Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΔΕΝ μου φενονται γιατί είμαι τηλεφονακιας τζελμπρεικ.Πες πως και είμαι μέσα εάν και εσυ μπορείς και θέλεις. σε ευχαριστω για τον χρόνο σου παντός

 

Ανοιξε με προσοχη το κατω καπακι και ανεβασε εδω :

https://postimages.org/

καθαρες φωτο απο την πλακετα σου και απο τις 2 μεριες ... και στειλε μου τα λινκς σε π.μ για να δουμε τι θα ... δουμε!

Τελος θελουμε και το απαραιτητο ''εργαλειο'' για το φλασαρισμα ενα καλωδιο αρσενικο σε αρσενικο usb !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Ρε παιδιά ξυπνησα και πάλι ήταν ανοιχτό.Γιατι ανοίγει; ( X88 king με vortex)

 

Αν και ειμαι ακομα στη Slimbox θα σου πω τι συμβαινει με το αλλο που εχω GT king με στοκ συγχρονιζει το τ/χ της τηλεορασης LG και αν πατησω το κουμπι οκ στο t/x της τηλεορασης αναβει και το GT king για να σας προλαβω HDMI CEC απενεργοποιημενο οποτε για κοιταξε μηπως τυχον σου συμβαινει κατι παρομοιο.

Εκτος και αν παιζει κατι με διακοπρες ρευματος στην περιοχη σου οποτε ειναι λογικο.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε με προσοχη το κατω καπακι και ανεβασε εδω :

https://postimages.org/

καθαρες φωτο απο την πλακετα σου και απο τις 2 μεριες ... και στειλε μου τα λινκς σε π.μ για να δουμε τι θα ... δουμε!

Τελος θελουμε και το απαραιτητο ''εργαλειο'' για το φλασαρισμα ενα καλωδιο αρσενικο σε αρσενικο usb !

 

Την καλησπέρα μου την Τρίτη που θα προμηθευτώ το usb θα σε ξαναενοχλήσω σε ευχαριστω και πάλη .θα εχω τράβηξει και τις φοτο και θα εχουμε και τα αποτελέσματα Τάκης

η πλακέτα να βαλω και παστα αφού το ανοίγω στην cpu στη ψυχτρα η δεν χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε την φώτο εκεί που σου είπε ο @gatos814 και δώσε το link εδώ , να σιγουρέψουμε την rom. Πάστα δεν βάζεις , διότι κατά πάσα πιθανότητα έχει θερμοαγώγιμο αυτοκόλλητο , το οποίο δεν πειράζεις. Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε την φώτο εκεί που σου είπε ο @gatos814 και δώσε το link εδώ , να σιγουρέψουμε την rom. Πάστα δεν βάζεις , διότι κατά πάσα πιθανότητα έχει θερμοαγώγιμο αυτοκόλλητο , το οποίο δεν πειράζεις.

Την καλησπέρα μου εγεινε φιλε σε ευχαριστω πολύ.

Edited by takaimad
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου την Τρίτη που θα προμηθευτώ το usb θα σε ξαναενοχλήσω σε ευχαριστω και πάλη .θα εχω τράβηξει και τις φοτο και θα εχουμε και τα αποτελέσματα Τάκης

η πλακέτα να βαλω και παστα αφού το ανοίγω στην cpu στη ψυχτρα η δεν χρειάζεται?

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή Σαρακοστή σε όλους.

Έχω κατεβάσει από το,playstore το ertflix αλλά δεν μου παίζει τα βίντεο.

Έχω το H96 max x3 με την custom rom., υπάρχει κάποια λύση;

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή Σαρακοστή σε όλους.

Έχω κατεβάσει από το,playstore το ertflix αλλά δεν μου παίζει τα βίντεο.

Έχω το H96 max x3 με την custom rom., υπάρχει κάποια λύση;

Καλημέρα.

Δοκίμασε αυτά τα 2 που έχω ανεβάσει από καιρό. Επειδή δεν θυμάμαι καλά εάν μπορείς πες μου ποιο από τα 2 είναι λειτουργικό(αν και σχεδόν σίγουρα είναι το 2ο-δοκίμασε και το 1ο):):

1. https://mega.nz/file/o01yVarD#KGbu0N0qVrSDbO9zEj_PEr5o5pOWA5kelGw9OeF2mQI

2. https://mega.nz/file/o91DlYpI#fIschsmXzD19m5Pwm5dFtrPOwV24aIpjVec8EWD3elU

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δοκίμασε αυτά τα 2 που έχω ανεβάσει από καιρό. Επειδή δεν θυμάμαι καλά εάν μπορείς πες μου ποιο από τα 2 είναι λειτουργικό(αν και σχεδόν σίγουρα είναι το 2ο-δοκίμασε και το 1ο):):

1. https://mega.nz/file/o01yVarD#KGbu0N0qVrSDbO9zEj_PEr5o5pOWA5kelGw9OeF2mQI

2. https://mega.nz/file/o91DlYpI#fIschsmXzD19m5Pwm5dFtrPOwV24aIpjVec8EWD3elU

Και τα δύο ανοίγουν κανονικά,δεν παίζουν βίντεο και κολλάει η εφαρμογή,δεν μπορείς να βγεις από την εφαρμογή!

