Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περαστηκε με επιτυχια στο X88 king η vtx 0.4.0 atv μεσω burn card maker οχι οτι εκανα κατι σπουδαιο απλα για στατιστικους λογους σε περιπτωση που θελει καποιος να κανει την μεταβαση @ath156 οντως ειναι πολυ ομορφη σαν ρομ βεβαια ακομα δεν την δουλεψα καθολου η μετατροπη σε atv εγινε και με την βοηθεια του φιλου ath156 τρεχεις ενα .bat αρχειο την aosp και περιμενεις να στην μετατρεψει σε ATV (Rul3Z) :lol: πλακα κανω (ολες πλεον η AOSP γινονται ATV απο οτι ενημερωθηκα απο τον ath156)

για τον φιλο @kanal που παιδευετε και ακομα δεν πηγε στη πηγη να πιει νερο (παλι πλακα κανω χαλαρωσε και μην αγχωνεσε) πριν ξεκινησω να σεταρω kodi,realdebrid κλπ Θελεις να σου πατησω ενα backup twrp αλλα εγω την εχω κανει ATV το εγραψα και παραπανω

Επιτέλους:):) Μάλλιασε η γλώσσα μου να προσπαθώ να σε πείσω (ή μάλλον για να ακριβολογώ το πληκτρολόγιό μου:lol:).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1277

  • makis1024

    550

  • ath156

    1779

Επιτέλους:):) Μάλλιασε η γλώσσα μου να προσπαθώ να σε πείσω (ή μάλλον για να ακριβολογώ το πληκτρολόγιό μου:lol:).

 

ήταν κάτι που έπρεπε να γίνει για πολλούς και διάφορους λόγους και για να δοκιμάσω την καινούρια ROM και για να δω πώς δουλεύει το αρχείο bat Και για να μην "σκουριασω" στην χρήση του burn card maker, τώρα μένει να στήσω το backup Κόντι και να περάσω τις εφαρμογές και τα παιχνίδια που θέλω, root από ότι είδα έχει διακόπτη, αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει το auto frame rate switch.

Τώρα σειρά έχει το beelink gt king

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

ήταν κάτι που έπρεπε να γίνει για πολλούς και διάφορους λόγους και για να δοκιμάσω την καινούρια ROM και για να δω πώς δουλεύει το αρχείο bat Και για να μην "σκουριασω" στην χρήση του burn card maker, τώρα μένει να στήσω το backup Κόντι και να περάσω τις εφαρμογές και τα παιχνίδια που θέλω, root από ότι είδα έχει διακόπτη, αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει το auto frame rate switch.

Τώρα σειρά έχει το beelink gt king

 

Τι θα περασεις στο gt-king??

Link to comment
Share on other sites

Τι θα περασεις στο gt-king??

Σκέφτομαι να περάσω πάλι την vtx 0.4.0 αλλά αυτή τη φορά την έχει φτιάξει κάποιος σε fota update δηλαδή τι βάζεις μέσα στο φάκελο fota του gt king αζιπαριστη και ξεκινά η διαδικασία σαν να ήταν update από beelink όλα αυτά Με μία μικρή επιφύλαξη πάντα γιατί ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει, αλλιώς καθαρή εγκατάσταση μέσω bcm την vtx 0.4.0 που όπως την είδα χθες που την πέρασα στο x88 king αξίζει έχει γίνει όντως πολύ καλή δουλειά κακά τα ψέματα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίτουσα banggood αν και εκτός θέματος έχει το x88 king προσφορά για όποιον τον ενδιαφέρει βγαίνει γύρω στα 82 ευρώ

