουαου κατατοπιστικότατος!!! Ευχαριστώ πολύ. Απλά αναφέρω εμπειρίες επειδή στο καλάμι, το σύνορο Χανίων με τον αποκορωνα, θεωρουμαστε δυσπροσιτη περιοχή ενώ βρισκόμαστε πάνω στην εθνική.. Και συνήθως περιμένουν να μεζεψουν και κανένα άλλο δέμα προς τα εδώ για να έρθουν. ACS κανένα πρόβλημα ποτέ..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ταχύτητες πιάνει στο Καλάμι; Γιατί και να αλλάξεις tv σε HD ή 4K , δεν πιστεύω να επαρκεί η γραμμή για hd ή 4Κ στο Καλάμι επειδή το συγκεκριμένο μποξάκι μπορεί να παίξει με Netflix mod APK hd ή ακόμα και 4Κ. Ξέρω που είναι το Καλάμι , πριν τις Καλύβες κατεβαίνοντας από Εθνική.
Link to comment
Share on other sites

Τι ταχύτητες πιάνει στο Καλάμι; Γιατί και να αλλάξεις tv σε HD ή 4K , δεν πιστεύω να επαρκεί η γραμμή για hd ή 4Κ στο Καλάμι επειδή το συγκεκριμένο μποξάκι μπορεί να παίξει με Netflix mod APK hd ή ακόμα και 4Κ. Ξέρω που είναι το Καλάμι , πριν τις Καλύβες κατεβαίνοντας από Εθνική.
Τις απίστευτες ταχύτητες που κυμαίνονται από 4 έως 6mbps. Δεν έχουμε σταθερή ταχύτητα και φυσικά πληρώνουμε 24αρα για να έχουμε αυτή.. Κλάμα. Μα δεν ήλπιζα σε κάτι τέτοιο που αναφέρεις. 4κ μόνο στο κινητό έχω δει...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες για Skytelecom , έχουν κεραία στην Μαλάξα.
Έχω μιλήσει ήδη... Ίσως αργότερα.. Για τώρα θα κάνω τη δουλειά μου όπως όπως και βλέποντας και κάνοντας.

Το πακέτο τελικά είναι DHL.

Σε ευχαριστώ και καλό ξημέρωμα!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια... προσοχη με skytelecom ... διαβαστε μονο τι συμβαινει στο Ηρακλειο...

απλα αυτα που θα διαβαστε τωρα ηρθαν και στα Χανια..

Το ξερω ΠΟΛΥ καλα..

Βρειτε ενα γνωστο που ενδιαφερετε και αυτος και μενει Μαλαξα η και χαμηλοτερα και βλεπει ο ενας τον αλλο και στειλτε μου Πμ.

 

Εγω θελω να ρωτησω αν πηρε καποιος τα MECOOL-KM2, Mecool-KT1-DVB-T2 https://www.banggood.com/Mecool-KT1-DVB-T2-TV-Box-Amlogic-S905X4-2GB-RAM-16GB-ROM-5G-Wifi-bluetooth-4_2-Android-10_0-4K-HDR10+-OTT-Box-Dolby-Audio-Support-AV1-H_265-VP9-Video-Decoder-Digital-TV-Satellite-Receiver-p-1838873.html

 

https://www.banggood.com/MECOOL-KM2-Amlogic-S905X2-Youtube-Netflix-4K-DDR4-2GB-RAM-8GB-eMMC-ROM-bluetooth-4_2-5G-Wifi-Android-10_0-4K-HDR10+-TV-Box-HDMI-2_1-H_265-VP9-Decoder-Dolby-Widevine-L1-OTT-Box-Google-Certified-p-1835172.html

 

Δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα το 4k netflix, ο ψηφιακος δεκτης πολυ περισσοτερο ευπροσδεκτος αν και αμφιβαλω να εχουν προσθεσει υβριδικη.

θελω σιγουρα Chromecast (και αν γινετε να μπαινει και σε group)

Εχετε διαβασει σχολια η τα εχει παρει καποιος?

