Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μπορει να μου δωσει καποιος καποια λυση γιατι δεν μου διαβαζει με τπτ το boxaki μου το USBT? Δοκιμασα ποσες εκδοσεις,ποσα drivers να κατεβασω,αλλα τζιφος.. (εκανα και απενεργοποιηση την ψηφιακη υπογραφη ((θελω να πιστευω)) )

 

X96Max Plus Q2

Link to comment
Share on other sites

Παρανοιααα.Χωρίς reset+ρευμα δε ξεκινάει το κάψιμο καν,απλα το γνωρίζει το ubt!!!Ακομα δε πετυχαίνει τίποτα,το κόβει πάντα στο 15% που λέει download system!!

Κοίταξε επειδή κουράστηκα να βλέπω να ρωτάς την ίδια στιγμή εδώ ως "kostas_kanal001", στο Ρωσικό site ως "Whyred" στο Freaktab ως "kos" να κάνεις ταυτόχρονα διάφορα που σου λένε, να βάζεις και δικές σου ιδέες, ταυτόχρονα να μην καταλαβαίνω τι από όλα έχεις δοκιμάσει και που κολλάει (δηλαδή βήμα-βήμα τι έκανες και που κόλλησε) ειλικρινά έτσι δεν μπορώ να βοηθήσω.

Ελπίζω κάποιος άλλος να είναι πιο χρήσιμος από εμένα. Καλή επιτυχία.:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω πως συμβαίνει αυτό? Εγώ σε Opera, Chrome & Firefox βλέπω κατευθείαν την εικόνα. Δεν χρειάζεται να πατήσω επάνω:wacko::wacko:

Εσείς δηλαδή βλέπετε μόνο τον σύνδεσμο???:rolleyes: Δοκιμάσατε με δεξί κλικ και "άνοιγμα εικόνας σε νέα καρτέλα"? (μπας και, αν και θα έπρεπε να φαίνεται απευθείας). Άλλο κουφό αυτό. Άντε να βρούμε τώρα τι φταίει.

Βάζω και με άλλο τρόπο εδώ:

Short-Pins-For-X88-King.jpg

Short-Pins-For-X88-King.jpggood image hosting sites

https://i.postimg.cc/TY7zsRGz/Short-Pins-For-X88-King.jpg

https://postimg.cc/GHDg8n4K

Τι από όλα αυτά δουλεύει τελικά σε εσάς? (είναι 4 διαφορετικοί τρόποι 2 εικόνες +2 σύνδεσμοι)

 

***************Το είδα και στο κινητό μου και ακόμα και στο αρχικό μου Ποστ φαίνεται η μεγάλη εικόνα χωρίς να κάνω κάτι!!!!!!!!!!!!!!Άς πουν και άλλοι.Όλοι δεν βλέπουν εικόνα εδώ https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8152486#post8152486 .

 

 

Κανονικα φωτο βλεπουμε αλλα πατωντας πανω για να μεγαλωσει εχει το ...τιποτα!

 

 

Εμενα μπορει να μου δωσει καποιος καποια λυση γιατι δεν μου διαβαζει με τπτ το boxaki μου το USBT? Δοκιμασα ποσες εκδοσεις,ποσα drivers να κατεβασω,αλλα τζιφος.. (εκανα και απενεργοποιηση την ψηφιακη υπογραφη ((θελω να πιστευω)) )

 

X96Max Plus Q2

 

Σε ποια θυρα του box βαζεις το καλωδιο usb ;

Edit :

Κοιτα εδω :

μονο τον τροπο....

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για έλα στη θέση μου λίγο..Δε πειράζει,ευχαριστώ για όλα να είσαι κραταιός!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@gatos14 Στην κανονικη,οχι στην 3.0

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα φωτο βλεπουμε αλλα πατωντας πανω για να μεγαλωσει εχει το ...τιποτα!

Εάν στο 1ο μου ποστ βλέπεις την φωτο κανονικά, τότε δεν έχουμε θέμα, εφόσον αυτό είναι το κανονικό της μέγεθος;)Δεν είναι μικρογραφία για να την μεγαλώσεις.

Αντίθετα στο νέο ποστ που έχω 4 διαφορετικούς τρόπους, η 1η φωτο είναι μικρογραφία και έαν κάνεις κλικ επάνω της σε πάει σε μεγέθυνση.

Τελικά είναι έτσι ή μετά την προηγούμενη ζάλη μου πάλι δεν κατάλαβα κάτι σωστά?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

@gatos14 Στην κανονικη,οχι στην 3.0

 

Sorry ...

Στον @JinTheGod αναφερομουν!

