Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν πείραξα κάτι.

απλώς δεν άνοιγε για κανα μισάωρο ούτε γυρνόντας την TV στο hdmi ούτε βγάζοντας-βάζοντας το ρεύμα.

..μετά άνοιξε !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1094

  • gatos814

    1291

  • makis1024

    555

  • ath156

    1817

Πρόσφατα παρέλαβα το Cs968. Θα ήθελα την βοήθεια των εμπειρότερων για κάποια θεματάκια.

Σε αναπαραγωγή βίντεο από την σελίδα του youtube μέσω chrome (δεν έχω προλάβει να εγκαταστήσω κανένα app ως τώρα απλά έκανα δοκιμή) έχει συμβεί 3 φορές ως τώρα μία στιγμιαία απώλεια του σήματος ήχου και εικόνας (παίζει μέσω HDMI). Ευθύνεται η ROM, το τροφοδοτικό, η σελιδα κάτι άλλο που δεν έχω σκεφτεί; Και πως διορθώνεται;

.

 

δεν υπάρχουν παρόμοιες εμπειρίες... να θεωρήσω ότι το μηχάνημα είναι προβληματικό?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει να περάσετε παιχνίδια τύπου real racing 3 στο cs968? Σκέφτομαι εδώ και καιρό γι αγορά Android box, αλλά κοιτούσα για dongle!

 

Στο fifa13 χρειάζεται touch για να μπεις στο μενού. Αρα τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν παρόμοιες εμπειρίες... να θεωρήσω ότι το μηχάνημα είναι προβληματικό?

 

Δοκίμασε άλλη Rom.

 

 

 

 

 

Στο fifa13 χρειάζεται touch για να μπεις στο μενού. Αρα τζίφος.

Δηλαδή αν κάνεις κλικ με το βελάκι στο κέντρο πχ, δεν κάνει τίποτα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο fifa13 χρειάζεται touch για να μπεις στο μενού. Αρα τζίφος.

 

Απλά ρωτάω αν τα υποστηρίζει το hardware!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν παρόμοιες εμπειρίες... να θεωρήσω ότι το μηχάνημα είναι προβληματικό?

 

Είχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα και εβαλα την prerooted nexus 7 από εδώ http://www.freaktab.com/showthread.php?8121-Collective-Thread-CS968-CloudnetGo-CR11s-TV01-UGOOS-UG410 και λύθηκε...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση. σαν rom ειναι σταθερή? τι διαφορές έχει με την geass που ακούγονται καλά λόγια...

 

Σε μένα η geass δεν δούλεψε.Δες post 877

Link to comment
Share on other sites

... αυτό το διαβάσατε ;

http://www.freaktab.com/showthread.php?9829-Blacklist-of-locked-Down-Version%B4s-of-RK3188-CPU

λέτε να την πατήσαμε και σε αυτό να οφείλονται τα προβλήματα ;

Link to comment
Share on other sites

... αυτό το διαβάσατε ;

http://www.freaktab.com/showthread.php?9829-Blacklist-of-locked-Down-Version%B4s-of-RK3188-CPU

λέτε να την πατήσαμε και σε αυτό να οφείλονται τα προβλήματα ;

 

Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο.

Οκ μπορεί να τρέχει κάποιο μηχάνημα 200mhz ποιο κάτω, αλλά τι σχέση έχει με άλλα θέματα όπως ήχο κλπ;

Μόνο σε θέματα overclocking μπορεί να επηρεάσει ή σε κανένα 3D game.

Αν και με 16000-17000 σκορ στο Antutu, αμφιβάλλω αν υπάρχει game που να μην τρέχει καλά.

 

Οπότε ηρεμία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

... αυτό το διαβάσατε ;

http://www.freaktab.com/showthread.php?9829-Blacklist-of-locked-Down-Version%B4s-of-RK3188-CPU

λέτε να την πατήσαμε και σε αυτό να οφείλονται τα προβλήματα ;

 

εγω μπερδευτηκα λιγο οπως το διαβασα.

