Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν τα κατάφερα.

μήπως χρειάζεται device tree οπως το coreelec;

Δεν βρίσκω κάτι.

 

Δυστυχως εχουν περασει πολλα χρονια απο το τελευταιο μου rockchip μποξακι ...

Ασε που δεν ασχολουμε και ιδιαιτερα με τετοια linux λογισμικα!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Coreelec σε s812 δεν βρήκα παίδες να παίξω λίγο με το beelink gtq μου να πάρει λίγο το πάνω του

 

Επίσης δεν βρήκα ούτε για tx3 με s905x3, η μάλλον κοιτάω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Coreelec σε s812 δεν βρήκα παίδες να παίξω λίγο με το beelink gtq μου να πάρει λίγο το πάνω του

 

Επίσης δεν βρήκα ούτε για tx3 με s905x3, η μάλλον κοιτάω λάθος

 

Για το tx3 & S905X3 θα κατεβάσεις την τελευταία από τις nightlies.

Επίσης καλύτερα πρώτα να διαβάσεις εδώ https://discourse.coreelec.org/t/coreelec-on-tanix-tx3-s905x3/9045/3

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το tracking για το μποξάκι λέει πως δεν έχει φτάσει ακόμα στην Ελλάδα, αλλά η dhl μου το έφερε πριν μία περίπου ώρα... :-)

Το σύνδεσα με την τηλεόραση, έκανα τις ρυθμίσεις που έπρεπε (ώρα, ελληνικά, σύνδεση στο play store) και δοκίμασα το Netflix το οποίο μου ζήτησε αναβάθμιση.

Δεν την έκανα. Μια χαρά παίζει πάντως !!! Ακόμα δίσκο δεν έχω συνδέσει αλλά δε νομίζω να έχω πρόβλημα εκεί...

 

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής...:

Την αναβάθμιση στο Netflix να την κάνω ;

και πως μπορώ να δω σε ποια ανάλυση παίζει (που λέγαμε ;) Έτσι για να ενημερώσω την ομάδα... !!!

Πάντως εγώ από αυτό που βλέπω είμαι ικανοποιημένος....

όπως τα λέγαμε για τις αναλύσεις περίμενα κακή εικόνα, και αυτήν μόνο κακή δεν την λες.... :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το tracking για το μποξάκι λέει πως δεν έχει φτάσει ακόμα στην Ελλάδα, αλλά η dhl μου το έφερε πριν μία περίπου ώρα... :-)

Το σύνδεσα με την τηλεόραση, έκανα τις ρυθμίσεις που έπρεπε (ώρα, ελληνικά, σύνδεση στο play store) και δοκίμασα το Netflix το οποίο μου ζήτησε αναβάθμιση.

Δεν την έκανα. Μια χαρά παίζει πάντως !!! Ακόμα δίσκο δεν έχω συνδέσει αλλά δε νομίζω να έχω πρόβλημα εκεί...

 

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής...:

Την αναβάθμιση στο Netflix να την κάνω ;

και πως μπορώ να δω σε ποια ανάλυση παίζει (που λέγαμε ;) Έτσι για να ενημερώσω την ομάδα... !!!

Πάντως εγώ από αυτό που βλέπω είμαι ικανοποιημένος....

όπως τα λέγαμε για τις αναλύσεις περίμενα κακή εικόνα, και αυτήν μόνο κακή δεν την λες.... :-)

Καλορίζικο:):):)

Έτσι είναι όπως τα λες.Δεν είναι και καταστροφή το να μην έχεις FullHD.Όμως ομολογουμένως όλοι μας συνήθως ψάχνουμε την τελειότητα (ίσως και όχι άδικα:rolleyes:). Άρα μετά από τα αρχικά τεστ σου και τον εγκλιματισμό με την καινούργια σου συσκευή θα δοκιμάσεις και το coreelec.

