Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω αγόρασα το translate vega s95 meta είναι 4k έρχεται αρουταριστο και παίζει τέλεια το 0teTV το nov@ δεν πετάει κάποιο λάθος μήνυμά αλλά μόλις βάζω κάτι να δω, δείχνει μαύρο και έχει το σήμα ότι φορτώνει συνεχώς
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1270

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Καλησπέρα έχω αγόρασα το translate vega s95 meta είναι 4k έρχεται αρουταριστο και παίζει τέλεια το 0teTV το nov@ δεν πετάει κάποιο λάθος μήνυμά αλλά μόλις βάζω κάτι να δω, δείχνει μαύρο και έχει το σήμα ότι φορτώνει συνεχώς

Βάλε κανένα κόμμα, δεν κατάλαβα τι κάνει το novago

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω αγόρασα το translate vega s95 meta είναι 4k έρχεται αρουταριστο και παίζει τέλεια το 0teTV το nov@ δεν πετάει κάποιο λάθος μήνυμά αλλά μόλις βάζω κάτι να δω, δείχνει μαύρο και έχει το σήμα ότι φορτώνει συνεχώς

Αυτο με τη νοβα πρεπει να ειναι λόγω ασυμβατοτητας, το ίδιο έπαθα σε ενα teclast x98 air iii tablet με επεξεργαστή intel..

Ίσως υπάρχει ασυμβατότητα με τον επεξεργαστή του (s905) ή με το android 5..

Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβο !! Με αυτά τα χρήματα μπορεις να αγοράσεις το nvidia Android tv (το ποιο ισχυρό Android tv box που υπάρχει !!)

Οντως.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

εχεις βρει κάποιο συγκεκριμένο να μας Postareis να σου πουμε τη γνωμη μας? εκανες κάποια ερεύνα και βρήκες κατι που δε σε ικανοποιεί για κάποιο λόγο ?
Link to comment
Share on other sites

εχεις βρει κάποιο συγκεκριμένο να μας Postareis να σου πουμε τη γνωμη μας? εκανες κάποια ερεύνα και βρήκες κατι που δε σε ικανοποιεί για κάποιο λόγο ?

 

http://www.gearbest.com/tv-box/pp_109956.html αυτο εχω στο νου μου αλλα(μην γελασετε)εχω στην paypal καρτα μου 52 ευρω μεσα.πιθανον να το βρω και καπου φτηνοτερα αλλα αν υπαρχει και κατι πιο οικονομικο δεν με πειραζει.καθαρα για kodi το χρειαζομαι

Link to comment
Share on other sites

Πανακριβο οντως, αλλα υπαρχει αλλη λυση για το otego και novago με τις υπαρχουσες εφαρμογες παντα. Ενταξει το otego παιζει προς το παρων και σε root αλλα για νοβα υπαρχει καποια πιο φθηνη λυση ?

Σε root παίζει. Σε tv box παίζει;

Απ'οτι ξέρω μόνο σε συσκευές με ενσωματωμένη οθόνη τρέχουν αυτές οι εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το tv box ειναι καλο,αξιζει να το παρω? εχω προσφορα στα 50 δολλαρια αλλα δεν μπορω να το αγορασω με καρτα,εχει επιλογη να πληρωσω με μεταφορα μεσω western union,ειναι αξιοπιστος και ασφαλες να πληρωσω ετσι?,σας παρακαλω μην σβησετε το ποστ

http://www.geekbuying.com/item/Z68-RK3368-Android-5-1-4K-UHD-TV-BOX-2G-16G-2-4G-5G-Dual-Band-WIFI-Gigabit-LAN-Bluetooth4-0-KODI-HDMI-H-265-362914.html

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/tv-box/pp_109956.html αυτο εχω στο νου μου αλλα(μην γελασετε)εχω στην paypal καρτα μου 52 ευρω μεσα.πιθανον να το βρω και καπου φτηνοτερα αλλα αν υπαρχει και κατι πιο οικονομικο δεν με πειραζει.καθαρα για kodi το χρειαζομαι

 

Γνωμη μου. Αν δε δίνεις παραπανω χρήματα και θες οπωςδηποτε 2gb ram παρτο. Θα βρεις και unofficial υποστήριξη.

