Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία απάντηση ρε παιδιά σ αυτό;

 

Θα προσπαθήσω να σου δώσω εγώ μια απάντηση όλα είναι παθητικής ψύξης δηλαδή έχουν μια ψυκτρα στον επεξεργαστή και γίνεται απαγωγή θερμότητας, άλλοι θα σου πουν όπως και εγώ πάρε αυτό ή πάρε το άλλο δεν θα βρεις άκρη και μέση πίστεψε με, πάρε ένα να το ευχαριστηθεις, αν θέλεις βάλε και ένα ανεμηστηρακι με usb για το καλοκαίρι μόνο, χειμώνα δεν θα σου χρειαστεί και τόσο, επίσης ένα τρικ που κάνω εγώ από κάτω έχει συνήθως σχισμές για να φεύγει η θερμότητα οπότε βάζεις 4 καπάκια από κάποιο αναψυκτικό και έτσι το αφήνεις να "αναπνευση" κάπως από το να μην έχει καθόλου κενό πατώντας επάνω στο έπιπλο που θα το τοποθετήσεις

Τα zidoo είναι πολύ καλά από άποψη υλοποίησης μιλάω για hsrdware, επίσης τα beelink έχει και πολλά άλλα φυσικά.

Τo mi box αν έχεις καλό wifi τότε ναι αν όχι άστο δεν έχει ethernet άκουσα και ότι δεν έχει plsystore δεν είμαι σίγουρος κάποιος που το έχει μπορεί να στο πει αυτό ή και να το επιβεβαιώσεις και μόνος στα χαρακτηριστικά του.

Αυτά από μένα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Με το tanix tx8 max τι διαφορες εχει?
To TX8 είναι 16Gb και έχει Android 6 στα 60+$

Το άλλο που έβαλα είναι 32Gb με Android 7 και παίζει τώρα στα 55$.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει το QU+ 4K και μετα το τελευταιο update δεν λειτουργει το gogle play και μου βγαζει συνεχεια μηνυμα "οι υπρεσιες google play εχουν σταματησει". Το μηνυμα βγαινει καθε δυο λεπτα και επισης δεν λειτουργει ουτε η εφαρμογη του youtube. Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Να ενημερωσω λοιπον οτι μετα την τελ. αναβαθμιση απο την εταιρεια,αφαιρεθηκε ετσι απλα το playstore! Εχει μονο το aptoide(nestv shop). Τους εστειλα mail κ με γραψανε.Απαραδεκτη η QU.Ξερει κανεις πως να ξαναβαλω το play?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δν μπορω να μελετησω ολο το νημα, συνοπτικα, εως 60 € ποιο ειναι πολυ καλο android tv box?

Σκεφτομαι να παρω το xiaomi. Αλλα εχω μια απορια, αν streamαρω μια ταινια ας πουμε 15gb και μεσα δεν εχω usb ή κατι αλλο, θα μπορεσει να το streamαρει το tv-box δεδομενου οτι ειναι μολις 8gb?

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση ρε παιδιά σ αυτό;

Αυτά που θες, για χρήση tv box, τα έχει το xiaomi.

Απροβληματιστο software, καλό τηλεκοντρόλ bluetooth με φωνητικη αναζήτηση, δεν είναι όμως air mouse, αλλά για kodi, youtube κλπ δουλεύει πολύ καλά. Αυτα που μπορεί να προβληματίσει κάποιον είναι:

1 θύρα usb (λύνεται με usb hub)

8gb εσωτερική μνήμη (λύνεται με στικάκι)

Περιορισμένο play store γιατί απεύθυνεται σε εφαρμογές google tv box (λύνεται με την εφαρμογή sideload και περνώντας από μόνος σου το apk)

Το έχω από το καλοκαίρι για χρήση ταινιών αθλητικών μεταδόσεων και παιχνιδάκια για τον 5χρονο γιο μου (έχω συνδέσει Bluetooth gamepad)

Αν το θες για τέτοια χρήση και να μην ασχοληθείς με ρομ κλπ είναι αυτό που ψάχνεις.

Θερμόμετρο δεν του έβαλα πότε να δω αν έχει πυρετό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για αγορά tv box μόνο για χρήση της εφαρμογής iview hd (θα streamάρει κανάλια τηλεόρασης). Θα ήθελα να μου προτείνετε αν γνωρίζετε boxes για καλή ποιότητα ήχου και εικόνας. Να υπολογίσω στο 60αρι το ποσό που θα διαθέσω, εκτός κι αν υπάρχει σοβαρός λόγος για να αυξήσω το budget. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δν μπορω να μελετησω ολο το νημα, συνοπτικα, εως 60 € ποιο ειναι πολυ καλο android tv box?

Σκεφτομαι να παρω το xiaomi. Αλλα εχω μια απορια, αν streamαρω μια ταινια ας πουμε 15gb και μεσα δεν εχω usb ή κατι αλλο, θα μπορεσει να το streamαρει το tv-box δεδομενου οτι ειναι μολις 8gb?