Ποια τα γνωστα θετικα και αρνητικα του εναντι του mi box s ? Εδω ειδικα αυτο αναρωτιεμαι αν θα παιζει netflix 5.1 αλλα και αν εχει αναλογικη στερεο εξοδο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά επειδή Κουράστηκα..Στο 100ρικο τι παρόμοιο μπορώ να παραγγειλω;Υπάρχει περίπτωση κάποιος άλλος επεξεργαστής να είναι καλύτερος απο τον S922x; Να ξαναπαραγγειλω το X88 King να τελειωνω;Επισης για gt king τι να προσεξω να ζητησω;Κωδικούς,εκδόσεις κλπ; Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αλλάζετε συχνά firmwares/custom roms (όπως εγώ) και μάλιστα σε διαφορετικά TVboxes, χρησιμοποιώντας τον ίδιο Google λογαριασμό, καλό είναι να μπείτε σε αυτόν και να διαγράψετε όσες συσκευές φαίνονται καταχωρημένες εκεί και έχουν να χρησιμοποιηθούν πολύ καιρό (π.χ. πάνω από 120 ημέρες). Προυπόθεση βέβαια ότι πράγματι δεν έχετε πλέον αυτή την συσκευή:)

Αυτό συμβαίνει διότι εγκαθιστώντας μία custom rom πολλές φορές φαίνεται ότι είναι μία άλλη συσκευή από αυτή που πράγματι έχετε π.χ. Ugoos X3 ενώ είναι H96 max X3, HK1 Box ενώ είναι H96 max X3 κοκ

Αυτό θα σας γλιτώσει από πιθανά μελλοντικά θεματάκια;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φίλε @kostas_kanal001 φαίνεται ότι δικαιολογημένα δεν μπορούσες να βάλεις το X88 King σε "mask rom mode", εφόσον φαίνεται ότι σε κάποια Χ88 KIng τα 2 Pins που πρέπει να συνδέσεις είναι σε άλλο σημείο (στο μεγάλο πορτοκαλί βέλος και όχι εκεί που είναι το κόκκινο;)).

X88-King-2pins-to-short.png

pinshort-uart-X88-King.png

Μπορείς να το δοκιμάσεις για επαλήθευση. Όχι βέβαια ότι αυτό θα σου επαναφέρει την θύρα HDMI :(:(

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!!!! Ήρθε το boxaki mecool km1 με Android 10 αλλά δεν μπορώ να εγκαταστήσω καμία εφαρμογή!!! Security settings δεν υπάρχουν και αν και ενεργοποίησα το developer options δεν υπάρχει επιλογή για install unknown apps. ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΏ!!!!

 

Κατάφερα και ψιλο βρήκα άκρη.. Μόνο από το δικό του file manager τα εγκαθιστά αλλά δεν μου τις δείχνει στα apps. Πρέπει να πάω ρυθμισεις>εφαρμογές, να την βρω και να την ανοίξω από εκεί. Επίσης Netflix δοκίμασα 8 κάτι και 6.4 αλλά δεν είναι λέει συμβατή. Help the newbie please!!!!

 

Ξέρω σας ζάλισα τον έρωτα με τα edits. Σόρρυ!!! Κατάφερα και παίζει νετφλιξ 8, κάτι. Δεν μπορώ να δω thermal readings με το aida64, ούτε και με κανένα άλλο που δοκίμασα. Περιμένω να μου πείτε εφαρμογές χρήσιμες, ελληνικά κανάλια;

Οτιδήποτε για τον αρχάριο!! Χάχα

Επίσης το air mouse mx3 μια χαρά κάνει δουλίτσα.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

79ab30cf7e2890ad11f9eb560b14107f.jpg

112618e9b1bc69dba28ea77084839de0.jpg

Edited by johnybe
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/t/app-mod-netflix-8-1-2-build-3844-atv-for-uncertified-devices-by-netflix.4232373/

Ρίξε μια ματιά εδώ για Netflix hd και Netflix 4K , αλλά με 4-6mbps πέρα από το ότι θα δουλέψει δεν έχεις την δυνατότητα να δεις ούτε hd ούτε 4K λόγω χαμηλού bandwidth.

Εφαρμογές εγκατάσταση όπου τρως πόρτα από playstore , υπάρχει και το aptoide ή εναλλακτικά app store όπως πχ apkpure κ.τ.λ

Στο Apps , τέρμα δεξιά έχει έναν σύν , από όπου μπορείς να προσθέσεις όποια εφαρμογή έχεις εγκαταστήσει στα app του ATV launcher για άμεση πρόσβαση.

