Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε σήμερα. Το σύνδεσα όλα οκ. Δοκιμασα YouTube, xbmc και παίζει χωρίς κανένα κόλλημα μέχρι τώρα. Ελπίζω να αντέξει στο χρόνο.

Υ. Γ Αυτό που βλέπω είναι είναι τη μνήμη ram που είναι κοντά στο 1,6gb. Μπορεί κάποιος που έχει το ίδιο να το επιβεβαιώσει?

Ευχαριστώ για τις σσυμβουλές.

 

Καλησπερα, δοκιμασε αν θελεις, το popcorn time, και πες μας αν λειτουργει χωρις κολληματα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1281

  • makis1024

    555

  • ath156

    1790

Καλησπερα, δοκιμασε αν θελεις, το popcorn time, και πες μας αν λειτουργει χωρις κολληματα.

Ευχαριστω.

Kανενα προβλημα! πες μου μόνο πως να το κανω εγκατάσταση

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Kανενα προβλημα! πες μου μόνο πως να το κανω εγκατάσταση

 

Κατεβαζεις το αρχειο απο την επισημη σελιδα, το μετονομαζεις σε popcorn.apk

Απο τις ρυθμισεις ασφαλειας ενεργοποιεις την εγκατασταση εφαρμογων απο αγνωστες πηγες.

Τελος το κανεις εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το αρχειο απο την επισημη σελιδα, το μετονομαζεις σε popcorn.apk

Απο τις ρυθμισεις ασφαλειας ενεργοποιεις την εγκατασταση εφαρμογων απο αγνωστες πηγες.

Τελος το κανεις εγκατασταση.

 

Οκ θα το δοκιμάσω. Λίγο υπομονή όμως μέχρι αύριο το μεσημέρι γιατί δεν προλαβαίνω σήμερα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δοκιμασε αν θελεις, το popcorn time, και πες μας αν λειτουργει χωρις κολληματα.

Ευχαριστω.

Καλα γκαλοπ popcorn στα tv box κανεις εσυ τελικα ;;για πες ποιο εχεις και αν το λειτουργει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι με έχει ψήσει αρκετά η αγορά του και κοιτάζω αφού ήδη έχετε πάρει αρκετοί από εδώ, να κάνω όσο καλύτερη αγορά γίνεται.

Βλέπω πως επίσης υπάρχει και το Beelink S82 Plus που είναι το ίδιο μηχάνημα με το Beelink MXIII Plus, έχει 16$ μικρότερη τιμή και 8γκίγκα παραπάνω μνήμη, από την ίδια εταιρία και τα δυο μηχανήματα. Υπάρχει κάτι που δεν βλέπω και έχουν αυτή τη διαφορά τιμής?

Να πάρω το φθηνότερο εν τέλει και να δώσω τα παραπάνω χρήματα για ένα ασύρματο ποντίκι ή για το πληκτρολόγιο?

 

Παναγιώτης

το σκεπτικο σου φιλε μου αρεση γιατι ειμαι της ιδιας λογικης ,και εγω προς τα εκει το βλεπω και προς το MXIII αλλα με εχουν φοβίσει γιατι σε αρκετους καηκε ,και εγω το ψανω σαν εσενα να βρω ενα καλο νηχανημα χωρις να δωσω πολλα χρηματα με την βοηθεια των παιδιων εδω

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δοκιμάσω. Λίγο υπομονή όμως μέχρι αύριο το μεσημέρι γιατί δεν προλαβαίνω σήμερα.

 

Καλησπέρα θα ήθελα να μου πεις αφού το εγκαταστήσεις κατά την φόρτωση της ταινίας αν σου καθυστερεί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να μου πεις αφού το εγκαταστήσεις κατά την φόρτωση της ταινίας αν σου καθυστερεί

πρέπει να καταλάβεις ότι το popcorn time είναι torrent πρόγραμμα ! επόμενος θα έχει και ανάλογη συμπεριφορά !! πολύ χρήστες (seeders) .... η ταινία θα φορτώσει γρήγορα ..και το αντίθετο ....ΠΆΝΤΑ θα εξαρτάσαι από τους άλλους + καλό Internet ....Επίσης συνιστάτε 2 gb ram .... (για εκτός Ελλάδος θέλει προσοχή η χρήση του popcorn...)

