Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίος τώρα. Εχω την εντυπωση οτι για κάποιο λόγο δε μπαίνει στη recovery..Ισως γιαυτό να γίνεται το μπέρδεμα.Στο ubt μου βγάζει το μύνημα connect success,αλλα παρατήρησα αυτό το βγάζει και απλά μόνο στη σύνδεση του usb!Θελω να πω ισως ξεκινάει το φλασαρισμα,αλλα αυτό δεν είναι καν σε recovery mode!Πως το συνδεετε εσείς σε recovery?Μηπως έχει κάποιο άλλο κολπο;!

 

 

Για να εχει recovery πρεπει πρωτα να φορτωσεις ενα λογισμικο....!!!

Το μποξακι συνδεεται και το βλεπει ο υπολογιστης γιατι δουλευει μια χαρα ο bootloader του!

Εξαλλου το ''φωναζουμε'' καιρο εδω μεσα οτι ο καλυτερος και πιο σιγουρος τροπος για φλασαρισμα ειναι με το ubt !

Φορτωνεις το λογισμικο πατας start , βαζεις καλωδιο... και σε 3-5 λεπτα αναλογως του λογισμικου εισαι ετοιμος !

Οι καρτουλες δεν ειναι καλη και σιγουρη λυση...

Εχουν ''παρει'' στο λαιμο τους μποξακια και μποξακια !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1270

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Μπράβο:)

Δεν είπες όμως ποιο board έχεις? Πράσινο ή Μπλε?

 

Το μπλε είναι . Πέρασα το τελευταία slimbox pie , όλα μια χαρά.

 

Άσχετο, επειδή είδα μια συζήτηση λίγο πίσω , από περιέργεια δοκίμασα USB2.0 to Ethernet με το ASIX AX88772B και παίζει κανονικά απλά βγάζοντας το utp από το ενσωματωμένο rj45 και βάζοντας το στον αντάπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω θα παραιτηθω..Θα ξαναξεσκονισω το Vorke Z6.Αν θέλει κάποιος ας μου στείλει κάνα μήνυμα να το δούμε με κάνα skype η απλά μυνήματα να του δώσω και κάνα μεροκάματο και τέλος. Χανω την υπομονή μου.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω θα παραιτηθω..Θα ξαναξεσκονισω το Vorke Z6.Αν θέλει κάποιος ας μου στείλει κάνα μήνυμα να το δούμε με κάνα skype η απλά μυνήματα να του δώσω και κάνα μεροκάματο και τέλος. Χανω την υπομονή μου.

 

Never give up never surrender αν θες να πας σε recovery mode υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές στο play store που κάνουν αυτό που θέλεις και το terminal emulator (για τις εφαρμογές φυσικά πρέπει να μπαίνει μέσα σε περιβάλλον Android το κουτί) τώρα να προσπαθείς να περάσεις Ρομ με το ubt εγώ όπως σου είπα και παραπάνω προσωπικά δεν μου αρέσει δεν το δουλεύω όταν περνάω rom περνάω μόνο με καρτούλα με burn card maker.

Αν είσαι από Θεσσαλονίκη πολύ ευχαρίστως αφιλοκερδώς να σε βοηθήσω.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω θα παραιτηθω..Θα ξαναξεσκονισω το Vorke Z6.Αν θέλει κάποιος ας μου στείλει κάνα μήνυμα να το δούμε με κάνα skype η απλά μυνήματα να του δώσω και κάνα μεροκάματο και τέλος. Χανω την υπομονή μου.

Δοκίμασε αυτό που θα σου πω.

1. Ξεκίνα το UBT (μπορεί να είναι και το 2.2.0, δεν χρειάζεται κάποιο ειδικό).Φόρτωσε την 0.4.0 Vortex. Αρχικά επέλεξε "erase bootloader" και άσε ατσεκάριστο το "erase flash" (μπας και σώσεις τα δεδομένα σου, άν και δεν το θεωρώ πιθανό μετά από όσα έκανες). Πάτα START. Σύνδεσε την 1 άκρη του USB καλωδίου.

