Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και υπηρχε στην βερσιον για ddr3;!

Τι να σου πω τώρα.Αυτό θυμάμαι και μάλιστα ήταν με πράσινο εικονίδιο.Τώρα εάν υπήρχε στη μαμά rom (επειδή πολύ γρήγορα την άλλαξα όταν το πρότεινες) όρκο δεν παίρνω πάντως.Σίγουρα πάντως υπήρχε h Airpin και κάποια άλλη εφαρμογή miracast ή σαν miracast.

Τέλος πάντων υπάρχει κάποια αντίστοιχη για δοκιμή?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1277

  • makis1024

    550

  • ath156

    1779

Τι να σου πω τώρα.Αυτό θυμάμαι και μάλιστα ήταν με πράσινο εικονίδιο.Τώρα εάν υπήρχε στη μαμά rom (επειδή πολύ γρήγορα την άλλαξα όταν το πρότεινες) όρκο δεν παίρνω πάντως.Σίγουρα πάντως υπήρχε h Airpin και κάποια άλλη εφαρμογή miracast ή σαν miracast.

Τέλος πάντων υπάρχει κάποια αντίστοιχη για δοκιμή?

 

https://mega.nz/#!2AUgxSSK!CmNc9bWfoS0e-5nAsnjVn0f3UIlFLwkJPewqhe1opWk

Απο το gt-king ειναι που προσφατα την ... αποκτησε!

Ειναι λοιπον για 9αρι αλλα ... ;

Αν παντως δεν δουλεψει ισως να χρειαζεται και κατι αλλο !

Αλλα δοκιμασε και πες μου!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!2AUgxSSK!CmNc9bWfoS0e-5nAsnjVn0f3UIlFLwkJPewqhe1opWk

Απο το gt-king ειναι που προσφατα την ... αποκτησε!

Ειναι λοιπον για 9αρι αλλα ... ;

Αν παντως δεν δουλεψει ισως να χρειαζεται και κατι αλλο !

Αλλα δοκιμασε και πες μου!

Ευχαριστώ αλλά μάλλον δεν δουλεύει.Αρχικά συνδέθηκε αλλά μετά δεν συνέχισε ομαλά.Η προηγούμενη που είχα δοκιμάσει παλιότερα (ddr4 ? ddr3? δεν ξέρω) δούλεψε με την πρώτη.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά μάλλον δεν δουλεύει.Αρχικά συνδέθηκε αλλά μετά δεν συνέχισε ομαλά.Η προηγούμενη που είχα δοκιμάσει παλιότερα (ddr4 ? ddr3? δεν ξέρω) δούλεψε με την πρώτη.

 

Πλεον δεν το εχω το μποξακι και δεν μπορω να πω με σιγουρια...!

Αλλα θα επαναλαβω ... miracast σε 8αρες και 9αρες δεν ειχαμε μεχρι προσφατα που πρωτη (αν δεν κανω λαθος) εδωσε η beelink στα νεα μποξακια της!

Αφου εισαι ακομα στις δοκιμες , δοκιμασε αυτην που ελεγες οτι νομιζεις οτι ειχε και πες μας! ;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το H96 max X2 με 4GB και ddr4 θα πρότεινα να δοκιμάσουν την παρακάτω rom:

https://drive.google.com/file/d/1sxfNETi4_pyeOcxnIMHhBNSLFPGt_qD6/view

Την πρότεινε μόλις χθες φίλος από το freaktab (με την επισήμανση ότι είναι η καλύτερη rom που έχει δοκιμάσει) και προέρχεται από το ρωσικό 4pda.Πρόκειται για port του beelink GT1-mini για το ΗΚ1. Τώρα κατά πόσον το ΗΚ1 έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με το δικό μας δεν γνωρίζω, το θέμα είναι όμως ότι μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα.Τα χαρακτηριστικά είναι:

- Android 9

- Δουλεύουν άψογα τόσο το wifi όσο και το καλώδιο.

- Έχει navigation bar & notification bar !!!!!!!!!!