Τώρα για kodi αποκλειστικά κάνεις τη δουλειά σου και με ενα της σειράς με 1gb ραμ και θα σου βγει περιπου 30 ευρω.

Εγω θα εδινα παραπάνω 8 δολάρια και θα επερνα το επόμενο που χει 812 επεξεργαστή mxiii-g. Παραπανω απο 60 δολάρια δε θα εδινα

για καμια κινεζια

 

 

 

 

αυτο το tv box ειναι καλο,αξιζει να το παρω? εχω προσφορα στα 50 δολλαρια αλλα δεν μπορω να το αγορασω με καρτα,εχει επιλογη να πληρωσω με μεταφορα μεσω western union,ειναι αξιοπιστος και ασφαλες να πληρωσω ετσι?,σας παρακαλω μην σβησετε το ποστ

http://www.geekbuying.com/item/Z68-RK3368-Android-5-1-4K-UHD-TV-BOX-2G-16G-2-4G-5G-Dual-Band-WIFI-Gigabit-LAN-Bluetooth4-0-KODI-HDMI-H-265-362914.html

Φιλε μου απο χαρακτηριστικά ειναι μια χαρά αλλά δε μετρανε τα χαρακτηριστικά στα κινεζικα τοσο οσο το firmware επίσης εγω δε θα πληρωνα κινεζους εκτος paypal. Στα 50 60 δολάρια θα ξαναπηγαινα στο mxiii-g οπως ειπα παραπάνω χιλιοπουλημενο με unofficial υποστήριξη

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο χαρακτηριστικά ειναι μια χαρά αλλά δε μετρανε τα χαρακτηριστικά στα κινεζικα τοσο οσο το firmware επίσης εγω δε θα πληρωνα κινεζους εκτος paypal. Στα 50 60 δολάρια θα ξαναπηγαινα στο mxiii-g οπως ειπα παραπάνω χιλιοπουλημενο με unofficial υποστήριξη

 

Το θέμα ειναι οτι δεν μπορώ να αγοράσω απο gearbest ουτε geekbuying μόνο απο eBay μπορώ και δεν ειμαι σίγουρος αν αυτο που θα πάρω θα ειναι το κανονικό η κανένας κλώνος

Edited by xristo2121
Link to comment
Share on other sites

Το mini MX με τα 2gb RAM που το έχει preorder το banggood στα 55 δολάρια τι λέει?

http://www.banggood.com/Mini-MX-Android-5_1-Amlogic-S905-2GB16GB-BT4_0-1000M-LAN-2_4G5_8G-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1036200.html

Link to comment
Share on other sites

Τα Windows box παίζουν κανονικά σαν pc σελίδες με flash ή θέλουν και εδώ τρικ όπως στα Android;; Μπορεί κάποιος που έχει και το έχει δοκιμάσει να μου απαντήσει , αν είναι να μην το πάρω άδικα.
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας αν είναι εύκολο πήρα το mxiii g για τον πατέρα μου εκεί που το δουλευα στα καλά καθούμενα έσβησε και δεν ξανάνοιξε παταω το κουμπί να ανοίξει γίνεται λίγο μπλε για μισό δευτερόλεπτο και μετά κλείνει τι έχει συμβεί;κάηκε;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά τη τη βοήθεια σας Έχω αγοράσει εδώ και καιρό NATEC NAT-0544 EXTREME MEDIA HD240 SMART TV HDMI DONGLE ANDROID 4.2 ενώ

δούλευε από ότι θυμάμαι , τώρα μου κάνει loop στο σήμα του android και

μένει στάσιμο εκεί γνωρίζει κάνεις γιατί? και τι κάνω? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τα Windows box παίζουν κανονικά σαν pc σελίδες με flash ή θέλουν και εδώ τρικ όπως στα Android;; Μπορεί κάποιος που έχει και το έχει δοκιμάσει να μου απαντήσει , αν είναι να μην το πάρω άδικα.

