Jump to content

Σας αρέσει η rock και η punk; Λάτρεις του ροκ ενωθείτε


StAvRiNoULa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:!: :!: :!: :!: Τώρα τελευταία έχω κολλήσει με αυτά τα είδη μουσικής !!!!!!!!Εσάς σας αρέσουν ?????Σε όσους ναι ,

αναφέρεται κάποια συγκροτήματα ή τραγουδιστές/ιες !!!!!!!!!!!!!(Λέω να αρχίζω να κατεβάζω από το DCC τίποτα καινούριο ) :!: :!: :!: :!: :!:

, , !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Don't Worry, Be Happy !!! It's YOUR life !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και βέβαια μας αρέσει η Rock και η Punk :) Εμένα τουλάχιστον... ;)

 

Μερικά πολύ καλά Rock συγκροτήματα που σου προτείνω να ακούσεις είναι Beatles, Led Zeppelin, The Doors, Pink Floyd και Eloy ενώ αν θες πιο μοντέρνο Rock άκου Jet :cool:

 

Από Punk σου προτείνω να ακούσεις Offspring και Blink182, δύο πολύ καλά Punk συγκροτήματα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν θες καλο rock ακου παλια... Αλλα η κοπελα ειναι 10 χρονων δεν μπορει να εκτημισει αυτα που της προτηνεις...Δεν φταει η συγκεκριμενη..Εκτος αν ειναι μουσικη διανεια.. Εγω παιζω μπασο και δυσκολα μπορω να τα καταλαβω....

 

 

Τεσπα γενικως ακουω Red hot chili peppers (o flea ειναι ο καλυτερος μπασιστας) οι οποιοι ιδιως στα παλια τους αλμπουμ (ναι εχουν παλια δεν εχουν μονο το californication & by the way) ηταν πιο πολυ funky punky & rock...

 

Αν θες απο punk κατεβασε και τραγουδια απο τους Sum 41

 

 

Βασικα οι Offspring ειναι πιο πολυ rock.

 

 

Κοπελια, κοιτα εγω αυτη την στιγμη ακουω abba ειναι πολυ καλοι δεν ξερω τι να πω αν ειναι ροκ...με τιποτα αλλα εχουν πολυ ωραιο μπασο ενω ειναι pop βλεπε no doubt...

 

Noμιζω βλεποντας οτι ακους EVANESCENCE

θα που ειναι ηρεμοι θα σου αρεσαν και οι red hot chili peppers... (Για αρχη κατεβασε κατι καινουργια Califonication Otherside By the way Can't Stop Zephyr Song)

 

δεν ξερω μαλλον εχω ξεφυγει τελειως απο το θεμα. Οτι ανεφερα εδω κατεβασε το εμενα μαρεσουν πολυ....

 

Φιλικα,

okapi

 

 

Υ.Γ. στην διαθεση σου για οποιαδηποτε διευκρινηση

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η rock μου αρέσει πάρα πολύ αλλά κυρίως η ελληνική.

 

Έχω να σου προτείνω από Τρύπες

Ακίνδυνο τραγουδάκι

Είμαι ελαφρύς

Δε χωράς πουθενά

Ένα πληρωμένο τραγούδι

Artistz

κ.α

 

Από Διάφανα δε σου προτείνω γιατί ο στίχος τους είναι πολύ μελαγχολικός.

 

Μπορείς να ακούσεις και το κλασσικό Λιωμένο Παγωτό,ενώ μπορείς να ακούσεις και Μωρά στη Φωτιά..

 

Αν θες κάποιο από αυτά μπορώ να στο στείλω με dcc...

 

Από ξένη δε ξέρω πολλά.... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες δεν σιγκινούμε με τέτιου ίδουσ μουσικής τα αγαπημένα μου είναι τα καψούρικα τα Λαϊκά! :) :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ivan (26 Μάι. 2004 , 09:03)

 

Εγώ παίδες δεν σιγκινούμε με τέτιου ίδουσ μουσικής τα αγαπημένα μου είναι τα καψούρικα τα Λαϊκά! :) :o

 

 

Ε άμα είσαι καψούρης τα καψούρικα θα ακούς :)

 

Τέσπα Σταυρίνα αν θες μοντέρνο, σύγχρονο Rock που είναι στη μόδα άκου Jet, White Stripes, Strokes, The Darkness ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john_vla (25 Μάι. 2004 , 20:51)

 

 

Από Punk σου προτείνω να ακούσεις Offspring και Blink182, δύο πολύ καλά Punk συγκροτήματα :happy:

 

 

Ε όχι και punk oι Blink182 ρε παιδία…μην τα ισοπεδώνουμε όλα :o …καμία σχέση με punk ..άμα θέλετε να ακούσετε punk ακουστέ κάτι από sex pistols η bad religion .. :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αν και είστε μικροί ακούτε Rock! :blink: Με κουφάνατε και με εκπλήσετε ευχάριστα. :lol:

Για Punk συγκροτήματα κοίτα προς Sex Pistols, Exploited, Iggy Pop-Stooges, Dead Kennedys, Ramones. Όλοι αυτοί είναι οι παππούδες του Punk και η βάση για να ξεκινήσεις ;)

 