- Έχει ως launcer το lighthome της beelink που κατά την άποψή μου (όχι μόνο επειδή μου είναι οικείος από την χρήση του στο GT1 2/16 που ήδη έχω) είναι πιο καλαίσθητος, πιο λειτουργικός και πιο ξεκούραστος στα μάτια.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ!!!! Κατά την 1η εγκατάσταση και επανεκκίνηση είχα συνδεδεμένο το καλώδιο (άρα βρήκε internet αμέσως) και μου πρότεινε να κατεβάσει ένα update πριν ακόμα επιλέξω τις βασικές ρυθμίσεις (επιλογή γλώσσας,τοποθεσίας κλπ).Όταν δε (κακώς εκ των υστέρων) προχώρησα σε άμεση εγκατάστασή του έκανε την ενημέρωση και πήγε στο recovery. Για να μην παιδεύομαι εγκατέστησα ξανά την rom (χωρίς να έχω καλώδιο συνδεδεμένο) και έκανα κανονική εγκατάσταση χωρίς πρόβλημα.Μάλιστα δεν εμφανίστηκε ξανά τέτοιο update.Όπως δε μου απάντησε ο φίλος από το freaktab (αφού το έψαξε) καλύτερα να μην γίνει κανένα update.

 

Τώρα για να μην το ψάχνω έχει κανείς link για το miracast(χωρίς διαφημίσεις).Η προηγούμενη rom το είχε ενώ αυτή όχι.

 

edit....Και σε αυτήν την rom οι USB θύρες έχουν ρεύμα μετά το shut down.Μήπως τελικά είναι θέμα hardware και όχι software??

ξερεις αν ειναι unroot αυτη η ρομ??με ενδιαφερει αν ειναι,,,εσυ gatos814 ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

ξερεις αν ειναι unroot αυτη η ρομ??με ενδιαφερει αν ειναι,,,εσυ gatos814 ξερεις?

 

Σχεδον κανενα λογισμικο σε αυτα τα μποξακια δεν ειναι unroot !

Και ποσο μαλιστα με Android 9 !

Και το συγκεκριμενο μποξακι επειδη εχει και 2 SU Binaries στα μαμα λογισμικα ειναι ακομα πιο δυσκολο

Εκτος απο την 9αρα για lpddr3 που νομιζω εχει 1 SU Binary και λογικα θα ξερουταρεται πιο ευκολα!

Αν θελεις κατι που να ειναι 99% unroot δoκιμασμενο και ετοιμο για magisk μονο σ'αυτην την τελευταια 8αρα !

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x2/750345-h96-max-x2-amlogic-s905x2-android-8-1-4-32gb-dual-band-wifi-fast-lan-bt?p=775050#post775050

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

ξερεις αν ειναι unroot αυτη η ρομ??με ενδιαφερει αν ειναι,,,εσυ gatos814 ξερεις?

 

Ο @gatos814 έχει δίκιο. Η rom που προτείνω είναι ρουταρισμένη (έτρεξα το rootchecker) και μάλιστα εδώ δεν υπάρχει η εφαρμογή su.Αντίθετα στην προηγούμενη 9άρα (για αυτό με ddr3 που είχε προτείνει o @gatos814) υπήρχε η su. Δεν προσπάθησα να την ξερουτάρω βέβαια επειδή εγώ το προτιμώ με root.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στα 26 ευρώ το Tanix TX3 S905X3 2GB RAM 16GB ROM* για χρήση YouTube και Netflix( δεν με ενδιαφέρει η ανάλυση ) αξίζει; Τι λέει αυτός ο επεξεργαστής;

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στα 26 ευρώ το Tanix TX3 S905X3 2GB RAM 16GB ROM* για χρήση YouTube και Netflix( δεν με ενδιαφέρει η ανάλυση ) αξίζει; Τι λέει αυτός ο επεξεργαστής;

 

Στάλθηκε από Tapatalk

 

Για αυτά που θέλετε περισσεύει κιόλας για πιτογυρο φίλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχω πάρει δώρο σε φίλο και κάνει μια χαρά τη δουλειά του. Και εκείνος για βασική χρήση όπως εσύ.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά. Σας ευχαριστώ και τους δυο.