Εφαρμογές παρακολούθησης real time temperature μην ψάχνεις σε google certified tv Box διότι έχουν κλειδωμένη αυτήν την δυνατότητα με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κάνεις χρήση αυτών. Πέρα αυτό η Mecool δεν φημίζεται , όπως και πολλές άλλες εταιρίες για χαμηλές θερμοκρασίες ειδικά με τον s905x3 , οπότε η χρήση ανεμιστήρα fan είναι και εδώ επιβεβλημένη.

Καλορίζικο το νέο μποξάκι , δεν είμαι λάτρης των ATV αλλά AOSP και παρόλο που η τηλεόραση μου έχει ATV η μοναδική χρήση που του κάνω είναι μόνο για Netflix 4K. Εφαρμογές για streaming είναι οι Cinema HD , tea tv , Kodi , Stremio , Rokkr tv, popcorn time , bee tv κ.α

Εδώ όλες μαζί.

https://apktime.com/

Δοκίμασε αυτόν τον Launcher

https://mega.nz/file/ulchAS7L#kr9A27ZuVXhghSRYYoMFZr2yZn2la2H8VZ0BTJBg0ro

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/t/app-mod-netflix-8-1-2-build-3844-atv-for-uncertified-devices-by-netflix.4232373/

 

Ρίξε μια ματιά εδώ για Netflix hd και Netflix 4K , αλλά με 4-6mbps πέρα από το ότι θα δουλέψει δεν έχεις την δυνατότητα να δεις ούτε hd ούτε 4K λόγω χαμηλού bandwidth.

 

Εφαρμογές εγκατάσταση όπου τρως πόρτα από playstore , υπάρχει και το aptoide ή εναλλακτικά app store όπως πχ apkpure κ.τ.λ

 

Στο Apps , τέρμα δεξιά έχει έναν σύν , από όπου μπορείς να προσθέσεις όποια εφαρμογή έχεις εγκαταστήσει στα app του ATV launcher για άμεση πρόσβαση.

 

Εφαρμογές παρακολούθησης real time temperature μην ψάχνεις σε google certified tv Box διότι έχουν κλειδωμένη αυτήν την δυνατότητα με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κάνεις χρήση αυτών. Πέρα αυτό η Mecool δεν φημίζεται , όπως και πολλές άλλες εταιρίες για χαμηλές θερμοκρασίες ειδικά με τον s905x3 , οπότε η χρήση ανεμιστήρα fan είναι και εδώ επιβεβλημένη.

 

Καλορίζικο το νέο μποξάκι , δεν είμαι λάτρης των ATV αλλά AOSP και παρόλο που η τηλεόραση μου έχει ATV η μοναδική χρήση που του κάνω είναι μόνο για Netflix 4K. Εφαρμογές για streaming είναι οι Cinema HD , tea tv , Kodi , Stremio , Rokkr tv, popcorn time , bee tv κ.α

 

Εδώ όλες μαζί.

 

https://apktime.com/

 

Δοκίμασε αυτόν τον Launcher

 

https://mega.nz/file/ulchAS7L#kr9A27ZuVXhghSRYYoMFZr2yZn2la2H8VZ0BTJBg0ro

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ φίλε μου για όλες τις συμβουλές και τις προτάσεις σου!!!

Εν ολιγης να βάλω ένα cooling fun από κάτω από το boxaki και ο Θεός βοηθός γιατί ανεβάζουν θερμοκρασία;

Νομίζω πάντως πως έχει καλύτερη εικόνα από το ΟΤΕ tv που είχα. Είναι πολύ γρήγορο και προς το παρών είμαι ευχαριστημένος, αλλά το κοίταξα μόνο 3 ώρες λόγω δουλειάς.

 

Χρησιμοποιητε κάποιο launcher ή μόνο πχ. Sideloader κάπως έτσι.. Χάχα Γιατί δεν εμφανίζονται όλες οι εφαρμογές αλλιώς.

