Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρεται παιδια. Πωπωπω μιλαμε ζαληστικα να διαβαζω σελιδες... Θελω να παρω κ εγω ενα android box, το μονο που ζηταω ειναι να μπαινει σε σελιδες για να βλεπω live streaming πχ καναλια (η κεραια μου ειναι εσωτερικη και δεν πιανει ολα τα καναλια) και αγωνες live streaming. Δεν με ενδιαφερουν ουτε παιχνιδια ουτε skype που διαβαζω. Ποια ειναι η πιο οικονομικη λυση; Δεν θελω να τα σκασω χοντρα. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Χαιρεται παιδια. Πωπωπω μιλαμε ζαληστικα να διαβαζω σελιδες... Θελω να παρω κ εγω ενα android box, το μονο που ζηταω ειναι να μπαινει σε σελιδες για να βλεπω live streaming πχ καναλια (η κεραια μου ειναι εσωτερικη και δεν πιανει ολα τα καναλια) και αγωνες live streaming. Δεν με ενδιαφερουν ουτε παιχνιδια ουτε skype που διαβαζω. Ποια ειναι η πιο οικονομικη λυση; Δεν θελω να τα σκασω χοντρα. Ευχαριστω

 

νομιζω με το beelink x2 εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου.Θα πω τα πραγματα οπως εχουν απο την αρχη.Τα χριστουγεννα αγορασα ενα Μ8s android tv box.Ολα καλα κι ολα ωραια μεχρι εδω.Το δικο μου οταν το ενεργοποιω αναβει μπροστα ενα μπλε τριγωνακι,και οταν το κλεινω σβηνει.Πριν απο κατι μερες ηρθε και αλλο ενα ΙΔΙΟ και απο τον ιδιο πωλητη ebay για τον πατερα μου να βλεπει ποδοσφαιρο.Παω να το βαλω σημερα και οταν το κλεινω αντι να σβηνει το λαμπακι αναβει σε κοκκινο και μενει ετσι μεχρι να το ανοιξω παλι σε μπλε.Μηπως φταει η εκδοση του λειτουργικου ή το firmware?Μπορω να παρω αντιγραφο του δικου μου και το εγκαταστησω στο δικο του.Δεν το εχω μπροστα μου για να τα συγκρινω μεταξυ τους αλλα πολυ φοβαμαι οτι κατι απο τα 2 παζει
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει παλαιότερη ρόμ, δες το στις ρυθμισεις..

Αν ισχύει αυτο θα πρεπει να βρεις τη ρόμ που φοράει η άλλη σου συσκευή και να την περάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει παλαιότερη ρόμ, δες το στις ρυθμισεις..

Αν ισχύει αυτο θα πρεπει να βρεις τη ρόμ που φοράει η άλλη σου συσκευή και να την περάσεις..

 

Αυτο ρωταω φιλε μου.Που θα βρω τη ρομ του δικου μου για να την κανω update στο αλλο και πως θα την παρω?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε ενα box κατά προτίμηση με 2gb ram για να κρατήσει και λίγο σε βάθος χρόνου? Κυρίως το θέλω για ταινίες απο kodi και online αγώνες με acestream + sopcast.

Είδα ένα καινούργιο της xiaomi σε presale. Όχι πάνω από 70€.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ψάχνω tv box android windows dual-boot με υποστήριξη καλό wifi χωρίς προβλήματα τιμη γυρω στα 150 ευρω ακούω προτάσεις. Ευχαριστω.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Mini M8S TV Box 39$ με 2 γιγα και 905 .

Στο gear με το κουπόνι MIM8S.

http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_334006.html?

Αξίζει πως το βλέπετε?

Εχω το m18 beelink και θέλω να το πετάξω απο το παράθυρο .

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Mini M8S TV Box 39$ με 2 γιγα και 905 .

Στο gear με το κουπόνι MIM8S.

http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_334006.html?

Αξίζει πως το βλέπετε?

Εχω το m18 beelink και θέλω να το πετάξω απο το παράθυρο .

Ιδιος επεξεργαστης ειναι και ιδια μνημη τι διαφορες να χουν και με τετοια τιμη καλυτερο softwave αποκλειετε .tΤι προβληματα εχεις με το m18 ?

 

Αν κανεις πηρε προσφατα mxiii g απο gearbest υπαρχει διαθεσημοτητα ? Ποσο εκανε να ερθει ?

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μερικες φορες καλα αλλα οποτε του ερθει κολλάει απιστευτα οτι και να κανεις.

Κολλάει τοσο που για να πατήσεις οκ πρεπει να περιμένεις 2-3 λεπτα.

Ολα αυτα χωρις να κανεις απολύτως τιποτα στο κουτι.