2. 'Αφησε το X88 King τελείως γυμνό. 'Ανοιξε έναν λεπτό συνδετήρα τελείως (να γίνει ίσιος) και βάλτον μέσα στην μικρή τρύπα αριστερά δίπλα από την θύρα AV. Πατάς κεντρικά, συνεχόμενα και σταθερά (χωρίς υπερβολική δύναμη).

3. Ενώ συνεχίζεις και πατάς το reset συνδέεις την άλλη άκρη του USB στο κουτί. Περιμένεις να ξεκινήσει το "κάψιμο" και μετά αφήνεις το reset.

Δοκιμάζεις αυτό και μετά βλέπουμε.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Σε περίπτωση που δεν γίνει κάτι κατεβάζεις το αρχείο φάκελο ubt.0.3.8.1 από εδώ που το έχω ανεβάσει:https://mega.nz/folder/Y4FSVLKI#SQ2R8Ue7dI5VhaMWSvFsNg

Μέσα έχει το "Licence" directory. Το αντιγράφεις εκεί που έχεις εγκαταστήσει το UBT στα Windows.Εάν έχεις ήδη κάποιο "Licence" directory ήδη εκεί μην το σβήσεις, απλώς μετονόμασέ το σε κάτι άλλο π.χ. "Licence1" . Φυσικά ως σκέτο "Licence" θα μείνει αυτό που σου έδωσα.

Επανέλαβε την προηγούμενη διαδικασία, φορτώνοντας όμως την έκδοση 0.3.8.1 και κάνοντας ακριβώς τις επιλογές στο UBT που έχει η φωτο στο αρχείο που κατέβασες (προσοχή ότι έχει επιλογή "Erase all" !!!!!!!).

Εάν δεν "πιάσει" με την 1η δοκίμασε και 2η,3η φορά.

Είναι προφανές ότι με αυτή την μέθοδο θα γίνει clean install (θα χάσεις όλα τα δεδομένα σου-άν υπήρχαν δηλαδή).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Σε περίπτωση που ούτε αυτό λύσει το πρόβλημα πας στην διαδικασία με τα short pins που σου έδειξα.

Good Luck.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά του A95X F3 AIR 4/32 αλλά έχω κάποιες απορίες:

 

1. ποια rom είναι η καλύτερη για atv χωρίς κολλήματα ή glitches? υπάρχει καμία?

 

2. πως την εγκαθιστούμε? υπάρχει κάποιο how to στα ελληνικα ή στα αγγλικα?

 

3. πρέπει να είναι rooted για τις roms? δεν είναι επκίνδυνο να μην μπρικάρει? έχει κάοποιο έυκολο οδηγό να μου υποδείξεις?

 

4. από θερμοκρασίες πως είναι μετα από πολύωρη χρήση?

 

5. μπορεί να κλείσει τελείως με ένα κουμπί ή μπαίνει πάντα σε αναμονή οπως πχ το mi box s?

 

6. οι εφαρμογές του είναι 32bit ή 64bit? το ρωτάω γιατί οι 32βιτ δεν θα σταματήσουν σε λίγο καιρό να αναβαθμίζονται?

 

7. με ενδιαφέρουν κυρίως τα ακόλουθα προγράμματα:

 

- stb emu ή ott navigator (κυρίως)

 

- plex (πάρα πολύ)

 

- kodi

 

- youtube

 

- netflix (είδα ότι υπάρχει λύση με microsd, εάν υπάρχει και άλλη μπορείτε να μου την αναφέρετε?)

 

- iptv smarters

 

- ertflix

 

Πως είναι σε αυτές τις εφαρμογές?? τρώει σκαλώματα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

 

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σου

Link to comment
Share on other sites

@anth156 ευχαριστώ πολύ αδερφέ,θα ξαναλιωσω πάλι 3η κλασικά μετά τις 6 που σχολαω,ως αργά το βράδυ.Παρεπιπτοντως χθες με πολύ κόπο και τη βοήθεια ενός παιδιού,βρήκα το λογισμικό που όταν το ξεζιπαρεις,ξες έχει πολλά αρχεία. METAINF,recovery,boot κλπ κλπ..Αν μπορούμε να κάνουμε κάτι με αυτό αν βοηθάει...Εγω τα πεταξα ολα μέσα στην microSD μπας και μπουταρει,αλλα δεν...