 

Αφού έχει windows γιατί να θέλει τρικ;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει windows γιατί να θέλει τρικ;

 

Αυτό ρώτησα φίλε μου.. γιατί στο Android θέλει να του περάσεις μια "σπασμενη" έκδοση του flash player και να βλέπεις σελίδες μέσω του dolphin και βέβαια αναβάθμιση καμία...ρωτάω γιατί δεν έχω ξαναπαρει Windows box. Να υποθέσω έτσι όπως το λες ότι θα είναι οκ δηλαδή,είναι όπως και στα pc μας.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορει ας με βοηθησει καποιος, προσπαθω να κανω unroot ena tv box, μπαινω στο superuser παταω στα settings temp unroot , δεν εχει καποια αλλη επιλογη αλλα δεν γινεται κατι. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος?
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ένα φθηνό TV Box για ένα φίλο.

Οι απαιτήσεις είναι να μπορεί να δει video με ελλήνικούς υπότιτλους από στικάκι, σε μια πιο παλιά τηλεόραση.

Χωρίς πολλά πολλά.

Προσωπικά θα ήθελα να έιναι με 2gb Ραμ και android 5 ώστε να παίζει 1080p άνετα.

 

Αν υπάρχει καμιά πρώταση από ευρωπαική αποθήκη κατά προτίμηση με κόστος τα 50 - 60 ευρώ.

Τον ενδιαφέρει η ευκολία out of the box χρήσης και απαραίτητα η απροβλημάτιστη αναπαραγωγή ελληνικών υποτίτλων και το ελληνικό περιβάλλον χρήσης.

 

Ευχαριστώ.

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρώτησα φίλε μου.. γιατί στο Android θέλει να του περάσεις μια "σπασμενη" έκδοση του flash player και να βλέπεις σελίδες μέσω του dolphin και βέβαια αναβάθμιση καμία...ρωτάω γιατί δεν έχω ξαναπαρει Windows box. Να υποθέσω έτσι όπως το λες ότι θα είναι οκ δηλαδή,είναι όπως και στα pc μας.

Ναι, είναι windows όπως τα ξέρεις.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι windows όπως τα ξέρεις.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το θέμα που είχα με το mxiii g βρήκα που ωφείλεται κάτι έπαθε ο φορτιστης/τροφοδοτικό που είχε το boxακι έχει πάρει κανείς άλλος από Ελλάδα άλλο να μου πει ποιο ακριβώς να παρω; Είναι 5v 2a αλλά δεν ξέρω το καρφακι του ποιο είναι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για Android tv έως 100€ που θα παίζει 90% kodi αλλά χωρίς να κολλάει η συσκευή. Παλιά είχα πάρει 1 που κολλούσε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για Android tv έως 100€ που θα παίζει 90% kodi αλλά χωρίς να κολλάει η συσκευή. Παλιά είχα πάρει 1 που κολλούσε.

οποιοδήποτε με 2gb ραμ στα 50-60 δολάρια κάνεις τη δουλειά σου, δες τα mxiis-g mxiii plus (ίδια είναι)

 

Παιδιά τελικά το θέμα που είχα με το mxiii g βρήκα που ωφείλεται κάτι έπαθε ο φορτιστης/τροφοδοτικό που είχε το boxακι έχει πάρει κανείς άλλος από Ελλάδα άλλο να μου πει ποιο ακριβώς να παρω; Είναι 5v 2a αλλά δεν ξέρω το καρφακι του ποιο είναι.

 

το παίρνεις μαζι σου το δείχνεις και σου δίνουν παρόμοιο...

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

Το mini MX με τα 2gb RAM που το έχει preorder το banggood στα 55 δολάρια τι λέει?

http://www.banggood.com/Mini-MX-Android-5_1-Amlogic-S905-2GB16GB-BT4_0-1000M-LAN-2_4G5_8G-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1036200.html

 

To παρήγγειλα ήδη ... (έρχεται) ... ελπίζω να ανταποκριθεί για αυτά που λέει ...

 

Έψαχνα να βρω νήμα σχετικό με μποξάκια εδώ, και το βρήκα κατόπιν εορτής :) ... τεσπα

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...