 

Μακρια ειναι σαν να αγοαζεις παπι ενω θα μπορουσες να παρεις φεραρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να πάρω ένα καλό και αξιόπιστο (χωρίς προβλήματα ,να δουλεύει out of the box) android tv box χωρίς να πληρώσουμε τα μαλιοκέφαλα μας στο τελωνείο .

Εχω καταλήξει σε αυτά τα τρία μηχανήματα:

1) https://www.geekbuying.com/item/VORKE-Z6-Android-7-1-2-S912-3GB-32GB-KODI-Box-386498.html από Ιταλική αποθήκη.

2) https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-Amlogic-S912-3GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-5_0G-WIFI-TV-Box-p-1158353.html?rmmds=category με priority direct mail

και

3) Beelink GT1 Ultimate 3GB DDR4 + 32GB EMMC TV Box - EU PLUG αλλά από πού; Επίσης έχω διαβάσει γι αυτό οτι εχει πολλά bugs στο firmware.

Θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας ,όπως και οποιαδήποτε αξιόλογη πρόταση σ αυτή την κατηγορία τιμής.

Nokia lumia 520-Huawei P9 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να πάρω ένα καλό και αξιόπιστο (χωρίς προβλήματα ,να δουλεύει out of the box) android tv box χωρίς να πληρώσουμε τα μαλιοκέφαλα μας στο τελωνείο .

Εχω καταλήξει σε αυτά τα τρία μηχανήματα:

1) https://www.geekbuying.com/item/VORKE-Z6-Android-7-1-2-S912-3GB-32GB-KODI-Box-386498.html από Ιταλική αποθήκη.

2) https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-Amlogic-S912-3GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-5_0G-WIFI-TV-Box-p-1158353.html?rmmds=category με priority direct mail

και

3) Beelink GT1 Ultimate 3GB DDR4 + 32GB EMMC TV Box - EU PLUG αλλά από πού; Επίσης έχω διαβάσει γι αυτό οτι εχει πολλά bugs στο firmware.

Θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας ,όπως και οποιαδήποτε αξιόλογη πρόταση σ αυτή την κατηγορία τιμής.

Και εγώ σε αυτά έχω καταλήξει, όμως δεν ξέρω ποιό είναι καλύτερο. Το δεύτερο το βρίσκω και σε γερμανική αποθήκη με 59,20 ευρώ.

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-S912-KODI-17-0-4K-HDR10-3GB-DDR4-16GB-eMMC-TV-Box-379410.html

Link to comment
Share on other sites

https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-PLUS-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-Support-4K-Netflix-Youtube-p-1164115.html?rmmds=search

 

βεβαια λενε οτι υπαρχει μια προβληματικη παρτιδα που δεν σηκωνει φλασαρισματα αλλα.. σε τετοια τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Beelink GT1 Ultimate 3GB DDR4 + 32GB εάν το βρείτε σε καλή τιμουλα κάπου τσιμπήστε το.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν τα beelink, mecool.και λοιπά noname μηχανάκια είναι Φεράρι και η xiaomi είναι παπάκι οκ, απλά έχουμε χάσει λίγο την μπάλα.. :)
Link to comment
Share on other sites

Αν τα beelink, mecool.και λοιπά noname μηχανάκια είναι Φεράρι και η xiaomi είναι παπάκι οκ, απλά έχουμε χάσει λίγο την μπάλα.. :)

 

 

Τι γραφεις τωρα.....noname το beelink........:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν τα beelink, mecool.και λοιπά noname μηχανάκια είναι Φεράρι και η xiaomi είναι παπάκι οκ, απλά έχουμε χάσει λίγο την μπάλα.. :)

Καποιος αλλος εχει χασει την μπαλα αφου πρωτα αγορασε το xiaomi παπακι σε τιμη φεραρι και προσπαθει να το χωνεψει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε αυτά έχω καταλήξει, όμως δεν ξέρω ποιό είναι καλύτερο. Το δεύτερο το βρίσκω και σε γερμανική αποθήκη με 59,20 ευρώ.

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-S912-KODI-17-0-4K-HDR10-3GB-DDR4-16GB-eMMC-TV-Box-379410.html

 

Απ οτι είδα είναι το 16 αρι και αν βάλεις να υπολογίσει τα εξοδα αποστολής βγαίνουν καπου 34+ ευρώ. Αρα καλύτερα απο banggood

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενας φίλος πρότεινε αυτό https://m.geekbuying.com/item/R-TV-BOX-S10-KOD17-3-DDR4-3GB-eMMC-32GB-TV-Box-384797.html

το γνωρίζει κανένας; Τι λέει σε σύγκριση με αυτά που αναφέραμε παραπάνω;

Nokia lumia 520-Huawei P9 lite
Link to comment
Share on other sites

η digea σε 2 χρόνια αλλάζει..