Αν δεν κάνω λάθος και τα δύο είναι η ίδια έκδοση.

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο ανοίγουν κανονικά,δεν παίζουν βίντεο και κολλάει η εφαρμογή,δεν μπορείς να βγεις από την εφαρμογή!

Αν δεν κάνω λάθος και τα δύο είναι η ίδια έκδοση.

 

Δυο πραγματακια που μπορεις να κανεις...

1 - Εγκατεστησε αυτη την εφαρμογη :

https://apkpure.com/

και απο εκει μεσα δοκιμασε ολες τις βερσιον που θα βρεις ψαχνοντας στις προηγουμενες ...!

2 - Δοκιμασε και καμια αλλη ... custom rom !

Εχει παρα πολλες ο ''μπαχτσες'' !

Καλη επιτυχια!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο ανοίγουν κανονικά,δεν παίζουν βίντεο και κολλάει η εφαρμογή,δεν μπορείς να βγεις από την εφαρμογή!

Αν δεν κάνω λάθος και τα δύο είναι η ίδια έκδοση.

Λοιπόν μόλις έβαλα το 2ο στο X88 King και λειτουργεί κανονικά. Όχι όμως με το ποντίκι:rolleyes:

Θέλει το remote control (βελάκια+ENTER κλπ). Μήπως αυτό εννοείς ότι κολλάει?

**και πάντοτε στο τηλχειριστήριο υπάρχει το HOME button ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις την Navigation Bar (για να κλείσεις εφαρμογές κλπ).

***και σίγουρα έχει με την έκδοση του app ertflix και όχι με ποια custom rom έχεις !!!!!!!!

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

@xloupas Χθες 4 φορές συνεχόμενες δεν έκλεινε απλά έκανε επανεκινηση.Την 5η φορά το έκλεισα με το κομπιουτεράκι απο τη λεντοταινια και έκλεισε.Οτι να'ναι.Αυτο το θέμα το είχα και με την slimbox στο vorke z6.Καθε φορα εκανα επανεκιννηση στο coreelec και μετα απο εκει power off.Τωρα αρχισε να μου κάνει κολπα και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Δυο πραγματακια που μπορεις να κανεις...

1 - Εγκατεστησε αυτη την εφαρμογη :

https://apkpure.com/

και απο εκει μεσα δοκιμασε ολες τις βερσιον που θα βρεις ψαχνοντας στις προηγουμενες ...!

2 - Δοκιμασε και καμια αλλη ... custom rom !

Εχει παρα πολλες ο ''μπαχτσες'' !

Καλη επιτυχια!

Λοιπόν μόλις έβαλα το 2ο στο X88 King και λειτουργεί κανονικά. Όχι όμως με το ποντίκι:rolleyes:

Θέλει το remote control (βελάκια+ENTER κλπ). Μήπως αυτό εννοείς ότι κολλάει?

**και πάντοτε στο τηλχειριστήριο υπάρχει το HOME button ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις την Navigation Bar (για να κλείσεις εφαρμογές κλπ).

@gatos814 αυτό με τα εντελώς ταυτόχρονα ποστς πρέπει να το ψάξουμε (12:02 και τα 2 πάλι !!!!!):lol::lol::lol:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις έβαλα το 2ο στο X88 King και λειτουργεί κανονικά. Όχι όμως με το ποντίκι:rolleyes:

Θέλει το remote control (βελάκια+ENTER κλπ). Μήπως αυτό εννοείς ότι κολλάει?

**και πάντοτε στο τηλχειριστήριο υπάρχει το HOME button ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις την Navigation Bar (για να κλείσεις εφαρμογές κλπ).

***και σίγουρα έχει με την έκδοση του app ertflix και όχι με ποια custom rom έχεις !!!!!!!!

Δοκίμασε και τις δύο στο GT king με στοκ και οι δύο δουλεύουν κανονικά με τηλεχειριστήριο απλά και οι δύο εφαρμογές δεν κάνουν έξοδο από την εφαρμογή μικρό το κακό.