Μόνο όμως με πρίζα AU & UK οπότε πρέπει να φροντίσετε και για αντάπτορα EU

Edited by xloupas
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σου πω μόνο ότι το πριν από μήνες το emuelec το είχα βάλει ως addon του coreelec σε καρτούλα του H96 max X3:) Άρα είχα ταυτόχρονα coreelec (Νετφλιξ Full HD κλπ) + Emuelec. Βέβαια ως συνήθως αυτό το έκανα μόνο για τεστ (πρακτικά δεν με ενδιέφερε ιδιαίτερα το Netflix Full HD και επίσης τα παιχνίδια απλώς τα δοκίμασα-έχω μάλιστα κρατήσει κάποιες ρομς).
Φίλε ath156 μια που βλέπω ότι έχεις ασχοληθεί και με emuelec ίσως θα μπορούσες να με βοηθήσεις με ένα θεματακι που έχω στο super console x. Η εικόνα που παίρνω δεν είναι κεντραρισμενη σωστά. Δηλαδή υπάρχει πληροφορία που φεύγει εκτός οθόνης. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι σχετικό στο Internet.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω πάλι την vtx 0.4.0 αλλά αυτή τη φορά την έχει φτιάξει κάποιος σε fota update δηλαδή τι βάζεις μέσα στο φάκελο fota του gt king αζιπαριστη και ξεκινά η διαδικασία σαν να ήταν update από beelink όλα αυτά Με μία μικρή επιφύλαξη πάντα γιατί ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει, αλλιώς καθαρή εγκατάσταση μέσω bcm την vtx 0.4.0 που όπως την είδα χθες που την πέρασα στο x88 king αξίζει έχει γίνει όντως πολύ καλή δουλειά κακά τα ψέματα.

 

Μπορεις να μου τη στειλεις? Εχει φακελο fota το king?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω πάλι την vtx 0.4.0 αλλά αυτή τη φορά την έχει φτιάξει κάποιος σε fota update δηλαδή τι βάζεις μέσα στο φάκελο fota του gt king αζιπαριστη και ξεκινά η διαδικασία σαν να ήταν update από beelink όλα αυτά Με μία μικρή επιφύλαξη πάντα γιατί ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει, αλλιώς καθαρή εγκατάσταση μέσω bcm την vtx 0.4.0 που όπως την είδα χθες που την πέρασα στο x88 king αξίζει έχει γίνει όντως πολύ καλή δουλειά κακά τα ψέματα.

Θα έλεγα να κάνεις "καθαρή" εγκατάσταση (clean install) όπως έκανες και με το X88 King. Έχω την εντύπωση ότι μία τέτοια fota θα έχει καλύτερα αποτελέσματα μόνο εάν θέλεις να πας από την 0.3.7 ή 0.3.8.1 σε 0.4.0;)

Από την άλλη πλευρά βέβαια δεν χάνεις και τίποτα να το προσπαθήσεις και εάν είναι ικανοποιητικό το αποτέλεσμα το κρατάς, εάν όχι πας σε clean install όπως ξέρεις;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ath156 μια που βλέπω ότι έχεις ασχοληθεί και με emuelec ίσως θα μπορούσες να με βοηθήσεις με ένα θεματακι που έχω στο super console x. Η εικόνα που παίρνω δεν είναι κεντραρισμενη σωστά. Δηλαδή υπάρχει πληροφορία που φεύγει εκτός οθόνης. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι σχετικό στο Internet.

Φίλε @SERS1612 όπως έγραψα με το emuelec ασχολήθηκα πριν από μήνες στο H96 max X3 και κυρίως ως addon για το coreeleec. Κυρίως δε με ενδιέφεραν παιχνίδια του PS2 & PSP (για να θυμηθώ κάτι παλιά που παίζαμε μαζί με τον γιο μου:)). Αφού δε έκανα κάποιες ικανοποιητικές δοκιμές μετά το παράτησα.

Τελευταία μου ενασχόληση με emuelec ήταν τον Φεβρουάριο, όταν παρέπεμψαν έναν Ρώσο σε εμένα (επειδή ίσως ήμουν ο μόνος που είχε φτιάξει την 0.3.7 για το H96 max X3 με μπλε board και wifi chip IT6334) που ήθελε να φτιάξει μία ρομ στο 0.3.7 για το X3 cube με dual boot, όπου όμως αντί να μπουτάρει σe coreelc να μπουτάρει σε emuelec !!!! Παρεπιπτόντως τα κατάφερε, είχε όμως τότε την έκδοση emuelec 3.9 (πλέον βλέπω έχει φτάσει στην 4.0 - πιθανόν να έβαλε και αυτή τώρα). Εσύ ποια έκδοση χρησιμοποιείς?

Προφανώς αυτό που με ρωτάς δεν το ξέρω, όμως εάν θέλεις και εάν βρω χρόνο μπορώ να τεστάρω (σε άλλο κουτί) επειδή μου αρέσουν τα challenges:lol: Εάν θέλεις λοιπόν μου λες έκδοση emuelec και λινκ της μηχανής&ρομ που χρησιμοποιείς.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο κάνα 25ωρο περιπου το κατάφερα.Το κουφό είναι ότι μπουταρει αλλά δε δουλεύει το hdmi.No signal τίποτα.Ουτε με άλλο καλώδιο.WTF.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο κάνα 25ωρο περιπου το κατάφερα.Το κουφό είναι ότι μπουταρει αλλά δε δουλεύει το hdmi.No signal τίποτα.Ουτε με άλλο καλώδιο.WTF.

