Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και άλλη μια ερώτηση κρίσιμη...

 

ποιό από τα 2 να πάρω...?

 

 

 

1) http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_487806.html

 

2) http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_580669.html

 

 

 

δεν τις γνωρίζω ούτε σαν μάρκες (απο οτι διάβασα στο φορουμ παιζει το πρώτο πολύ)

 

Το mx iii-g. Ειναι το κορυφαίο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1094

  • gatos814

    1291

  • makis1024

    555

  • ath156

    1817

Το mx iii-g. Ειναι το κορυφαίο κουτί.

 

Το wifi του είναι καλό ? Γιατί κάπου διάβασα αδύναμη σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

και άλλη μια ερώτηση κρίσιμη...

ποιό από τα 2 να πάρω...?

 

1) http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_487806.html

2) http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_580669.html

 

δεν τις γνωρίζω ούτε σαν μάρκες (απο οτι διάβασα στο φορουμ παιζει το πρώτο πολύ)

 

Και τα δυο box ειναι καλα το δευτερο αργη στην εκινηση (45 sec,) αλλα εχει power button..Το καλυτερο συμφωνα με τα review ειναι ο δυτερο (αν κι προσφατα κυκλοφορησε με τον s912.)

Δες μονο σου review κι αποφασισε,απλα περιμενε flash sale αν δεν διαζεσε

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια ψαχτικη αλλα δεν βρηκα τιποτα το otego παιζει σε tvbox? Το εχει κανενας?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κανονικά

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν αρκετες μερες που χεις γράψει το προβλημα, αλλα αν δεν το ελυσες δοκιμασε να βαλεις το tv box σε αλλη πριζα μόνο του χωρις να παρεμβαλλεται πολυπριζο.. Εμενα αυτο ηταν το πρόβλημα οσο και αν φαίνεται κουλο..

Φίλε μου ευχαριστώ για την πληροφορία. Θα το δοκίμασαν και θα ποσταρω. Το δοκιμασα σε άλλο δωμάτιο και ήταν καλύτερα τα πράγματα αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι κατέβαζε με 7-8 και ανέβαζε με 25-28......

 

Το έχω με καλώδιο πλεον και libreelec και πάει σφαίρα ;)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια με το Beelink mini MXIII II.. δεν μπορώ να το απενεργοποιησω να μην σβήνει καθόλου.. το θέλω συνέχεια ανοιχτό να προβάλει 1 σελίδα που θέλω στο μαγαζί μου. έχει επιλογές στο Daydreem το βάζω στο off το σβήσιμο της οθόνης, αλλά αυτή τα δικά της.

Καμία βοήθεια από κάποιον που το λειτουργεί;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια με το Beelink mini MXIII II.. δεν μπορώ να το απενεργοποιησω να μην σβήνει καθόλου.. το θέλω συνέχεια ανοιχτό να προβάλει 1 σελίδα που θέλω στο μαγαζί μου. έχει επιλογές στο Daydreem το βάζω στο off το σβήσιμο της οθόνης, αλλά αυτή τα δικά της.

Καμία βοήθεια από κάποιον που το λειτουργεί;

Μηπως, λεω μηπως κλεινει η τηλεοραση και οχι το box?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως, λεω μηπως κλεινει η τηλεοραση και οχι το box?

 

Όχι φίλε μου το box κλείνει σε power save και βγάζει το ρολόι με την ώρα . . έχω βάλει τώρα στις ρυθμίσεις του developer option την οθόνη να είναι συνέχεια ανοιχτή όπως διάβασα στον κυρ γκουγκλη.. περιμένω να περάσει η ώρα για να δω αν θα σβήσει.

 

 

οκ..με τον τροπο αυτο δεν σβηνει .

Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Τα παλικάρια του kodi, απέκτησαν χορηγούς διαβάζω, κυρίως από την nvidia και την minix.Επίσης άρχισαν έναν αγώνα στο να αποτρέψουν πιθανούς αγοραστές των φτηνών κινεζικών κουτιών, κυρίως γιατί είναι έμποροι πειρατικού περιεχομένου.η μη υποστήριξη AML logic soc ξεκινά από την έκδοση 17

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τα παλικάρια του kodi, απέκτησαν χορηγούς διαβάζω, κυρίως από την nvidia και την minix.Επίσης άρχισαν έναν αγώνα στο να αποτρέψουν πιθανούς αγοραστές των φτηνών κινεζικών κουτιών, κυρίως γιατί είναι έμποροι πειρατικού περιεχομένου.η μη υποστήριξη AML logic soc ξεκινά από την έκδοση 17

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Για να το κανουμε λιανα

Δεν θα μπορουν tv box με amlogic s905 s905x και s912 (Το 95% των Τv box ) να κανουν εγκατασταση την εκδοση 17 krypton ,η να αναβαθμιστουν σε αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την τελευταία έκδοση του liveTV;

Μου βγάζει μήνυμα ότι έχω παλιά έκδοση, επιλέγω να κατέβει η καινούργια και δεν γίνεται εγκατάσταση με τίποτα

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την τελευταία έκδοση του liveTV;

Μου βγάζει μήνυμα ότι έχω παλιά έκδοση, επιλέγω να κατέβει η καινούργια και δεν γίνεται εγκατάσταση με τίποτα

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Και σε μενα το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο

Και εγώ σε φιλο δεν καταφερα....

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε φιλο δεν καταφερα....