 

Edit: το παρήγγειλα. Βγήκε 26.73 με priority

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα tv boxes και υποστήριξη Netflix HD έχει υπάρξει καμιά εξέλιξη ή πας μόνο για Mi Box, Amazon stick ή cube και Nvidia Shield;
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα tv boxes και υποστήριξη Netflix HD έχει υπάρξει καμιά εξέλιξη ή πας μόνο για Mi Box, Amazon stick ή cube και Nvidia Shield;
Απλά πας σε coreelec ;-)
Link to comment
Share on other sites

Απλά πας σε coreelec ;-)

 

Καλημέρα! Το αναλύεις λιγο; Είναι ρομ που μπαινει σε οποιοδήποτε boxακι ή μόνο για raspberry?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το αναλύεις λιγο; Είναι ρομ που μπαινει σε οποιοδήποτε boxακι ή μόνο για raspberry?
Είναι λειτουργικό που τρέχει από sd card και κάνει για όλα τα μποξακια. Αλλά δεν είναι 100% σίγουρη λύση. Υπάρχουν περιπτώσεις χρηστών που βλέπουν τετραγωνάκια ή κολλάει λίγο η κίνηση κλπ.

Δοκιμάζεις και βλέπεις αν παίζει καλά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα tv boxes και υποστήριξη Netflix HD έχει υπάρξει καμιά εξέλιξη ή πας μόνο για Mi Box, Amazon stick ή cube και Nvidia Shield;

Μην ξεχνας και το Roku που μαζι με Amazon Fire παιζουν (ή θα παιζουν στο αμεσο μελλον) Netflix HD/4k, AppleTv+, Amazon Prime & Disney+.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το αναλύεις λιγο; Είναι ρομ που μπαινει σε οποιοδήποτε boxακι ή μόνο για raspberry?
Έχει δίκιο ο φίλος.Σε κάποιο σχετικά καλό/γνωστό boxακι,δε θα έχεις πρόβλημα.Με S912 θα βλέπεις άφοβα σε 720P.Με S905x2,S905x3,S922 και σε 1080P.Απλά πρέπει να διαβάσεις στα forums ποια υο υποστηρίζουν άφοβα..
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο φίλος.Σε κάποιο σχετικά καλό/γνωστό boxακι,δε θα έχεις πρόβλημα.Με S912 θα βλέπεις άφοβα σε 720P.Με S905x2,S905x3,S922 και σε 1080P.Απλά πρέπει να διαβάσεις στα forums ποια υο υποστηρίζουν άφοβα..

 

Ένα mxiii-G με S812 έχω. Μάλλον δεν το υποστηρίζει γιατί στο site του coreelec δεν βλέπω να έχει device tree γι' αυτό το μοντέλο. Είναι παλιό προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Ένα mxiii-G με S812 έχω. Μάλλον δεν το υποστηρίζει γιατί στο site του coreelec δεν βλέπω να έχει device tree γι' αυτό το μοντέλο. Είναι παλιό προφανώς.

 

https://forum.libreelec.tv/thread/2877-s802-s812-libreelec-images-for-7-8-9/

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Ψάχνω για κάποιο android box. Να μπορεί να παίξει YouTube, παιχνίδια, να λειτουργεί ως media player, αν είναι δυνατόν να έχει δυνατότητα να λαμβάνει εικόνα από κινητό. Είμαι άσχετος με το θέμα, γι' αυτό αν ζητάω υπερβολικά πολλά, μην βαράτε. Badget 40-60€.
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε xiaomi MI box και xiaomi MI box S ποιο λέτε εσείς;

Το θέλω για φίλο εγώ εγώ το MI box

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο φίλος.Σε κάποιο σχετικά καλό/γνωστό boxακι,δε θα έχεις πρόβλημα.Με S912 θα βλέπεις άφοβα σε 720P.Με S905x2,S905x3,S922 και σε 1080P.Απλά πρέπει να διαβάσεις στα forums ποια υο υποστηρίζουν άφοβα..

γιατί μέχρι 1080 και οχι 4κ οι καινούργιοι επεξεργαστές?

Αυτό γιατί συμβαίνει ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

γιατί μέχρι 1080 και οχι 4κ οι καινούργιοι επεξεργαστές?

 

Αυτό γιατί συμβαίνει ξέρει κανείς?

Γιατί δεν είναι επίσημα συμβατό με την Netflix ίσως;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...