Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σε πιάνω .... προσπαθώ να σε προστατέψω με τις ερωτήσεις που κάνεις αλλά ...

Φυσικά και μπορείς με 1 gb ! επίσης με 512 mb ,με 2 ,με 3 ,4 gb ....

Δεν έχει σχέση με τις επιδόσεις !!

 

δεν εχει σχεση α οκ γιατι εγω καταλαβα το αντιθετο πριν :lol:

 

να σε ρωτησω και κατι αλλο οταν λεμε αιρ μαους μιλαμε οτι πιανει την κινηση ετσι ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1270

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

δεν εχει σχεση α οκ γιατι εγω καταλαβα το αντιθετο πριν :lol:

 

να σε ρωτησω και κατι αλλο οταν λεμε αιρ μαους μιλαμε οτι πιανει την κινηση ετσι ?

 

ευχαριστω

 

:confused:

αυτο ειναι 1 air mouse τυχαιο να δει τι ειναι και τι κανει

 

με αυτα που ρωτας με προβληματιζεις για το αν εχεις αναγκη το προιον απο τη στιγμη που δεν εχεις καταλαβει πως λειτουργει:!:

 

για τι χρηση το θες ?

 

 

****************************************************

****************************************************

 

εχω το mxiii-g και εβαλα openelec να bootarei απο εξωτερικη καρτα (το καλο ειναι οτι ειναι dualboot το μηχανηματακι ετσι)

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/541755-rom-unofficial-openelec-for-mxiii-g-tronsmart-mxiii

 

το μηχανημα λειτουργει παρα πολυ καλα

σε ήρεμη χρηση χωρίς να παίζει κατι cpu 2-6% και καταναλωνει μολις το 10% της ραμ....!

 

επισης.. αφου το εστεισα δοκιμασα την ιδια sd σε αλλο μηχανημα

beelink ubox 818

s802 1 gb ram

 

και πλην του χειρηστηριου (που δε με απασχολει γιατι εχω air mouse! ) παιζει τελεια , ετσι με την ιδια sd εχω τα παντα ιδια σε 2 box

 

βγαζοντας την sd απλα φορτονει στο υπαρχων android..

 

θεωρησα σωστο να το αναφερω οποιος εχει ιδιο η παρομοιο μηχανημα μπορει να παιξει, προσοχή μόνο να ξέρετε τι κάνετε γτ με to dualboot πειραζετε τον bootloader.

 

Εμενα με το ίδιο patch επαιξε σε 2 διαφορετικά box χωρις θέμα

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

εχω αυτο αλλα με κινηση δεν κανει τιποτα μονο με το δάκτυλο δουλευει το ποντικι στην σμαρτ tv

δεν καταλαβαίνω ρε παιδια

 

http://www.banggood.com/Measy-GP800-2_4G-QWERY-Wireless-Air-Smart-Mouse-Handheld-Keyboard-p-973960.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δουλεύει έτσι άλλα δουλεύουν με τη κίνηση, οτι βόλευει το καθένα για τη χρηση που το θελει, εγω εχω το c120 το δικό σου δε θαε βολευε με τπτ..
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δουλεύει έτσι άλλα δουλεύουν με τη κίνηση, οτι βόλευει το καθένα για τη χρηση που το θελει, εγω εχω το c120 το δικό σου δε θαε βολευε με τπτ..

 

για να καταλαβω

εμενα δεν εχει κινηση ?

 

τοτε γιατι λεει αιρ μαους ?

Link to comment
Share on other sites

Απο ειδα σε ενα βιντεο στοο youtube δεν εχει ειναι με touch. Ε τωρα γιατι το λεει ετσι τι να σου πω ετσι το ονομασανε οι Κινέζοι αν το καλοσκευτης air mouse ειναι με touch
Link to comment
Share on other sites

Απο ειδα σε ενα βιντεο στοο youtube δεν εχει ειναι με touch. Ε τωρα γιατι το λεει ετσι τι να σου πω ετσι το ονομασανε οι Κινέζοι αν το καλοσκευτης air mouse ειναι με touch

 

ok θα παραγγείλω ενα σαν το δικο σου φιλε μου ευχαριστω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ok θα παραγγείλω ενα σαν το δικο σου φιλε μου ευχαριστω :)

 

 

μολις πηρα αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

ok θα παραγγείλω ενα σαν το δικο σου φιλε μου ευχαριστω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

μολις πηρα αυτο :)

κοιτα αν και το νημα ειναι ασχετο με το θεμα σου μιας και σε βλεπω βιαστικουλη θα σου πρωτεινα να το ακυρωσεις αν εχεις τη δυνατοτητα .