 

 

 

USB 2.0 οπως αναγραφει στον οδηγο..(οχι στο μπλε δλδ)

 

Sorry ...

Εδω θελει την 3.0!

 

 

Εάν στο 1ο μου ποστ βλέπεις την φωτο κανονικά, τότε δεν έχουμε θέμα, εφόσον αυτό είναι το κανονικό της μέγεθος;)Δεν είναι μικρογραφία για να την μεγαλώσεις.

Αντίθετα στο νέο ποστ που έχω 4 διαφορετικούς τρόπους, η 1η φωτο είναι μικρογραφία και έαν κάνεις κλικ επάνω της σε πάει σε μεγέθυνση.

Τελικά είναι έτσι ή μετά την προηγούμενη ζάλη μου πάλι δεν κατάλαβα κάτι σωστά?

 

Oκ...

Αλλα πατωντας πανω της , ενω δεν επρεπε να παραπεμπει καπου , αφου ειναι ετσι οπως λες , αυτο παει στο λινκ του ...τιποτα!

нема проблема ομως!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

 

 

Sorry ...

Εδω θελει την 3.0!

 

:)

 

Πωπω..και εχω φαει 4 ωρες και 1000 οδηγους και downloads:lol::lol::lol:

 

Επειδη δεν εχω ξαναφλασαρει μποξακι δεν ηθελα να κανω καμια πατατα και το καψω σε τυχον λαθος θυρα,γιαυτο δεν το δοκιμασα εξαρχης απο μονος μου..:lol:

 

Σε ευχαριστω πολυ!Η εχγειρηση πετυχε!:D

Link to comment
Share on other sites

Πωπω..και εχω φαει 4 ωρες και 1000 οδηγους και downloads:lol::lol::lol:

 

Επειδη δεν εχω ξαναφλασαρει μποξακι δεν ηθελα να κανω καμια πατατα και το καψω σε τυχον λαθος θυρα,γιαυτο δεν το δοκιμασα εξαρχης απο μονος μου..:lol:

 

Σε ευχαριστω πολυ!Η εχγειρηση πετυχε!:D

 

Ναι ... μπραβο!

Λαθος ... που δεν σου το διευκρινησα απο την αρχη!

Η αληθεια ομως ειναι οτι το συνολο αυτων των κουτιων δουλευει με το 2.0 ....!

Αυτο το μποξακι ειναι στις εξαιρεσεις !!!

Καλες τηλεθεασεις!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Oκ...

Αλλα πατωντας πανω της , ενω δεν επρεπε να παραπεμπει καπου , αφου ειναι ετσι οπως λες , αυτο παει στο λινκ του ...τιποτα!

нема проблема ομως!

:)

Όχι "σωστά" σε πάει στο "πουθενά", διότι ο σκοπός τους είναι να σε πάει στην σελίδα τους και να σου δείξει διαφημίσεις:lol::lol:

Για αυτό και εγώ χρησιμοποιώ Opera Browser που ξέρω ότι έχει επιλογή απενεργοποίησης διαφημίσεων (πιθανόν να το έχουν και άλλοι, αλλά εγώ έχω συνηθίσει αυτόν);)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όχι "σωστά" σε πάει στο "πουθενά", διότι ο σκοπός τους είναι να σε πάει στην σελίδα τους και να σου δείξει διαφημίσεις:lol::lol:

Για αυτό και εγώ χρησιμοποιώ Opera Browser που ξέρω ότι έχει επιλογή απενεργοποίησης διαφημίσεων (πιθανόν να το έχουν και άλλοι, αλλά εγώ έχω συνηθίσει αυτόν);)

 

:offtopic::offtopic::offtopic:

 

Και σε μενα παντως με firefox και adblockultimate δεν εχει διαφημισεις !

Τεσπα....

Το ...λυσαμε και αυτο!

:lol::lol::lol:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ναι ... μπραβο!

Λαθος ... που δεν σου το διευκρινησα απο την αρχη!

Η αληθεια ομως ειναι οτι το συνολο αυτων των κουτιων δουλευει με το 2.0 ....!

Αυτο το μποξακι ειναι στις εξαιρεσεις !!!

Καλες τηλεθεασεις!

 

Δεν πειραζει,εξαλλου ειναι κατι καινουριο για εμενα δεν προλαβα να ξενερωσω:lol:

Μια ερωτηση ακομα..το μαμα χειριστηριο δεν το διαβαζει,μονο οταν το γυρναω στην επιλογη να δουλευει σαν ποντικι δουλευει..θελει καποια ρυθμιση η να κατεβασω κατι για να το διαβασει κανονικα?