 

μας λεει το αρθρο οτι υπαρχουν δυο εκδοσεις του rk3188:

 

η κανονικη που τρεχει στα 1.6ghz πραγματικα και εχει αναγνωριστικο RK3188

και η χαμηλοτερη που τρεχει μεχρι 1.4ghz και εχει αναγνωριστικο RK3188-T

 

Στη λιστα αναφερεται το cs968 οτι εχει 3188-Τ , δε μας λεει ομως αν υπαρχει και αλλη εκδοση του cs968 με τον κανονικο 3188. Αν ισχυει οτι υπαρχουν 2 εκδοσεις του cs698 τοτε θα πρεπει να αναζητουμε firmware με διευκρινιση για ποια μηχανηματα κανει.

 

Η λογικη λεει οτι το το μηχανημα με τον καλο επεξεργαστη τρεχει σωστα το firmware του αργου, ενω το αντιστροφο οχι.

 

Απο την αλλη το αρθρο αναφερει οτι αυτη η μειωση στην ταχυτητα γινεται για να μειωθει η καταναλωση μπαταριας. Τα android boxes ομως εχουν τροφοδοτικο μονιμα για παροχη ρευματος, και το cs968 υποτιθεται ειναι 3 αμπερ..

 

Αν καποιος το εχει ανοιξει ας μας πει τι ειδε να γραφει ο επεξεργαστης.

Link to comment
Share on other sites

3188-T firmware patch is absolutely necessary in order to brush machine, if not patched, brush the opportunity to brush CPU die. Scrapped.

... εγώ κατάλαβα ότι αν δεν περαστεί το ανάλογο patch, που ίσως υπάρχει στην μαμά rom ,το μηχάνημα τρέχει γρηγορότερα και κινδυνεύει.

αλλιώς δεν θα υπήρχε λόγος για δυο εκδόσεις .

Link to comment
Share on other sites

Μην ψάχνετε φαντάσματα.

Και αν βρεις ότι έχεις πιο αργό cpu, ενώ παίζουν όλα ρολόι, τότε τι;

 

Από την άλλη, αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα κάπου, πού ξέρεις ότι δεν φταίει το firmware/kernel/rom που φοράει και όχι η cpu;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μην ψάχνετε φαντάσματα.

Και αν βρεις ότι έχεις πιο αργό cpu, ενώ παίζουν όλα ρολόι, τότε τι;

 

Από την άλλη, αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα κάπου, πού ξέρεις ότι δεν φταίει το firmware/kernel/rom που φοράει και όχι η cpu;

 

εμενα δεν τρεχουν σωστα καποιες ρομ, κανουν screen flashing , θα μπορουσε να ειναι μια αιτια αυτο

Link to comment
Share on other sites

και πως βρίσκουμε τι cpu φοράει το κάθε μηχάνημα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://makesmarttv.net/external-players-support-mx-player-etc-fix-for-xbmc-on-android-perfect-hd-with-no-compromise/

αυτό το έχετε δεί αξίζει τον κόπο να ασχοληθεί κανείς;

Link to comment
Share on other sites

... σήμερα έβλεπα μια ταινία από το pc μέσω wifi και ο mxplayer ( ... δοκίμασα και τον bsplayer με τα ίδια αποτελέσματα ) με πέταξε έξω τουλάχιστο 15 φορές.

θεωρητικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα , ..και η αλήθεια είναι ότι έχω δει αρκετές ταινίες ολόκληρες χωρίς πρόβλημα.

εξάλλου από το λαμπάκι στο router φαίνεται ότι το router δεν στέλνει συνέχεια δεδομένα αλλά έχει χρόνο να ξεκουράζεται ,και το σήμα με το wifi analyzer είναι κάνω από το -50 ,στα πράσινα.