Όσον αφορά το Netflix τώρα θα έλεγα προς το παρόν να μην το αναβαθμίσεις εφόσον δεν έχει θέμα. Για να δεις με τι ακριβώς ανάλυση παίζει θα ψάξεις στο Netflix για τα "Test Patterns".

Καλές θεάσεις:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το tracking για το μποξάκι λέει πως δεν έχει φτάσει ακόμα στην Ελλάδα, αλλά η dhl μου το έφερε πριν μία περίπου ώρα... :-)

Το σύνδεσα με την τηλεόραση, έκανα τις ρυθμίσεις που έπρεπε (ώρα, ελληνικά, σύνδεση στο play store) και δοκίμασα το Netflix το οποίο μου ζήτησε αναβάθμιση.

Δεν την έκανα. Μια χαρά παίζει πάντως !!! Ακόμα δίσκο δεν έχω συνδέσει αλλά δε νομίζω να έχω πρόβλημα εκεί...

 

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής...:

Την αναβάθμιση στο Netflix να την κάνω ;

και πως μπορώ να δω σε ποια ανάλυση παίζει (που λέγαμε ;) Έτσι για να ενημερώσω την ομάδα... !!!

Πάντως εγώ από αυτό που βλέπω είμαι ικανοποιημένος....

όπως τα λέγαμε για τις αναλύσεις περίμενα κακή εικόνα, και αυτήν μόνο κακή δεν την λες.... :-)

 

Netflix σε μποξακια πλεον μονο ως την βερσιον 6 !

Η βερσιον 7 εδω και λιγο καιρο δεν παιζει σχεδον σε ολα τα μποξακια !

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο:):):)

Έτσι είναι όπως τα λες.Δεν είναι και καταστροφή το να μην έχεις FullHD.Όμως ομολογουμένως όλοι μας συνήθως ψάχνουμε την τελειότητα (ίσως και όχι άδικα:rolleyes:). Άρα μετά από τα αρχικά τεστ σου και τον εγκλιματισμό με την καινούργια σου συσκευή θα δοκιμάσεις και το coreelec.

Όσον αφορά το Netflix τώρα θα έλεγα προς το παρόν να μην το αναβαθμίσεις εφόσον δεν έχει θέμα. Για να δεις με τι ακριβώς ανάλυση παίζει θα ψάξεις στο Netflix για τα "Test Patterns".

Καλές θεάσεις:)

 

Ευχαριστώ :-)

Ναι θα το συζητήσουμε και το θέμα του coreelec. :-)

Τα test patterns που λες, είναι στα settings του netflix ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Netflix σε μποξακια πλεον μονο ως την βερσιον 6 !

Η βερσιον 7 εδω και λιγο καιρο δεν παιζει σχεδον σε ολα τα μποξακια !

;)

 

Οπότε καλά έκανα και δεν το αναβάθμισα...:-)

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην βγαίνει η επιλογή για την αναβάθμιση κάθε φορά που το φορτώνω ?

Επίσης, αν την κάνω και δεν δουλεύει... αν το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν θα επανέλθει και το netflix ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :-)

Ναι θα το συζητήσουμε και το θέμα του coreelec. :-)

Τα test patterns που λες, είναι στα settings του netflix ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οπότε καλά έκανα και δεν το αναβάθμισα...:-)

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην βγαίνει η επιλογή για την αναβάθμιση κάθε φορά που το φορτώνω ?

Επίσης, αν την κάνω και δεν δουλεύει... αν το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν θα επανέλθει και το netflix ?

 

Βαλε αυτην εδω και θα εισαι οκ!

https://dw.uptodown.com/dwn/Hc90ikk8Hg0xIh9Q86MXwJdNOV_dJf0mORtrGO7wfZAtfkatf7HRsfxuOsyY-ztErhSOr8xL3Dtkfd4RCdc4NKtQSvwesISycBHKx3tgRnuLKvBxqeD0m4HeOvZf-tPn/l0fD-emOuVX70sH1Vu5ebIIXU4JPNEOTzXJOPfwsftg7vnZio_J4LzbKCG7iZDMS6rhXbcemv3CU2IdiRHR3KSVvnu7tPjQna63W8BBI9555gKqUkyflMtcQPEDbUgRE/dTbAIL3-OIc0vquZixICusRU2GZUmqy6fu2TxY7jLXT4thnaLutHfERY1ZEb3zoX/

Α... και το test patterns καν'το αναζητηση στη μπαρα μεσα στην εφαρμογη και τρεξε το πρωτο αποτελεσμα...