 

4 ώρες ωραίο νούμερο αν σκεφτείς έφτασα περί τις 20 χαχαχαχ

 

Εχω φαει απειρες ωρες σε διαφορα κινητα,οποτε και οι 20 καλα ειναι για αρχη..μετα τις 2-3 μερες χωρις αποτελεσμα αρχιζουν τα νευρα να γινονται τσανταλια..:D

Link to comment
Share on other sites

Χαχα τέλος και για σήμερα 3η ημέρα. .Τωρα λεω να ψαξω το email της εταιρίας,αλλά που να βρω άκρη..Ασε φίλος αρρώστια χαχαχ
Link to comment
Share on other sites

Και μία παραπομπή σε κάτι που πιθανόν να μην επηρεάζει μόνον τα κινητά, αλλά ίσως και τα κουτάκια μας??;)

"Πρόβλημα σε android κινητά: «Πέφτουν» εφαρμογές - Πώς θα το διορθώσετε"

https://www.typosthes.gr/ygeia-epistimi/covid-19/244937_problima-se-android-kinita-peftoyn-efarmoges-pos-tha-diorthosete

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κανεις την SpartanRom v6.6 για S922? Συγκεκριμένα για το Beelink GT-king ?

Θελεις συγκεκριμενα την 6.6 γιατ εχει παει στην 6.8 απο οτι ειδα σημερα, αν την θελεις και δεν τη βρεις πουθενα πες μου να στην ανεβασω, επισης απο οτι ειδα σημερα εφτιαξε καποιος και fota vtx 0.4.0 για το Beelink GT-king

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Θελεις συγκεκριμενα την 6.6 γιατ εχει παει στην 6.8 απο οτι ειδα σημερα, αν την θελεις και δεν τη βρεις πουθενα πες μου να στην ανεβασω, επισης απο οτι ειδα σημερα εφτιαξε καποιος και fota vtx 0.4.0 για το Beelink GT-king

 

Ναι την 6.6 ψαχνω γιατι οταν ανεβαζει καινουρια βγαζει την παλαιοτερη. Αν την εχεις θα με εξυπηρετουσες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την 6.6 ψαχνω γιατι οταν ανεβαζει καινουρια βγαζει την παλαιοτερη. Αν την εχεις θα με εξυπηρετουσες.

Θα περιμενεις ομως λιγο μεχρι να την ανβασω και πες μου σε ποιο hoster θελεις να στην ανεβασω

 

Minixfreak Spartan rom V6.6 GT King Ειναι η DDR οχι LPDDR

https://www.mediafire.com/folder/s2m0umit1rkv5/jogatore

Edited by xloupas
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενεις ομως λιγο μεχρι να την ανβασω και πες μου σε ποιο hoster θελεις να στην ανεβασω

 

Minixfreak Spartan rom V6.6 GT King Ειναι η DDR οχι LPDDR

https://www.mediafire.com/folder/s2m0umit1rkv5/jogatore

 

Σε ευχαριστω πολυ. DDR ειναι το κουτι

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει,εξαλλου ειναι κατι καινουριο για εμενα δεν προλαβα να ξενερωσω:lol:

Μια ερωτηση ακομα..το μαμα χειριστηριο δεν το διαβαζει,μονο οταν το γυρναω στην επιλογη να δουλευει σαν ποντικι δουλευει..θελει καποια ρυθμιση η να κατεβασω κατι για να το διαβασει κανονικα?

 

Θελει λιγο φασαρια...

Αν παντως θελεις πες το μου σε π.μ και θα σου πω ενα τροπο!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Περαστηκε με επιτυχια στο X88 king η vtx 0.4.0 atv μεσω burn card maker οχι οτι εκανα κατι σπουδαιο απλα για στατιστικους λογους σε περιπτωση που θελει καποιος να κανει την μεταβαση @ath156 οντως ειναι πολυ ομορφη σαν ρομ βεβαια ακομα δεν την δουλεψα καθολου η μετατροπη σε atv εγινε και με την βοηθεια του φιλου ath156 τρεχεις ενα .bat αρχειο την aosp και περιμενεις να στην μετατρεψει σε ATV (Rul3Z) :lol: πλακα κανω (ολες πλεον η AOSP γινονται ATV απο οτι ενημερωθηκα απο τον ath156)

για τον φιλο @kanal που παιδευετε και ακομα δεν πηγε στη πηγη να πιει νερο (παλι πλακα κανω χαλαρωσε και μην αγχωνεσε) πριν ξεκινησω να σεταρω kodi,realdebrid κλπ Θελεις να σου πατησω ενα backup twrp αλλα εγω την εχω κανει ATV το εγραψα και παραπανω

Edited by xloupas
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...