 

https://drive.google.com/file/d/1LOE6dWbRAjGyApFVTsNBULhRKMFUFxSO/view?usp=sharing

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

@anth156 ευχαριστώ πολύ αδερφέ,θα ξαναλιωσω πάλι 3η κλασικά μετά τις 6 που σχολαω,ως αργά το βράδυ.Παρεπιπτοντως χθες με πολύ κόπο και τη βοήθεια ενός παιδιού,βρήκα το λογισμικό που όταν το ξεζιπαρεις,ξες έχει πολλά αρχεία. METAINF,recovery,boot κλπ κλπ..Αν μπορούμε να κάνουμε κάτι με αυτό αν βοηθάει...Εγω τα πεταξα ολα μέσα στην microSD μπας και μπουταρει,αλλα δεν...

https://drive.google.com/file/d/1LOE6dWbRAjGyApFVTsNBULhRKMFUFxSO/view?usp=sharing

Θα έλεγα να αφήσεις τις "εφευρέσεις" και να δοκιμάσεις ακριβώς ότι έγραψα πιο πάνω.

 

Εάν θέλεις όμως μπορείς πριν από οτιδήποτε άλλο να δοκιμάσεις το παρακάτω (όχι ότι θα σου λύσει το πρόβλημα, αλλά για "ερευνητικούς" λόγους;)). Πιο συγκεριμένα εάν θα σου μπουτάρει στο coreeleec και στην κατάσταση που είναι:rolleyes:

Άρα κατέβασε αυτό το PDF αρχείο μου με τις οδηγίες ειδικά για το Χ88 : https://mega.nz/file/4oUwDbyI#XgNgP5QM6VmN6yh_T_rd_FOgIk9h92DuPZalV2mdS-4

Κατέβασε και αυτό το αρχείο : https://mega.nz/file/1s12nCQC#ZlOlmZbzaYfvgAW7H0MURh8c9_adcMQWv1OPCTWsexo

Ακολούθησε ακριβώς τις οδηγίες για να κάνεις την sd καρτούλα. Αφαίρεσε το ρεύμα, βάλε την καρτούλα μέσα και ξανασύνδεσε το τροφοδοτικό. Μπουτάρει σε coreelec ????:wacko:

Εάν δεν μπουτάρει δοκίμασε την ίδια διαδικασία, όμως πριν βάλεις το τροφοδοτικό πάτα και το reset ταυτόχρονα.

Επαναλαμβάνω αυτό μόνο για έρευνα-δεν θα φτιάξει τίποτα. Νομίζω ότι αξίζει τον λίγο χρόνο που θα χάσεις;)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

@anth156 Εχω έτοιμη κάρτα coreelec θα το δοκιμασω μετά τις 6!Εντυπωση όμως μου κάνει οτι όπως και να το ανοιξω,η οθόνη του δε γράφει boot.Θελω να πω,και στο UBT που το συνδεω,ναι μεν το γνωρίζει όταν συνδεω το usb, αλλα ισως δε γίνεται το φλασάρισμα επειδή (ίσως) δε μπαίνει σε recovery.Ενα ακόμα ευχαριστώ από καρδιάς, οτι και να πω είναι λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πλεον εχουν βγει παραπανω της μιας βερσιον απο αυτα τα κουτακια κανε πρωτα απ'ολα μια αναγνωριση του hardware...

Κοιταξε μεσα στις πληροφοριες του λογισμικου σου αν λεει κατι που μπορει να μας βοηθησει να αναγνωρισουμε το ... ποιον του !

Αν οχι εγκατεστησε αυτην την εφαρμογη :

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.andr7e.deviceinfohw

και ανεβασε φωτο με τις 3 πρωτες κατηγοριες πληροφοριων (γενικα,επεξεργαστης,συστημα) ...

Και ελπιζω να βρουμε ... γρηγορα την ακρη !

 

Μετα απο τοσο καιρο ηρθε επιτελους το boxaki..