Και κάτι που ξέχασα δεν κρύβει την επάνω μπάρα πού δείχνει πληροφορίες για wifi ώρα ημερομηνία και τα λοιπά όταν παίζεις κάποιο βίντεο μέσω του ertflix

Edited by xloupas
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Το αν ''παιζει'' το ερτφλιξ (καθως και πολλες παρομοιες εφαρμογες) εξαρταται καθαρα απο το λογισμικο του καθε tv box , των codecs που υποστιριζει το καθ'ενα απ αυτα (τα λογισμικα) και φυσικα απο την αμεση εφαρμογη που προσομοιωνει το εκαστοτε περιβαλλον ιστου (και οχι μονο) σε Android app που ακουει στο ονομα Android WebView!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και τις δύο στο GT king με στοκ και οι δύο δουλεύουν κανονικά με τηλεχειριστήριο απλά και οι δύο εφαρμογές δεν κάνουν έξοδο από την εφαρμογή μικρό το κακό.

Και κάτι που ξέχασα δεν κρύβει την επάνω μπάρα πού δείχνει πληροφορίες για wifi ώρα ημερομηνία και τα λοιπά όταν παίζεις κάποιο βίντεο μέσω του ertflix

Αυτό ακριβώς είπα και εγώ, ότι χρειάζεται το original remote control (ή και αυτό της τηλεόρασής σου πιθανόν) και δεν λειτουργεί με το ποντίκι. Φαίνεται ότι όλα λειτουργούν κανονικά εκτός από όταν πας να κλείσεις την εφαρμογή που ενώ πάει να κλείσει, απλώς κάνει νέα εκκίνηση της ertflix. Όμως πράγματι μικρό το κακό εφόσον με το Home κουμπί του τηλεχειριστηρίου ή με το "τετράγωνο" ή "κύκλο" της navigation bar μπορείς να βγεις απροβλημάτιστα.

Στο δικό μου X88 King δεν υπάρχει θέμα με την επάνω μπάρα που λες, όμως εάν δεν κάνω λάθος εσύ έχεις την slimbox και εγώ την Vortex 0.4.0.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είπα και εγώ, ότι χρειάζεται το original remote control (ή και αυτό της τηλεόρασής σου πιθανόν) και δεν λειτουργεί με το ποντίκι. Φαίνεται ότι όλα λειτουργούν κανονικά εκτός από όταν πας να κλείσεις την εφαρμογή που ενώ πάει να κλείσει, απλώς κάνει νέα εκκίνηση της ertflix. Όμως πράγματι μικρό το κακό εφόσον με το Home κουμπί του τηλεχειριστηρίου ή με το "τετράγωνο" ή "κύκλο" της navigation bar μπορείς να βγεις απροβλημάτιστα.

Στο δικό μου X88 King δεν υπάρχει θέμα με την επάνω μπάρα που λες, όμως εάν δεν κάνω λάθος εσύ έχεις την slimbox και εγώ την Vortex 0.4.0.

 

Στο GT king που το δοκίμασα έχω τη στοκ ρομ επάνω, δεν την έβαλα την εφαρμογή ακόμα στο x88 king και ναι στο x88 king έχω ακόμα τι slimbox

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Στο GT king που το δοκίμασα έχω τη στοκ ρομ επάνω, δεν την έβαλα την εφαρμογή ακόμα στο x88 king και ναι στο x88 king έχω ακόμα τι slimbox

Sorry.Έχεις δίκιο. Εσύ γράφεις για το GT King και εγώ νόμιζα ότι αναφερόσουν στο X88 King (που ξέρω ότι το έχεις και αυτό). King το ένα, King και το άλλο, δεν θέλει και πολύ να τα μπερδέψεις:lol:

Τέλος πάντων για να ξεμπερδεύουμε και με το Ertflix, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν χρησιμοποιούν όλοι ένα από τα έτοιμα builds του KODI που έχει μέσα ένα σωρό πράγματα π.χ. Ertflix, Netflix κλπ.

Ακόμα και δικά τους builds να έχουν, μπορούν να βάλουν ένα fork του KODI και ένα έτοιμο build (π.χ. το GKobu είναι εξαιρετικό και εκεί μέσα λειτουργεί άψογα και το ertflix- και με ποντίκι και με βελάκια και με κανονική έξοδο και με τα όλα του:)).Ή εάν οπωσδήποτε θέλουν μόνο το δικό τους build, άς βρουν ποιο πρόσθετο χρησιμοποιεί το GKobu για το Ertflix και άς το βάλουν και στο δικό τους build.;)

Με το GKobu λειτουργεί το ertflix άψογα και στο H96 max X3 (με την δική μου ρομ) και στο X88 King με Vortex 0.4.0.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Sorry.Έχεις δίκιο. Εσύ γράφεις για το GT King και εγώ νόμιζα ότι αναφερόσουν στο X88 King (που ξέρω ότι το έχεις και αυτό). King το ένα, King και το άλλο, δεν θέλει και πολύ να τα μπερδέψεις:lol:

Τέλος πάντων για να ξεμπερδεύουμε και με το Ertflix, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν χρησιμοποιούν όλοι ένα από τα έτοιμα builds του KODI που έχει μέσα ένα σωρό πράγματα π.χ. Ertflix, Netflix κλπ.