καλο ειναι να ψαχνομαστε πριν αγορασουμε με videos απο το youtube και επειδη σε κοβω για τυπο να μη ζωριζεσαι αν κανει 10 η 20 δολαρια απο το ποσο γρηγορα πετας τα dollars θα σου ελεγα να πας στο mele. οχι πως δε θα κανεις αψογα τη δουλεια σου με το c120 ΑΛΛΑ το mele συμφωνα με πολλες αναφορες ειναι κλασεις ανωτερο καθως μπορει να μαθει κουμπια απο το τηλεκοντρολ της τηλεωρασεις πραγμα απειρος βολικο

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν και το νημα ειναι ασχετο με το θεμα σου μιας και σε βλεπω βιαστικουλη θα σου πρωτεινα να το ακυρωσεις αν εχεις τη δυνατοτητα .

καλο ειναι να ψαχνομαστε πριν αγορασουμε με videos απο το youtube και επειδη σε κοβω για τυπο να μη ζωριζεσαι αν κανει 10 η 20 δολαρια απο το ποσο γρηγορα πετας τα dollars θα σου ελεγα να πας στο mele. οχι πως δε θα κανεις αψογα τη δουλεια σου με το c120 ΑΛΛΑ το mele συμφωνα με πολλες αναφορες ειναι κλασεις ανωτερο καθως μπορει να μαθει κουμπια απο το τηλεκοντρολ της τηλεωρασεις πραγμα απειρος βολικο

 

τωρα παει το πηρα στο τελος θα κανω συλλογη :)

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ προσπάθησα αυτά που είπες αλλα δεν κατάφερα να επαναφέρω τον ήχο και στα settings σε μένα δεν βλέπω πουθενά για προγραμματιστές και το usb sound.Σε κάποια φάση πατώντας ένα από τα διαφορετικά modes εμφανιστηκε μια μπάρα πανω πανω γεμάτη,δηλ.σαν να έχει ενεργοποιηθεί ο ήχος πάλι αλλα δεν ακούγονταν τίποτε πάλι.

 

 

Για επιλογή για προγραμματιστές μπαίνεις πατώντας πολλές φορες πανω στην έκδοση του android σου και στο βγάζει μονο του .απο εκει τα αλλα οπως τα είπαμε .αν δεν το βρεις υπαρχει και app που απενεργοποιεί το usb sound τελείως

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η τελευταία έκδοση του ΟΤΕ go από το playstore παίζει και σε root συσκευές (το διάβασα σε άλλο νήμα)

Πάω να το τσεκάρω. Μακάρι έχω το NOTE 3 2 χρόνια ρουτ και δεν μπορώ να έχω ote GO.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το exodus σας παιζει εσας??? Το εχω βαλει στο laptop, στο tablet και το tv box και δεν μου παιζει. Εχω δοκιμασει και αλλες εκδοσεις του kodi.
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το hdmi του android box. Είναι ένα tronsmart s89, αρκετά παλιό.

Στην αρχή έβγαζε κόκκινες τελιτσες στην οθόνη. Νόμιζα πως είναι το καλώδιο. Έβαλα αλλο αλλά πάλι τα ίδια μέχρι που έσβησε η οθόνη. Κουνώντας το κατάλαβα πως κάπου δε κάνει επαφή το hdmi που είναι κολλημένο πάνω στην πλακέτα του box.

Υπάρχει περίπτωση να φτιαχτει;; αλλάζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα cs918 (1gb ram) root και θελω να το κανω unroot η' να του περασω καποια αλλη rom αν υπαρχει. Μου κανει διαφορα κολληματα οπως οτι κανει πολυ συχνα παυση στο youtube η' χανεται ο ηχος με αποτελεσμα να χρειαζεται συνεχεια επανεκκινηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα cs918 (1gb ram) root και θελω να το κανω unroot η' να του περασω καποια αλλη rom αν υπαρχει. Μου κανει διαφορα κολληματα οπως οτι κανει πολυ συχνα παυση στο youtube η' χανεται ο ηχος με αποτελεσμα να χρειαζεται συνεχεια επανεκκινηση.