Τα στοιχεια του λοιπον ειναι τα εξης:

 

X96Max_Plus_Q2 (Droidlogic)

Amlogic

Εχει 2 usb θυρες (3.0 Μπλε και 2.0 μαυρο)

 

Θα ταιριαζει να φλασαρω αραγε αυτο που ειχε ανεβει στην ομαδα πριν λιγο καιρο?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσο καιρο ηρθε επιτελους το boxaki..

Τα στοιχεια του λοιπον ειναι τα εξης:

 

X96Max_Plus_Q2 (Droidlogic)

Amlogic

Εχει 2 usb θυρες (3.0 Μπλε και 2.0 μαυρο)

 

Θα ταιριαζει να φλασαρω αραγε αυτο που ειχε ανεβει στην ομαδα πριν λιγο καιρο?

 

https://drive.google.com/drive/folders/1NkELoojIVJgn-4OdoaNOntatjWX0Sg_j

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω πολυ!

 

Και ακολουθω τα βηματα του οδηγου?

 

Παρεπιπτοντως ποιο απο τα δυο αρχεια πρεπει να φλασαρω?

 

Το sbx_x96max_plus_q2_atv_v10_6_1 η το sbx_x96max_plus_q2_pie_v10_6_1 ?

Edited by JinTheGod
Link to comment
Share on other sites

@anth156 Κάτι τελευταίο,η φώτο με τα pins που είχες δώσει και εδώ και στο freaktab δεν εμφανίζεται! Αν μπορείς ξαναβαλτην σε παρακαλώ να την εχω έτοιμη σε περίπτωση που 3η μέρα πάνε πάλι όλα στραβά..
Link to comment
Share on other sites

@anth156 Κάτι τελευταίο,η φώτο με τα pins που είχες δώσει και εδώ και στο freaktab δεν εμφανίζεται! Αν μπορείς ξαναβαλτην σε παρακαλώ να την εχω έτοιμη σε περίπτωση που 3η μέρα πάνε πάλι όλα στραβά..

Η εικόνα φαίνεται μια χαρά και εδώ και στο Freaktab.Δεν ξέρω επειδή εσύ έχεις την συνήθεια να χρησιμοποιείς κινητό, τι συμβαίνει εκεί:wacko:

Χρησιμοποίησε υπολογιστή και πες μου εάν δεν την βλέπεις.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!

 

Και ακολουθω τα βηματα του οδηγου?

 

Παρεπιπτοντως ποιο απο τα δυο αρχεια πρεπει να φλασαρω?

 

Το sbx_x96max_plus_q2_atv_v10_6_1 η το sbx_x96max_plus_q2_pie_v10_6_1 ?

 

Το ενα ειναι τυπου ATV (tv) και το αλλο καθαρο κλασικο Android!

Οδηγος εδω :

https://slimboxtv.ru/glavnaya/instrukciya-po-ustanovke-proshivki-cherez-usb-burning-tool/

με μεταφραση...

Για να εγκαταστησεις το ub tool σωστα πρωτα πρεπει να απενεργοποιηεις την ψηφιακη υπογραφη στα windows 10 δινοντας βαση στο βιντεο εδω :

Οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε....

Καλη επιτυχια!

 

Η εικόνα φαίνεται μια χαρά και εδώ και στο Freaktab.Δεν ξέρω επειδή εσύ έχεις την συνήθεια να χρησιμοποιείς κινητό, τι συμβαίνει εκεί:wacko:

Χρησιμοποίησε υπολογιστή και πες μου εάν δεν την βλέπεις.

 

Οντως οταν πατας πανω στην εικονα σε παραπεμπει ΜΟΝΟ στο .... postimages.org χωρις να δειχνει τιποτα!!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κάποιος με emuelec; Έχω το mecool km9 pro, αν φτιάξω μια sd card θα τρέχει από εκεί χωρίς να επιρεαζει το υπόλοιπο σύστημα. Σωστά; Δηλαδή όταν αφαιρώ την κάρτα που ειναι εγκατεστημένο το emuelec θα τρέχει όπως πριν χωρίς καμία αλλαγή;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κάποιος με emuelec; Έχω το mecool km9 pro, αν φτιάξω μια sd card θα τρέχει από εκεί χωρίς να επιρεαζει το υπόλοιπο σύστημα. Σωστά; Δηλαδή όταν αφαιρώ την κάρτα που ειναι εγκατεστημένο το emuelec θα τρέχει όπως πριν χωρίς καμία αλλαγή;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς όπως τα λες το είχα δοκιμάσει πριν καιρο σε hk1 box μόνο θα κοιτάξεις να κάνεις bind το game controller εγώ είχα βάλει ενσύρματο.