- Κλείσε και άνοιξε ξανά την τηλεόραση (χωρίς να πειράξεις το κουτί-άστο μπουταρισμένο). Ελπίζω να μην έχεις καμία Philips όπως εγώ.

- Επίσης ελπίζω να μην έκαψες καμία θύρα HDMI βγάζοντας και βάζοντας το καλώδιο "εν λειτουργία'-"hot plug in". Εάν έχεις καλώδιο με καρφάκι στη 1 πλευρά και 3 RCA καλώδια στην άλλη, δοκίμασε και αυτό.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εχει φακελο fota μεσα στο android>data>fota

θα σου στειλω πμ

 

Στη μαμα ρομ εχει αυτο το φακελο? Γιατι δεν τον βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Στη μαμα ρομ εχει αυτο το φακελο? Γιατι δεν τον βρισκω.

Υπαρχει φιλε κοιταξε στη φωτογραφια που τραβηξα απο το δικο μου εκει που ειναι ο κερσορας

 

https://ibb.co/FWDqD3y

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Την κατσαμε τη βάρκα.Ξανασεταρα το Vorke Z6 πάλι.Ξερει κανείς τι παίζει σε αυτό πλέον;Ποια ported (λογικά) slimbox έχει πιο πρόσφατη;Τωρα με το 88 στις ~25 ώρες βάλε,βγαλε σίγουρα δε το είχα στο νου μου.Οποτε τι κανω;Υπαρχει περίπτωση να βρω hdmi θύρα ανταλλακτικό;

 

Επισης το καρφακι με τα 3 rca δε δίνει ούτε αυτό εικόνα! (AV)

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο κάνα 25ωρο περιπου το κατάφερα.Το κουφό είναι ότι μπουταρει αλλά δε δουλεύει το hdmi.No signal τίποτα.Ουτε με άλλο καλώδιο.WTF.

Τελικα πια rom καταφερες να περασεις και με πιο τροπο;

Θα δοκιμασεις και σε αλλη τηλεοραση αλλα και στην ιδια σε διαφορετικες θυρες hdmi, επισης θα εχεις πρωτα ανοιχτη την τηλεοραση στην πηγη που θα επιλεξεις και μετα θα αναψεις το X88 king.

hdmi θύρα ανταλλακτικό μπορεις να βρεις αλλα ειναι πολυ ψιλοδουλεια

παρε μια ιδεα απο Xbox One S

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20210325045218&SearchText=hdmi+port+replacement

Edited by xloupas
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

@xloupas Και στους 2 υπολογιστές ένας με windows 7 και ο άλλος με 10 ΜΟΝΟ με UBT 2.1.6.5 οπότε κρατήστε το αυτο..Ξενερα άσε.Ειλικρινά δεν είναι τα 100e είναι οι ώρες που έφαγα και τωρα παλι που θέλω να ψαχτω τι παίζει με το άλλο..Γιατι και κει έχει κατι patch για το BT κλπ σκέτος πονοκέφαλος.
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη γράφει X88 King αλλά,δυστυχώς σημα 0.Βρες μπας και είναι λογισμικό;Μηπως στο ubt να επιλέγω erase all;

Αρα δεν περαστηκε τιποτα, κανεις λαθος απο την στιγμη που δεν μπαινει σε περιβαλλον android, αν το λεω σωστα εισαι σε bootloop

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@xloupas Και στους 2 υπολογιστές ένας με windows 7 και ο άλλος με 10 ΜΟΝΟ με UBT 2.1.6.5 οπότε κρατήστε το αυτο..Ξενερα άσε.Ειλικρινά δεν είναι τα 100e είναι οι ώρες που έφαγα και τωρα παλι που θέλω να ψαχτω τι παίζει με το άλλο..Γιατι και κει έχει κατι patch για το BT κλπ σκέτος πονοκέφαλος.

