Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους τους συμφορουμιτες!

Υγεια και πολλες και καλες μποξο-τηλεθεασεις!

:up::up::up:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1277

  • makis1024

    550

  • ath156

    1779

Καλησπέρα χρόνια πολλά. Το Tanix TX6s Allwinner H616 4Gb/32Gb για 27 ευρώ καλή επιλογή δεν είναι; (Δεν το θέλω για Netflix).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά. Το Tanix TX6s Allwinner H616 4Gb/32Gb για 27 ευρώ καλή επιλογή δεν είναι; (Δεν το θέλω για Netflix).

 

Ε για 2 πιτογυρα μια χαρά τιμουλα είναι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Πήρα ένα Η96 max2 , ολα καλα και ωραία. Έχει κανείς να προτείνει κάποιον launcher, γιατί ο δικός του δεν μου πολυ-άρεσε ? Και παλι καλές γιορτές σε όλους

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Πήρα ένα Η96 max2 , ολα καλα και ωραία. Έχει κανείς να προτείνει κάποιον launcher, γιατί ο δικός του δεν μου πολυ-άρεσε ? Και παλι καλές γιορτές σε όλους

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Square Home 3.

Κατά την γνώμη μου ο καλύτερος launcher. Είναι windows style και μπορείς πολύ εύκολα να βάζεις όπως θέλεις τα εικονίδια, να δημιουργείς Ομάδες παρόμοιων εφαρμογών κλπ. Όταν δε έχεις κάποια ειδοποίηση από εφαρμογή αυτό απεικονίζεται με κίνηση/ειδοποίηση των εικονιδίων!!

Γενικά έχει πολλές παραμετροποιήσεις.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Square Home 3.

Κατά την γνώμη μου ο καλύτερος launcher. Είναι windows style και μπορείς πολύ εύκολα να βάζεις όπως θέλεις τα εικονίδια, να δημιουργείς Ομάδες παρόμοιων εφαρμογών κλπ. Όταν δε έχεις κάποια ειδοποίηση από εφαρμογή αυτό απεικονίζεται με κίνηση/ειδοποίηση των εικονιδίων!!

Γενικά έχει πολλές παραμετροποιήσεις.

 

ευχαριστώ φίλε για τον χρόνο σου. Καλές γιορτές:)

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Πήρα ένα Η96 max2 , ολα καλα και ωραία. Έχει κανείς να προτείνει κάποιον launcher, γιατί ο δικός του δεν μου πολυ-άρεσε ? Και παλι καλές γιορτές σε όλους

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.adw.launcher&hl=el

Πολυ κοντα στον nova launcher στις παραμετροποιησεις !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια μάτια και στο Light home ειναι παραλλαγη του launcher απο τα android tv box της Beelink

http://www.mediafire.com/file/6ulty8rpjqxolyp/Lighthome.apk/file

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω νεο tv box καθως το stick που εχω εκλεισε 5ετια και το kitkat 4.4 δεν σηκωνει πολλα πλεον..

Δεν χρησιμοποιω NETFLIX ουτε παιχνιδια. αποκλειστικα για youtube, IPTV / WEB TV Και λιγο browsing.

 

ειμαι αναμεσα σε A95X F3 και καποιο TANIX (TX 3-6-8) ολα με 4/32GB.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω νεο tv box καθως το stick που εχω εκλεισε 5ετια και το kitkat 4.4 δεν σηκωνει πολλα πλεον..

Δεν χρησιμοποιω NETFLIX ουτε παιχνιδια. αποκλειστικα για youtube, IPTV / WEB TV Και λιγο browsing.

 

ειμαι αναμεσα σε A95X F3 και καποιο TANIX (TX 3-6-8) ολα με 4/32GB.

 

Οχι tx6 & 8 λογο επεξεργαστων!

Απο εκει και υστερα επειδη μου αρεσουν οι πανω κατω μπαρες στα μποξακια θα παω με το tx3 που εχει μονο την κατω γιατι το αλλο δεν εχει καθολου!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Οχι tx6 & 8 λογο επεξεργαστων!

Απο εκει και υστερα επειδη μου αρεσουν οι πανω κατω μπαρες στα μποξακια θα παω με το tx3 που εχει μονο την κατω γιατι το αλλο δεν εχει καθολου!

 

γινεται ενας χαμος παντως. βλεπω βγηκε το TX6S με H616 και android 10 χωρις κατι το ξεχωριστο.

Δε νομιζω να εχω προβλημα σε αυτα που ζηταω με κανενα απο τα παρπανω αλλα μιας και οι διαφορες στο κοστος ειναι της ταξης των 5€ θες το καλυτερο. Το alice UX μου αρεσε στα tanix φαινεται λειτουργικο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε πει οτι προτιμαμε τους Amlogic επεξεργαστες γιατι εχουν κατα βαση καλυτερη υποστιριξη αλλα και συμβατοτητα με ολους η σχεδον ολους (αναλογως το τσιπ) τους βασικους (και οχι μονο) codecs σε βιντεο και ηχο !