Κάτι για ελληνικά κανάλια πέρα από το Hellas channels με τις διαφημίσεις υπάρχει; θα αναγκαστώ να αγοράσω IP tv account στο τέλος;

Χίλια ευχαριστώ!!!!!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Edited by johnybe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κατάλαβα καλά,το tox1 από εδώ βγαίνει στα 25e το ένα με ελάχιστη παραγγελία 5 τεμάχια;Αν είναι έτσι μπορούμε να μαζευτουμε 5 να δώσουμε τα λεφτά σε έναν και μετά τα μοιράσουμε;

https://m.alibaba.com/product/1600151109809/tox1-streaming-box-amlogic-s905x3-Smart.html?spm=a2706.amp_sc_detail.item_details#show_specifications

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το usb 2.0 του ολοκαίνουριου mecool km1... Sad... Δεν ξέρω αν έκανα κάτι γιατί σαν να θυμάμαι πως έβγαζε usb function για να επιλέξεις charging ή κάτι άλλα, αλλά θυμάμαι δεν άλλαξα την επιλογή που είχε στο charging. Απλά σταμάτησε.. Όμως σε usb hub δείχνει πως δίνει ρεύμα.. Δεν δοκίμασα κάποια συσκευή να δω αν φορτίζει και ούτε μπορώ να το ξαναβρώ στο μενού ή όπου το βρήκα σκαλίζοντας..

Καμία ιδέα;;;

Ευχαριστώ

 

 

Edit..

Είχα ενεργοποιήσει το usb debugging. Το απενεργοποιησα, έκανα restart και επανήλθε. Ουφ.. Ελπίζω να ήταν αυτό.

Καλό ξημέρωμα σε όλους!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Edited by johnybe
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανενας την εφαρμογη windvision αν παιζει σε mi box s η γενικα σε αλλο boxaki και να παιζουν και τα nova γιατι λιγ πειραματιστηκα δεν εβγαλα ακρη

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Coreelec και εμφάνιση θερμοκρασίας στην μπροστινή οθονίτσα του H96 max X3, HK1 Box & clones (& όλα τα TVboxes)

Όσοι χρσιμοποιείτε το Coreelec και ειδικά όσοι το έχετε κάνει εγκατάσταση σύμφωνα με το 2ο λινκ της υπογραφής μου στα Ποστς μου ή το ίδιο από εδώ :https://mega.nz/file/Qh1G2LjJ#KOvtbhYDINS0erbT9_KVRtF1TQu0KrhZBSkqv1hQUCM

έχετε προεγκατεστημένο και το OpenVFD. Εύκολα λοιπόν μπορείτε να εμφανίσετε την θερμοκρασία του κουτιού στην μικρή οθονίτσα (π.χ. 15 δευτερόλεπτα θερμοκρασία & 15 δευτερόλεπτα ώρα) ως εξής:

"My add-ons - Services - OpenVFD - Configure - Display - Modes - Temperature"

και εκεί ρυθμίζετε όπως στην 2η εικόνα.

IMG-20210603-202002.jpg

 

IMG-20210603-202147.jpg

 

Φυσικά το ίδιο μπορείτε να κάνετε πρακτικά σε οποιοδήποτε μποξάκι αρκεί να εγκαταστήσετε και το OpenVFD;) (π.χ εγώ το έχω εδώ στο X88 King)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

 

Το μονο ... σοφο πραγμα που μπορεις να κανεις ειναι να ρωτησεις τους διαφορους πωλητες με το συγκεκριμενο μποξακι αν μπορουν να σου το στειλουν με καμια ''τριγωνικη'' αποστολη για να εισαι σιγουρος !!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

@gatos814 δεν έχει επιλογή contact seller!

 

Και για να το ... κανω λιγο πιο αναλυτικα απο τον @makis1024

παρε ενα παραδειγμα γενικο στο AliExpress για το που περιπου ''παιζει'' το contact ...!

 

tox1.png

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ !

Προτιμησε γνωστα και ''μεγαλα'' μαγαζια στο AliExpress για να μην εχεις ...προβληματα με τα ...λεγομενα τους !!!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ωπ ευχαριστω! Μου είπε θα το βάλει 12.5 usd αλλα να ρωτησω το τελωνείο μου αν μου το χρεωσουν χαχα.Να ρωτησω..έχει σίγουρα bluetooth σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...