Αυτο που θα γραφει πανω δεξια θα ειναι η ... αληθεια!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αυτην εδω και θα εισαι οκ!

https://dw.uptodown.com/dwn/Hc90ikk8Hg0xIh9Q86MXwJdNOV_dJf0mORtrGO7wfZAtfkatf7HRsfxuOsyY-ztErhSOr8xL3Dtkfd4RCdc4NKtQSvwesISycBHKx3tgRnuLKvBxqeD0m4HeOvZf-tPn/l0fD-emOuVX70sH1Vu5ebIIXU4JPNEOTzXJOPfwsftg7vnZio_J4LzbKCG7iZDMS6rhXbcemv3CU2IdiRHR3KSVvnu7tPjQna63W8BBI9555gKqUkyflMtcQPEDbUgRE/dTbAIL3-OIc0vquZixICusRU2GZUmqy6fu2TxY7jLXT4thnaLutHfERY1ZEb3zoX/

Α... και το test patterns καν'το αναζητηση στη μπαρα μεσα στην εφαρμογη και τρεξε το πρωτο αποτελεσμα...

Αυτο που θα γραφει πανω δεξια θα ειναι η ... αληθεια!

:)

 

To link δεν ανοίγει... Επίσης το test pattern δυστυχώς δεν το βρίσκω... Συγνώμη αλλά είμαι λίγο άσχετος με τα μποξάκια.....

 

Αλλά.... έχω να σας πω πως αρνείται να κλείσει όσο η τηλεόραση είναι ανοιχτή !!! Όταν το κλείνω, μετά από λίγο ανοίγει μόνο του ξανά...

Το έψαξα και είδα πως όντως συμβαίνει, όταν η τηλεόραση είναι ανοιχτή. Έκλεισα την τηλεόραση το έκλεισα και δεν άναψε !

Άνοιξα την τηλεόραση και μετά από λίγο, άνοιξε και αυτό....

Έρωτας με την πρώτη ματιά... τι να πω....:p

Link to comment
Share on other sites

To link δεν ανοίγει... Επίσης το test pattern δυστυχώς δεν το βρίσκω... Συγνώμη αλλά είμαι λίγο άσχετος με τα μποξάκια.....

 

Αλλά.... έχω να σας πω πως αρνείται να κλείσει όσο η τηλεόραση είναι ανοιχτή !!! Όταν το κλείνω, μετά από λίγο ανοίγει μόνο του ξανά...

Το έψαξα και είδα πως όντως συμβαίνει, όταν η τηλεόραση είναι ανοιχτή. Έκλεισα την τηλεόραση το έκλεισα και δεν άναψε !

Άνοιξα την τηλεόραση και μετά από λίγο, άνοιξε και αυτό....

Έρωτας με την πρώτη ματιά... τι να πω....:p

Δυστυχώς δεν είναι έρωτας με την πρώτη ματιά:lol:

Έχει ένα πεζό όνομα "CEC Control". Θα το βρεις από τις εφαρμογές σου στις "Ρυθμίσεις" ή πιο πιθανόν ως "Droid System". Εκεί πρέπει να υπάρχει υπομενού "HDMI CEC" και ανοίγοντάς το απενεργοποιείς όλες τις επιλογές (ή όσες δεν θέλεις).

Είναι πιθανόν να χρειαστεί να επέμβεις και στο μενού επιλογών για συμπεριφορά του HDMI της τηλεόρασής σου (σε περίπτωση που δοκιμάζοντας κάποιους συνδυασμούς επιλογών στο κουτί δεν φθάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

To link δεν ανοίγει... Επίσης το test pattern δυστυχώς δεν το βρίσκω... Συγνώμη αλλά είμαι λίγο άσχετος με τα μποξάκια.....