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να καταλάβεις ότι το popcorn time είναι torrent πρόγραμμα ! επόμενος θα έχει και ανάλογη συμπεριφορά !! πολύ χρήστες (seeders) .... η ταινία θα φορτώσει γρήγορα ..και το αντίθετο ....ΠΆΝΤΑ θα εξαρτάσαι από τους άλλους + καλό Internet ....Επίσης συνιστάτε 2 gb ram .... (για εκτός Ελλάδος θέλει προσοχή η χρήση του popcorn...)

 

ευχαριστώ για την απάντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συνεχίζω την ενημέρωση σχετικά με το ελλατωμματικό Neo A2 Lite AirMouse.

Εστάλη Δευτέρα στις 12:00 με απλό ταχυδρομείο από Αθήνα για Θεσσαλονίκη.

Σήμερα το απόγευμα στις 6:00 παρέλαβα το καινούργιο με courier και έξοδα δικά τους, σε διπλά αμπαλαρισμένη συσκευασία.

Το καινούργιο συνεργάζεται άψογα με το Minix tv box, οπότε πια είμαι πολύ ικανοποιημένος με όλο το πακέτο.

Η εξυπηρέτηση που είχα ηταν εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

επειδή θέλω να εισέλθω στο μαγικό κόσμο των Tv Box με σκοπό την παρακολούθηση ταινιών & λίγο σερφάρισμα θα ήθελα τις προτάσεις σας για το τι πρέπει να αγοράσω και από που ?

Επιθυμία μου είναι να κρατήσω το κόστος χαμηλά (αν είναι δυνατόν 40-50€),

άλλωστε η Tv που θα το συνδέσω δεν είναι καν Full Hd αλλά έχει Hdmi

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ποιά η γνώμη σας για αυτό το μηχανάκι από gearbest

http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_80703.html?wid=1

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Trainer για τη χρήση που λες κοίτα το mk808b Plus και το beelink x2. Στα 28 και 35 δολάρια αντίστοιχα. Έχω το πρώτο και βλέπω 1080p με xbmc χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα θα πάρω και το δεύτερο να το δοκιμάσω και αυτό. Υπόψιν το πρώτο δεν έχει τηλεκοντρόλ (παίρνεις έξτρα ένα ή το χειρίζεσαι με ποντικι) και δεν έχει θύρα ethernet (χρειάζεσαι έξτρα αντάπτορα usb to ethernet με 2-3 δολάρια ή το έχεις με wifi). Το δεύτερο έχει και τηλεκοντρόλ και ethernet αλλά δεν το έχω για να σου πω άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Trainer για τη χρήση που λες κοίτα το mk808b Plus και το beelink x2. Στα 28 και 35 δολάρια αντίστοιχα. Έχω το πρώτο και βλέπω 1080p με xbmc χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα θα πάρω και το δεύτερο να το δοκιμάσω και αυτό. Υπόψιν το πρώτο δεν έχει τηλεκοντρόλ (παίρνεις έξτρα ένα ή το χειρίζεσαι με ποντικι) και δεν έχει θύρα ethernet (χρειάζεσαι έξτρα αντάπτορα usb to ethernet με 2-3 δολάρια ή το έχεις με wifi). Το δεύτερο έχει και τηλεκοντρόλ και ethernet αλλά δεν το έχω για να σου πω άποψη.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον τα χαρακτηριστικά του 2ου μου κάνουν εάν δεν υπάρξει άλλη πρόταση θα προχωρήσω σε αγορά;)