Κατέβασα το os monitor και δεν υπάρχει τιποτα που να τραβαει επεξεργαστή η μνημη.

Ενεργοποιω μεσα απο beveloper το cpu monitor και δουλεύει πχ 1.3/1.1/1 και κολλάει

τρελά ειτε στο browsing ειτε στο kodi.

Σε άλλες φάσεις δουλεύει πχ 22/18.2/12 πάλι χωρις να εχω τιποτα να τρεχει και μετα απο επανεκκίνηση οση ωρα και να το αφήσεις.

Για να συνελθει (και οχι παντα) πρειπει να το βγαλεις απο το ρεύμα και να περιμενεις 20 δευτερόλεπτα γιατι αν το βαλεις μετα απο 5 συνεχίζει να κολλάει.

Οταν το πηρα δεν ξεκιναγε, εκανε 2 αναβαθμίσεις του άλλαξα και τροφοδοτικό και έστρωσε λιγο αλλά και παλι αν το βγαλεις απο το ρευμα πανω απο 5 λεπτα το πιθανοτερο ειναι να μην ξεκιναει.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μερικες φορες καλα αλλα οποτε του ερθει κολλάει απιστευτα οτι και να κανεις.

Κολλάει τοσο που για να πατήσεις οκ πρεπει να περιμένεις 2-3 λεπτα.

Ολα αυτα χωρις να κανεις απολύτως τιποτα στο κουτι.

Κατέβασα το os monitor και δεν υπάρχει τιποτα που να τραβαει επεξεργαστή η μνημη.

Ενεργοποιω μεσα απο beveloper το cpu monitor και δουλεύει πχ 1.3/1.1/1 και κολλάει

τρελά ειτε στο browsing ειτε στο kodi.

Σε άλλες φάσεις δουλεύει πχ 22/18.2/12 πάλι χωρις να εχω τιποτα να τρεχει και μετα απο επανεκκίνηση οση ωρα και να το αφήσεις.

Για να συνελθει (και οχι παντα) πρειπει να το βγαλεις απο το ρεύμα και να περιμενεις 20 δευτερόλεπτα γιατι αν το βαλεις μετα απο 5 συνεχίζει να κολλάει.

Οταν το πηρα δεν ξεκιναγε, εκανε 2 αναβαθμίσεις του άλλαξα και τροφοδοτικό και έστρωσε λιγο αλλά και παλι αν το βγαλεις απο το ρευμα πανω απο 5 λεπτα το πιθανοτερο ειναι να μην ξεκιναει.

Γιατι δεν ζητησες refound η partial refound

Απο που το πηρες ?μιλησες μαζι τους για τα προβληματα σου ?

εχεις 6 μηνες απο την ημερα αγορας να ζητησης refound απο paypal γιατι δεν λειτουργει οπως θα πρεπε να λειτουργει .

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μερικες φορες καλα αλλα οποτε του ερθει κολλάει απιστευτα οτι και να κανεις.

Κολλάει τοσο που για να πατήσεις οκ πρεπει να περιμένεις 2-3 λεπτα.

Ολα αυτα χωρις να κανεις απολύτως τιποτα στο κουτι.

Κατέβασα το os monitor και δεν υπάρχει τιποτα που να τραβαει επεξεργαστή η μνημη.

Ενεργοποιω μεσα απο beveloper το cpu monitor και δουλεύει πχ 1.3/1.1/1 και κολλάει

τρελά ειτε στο browsing ειτε στο kodi.

Σε άλλες φάσεις δουλεύει πχ 22/18.2/12 πάλι χωρις να εχω τιποτα να τρεχει και μετα απο επανεκκίνηση οση ωρα και να το αφήσεις.

Για να συνελθει (και οχι παντα) πρειπει να το βγαλεις απο το ρεύμα και να περιμενεις 20 δευτερόλεπτα γιατι αν το βαλεις μετα απο 5 συνεχίζει να κολλάει.

Οταν το πηρα δεν ξεκιναγε, εκανε 2 αναβαθμίσεις του άλλαξα και τροφοδοτικό και έστρωσε λιγο αλλά και παλι αν το βγαλεις απο το ρευμα πανω απο 5 λεπτα το πιθανοτερο ειναι να μην ξεκιναει.