 

Αλλά.... έχω να σας πω πως αρνείται να κλείσει όσο η τηλεόραση είναι ανοιχτή !!! Όταν το κλείνω, μετά από λίγο ανοίγει μόνο του ξανά...

Το έψαξα και είδα πως όντως συμβαίνει, όταν η τηλεόραση είναι ανοιχτή. Έκλεισα την τηλεόραση το έκλεισα και δεν άναψε !

Άνοιξα την τηλεόραση και μετά από λίγο, άνοιξε και αυτό....

Έρωτας με την πρώτη ματιά... τι να πω....:p

To test pattern δεν είναι ρύθμιση. Είναι μέσα στα επεισόδια, οπότε θα το ψάξεις όπως ψάχνεις για μια σειρά.

Μετά τρέξε κάποια από αυτά και άφησε να παίξει κανένα 3λεπτο γιατί συνεχώς τεστάρει το stream μέχρι να σταθεροποιηθεί.

 

Λογικά SD βλέπεις και δεν σου φαίνεται άσχημα γιατί έχεις 22 ίντσες μόνιτορ. Να είχες καμία κανονική τηλεόραση στις 40 ή 55 ίντσες θα είχες φρικάρει από τα τετραγωνάκια που θα έβλεπες που θα το έκλεινες αμέσως!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To test pattern δεν είναι ρύθμιση. Είναι μέσα στα επεισόδια, οπότε θα το ψάξεις όπως ψάχνεις για μια σειρά.

Μετά τρέξε κάποια από αυτά και άφησε να παίξει κανένα 3λεπτο γιατί συνεχώς τεστάρει το stream μέχρι να σταθεροποιηθεί.

 

Λογικά SD βλέπεις και δεν σου φαίνεται άσχημα γιατί έχεις 22 ίντσες μόνιτορ. Να είχες καμία κανονική τηλεόραση στις 40 ή 55 ίντσες θα είχες φρικάρει από τα τετραγωνάκια που θα έβλεπες που θα το έκλεινες αμέσως!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Και ποιος είπε ότι το test pattern είναι ρύθμιση??????

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος είπε ότι το test pattern είναι ρύθμιση??????
Ποιος σε φώναξε και πετάχτηκες πάλι;

Καταρχήν δεν αναφέρομαι σε σένα.

 

Το παιδί είπε ότι δεν το βρίσκει και του εξηγώ να μην κοιτάξει στις ρυθμίσεις και μπερδεύεται.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To link δεν ανοίγει... Επίσης το test pattern δυστυχώς δεν το βρίσκω... Συγνώμη αλλά είμαι λίγο άσχετος με τα μποξάκια.....

 

Αλλά.... έχω να σας πω πως αρνείται να κλείσει όσο η τηλεόραση είναι ανοιχτή !!! Όταν το κλείνω, μετά από λίγο ανοίγει μόνο του ξανά...

Το έψαξα και είδα πως όντως συμβαίνει, όταν η τηλεόραση είναι ανοιχτή. Έκλεισα την τηλεόραση το έκλεισα και δεν άναψε !

Άνοιξα την τηλεόραση και μετά από λίγο, άνοιξε και αυτό....

Έρωτας με την πρώτη ματιά... τι να πω....:p

 

Μαλλον θα αργησες να το κατεβασεις και εληξε το λινκ!

Λοιπον μπαινεις εδω :

https://netflix.en.uptodown.com/android/download/2129495

και το κατεβαζεις απο το πρασσινο μπανερακι που γραφει download...

Tο ριχνεις σε ενα στικακι και το βαζεις στο μποξακι σου

Απο εκει με τον file manager το βρισκεις και το τρεχεις για να κανεις την εγκατασταση!