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μετά από 3 χρόνια συμβίωσης με το επικό Uhost U1A αποφάσισα να το αντικαταστήσω. Οι απαιτήσεις μου δεν είναι μεγάλες και είμαι μεταξύ του MXQ S85 http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_80703.html?wid=1 και του Beelink X2 http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_193367.html. Είναι παρόμοια, οπότε αν κάποιος έχει ένα από τα δυο και θέλει να βοηθήσει, κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μετά από 3 χρόνια συμβίωσης με το επικό Uhost U1A αποφάσισα να το αντικαταστήσω. Οι απαιτήσεις μου δεν είναι μεγάλες και είμαι μεταξύ του MXQ S85 http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_80703.html?wid=1 και του Beelink X2 http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_193367.html. Είναι παρόμοια, οπότε αν κάποιος έχει ένα από τα δυο και θέλει να βοηθήσει, κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη.

 

Στην ιδια φαση ειμαι και εγω οποτε οι απαντησεις θα καλυψουν και τους δυο μας

Ευχαριστω

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το αρχειο απο την επισημη σελιδα, το μετονομαζεις σε popcorn.apk

Απο τις ρυθμισεις ασφαλειας ενεργοποιεις την εγκατασταση εφαρμογων απο αγνωστες πηγες.

Τελος το κανεις εγκατασταση.

 

Δεν μπορώ να το κατεβάσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια είναι η επίσημη σελίδα?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το κατεβάσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια είναι η επίσημη σελίδα?

Το Google search είναι φίλος μας ...googlare https://popcorn-time.se/android.html

Link to comment
Share on other sites

το σκεπτικο σου φιλε μου αρεση γιατι ειμαι της ιδιας λογικης ,και εγω προς τα εκει το βλεπω και προς το MXIII αλλα με εχουν φοβίσει γιατι σε αρκετους καηκε ,και εγω το ψανω σαν εσενα να βρω ενα καλο νηχανημα χωρις να δωσω πολλα χρηματα με την βοηθεια των παιδιων εδω

Κοίτα, καλό και φθηνό δεν υπάρχει. Με δεδομένο ότι όλα αυτά τα μηχανάκια είναι κινέζικα, παντα υπάρχει ένα ρισκο στην αγορά τους. Το mxiii είναι πολύ καλό για τα λεφτά του, ειδικά η έκδοση με τα 2g,, το έχω δέκα μήνες περίπου και η εικόνα του είναι σούπερ. Στα θετικά και το τηλεκοντρόλ που έχει..

Link to comment
Share on other sites

Το Google search είναι φίλος μας ...googlare https://popcorn-time.se/android.html

 

Το ξέρω φίλε μου, αυτό που δίνεις το είδα αλλά δε γινόταν εγκατάσταση από εκεί.

BTW Το εγκατέστησα και παίζει μια χαρά το popcorn.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω φίλε μου, αυτό που δίνεις το είδα αλλά δε γινόταν εγκατάσταση από εκεί.

BTW Το εγκατέστησα και παίζει μια χαρά το popcorn.

φυσικά και γίνεται ...(τι συσκευή εχεις; ..Μόλις το κατέβασα από την σελίδα αυτή και το εγκατέστησα !! δοκιμή σε ταβλετ... note 10.1 2014).. όλα καλά ...αφού έβγαλες άκρη

Link to comment
Share on other sites

Foust πήγαινε system->file manager->profile directory->database και σβήσε το αρχείο textures13.db, κάνε επανεκκίνηση το kodi και είσαι έτοιμος.
το βρηκα το αρχειο πως σβηνει;;
Link to comment
Share on other sites

Πάτα πάνω του παρατεταμένα και θα σου βγάλει μενού.

 

Ολα οκ οπως αρχικα, ααα και κατι αλλο κατα την προβολη ταινιας η ροη δεν ειναι και τοσο καλη κανει σαν 1χ να βαζεις οχι σε ολες και σε οποια αναλυση θελει :)

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...