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Σβήσε την παλιά και κατέβασε την καινούργια

https://www.facebook.com/androidlivetvfree/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε την παλιά και κατέβασε την καινούργια

https://www.facebook.com/androidlivetvfree/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Η τελευταία έκδοση είναι η 1.5 (Η επίσημη σελίδα έχει πρόβλημα με το κατέβασμα ,κατεβάζει μόνο 80kb για αυτό δεν γίνεται update)

Εχω ανεβάσει την 1.5 στο mediafire ....https://www.mediafire.com/download/c349pxuq5ki88xq

Link to comment
Share on other sites

Κανένας τροπος να περάσω εργοστασιακή ρομ σε ενα mx3 που εχω;;νομίζω κάποια δόση που είχε κολλησει και δεν άνοιγε πέρασα μια έκδοση αλλά ήταν η έκδοση με το 1gb ram και επειδή φοράνε διαφορετικά υποσυστήματα δεν εχω ούτε bt ουτε wifi..η αν υπάρχει καμία λύση για να βλέπει η εφαρμογή του YouTube πανω απο 360

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι η 1.5 (Η επίσημη σελίδα έχει πρόβλημα με το κατέβασμα ,κατεβάζει μόνο 80kb για αυτό δεν γίνεται update)

Εχω ανεβάσει την 1.5 στο mediafire ....https://www.mediafire.com/download/c349pxuq5ki88xq

 

Θα πρεπει πρωτα να απεγκαταστησετε την προηγουμενη εκδοη κι μετα να εγκαταστησετε αυτη (οσοι εχουν την παλια)

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο post #6608

Το έψαξα και αυτό αλλά κάτι από τις ρυθμίσεις του player πρέπει να είναι έκανα πολλές δοκιμές αλλά τίποτα, με το που ξεκινάει η αναπαραγωγή κάνει deeming το φωτισμό σε όλους τους player που κατέβασα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

 

 

Έχω στην κατοχή μου τον player E-GREAT R6SII αγορασμένο από Ebay. Δυστυχώς στην προβολή ταινιών στους ελληνικούς υποτίτλους δεν υποστηρίζει τα τονισμένα γράμματα και κάποιους άλλους χαρακτήρες. Έχω προσπαθήσει τα πάντα σχετικά με την κωδικοποίηση και στο αρχείο srt και στον player το πρόβλημα όμως παραμένει.

 

Παραπονέθηκα στον πωλητή σχετικά με αυτό και μου έστειλε κάποια αρχεία αναβάθμισης που και αυτά δεν έλυσαν το πρόβλημα. Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες βρήκα την τελευταία αναβάθμιση που μπορούσα να κάνω αλλά δυστυχώς τώρα όταν τον θέτω σε λειτουργία κολλάει στην οθόνη που έδειχνε όταν άνοιγε και δεν προχωράει παραπέρα.

 

Θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να κάνω κάτι για να λύσω το πρόβλημα, και αν δεν γίνετε κάτι να μου προτείνετε κάποιο άλλο tv box που γνωρίζετε ότι είναι καλό μέχρι τα 60$ - 70$.

 

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας.

 

 

 

Δοκίμασες να τα δεις μέσω kodi,που έχει καλό player?

Βάζεις στικακι,πας στο video,file επιλέγεις το στικακι σου

Για δοκίμασε και πες μας

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το apk!!!

 

Για αυτόν που έγραψε όλα τα παραπάνω σχετικά με το Kodi και streaming κλπ κλπ.

Το ελληνικό μηπρωτάθλημα το έχω παρατήσει.

Δεν θέλουν να το βλέπω και τους κάνω την χάρη. Σιγά το πρωτάθλημα.

Εσείς εκεί στην nova, γιατί χρεώνεται τόσο πολύ για το άθλιο περιεχόμενο που πουλάτε;

Έχω συνδρομή και να είσαι σίγουρος πως θα την κόψω πάλι.

Για αυτά που με ενδιαφέρουν τα πληρώνω έξτρα.

Motogp, έχω video pass, NFL έχω game pass.

Μήπως κάτι άλλο πάει στραβά;

Τι; Δεν δουλεύεις στην nova; Στα... Άστο

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι η 1.5 (Η επίσημη σελίδα έχει πρόβλημα με το κατέβασμα ,κατεβάζει μόνο 80kb για αυτό δεν γίνεται update)

Εχω ανεβάσει την 1.5 στο mediafire ....https://www.mediafire.com/download/c349pxuq5ki88xq

Με διαφημίσεις είναι;

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφημίσεις αλλά ευτυχώς το AdAway κάνει δουλειά!

Το LiveTV για μένα είναι η καλύτερη εφαρμογή που υπάρχει.

 

Σήμερα, μόλις άνοιξα το box, κατέβηκε και το apk από την παλιά εφαρμογή.

Θέλει όμως εγκατάσταση από την αρχή, που σημαίνει πως όλα τα κανάλια που μπήκαν στα αγαπημένα, θέλουν ρύθμιση από την αρχή.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με διαφημίσεις είναι;

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Δεν θυμάμαι , Αλλά έχω και έκδοση LiveTV.v1.5.Proper.AdFree . Ας το δοκιμάσει κάποιος και αν δεν είναι adfree θα ανεβάζω την σωστή έκδοση ! Είμαι Root και έχω adaway....

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν GT1 με 9377 WIFI CHIP δοκιμαστε αυτη τη ρομ ειναι καταπληκτικη. http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/611261-rom-beelink-gt1-alfawise-s92-superceleron-beta-v1-rom
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...