Εσυ μποριες να λες για το UBT και να το κρατησουμε αλλα εγω ξερω εχθες ιδιο μηχανημα με το δικο σου με bcm και ολα μια χαρα, κοιταξε χαλαρωσε κατσε ηρεμησε αστο για λιγες μερες και το ξανα πιανεισ αργοτερα.

αν χρειαστεις καποια βοηθεια γραψε στο νημα εδω και αν μπορω να βοηθησω σε κατι πολυ ευχαριστως.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη γράφει X88 King αλλά,δυστυχώς σημα 0.Βρες μπας και είναι λογισμικό;Μηπως στο ubt να επιλέγω erase all;

Σοβαρά τώρα το ρωτάς αυτό?:lol:

Δηλαδή στο ποστ #17753 https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8152865#post8152865

εκεί που λέω: (προσοχή ότι έχει επιλογή "Erase all" !!!!!!!).

τι είναι αυτό που δεν κατάλαβες?

Επτά (7) θαυμαστικά είχα βάλει. Πόσα έπρεπε να βάλω?

ubt-options-1.png

 

*****Επιπλέον εκεί σου γράφω για το UBT 2.2.0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κατέβασέ το από εμένα https://mega.nz/file/E0MHyaDa#n5BHOVwobmWxLmfgnD9Bn8BWjjfH4RLgesKTiiuwFzY

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και αυτό τίποτα.Η οθόνη του ανοίγει και δείχνει την ώρα και στην τηλεόραση βγάζει γρήγορο μήνυμα X88 King οπότε λογικά τρέχει σωστά.Επισης με το τηλεχειριστήριο ανοιγοκλεινει σωστά. Επόμενο βήμα να το δει ηλεκτρονικος αν στέλνει ρεύμα στο hdmi και πιο επόμενο άντε να βρω συμβατό ανταλλακτικό.Καλά κρασιά.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και αυτό τίποτα.Η οθόνη του ανοίγει και δείχνει την ώρα και στην τηλεόραση βγάζει γρήγορο μήνυμα X88 King οπότε λογικά τρέχει σωστά.Επισης με το τηλεχειριστήριο ανοιγοκλεινει σωστά. Επόμενο βήμα να το δει ηλεκτρονικος αν στέλνει ρεύμα στο hdmi και πιο επόμενο άντε να βρω συμβατό ανταλλακτικό.Καλά κρασιά.

Μα εφόσον σου βγάζει το X88 King" στην τηλεόραση τι να το δει τεχνικός? Μέσω του HDMI το βγάζει αυτό !!!!

 

Του έδωσες τουλάχιστον 4-5 λεπτά ή και παραπάνω να μπουτάρει την 1η φορά?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Να κανω αλλη μια ερωτηση..?

 

Στο δικο μου βγαζωντας το απο την πριζα για να το μεταφερω σε αλλη τηλεοραση,μου βγαζει πρασινη οθονη..και δεν με αφηνει να μπω ουτε σε recovery mode..Το ερωτημα μου ειναι,καθε φορα που θα θελω να το βγαλω απο πριζα η αν πεσει το ρευμα,θα πρεπει να ξανα φλασαρω την ρομ απο την αρχη με οτι συνεπαγεται αυτο ξανα στησιμο συσκευη κτλ..?

 

Η μπορει να φταιει κατι αλλο και μου το κανει?

 

X96Max Plus.

Link to comment
Share on other sites

@anth156 Δε ξέρω αδερφέ σηκώνω τα χέρια..Το Χ88 που βγάζει είναι της τηλεόρασης οχι του box..Δηλαδή γραμματοσειρά της τηλεόρασης.Πως λεει ψηφιακο,αναλογικό κλπ.Γραμματοσειρά,logo κλπ του box δε βγαίνει τίποτα. Ναι το άφησα 15 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Να κανω αλλη μια ερωτηση..?

 

Στο δικο μου βγαζωντας το απο την πριζα για να το μεταφερω σε αλλη τηλεοραση,μου βγαζει πρασινη οθονη..και δεν με αφηνει να μπω ουτε σε recovery mode..Το ερωτημα μου ειναι,καθε φορα που θα θελω να το βγαλω απο πριζα η αν πεσει το ρευμα,θα πρεπει να ξανα φλασαρω την ρομ απο την αρχη με οτι συνεπαγεται αυτο ξανα στησιμο συσκευη κτλ..?

 

Η μπορει να φταιει κατι αλλο και μου το κανει?

 

X96Max Plus.

 

Με την μαμα το δοκιμασες αν στο κανει ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...