Ακόμα και δικά τους builds να έχουν, μπορούν να βάλουν ένα fork του KODI και ένα έτοιμο build (π.χ. το GKobu είναι εξαιρετικό και εκεί μέσα λειτουργεί άψογα και το ertflix- και με ποντίκι και με βελάκια και με κανονική έξοδο και με τα όλα του:)).Ή εάν οπωσδήποτε θέλουν μόνο το δικό τους build, άς βρουν ποιο πρόσθετο χρησιμοποιεί το GKobu για το Ertflix και άς το βάλουν και στο δικό τους build.;)

Με το GKobu λειτουργεί το ertflix άψογα και στο H96 max X3 (με την δική μου ρομ) και στο X88 King με Vortex 0.4.0.

 

Σαν πρόσθετο το ertflix αν δεν κάνω λάθος συντηρείται από το repo του twilight και είχα διαβάσει πριν λίγο καιρό ότι αποσύρθηκε δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι μέχρι τώρα μπορεί και να άλλαξε γνώμη οπότε σαν πρόσθετο αν δεν το αναλάβει κάποιος άλλος για τη συντήρηση του λογικά κάποια στιγμή θα πάψει να λειτουργεί εκτός και πάλι λέω εάν άλλαξε γνώμη ο twilight και δεν αποχώρησε.

Οπότε η εφαρμογή πάντα θα είναι χρήσιμη σαν εφεδρεία

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Σαν πρόσθετο το ertflix αν δεν κάνω λάθος συντηρείται από το repo του twilight και είχα διαβάσει πριν λίγο καιρό ότι αποσύρθηκε δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι μέχρι τώρα μπορεί και να άλλαξε γνώμη οπότε σαν πρόσθετο αν δεν το αναλάβει κάποιος άλλος για τη συντήρηση του λογικά κάποια στιγμή θα πάψει να λειτουργεί εκτός και πάλι λέω εάν άλλαξε γνώμη ο twilight και δεν αποχώρησε.

Οπότε η εφαρμογή πάντα θα είναι χρήσιμη σαν εφεδρεία

Ειλικρινά δεν το ξέρω αυτό. Όμως μέχρι στιγμής φαίνεται να λειτουργεί άψογα μέσα στο GKobu.

Κάτι άλλο που πρόσεξα είναι ότι παρόλο που το apk ertflix που ανέβασα εγώ, ήταν ανεβασμένο από εμένα στις 29/1/2021, τώρα μετά την εγκατάσταση και στην αρχική οθόνη γράφει version 1.8 9-3-2021 !!! Άρα το "αναβαθμίζει" από μόνο του και για αυτό φαίνεται να έχει τα προβληματάκια που πριν από 1-2 μήνες δεν είχε;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος του Α95Χ F3 Air ξέρει κανείς πως κατεβαίνει η notification bar; Γιατί μου δείχνει μόνο τα εικονίδια αριστερά πάνω στην γωνία κ τπτ.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος του Α95Χ F3 Air ξέρει κανείς πως κατεβαίνει η notification bar; Γιατί μου δείχνει μόνο τα εικονίδια αριστερά πάνω στην γωνία κ τπτ.Ευχαριστω

 

Αν ειναι ετσι το μενου του μην ψαχνεις μπαρες !

 

f3.png

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς όμως να έχεις και αυτή την επιλογή στις μπάρες , αρχή να του περάσεις μια custom rom Slimbox. Μέσω Amlogic burning tool , υπολογιστή και την pie rom καθώς και ένα καλώδιο usb male to male. Πραγματικά το A95x F3 air θα απογειωθεί με αυτή την rom. Η απόφαση δική σου.

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1evlYlCmDHmgjQwQ38DRNQuZXEIFXkhuI?usp=sharing

Δες πρώτα στο device info hw , μέσω play store εάν έχεις mtk ή Realtek wifi , Bluetooth chip , στην πρώτη περίπτωση όλα καλά , στην δεύτερη του Realtek chip θα υπάρξει πρόβλημα διότι κυκλοφόρησε και με Realtek chip , όπου η slimbox δεν είναι συμβατή.

Εδώ ο οδηγός

https://slimboxtv.ru/glavnaya/instrukciya-po-ustanovke-proshivki-cherez-usb-burning-tool/

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...