Οι Rockchip επεξεργαστες δεν τα πηγαινουν καλα σε θεματα συμβατοτητας πλεον καθως και σε ''δυναμη'' !

Οι Allwinner , απο την αλλη, εχουν καποια θεματακια ασυμβατοτητας αλλα φαινονται πιο τιμιοι απο τους Rockchip !!!

Θα μπορουσαν να ειναι μια βασικη επιλογη (για λιγο απ'ολα) σ'αυτα τα χρηματα και ισως μια πολυ καλη επιλογη για μποξακια που θα ''ασχολουνται'' με iptv!

Για iptv , τελος , καλα θα ηταν και καμποσα Rockchip μποξακια και μεχρι εκει για να μην εχεται και κανενα αλλο θεμα με τα ... νευρα σας!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με καλά "μηχανάκια" :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

βρηκα μια καλη προσφορα και χτυπησα ενα H10 Play Allwinner H6 Android 9.0 6K TV Box 4GB/64GB. να δουμε τι θα αποδειχτει στην πραξη
Link to comment
Share on other sites

βρηκα μια καλη προσφορα και χτυπησα ενα H10 Play Allwinner H6 Android 9.0 6K TV Box 4GB/64GB. να δουμε τι θα αποδειχτει στην πραξη
6k??

Lol τι άλλο θα βάλουν οι κινέζοι για να πουλήσουν πρωτοπορίες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα , καλη χρονια σε ολους!

Η αναλυση 6Κ ειναι στα ''προνομια'' των Allwinner H6 οι οποιοι κλεινουν αισιως λιγο πανω απο 2 χρονια ζωης!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα , καλη χρονια σε ολους!

Η αναλυση 6Κ ειναι στα ''προνομια'' των Allwinner H6 οι οποιοι κλεινουν αισιως λιγο πανω απο 2 χρονια ζωης!

;)

 

οταν λες προνομια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή χρονιά παρατήρησα ότι το cyberflix και το cinema hd δεν δουλεύουν καλά και αργούν απίστευτα συμβαίνει και σε άλλους αυτό;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή χρονιά παρατήρησα ότι το cyberflix και το cinema hd δεν δουλεύουν καλά και αργούν απίστευτα συμβαίνει και σε άλλους αυτό;;;
Ναι,και εγώ το παρατήρησα για αυτά τα δυο. Στο cyberflix συνεχίζεται και μετα το πρόσφατο update. Έσβησα κρυφές μνήμες κλπ αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

Στάλθηκε από το ASUS_X00GD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οταν λες προνομια?

 

Εννοω οτι αυτος ο επεξεργαστης μπορει να ''πιασει'' αναλυσεις 6K (6144 x 3160) !

Εκτος των τελευταιων Amlogic S905X3 & S922X καθως και του Allwinner H616 που μπορουν να αποδοσουν 8K (7680x4320) αναλυσεις ολοι οι αλλοι (εκτος του Allwinner H6 που ειπαμε και απ'οτι βλεπω και του νεου Allwinner H603) ''παιζουν'' μονο 4K !

Στην πραξη βεβαια θελουν και την καταλληλη τηλεοραση!

;)

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή χρονιά παρατήρησα ότι το cyberflix και το cinema hd δεν δουλεύουν καλά και αργούν απίστευτα συμβαίνει και σε άλλους αυτό;;;
Δεν βλέπω κάτι να αργεί σε αρχικό φόρτωμα. Αλλά βλέπω κάποια συχνά παγωματα στην αναπαραγωγή.

 

Επίσης πολλές σειρές βγαίνουν με τουρκικούς υπότιτλους. Μένω Κύπρο. Κοιτάνε τίποτα location και στέλνουν κοντινά links ;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Πάω να εγκαταστήσω ενα build (στο boxaki ενός φίλου) και συνεχώς μου βγάζει σφάλμα και δεν το κάνει εγκατάσταση. Γιατί ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Πάω να εγκαταστήσω ενα build (στο boxaki ενός φίλου) και συνεχώς μου βγάζει σφάλμα και δεν το κάνει εγκατάσταση. Γιατί ;

 

Εννοεις στο kodi ;

Αν ναι , σε τι μποξακι και σε ποια βερσιον του kodi ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις στο kodi ;

Αν ναι , σε τι μποξακι και σε ποια βερσιον του kodi ;

Ναι στο kodi.

Σε ένα mecool m8s pro l.

Ηταν το δικό μου και του το έδωσα.

Επαιζε κανονικά...

Κατέβασα από το play store την 18.5 leia.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο kodi.

Σε ένα mecool m8s pro l.

Ηταν το δικό μου και του το έδωσα.

Επαιζε κανονικά...

Κατέβασα από το play store την 18.5 leia.

 

Πρωτα τσεκαρε το build αν ειναι συμβατο με την 18.5 ...

Μετα κανε ενα καθαρισμο ολων των δεδομενων του kodi μεσα απο τις ρυθμισεις η απεγκατασταση και επισης κανε και ενα καθαρισμο με καποιο cleaner...

Κανε επανεκκινηση και ''παρτα'' ξανα ολα απο την αρχη!

Καλη τυχη!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...