το unroot δε θα σε βοηθησει σε τιποτα. το root απλα δινει δικαιωματα admin σε φακελους, οπως καταλαβαινεις δεν επιβαρενει καπου το συστημα. Για firmware ψαξε στo freektab.com μηπως βγαλεις ακρη, αυτο ισως σου λυσει το προβλημα σου

 

Ρωτάω για να αγοράσω το mxiii απο εκει και θέλω να ξερω απο που να το πάρω

αν λες το mxiii-g και εγω απο gearbest το πηρα. προσωπικα σε 10 παραγγελιες που εχω απο εκει μονο σε 1 ειχα προβλημα που αντι για 2 led του 1 δολαριου μου βαλανε στο πακετο 1 led.

Link to comment
Share on other sites

ta box ειναι λιγο ασχετο με το θεμα οτε νοβα.

θεωρητικά αν παιζει σε καποιο θα παίζει και στα υπόλοιπα.εστω σε αλλη εκδοση android η Unroot, το οτι δε παίζουν εχει να κάνει με τις ιδιες τις εφαρμογές και τις δικλίδες ασφαλείας που έχουν.

επίσης μπορεί σήμερα να παιζει και σε επόμενη έκδοση στο ιδιο box να μη παίζει.

αυτο που θελω να πω ειναι να μη βαζετε κριτηριο αγορας για ενα box το αν παιζει οτε η νοβα, γιατι κατα πασα πιθανότητα σε επόμενη έκδοση δε θα παίζει

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ κάτι αντίστοιχο ψάχνω, να παίζει και kodi κομπλέ. Αν έχει και πραγματικό 4k output ακόμα καλύτερα :)

Αν ξέρει κάποιος φίλος, ας μας βοηθήσει :)

Να υποθέσω ότι έχεις και 4κ τηλεόραση, έτσι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχεις και 4κ τηλεόραση, έτσι;

Ναι έχω.

Βασικά, kodi θέλω και αν γίνεται και ΟΤΕ θα βοηθήσει :)

Πήρα ένα στικάκι πριν 1 μήνα που το είχε σε προσφορά ένα κινεζομάγαζο (CX919 με 2gb ram) , αλλά ώρες ώρες χάνει το wifi, ότι firmware και αν του πέρασα..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσον αφορα το ote tv σημερα δοκιμασα πρώτη φορά se rootarismeno Κινητό και παίζει κανονικά η εφαρμογή κατεβασμένη απο playstore , αν βρω χρόνο θα δοκιμάσω και στο box το βράδυ , αλλα σε rootarimeno διαβαζα δεν παιζει... άλλαξε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσον αφορα το ote tv σημερα δοκιμασα πρώτη φορά se rootarismeno Κινητό και παίζει κανονικά η εφαρμογή κατεβασμένη απο playstore , αν βρω χρόνο θα δοκιμάσω και στο box το βράδυ , αλλα σε rootarimeno διαβαζα δεν παιζει... άλλαξε κάτι?

Ναι εδώ και περίπου 10 μέρες ...Η τελευταία έκδοση από το playstore παίζει πλέον και σε root συσκευές !!

Link to comment
Share on other sites

Ναι εδώ και περίπου 10 μέρες ...Η τελευταία έκδοση από το playstore παίζει πλέον και σε root συσκευές !!

 

καταπληκτικα δε το γνωριζα καθολου , έστω λοιπον οτι δε παίζει στο android box που λογικά δε θα παιζει γιατι για να παρει μπροστα πρεπει να δει σημα cosmote η. εχει σκευτει κανεις την ενακτικη να streamareis απο κινητο στο box με μια εφαρμογη ωστε να το βλεπουμε στη tv? γίνεται καταρχάς κατι τέτοιο ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλος θελει να αγορασει καλο και αξιοπιστο android tv box αλλα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ απο ελληνικο καταστημα και οχι απ εξω. Υπαρχει καμια καλη και αξιοπιστη προταση ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...