μήπως ενα 2-3 σε 1 με dvb t2 θα ειναι καλη επιλογή πέφτοντας λίγο σε επιδόσεις?

Παίζει ότι παίζουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

edit

ψαχνω για κουπονι και μιλωντας με banggood ειπαν θα στειλουν ενα, θα πιανει για μερικα αλλα τουλαχιστον σιγουρα για το ki pro που με ενδιαφερει.

Θα το βαλω εδω γιατι μπορω λεει να το κανω share αλλα θα ειναι μονο για λιγες ωρες.

 

Τσεκαρετε σε προηγουμενα ποστ αλλα και σε γειτονικα φορουμ τα θετικα/αρνητικα του κουτιου που λεω.

 

Τους ζητησα να βαλουν και το ultimate που εχετε φαγωθει οτι αξιζει, οποτε ποτε δεν ξερεις ίσως να γινει διαθέσιμο και απο αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

η digea σε 2 χρόνια αλλάζει..

μήπως ενα 2-3 σε 1 με dvb t2 θα ειναι καλη επιλογή πέφτοντας λίγο σε επιδόσεις?

Παίζει ότι παίζουν όλα.

Ισχύει οτι για την ωρα παιζουν ολα εξαιρετικά και σε δορυφορικά και σε επίγεια. Επίσης UHD πένα οπως και kodi κλπ. Απλα αυτα τα μοντέλα παίζουν σε υψηλές θερμοκρασίες και αναγκαστικά εβαλα ανεμιστηράκι

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καποιος αλλος εχει χασει την μπαλα αφου πρωτα αγορασε το xiaomi παπακι σε τιμη φεραρι και προσπαθει να το χωνεψει :lol:

Την αξιοπιστία και το καλό sofware/hardeare το πληρώνεις φίλε μου δεν είναι τσαμπα, από εκεί και πέρα ανάλογα το τι ανάγκες έχει επιλεγεί ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

edit

ψαχνω για κουπονι και μιλωντας με banggood ειπαν θα στειλουν ενα, θα πιανει για μερικα αλλα τουλαχιστον σιγουρα για το ki pro που με ενδιαφερει.

Θα το βαλω εδω γιατι μπορω λεει να το κανω share αλλα θα ειναι μονο για λιγες ωρες.

 

Τσεκαρετε σε προηγουμενα ποστ αλλα και σε γειτονικα φορουμ τα θετικα/αρνητικα του κουτιου που λεω.

 

Τους ζητησα να βαλουν και το ultimate που εχετε φαγωθει οτι αξιζει, οποτε ποτε δεν ξερεις ίσως να γινει διαθέσιμο και απο αυτούς.

 

Από το bangood έστειλαν αυτό που "κυκλοφορεί γενικότερα και το βρήκα σε διαφορα site.

Ενδεικτικά το ki pro κατεβαίνει 69$ με priority και το kiii 107$

 

25%OFF Extra 25% off Clearance TV Boxes

Coupon Code: TBC1710

Ends in 1 month 100% success CommentScore: 82/100

 

Αυτοί βέβαια.... είπαν ότι λήγει σε 24ώρες

 

https://www.banggood.com/collection-952.html

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα VORKE και TANIX τα ξέρει κανείς;

Μου κάνει εντύπωση που βλέπω μόνο καλά σχόλια στο FREAKTAB και εδώ δεν τα αναφέρει κανείς.

Και βγαίνουν σε εξαιρετικές τιμές τα 3/32 και με πολύ καλό hardware (DDR4 κλπ).

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα VORKE και TANIX τα ξέρει κανείς;

Μου κάνει εντύπωση που βλέπω μόνο καλά σχόλια στο FREAKTAB και εδώ δεν τα αναφέρει κανείς.

Και βγαίνουν σε εξαιρετικές τιμές τα 3/32 και με πολύ καλό hardware (DDR4 κλπ).

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

ενα τανιξ πηρα εγω και το πεταξα μαπα μαπα μαπα :lol:

Link to comment
Share on other sites

ενα τανιξ πηρα εγω και το πεταξα μαπα μαπα μαπα :lol:
Ποιο μοντέλο ήταν;

Γιατί εγώ αναφέρομαι στα καινούρια TX και ΤΧ92.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο ήταν;

Γιατί εγώ αναφέρομαι στα καινούρια TX και ΤΧ92.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Αγόρασε το να μας πεις

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω λοιπον οτι μετα την τελ. αναβαθμιση απο την εταιρεια,αφαιρεθηκε ετσι απλα το playstore! Εχει μονο το aptoide(nestv shop). Τους εστειλα mail κ με γραψανε.Απαραδεκτη η QU.Ξερει κανεις πως να ξαναβαλω το play?

 

http://google-play.en.uptodown.com/android

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...