 

μαλλον θα εχει προβλημα φιλε μου δεν νομιζω να ειναι θεμα μαρκας

 

εγω πηρα στα 39$ σημερα το πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οπως ειχα γραψει και πιο πανω μπορεσα και σεταρισα το 2ο Μ8s που πηρα εβγαλα τελειως την εκδοση kodi που ειχε μεσα και εβαλα την τελευταια του.Το προβλημα που βγηκε ειναι οτι εκει που προσπαθουσα να το στησω με μολις 2 add-on το devilsport και το hellenic tv απο 2 ζιπακια ξαφνικα με πεταγε στην αρχικη οθονη του player.Αυτο το εκανε 3 στις 5 φορες.Τι μπορει παλι να φταιει??Δεν εστησα το kodi καλα ή μηπως φταιει το firmware που το τσεκαρισα και τελικα ειναι διαφορετικο απο το δικο μου?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Έχω ένα tv box android μάρκα minix.

Στην εφαρμογή YouTube της συσκευής βγάζει σφάλμα δεν μου την ανοίγει.

Στην εφαρμογή YouTube από play store παίζει κανονικά αλλά δεν με αφήνει να αλλάξω την ποιότητα του βίντεο. Στα περισσότερα μου έχει δύο μόνο επιλογές πολύ χαμηλής ανάλυσης.

Η εφαρμογή φταίει.?

Υπάρχει καμία άλλη εφαρμογή σαν το YouTube?

Βάζω παιδικά στην μικρή μου και σε full screen δείχνει 'κουτάκια'.

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Έχω ένα tv box android μάρκα minix.

Στην εφαρμογή YouTube της συσκευής βγάζει σφάλμα δεν μου την ανοίγει.

Στην εφαρμογή YouTube από play store παίζει κανονικά αλλά δεν με αφήνει να αλλάξω την ποιότητα του βίντεο. Στα περισσότερα μου έχει δύο μόνο επιλογές πολύ χαμηλής ανάλυσης.

Η εφαρμογή φταίει.?

Υπάρχει καμία άλλη εφαρμογή σαν το YouTube?

Βάζω παιδικά στην μικρή μου και σε full screen δείχνει 'κουτάκια'.

Ευχαριστώ

Απεγκατεστησε την εφαρμογη youtube της συσκευης και μετα και του playstore. Mετα ξαναεγκατεστησε το youtube απο το playstore

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησε την εφαρμογη youtube της συσκευης και μετα και του playstore. Mετα ξαναεγκατεστησε το youtube απο το playstore

 

Το έκανα πάλι τα ίδια.

Σε ίδιο βίντεο στο YouTube δίνει μέχρι 480p στο υπολογιστή και στο YouTube του minix δίνει μέχρι 240p.

Καμία αλλη ιδέα?

 

Μήπως πρέπει να πειράξω την ανάλυση οθόνης?

Και αν ναι σε ποια από τις τόσες που έχει να την αφήσω?

Η τηλεόραση μου είναι πλάσμα και παίζει μέχρι fhd

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα πάλι τα ίδια.

Σε ίδιο βίντεο στο YouTube δίνει μέχρι 480p στο υπολογιστή και στο YouTube του minix δίνει μέχρι 240p.

Καμία αλλη ιδέα?

 

Μήπως πρέπει να πειράξω την ανάλυση οθόνης?

Και αν ναι σε ποια από τις τόσες που έχει να την αφήσω?

Η τηλεόραση μου είναι πλάσμα και παίζει μέχρι fhd

Ποιο minix έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχουμε, θα το ψαξω το σκ και θα σου πω.

 

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.

Βασικά ο λόγος που το πήρα είναι YouTube για την μικρή και σε 240p ανάλυση πάλι στον υπολογιστή γυρναμε.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ζητησες refound η partial refound

Απο που το πηρες ?μιλησες μαζι τους για τα προβληματα σου ?

εχεις 6 μηνες απο την ημερα αγορας να ζητησης refound απο paypal γιατι δεν λειτουργει οπως θα πρεπε να λειτουργει .

Πηρα 9 ευρώ απευθείας μετα απο παράπονο στο paypal για το τροφοδοτικο που ειναι μάπα.

Μολις πηρα αλλα 8 ευρώ για προϊόν που δεν ήρθε και μάλλον ακολουθούν αλλα 2 dispute στα ιδια ποσα πάλι απο το ιδιο καταστημα geekbuying για προϊόντα που δεν ήρθαν μέχρι στιγμής.

Δεν νομιζω να με πιστέψουν οτι εχω και αλλο θέμα αν και μου δίνεται η δυνατότητα γιατι το πρώτο refound δεν εγινε μετα απο dispute.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν γνωρίζω πολλά για το θέμα, το Android TV box υποκαθιστα δορυφορικό δέκτη? Μπορούμε να δούμε δηλαδή ότι δείχνει η nova.? Και Κρατικά κανάλια? Edited by SCORPIONE69
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχουμε, θα το ψαξω το σκ και θα σου πω.

 

και εμενα παντως με minix z64A το ιδιο μου κανει οτι και να δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...