Έχει πολλά βιντεάκια να δεις Με τη διαδικασία εγώ ακολούθησα και πάντα ακολουθώ τις οδηγίες από τον Eta prime

Μην περιμένεις όμως να παίξεις π.χ. wii και gamecube εγώ μόνο στο shield μπόρεσα να τα παίξω και μέσω του hyperspin από retromaniacus, κοίτα και arcade punks μεριά.

Πάντως σε όλες τις άλλες κονσόλεςsnes,gba,sega,neogeo mame θα θα στα παίζει μία χαρά.

Αν έχεις δυνατό υπολογιστή κοίταξε και το dodi repacks έχει μέσω yuzu emulator παιχνίδια switch

Edited by xloupas
Προσθήκη λεπτομερειών
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Το ενα ειναι τυπου ATV (tv) και το αλλο καθαρο κλασικο Android!

Οδηγος εδω :

https://slimboxtv.ru/glavnaya/instrukciya-po-ustanovke-proshivki-cherez-usb-burning-tool/

με μεταφραση...

Για να εγκαταστησεις το ub tool σωστα πρωτα πρεπει να απενεργοποιηεις την ψηφιακη υπογραφη στα windows 10 δινοντας βαση στο βιντεο εδω :

Οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε....

Καλη επιτυχια!

 

 

Για εναν περιεργο λογο δεν μου συνδεει την συσκευη με το λαπτοπ..οτι και να δοκιμασα να κατεβασω drivers τπτ..Το καλωδιο σημερα το αγορασα αποκλειστικα για αυτο τον λογο (usb 2.0 , 1m)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα 3 πραματακια!Εχω Windows 7 (για την ψηφιακή υπογραφή το εννοώ) Αν κάνω τη μέθοδο με τα pins,τα κραταω εννομένα μέχρι το τέλος του φλασαρισματος;Ξεκινησε παλι η τυρρανια,εκανα αυτό με το licence,παλι στο 16% μου κολλάει...Επισης το coreelec μεσω microSD δε ξεκινάει!
Link to comment
Share on other sites

Οντως οταν πατας πανω στην εικονα σε παραπεμπει ΜΟΝΟ στο .... postimages.org χωρις να δειχνει τιποτα!!!

Για να καταλάβω πως συμβαίνει αυτό? Εγώ σε Opera, Chrome & Firefox βλέπω κατευθείαν την εικόνα. Δεν χρειάζεται να πατήσω επάνω:wacko::wacko:

Εσείς δηλαδή βλέπετε μόνο τον σύνδεσμο???:rolleyes: Δοκιμάσατε με δεξί κλικ και "άνοιγμα εικόνας σε νέα καρτέλα"? (μπας και, αν και θα έπρεπε να φαίνεται απευθείας). Άλλο κουφό αυτό. Άντε να βρούμε τώρα τι φταίει.

Βάζω και με άλλο τρόπο εδώ:

Short-Pins-For-X88-King.jpg

Short-Pins-For-X88-King.jpggood image hosting sites

https://i.postimg.cc/TY7zsRGz/Short-Pins-For-X88-King.jpg

https://postimg.cc/GHDg8n4K

Τι από όλα αυτά δουλεύει τελικά σε εσάς? (είναι 4 διαφορετικοί τρόποι 2 εικόνες +2 σύνδεσμοι)

 

***************Το είδα και στο κινητό μου και ακόμα και στο αρχικό μου Ποστ φαίνεται η μεγάλη εικόνα χωρίς να κάνω κάτι!!!!!!!!!!!!!!Άς πουν και άλλοι.Όλοι δεν βλέπουν εικόνα εδώ https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8152486#post8152486 .