ούτε η ταινία όσο παίζει αφήνει υπόνοια ότι τα δεδομένα καθυστερούν,με κολήμματα ή κάτι άλλο ,όμως κάθε τόσο με πετάει μερικές έξω.

 

... από περιέργεια υπάρχει κάποιος φίλος που συστηματικά βλέπει ταινίες στο cs968 μέσω wifi χωρίς να είχε ποτέ πρόβλημα ;

 

.... τώρα μόλις δοκίμασα να κάνω δίκτυο wifi μέσω των windows xp.

στο δίκτυο μέσω win7 64 οι ταχύτητες που έβλεπα όταν αντέγραφα αρχείο από το pc στο tvbox με τον es explorer ήταν 700-850 KB/sec .

με τα windows xp αυτό έγινε 1,3-1,4 MB/sec, για την ίδια πάντα ποιότητα σήματος.

... για να δούμε ... αν αυτό είναι τυχαίο !

Edited by Buried
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,μια ερωτηση για το geekbuying...παραγγειλα στις 9 του μηνα(το βραδυ) ενα tv box(cs968),μου ηρθε μηνυμα κανονικα οτι καταχωρηθηκε η παραγγελια μου και απο τοτε στο status τις παραγγελιας ειναι 'payment confirmed-prossecing"....ειναι φυσιολογικο αυτο??τους εστειλα και μηνυμα εχθες αν υπαρχει καποιο προβλημα αλλα δεν μου εχουν απαντησει ακομα!

 

Καλημερα σας,μια ερωτηση για το geekbuying...παραγγειλα στις 9 του μηνα(το βραδυ) ενα tv box(cs968),μου ηρθε μηνυμα κανονικα οτι καταχωρηθηκε η παραγγελια μου και απο τοτε στο status τις παραγγελιας ειναι 'payment confirmed-prossecing"....ειναι φυσιολογικο αυτο??τους εστειλα και μηνυμα εχθες αν υπαρχει καποιο προβλημα αλλα δεν μου εχουν απαντησει ακομα!

Ακυρο παιδια...μολις μου εστειλαν μηνυμα οτι το εχουν κανει shipped απλα το συστημα τους δεν εχει ενημερωσει!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

χθες έβαλα αυτή CS968 Exclusive MODDED ROM EQS-v2.0M 1080p http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2578411&page=1

 

ως τώρα καλύτερα από πριν εκτός από το wifi που παίζει από 18-54 Mbps... ενώ πριν ήταν σταθερά στα 54. την συγκεκριμένη RΟΜ είχε κανείς;

Edited by mv040
Link to comment
Share on other sites

χθες έβαλα αυτή CS968 Exclusive MODDED ROM EQS-v2.0M 1080p http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2578411&page=1

 

ως τώρα καλύτερα από πριν εκτός από το wifi που παίζει από 18-54 Mbps... ενώ πριν ήταν σταθερά στα 54.

 

Παιξε με τα καναλια του router.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμάζεις όλα ή τα 1 και 13 που είναι τα άκρα?

 

 

Σ εμενα στο 3 εδειξε 65.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Για να μην αλλαζεται καναλια στην τυχη στο ρουτερ κατεβαστε το wifi analyzer και δειτε σε ποιο καναλι εχει την μικροτερη κινηση.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα.τα.65 είναι.το μέγιστο.

Και προτιμώ το 11 αν και το WiFi analyzer λέει το 13, το οποίο πιάνει μέχρι 54 mbps.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μια ερωτησουλα...όσοι έχετε ψωνίσει απo Geekbuying,και airmail ως τρόπο αποστολής,το δέμα ο ταχυδρόμος το αφήνει στο γραμματοκιβωτιο όπως αφηνει την απλή αλληλογραφία ή εάν δεν σας βρει αφήνει χαρτάκι και πας και το παραλαμβάνεις από το ταχυδρομείο εσύ?sorry για τις ερωτήσεις μου απλά δεν έχω ξαναψωνισει από το συγκεκριμένο eshop και δεν ξέρω πως λειτουργεί!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...