Λογικα θα το παρει κατευθειαν πανω απο το αλλο...

Αν οχι σβησε το παλιο και εγκατεστησε απο την αρχη αυτο το νεο 6αρι!

Τελος για την τι βι κοιτα αυτο που σου ειπε ο @ath156!

Καλη τυχη!

:)

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σε φώναξε και πετάχτηκες πάλι;

Καταρχήν δεν αναφέρομαι σε σένα.

 

Το παιδί είπε ότι δεν το βρίσκει και του εξηγώ να μην κοιτάξει στις ρυθμίσεις και μπερδεύεται.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Πάντοτε με τον ευγενικό λόγο σε όλους!!!!!!!!!!!!

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

To test pattern δεν είναι ρύθμιση. Είναι μέσα στα επεισόδια, οπότε θα το ψάξεις όπως ψάχνεις για μια σειρά.

Μετά τρέξε κάποια από αυτά και άφησε να παίξει κανένα 3λεπτο γιατί συνεχώς τεστάρει το stream μέχρι να σταθεροποιηθεί.

 

Λογικά SD βλέπεις και δεν σου φαίνεται άσχημα γιατί έχεις 22 ίντσες μόνιτορ. Να είχες καμία κανονική τηλεόραση στις 40 ή 55 ίντσες θα είχες φρικάρει από τα τετραγωνάκια που θα έβλεπες που θα το έκλεινες αμέσως!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

αα μάλιστα... οκ.... 854x480 δίνει....και ναι στο 22αρι μια χαρά φαίνεται...

Η 40'' που έχω είναι smart και δίνει 3840x2160.

Εντάξει, καμία σχέση, αλλά για να χαζεύω λίγο στο υπνοδωμάτιο μια χαρά είναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαλλον θα αργησες να το κατεβασεις και εληξε το λινκ!

Λοιπον μπαινεις εδω :

https://netflix.en.uptodown.com/android/download/2129495

και το κατεβαζεις απο το πρασσινο μπανερακι που γραφει download...

Tο ριχνεις σε ενα στικακι και το βαζεις στο μποξακι σου

Απο εκει με τον file manager το βρισκεις και το τρεχεις για να κανεις την εγκατασταση!

Λογικα θα το παρει κατευθειαν πανω απο το αλλο...

Αν οχι σβησε το παλιο και εγκατεστησε απο την αρχη αυτο το νεο 6αρι!

Τελος για την τι βι κοιτα αυτο που σου ειπε ο @ath156!

Καλη τυχη!

:)

 

ΟΚ το κατέβασα.... Ευχαριστώ πολύ πολύ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι έρωτας με την πρώτη ματιά:lol:

Έχει ένα πεζό όνομα "CEC Control". Θα το βρεις από τις εφαρμογές σου στις "Ρυθμίσεις" ή πιο πιθανόν ως "Droid System". Εκεί πρέπει να υπάρχει υπομενού "HDMI CEC" και ανοίγοντάς το απενεργοποιείς όλες τις επιλογές (ή όσες δεν θέλεις).

Είναι πιθανόν να χρειαστεί να επέμβεις και στο μενού επιλογών για συμπεριφορά του HDMI της τηλεόρασής σου (σε περίπτωση που δοκιμάζοντας κάποιους συνδυασμούς επιλογών στο κουτί δεν φθάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα).

 

Μάλιστα.... Μπήκα στις ρυθμίσεις το βρήκα το CEC Control αλλά δυστυχώς ότι και να κάνω δεν θέλει να συνεργαστεί.....

Καλά δεν με πολυπειράζει.... αλλά κρίμα είναι....

Κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω σε άλλη τηλεόραση ή μόνιτορ να δούμε αν θα κάνει τα ίδια....

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.... Μπήκα στις ρυθμίσεις το βρήκα το CEC Control αλλά δυστυχώς ότι και να κάνω δεν θέλει να συνεργαστεί.....

Καλά δεν με πολυπειράζει.... αλλά κρίμα είναι....

Κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω σε άλλη τηλεόραση ή μόνιτορ να δούμε αν θα κάνει τα ίδια....

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα πρέπει να απενεργοποιηθεί και απο την τηλεόραση.

Edited by aderfiaZEITE
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και έγω πρέπει να το απενεργοποιηθεί και απο την τηλεόραση.

 

Στην τηλεόραση πως λέγετε η ρύθμιση ; Γιατί CEC Control δεν έχει....

Link to comment
Share on other sites

Στην τηλεόραση πως λέγετε η ρύθμιση ; Γιατί CEC Control δεν έχει....

 

Στην δική μου που είναι philips λέγεται easylink .

Τι μάρκα ειναι η τηλεόραση σου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος του x92 και θα ήθελα αν μπορείτε ν με βοηθήσετε. Έχει χαλάσει το τηλεκοντρόλ του και το δουλεύω με το ποντίκι. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να κάνω shut down χωρίς το τηλεκοντρόλ με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να το βγάζω από τη πρίζα καθε φορά. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Υπάρχει κάποιο virtual button να μπορώ να κάνω κλικ σαυτο και να κλείνει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Στην τηλεόραση πως λέγετε η ρύθμιση ; Γιατί CEC Control δεν έχει....

Στην δική μου που είναι philips λέγεται easylink .

Τι μάρκα ειναι η τηλεόραση σου;

Σωστά στην Philips λέγεται easylink και στις Samsung Anynet +(HDMI-CEC) κλπ.

Εάν ψάξει λίγο στις ρυθμίσεις του monitor σίγουρα θα υπάρχει κάτι για HDMI, CEC κλπ.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου που είναι philips λέγεται easylink .

Τι μάρκα ειναι η τηλεόραση σου;

 

Μία lg είναι 22''

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστά στην Philips λέγεται easylink και στις Samsung Anynet +(HDMI-CEC) κλπ.

Εάν ψάξει λίγο στις ρυθμίσεις του monitor σίγουρα θα υπάρχει κάτι για HDMI, CEC κλπ.

 

Εχω ψάξει σε όλες τις ρυθμίσεις.... μια μια... Δεν έχει τίποτα σχετικό...

Link to comment
Share on other sites

Μία lg είναι 22''

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχω ψάξει σε όλες τις ρυθμίσεις.... μια μια... Δεν έχει τίποτα σχετικό...

Στις LG λέγεται συνήθως SIMPLINK.

Εάν έγραφες το πλήρες μοντέλο του monitor πιθανώς κάποιος να σε βοηθούσε καλύτερα.

edit:Συνήθως όταν κάνεις αλλαγές στις ρυθμίσεις συστήματος του TVbox πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση για να εφαρμοστούν.Υποθέτω ότι έκανες έτσι.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος του x92 και θα ήθελα αν μπορείτε ν με βοηθήσετε. Έχει χαλάσει το τηλεκοντρόλ του και το δουλεύω με το ποντίκι. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να κάνω shut down χωρίς το τηλεκοντρόλ με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να το βγάζω από τη πρίζα καθε φορά. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Υπάρχει κάποιο virtual button να μπορώ να κάνω κλικ σαυτο και να κλείνει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Και αντε στο δινω και το βαζεις αυτο το ''κουμπι''...

Σκεφτηκες αραγε πως θα το ανοιγεις μετα το μποξακι σου;

Anyway...

https://mega.nz/file/DZUEDSIQ#Rmf6vw3aWbl5yNb7QONJiU15pNpH61lykQ___zdBets

EDIT :

Δεν κοιτας να αγορασεις ενα μαμα remote για να μην παιδευεσαι ...

https://www.aliexpress.com/item/4000538666950.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5e2e3c654b29hN&algo_pvid=8cea8e88-b704-4c19-aa78-659b730c9a34&algo_expid=8cea8e88-b704-4c19-aa78-659b730c9a34-3&btsid=0ab6f83115866240267646795e2150&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

:)

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...