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λες το είχα δοκιμάσει πριν καιρο σε hk1 box μόνο θα κοιτάξεις να κάνεις bind το game controller εγώ είχα βάλει ενσύρματο.

Έχει πολλά βιντεάκια να δεις Με τη διαδικασία εγώ ακολούθησα και πάντα ακολουθώ τις οδηγίες από τον Eta prime

Μην περιμένεις όμως να παίξεις π.χ. wii και gamecube εγώ μόνο στο shield μπόρεσα να τα παίξω και μέσω του hyperspin από retromaniacus, κοίτα και arcade punks μεριά.

Πάντως σε όλες τις άλλες κονσόλεςsnes,gba,sega,neogeo mame θα θα στα παίζει μία χαρά.

Αν έχεις δυνατό υπολογιστή κοίταξε και το dodi repacks έχει μέσω yuzu emulator παιχνίδια switch

Σ ευχαριστώ φίλε μου. Έχω αγοράσει ένα έτοιμο μποξακι. Το super console x. Οπότε ξέρω τι να περιμένω. Απλά ήθελα λίγο να πειραματιστώ!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ φίλε μου. Έχω αγοράσει ένα έτοιμο μποξακι. Το super console x. Οπότε ξέρω τι να περιμένω. Απλά ήθελα λίγο να πειραματιστώ!

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ να σου πω μόνο ότι το πριν από μήνες το emuelec το είχα βάλει ως addon του coreelec σε καρτούλα του H96 max X3:) Άρα είχα ταυτόχρονα coreelec (Νετφλιξ Full HD κλπ) + Emuelec. Βέβαια ως συνήθως αυτό το έκανα μόνο για τεστ (πρακτικά δεν με ενδιέφερε ιδιαίτερα το Netflix Full HD και επίσης τα παιχνίδια απλώς τα δοκίμασα-έχω μάλιστα κρατήσει κάποιες ρομς).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και με pin short παλι τα ίδια!Τι κανω τώρα;Πρωτού συνδεσω usb και βραχυκυκλωσω pins,θελειωνα είναι στη recovery ( που μαλλον δε μπαίνει) σωστά; Δηλαδη πρώτα με κρατημενο reset,συνδεω το ρεύμα.
Link to comment
Share on other sites

Και με pin short παλι τα ίδια!Τι κανω τώρα;Πρωτού συνδεσω usb και βραχυκυκλωσω pins,θελειωνα είναι στη recovery ( που μαλλον δε μπαίνει) σωστά; Δηλαδη πρώτα με κρατημενο reset,συνδεω το ρεύμα.

Γιατί τα μπερδεύεις τόσο τα πράγματα??:wacko:

Ξεκινάς UBT. Φορτώνεις το img. Πατάς START. Βάζεις την 1 άκρη του καλωδίου στο PC/Laptop.

Ενώ έχεις κάνει short τα 2 pins συνδέεις την άλλη άκρη του USB στο board. Άμα ξεκινήσει και καίει σταμάτα να ενώνεις.

 

Ούτε τροφοδοτικά, ούτε reset, ούτε κάτι άλλο. Το πολύ πολύ να αλλάξεις USB θύρα (για πιο "δυνατή" θύρα).

 

*****Συνήθως αυτό αρκεί. Σε σπάνιες περιπτώσεις μπορεί να χρειασθεί να το κρατήσεις ώσπου να περάσει κάποιο ποσοστό π.χ. 7%

*****Κάτι άλλο που ξέχασα να σου πω να δοκιμάσεις είναι όταν σταματάει π.χ. στο 7% ή 16% απλώς να βγάζεις το USB καλώδιο και μετά να το ξαναβάζεις ΧΩΡΙΣ να κάνεις κάτι άλλο. Πολλές φορές συνεχίζει και τελειώνει επιτυχώς το κάψιμο και έτσι.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Παρανοιααα.Χωρίς reset+ρευμα δε ξεκινάει το κάψιμο καν,απλα το γνωρίζει το ubt!!!Ακομα δε πετυχαίνει τίποτα,το κόβει πάντα στο 15% που λέει download system!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...