Για Rock τώρα ξεκίνα με παλιά(αλλά διαχρονικά ) συγκροτήματα όπως Black Sabbath-Ozzy, Deep Purple, Led Zeppelin, Rainbow, Dio, Doors, Pink Floyd,Uriah Heep και από τους πιο σύγχρονους Whitesnake, Def Leppard, Guns 'n Roses, Cult, Scorpions... και ο κατάλογος πραγματικά δεν έχει τελειωμό!! :wacko:

Εδώ θα είμαστε όμως να σου προτείνουμε κι άλλα! ;)

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μάλλον σε λίγο καιρό ακούγοντας όλα αυτά θα λατρέψεις και τους ήχους του metal! :cool: :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι η αδερφούλα μου να αρχίσει να ακούει Metal, πολύ θα το'θελα, ας αρχίσει με Rock όμως και βλέπουμε ;) :happy:

 

Ακόμα οι Black Sabbath και ο Ozzy είναι Metal, όχι Rock και ξέχασες να αναφέρεις και τους Beatles :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john_vla (30 Μάι. 2004 , 13:42)

 

Ακόμα οι Black Sabbath και ο Ozzy είναι Metal, όχι Rock και ξέχασες να αναφέρεις και τους Beatles :cool:

 

Εσκεμμένα το έκανα! :p :cool: :lol:

Όχι και Metal ο Ozzy!!! :blink: :lol:

 

edit: StaVrInOula ενίοτε να ακούς και λίγο Πετρέλη,λίγο Πλούταρχο,λίγο Πάριο,λίγο Χριστοδουλόπουλο έτσι για να ξεφεύγεις μωρέ...

Να έχεις μερικά κομμάτια να λες όταν θα σε παίρνει το ξημέρωμα ή όταν θα είσαι και λίγο καψούρα ;) :)

 

Τα δέοντα...

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Θα ακούσεις και

 

Blind Guardian-Into the storm

Blind Guardian-The bards song(μπαλάντα)

Blind Guardian-Nigthfall

 

tool-schizm

 

Led Zeppelin-stairway to heaven

led zeppelin-all of my love

 

Muse-bliss

 

Pink floyd-ΟΛΑ(είναι Θεοί) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Agent M (30 Μάι. 2004 , 14:47)

 

Εσκεμμένα το έκανα! :p :cool: :lol:

Όχι και Metal ο Ozzy!!! :blink: :lol:

 

edit: StaVrInOula ενίοτε να ακούς και λίγο Πετρέλη,λίγο Πλούταρχο,λίγο Πάριο,λίγο Χριστοδουλόπουλο έτσι για να ξεφεύγεις μωρέ...

Να έχεις μερικά κομμάτια να λες όταν θα σε παίρνει το ξημέρωμα ή όταν θα είσαι και λίγο καψούρα ;) :)

 

Τα δέοντα...

 

 

Σε ένα άλλο Topic έλεγαν ότι ο Ozzy είναι Metal και εγώ είπα ότι είναι Rock. Μου είπαν όμως "Όχι και Rockας ο Ozzy!" και έτσι εδώ τον είπα Metal και εσύ μου λες "Όχι και Metal ο Ozzy!!!" :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john_vla (31 Μάι. 2004 , 13:51)

 

Σε ένα άλλο Topic έλεγαν ότι ο Ozzy είναι Metal και εγώ είπα ότι είναι Rock. Μου είπαν όμως "Όχι και Rockας ο Ozzy!" και έτσι εδώ τον είπα Metal και εσύ μου λες "Όχι και Metal ο Ozzy!!!" :wacko: :blink:

 

Σαν να μου λες τώρα ότι Metallica,Iron Maiden,King Diamond,Judas Priest και Paradise Lost είναι Rockers... :lol: :lol: :lol:

Εσένα μικρέ μου φίλε σου φαίνεται για metal ο Ozzy?

 

Το If I close my eyes forever,το Mama I'm coming home κι άλλα κομμάτια του ,σου φαίνονται για metal? Τι να πώ... Κάποιοι φαίνεται ξέρουν καλύτερα... :whistle:

 

άσχετο... Τι μου θυμίσατε τώρα ρε!! Την εποχή του Headbanger's Ball στο MTV με την Vanessa Warwick!! :devil:

 

Τα δέοντα...

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

-----

 

γμτ μου! όλο μ@λ@κίες κάνω! :rolleyes: :o :lol:

σόρυ guys! :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

O Ozzy είναι metal και μάλιστα ο νονός του heavy metal. Οι περισσότεροι metalάδες τον θεωρούν ως το μεγαλύτερο metallά του πλανήτη γιατί απλούστατα αυτός και οι Black Sabbath ήταν που ξεκίνησαν το metal ήχο (οι Black Sabbath βέβαια θεωρούνται hard rock γιατί είναι πολύ πρώιμος ήχος για να θεωρηθούνε metal, οι δίσκοι του Ozzy όμως είναι ποιό ώριμοι και θεωρούνται metal). StaVrInOula αν θες να αρχίσεις να ακούς rock άρχισε με Rolling Stones, Guns N' Roses (άκου το καινούριο που έχουν βγάλει που είναι συλογή με τα καλύτερά τους), Led Zeppelin, Rainbow, Doors, Pink Floyd, Scorpions, Nirvana (Nevermind), Black Sabbath (άκου για αρχή κανένα best of cd από όλα τα συγκροτήματα) και συνέχισε σιγά σιγά με Metallica (Black Album, Master Of Puppets, ...And Justice For All), Iron Maiden (Best Of The Beast για αρχή), Ozzy (Bark At The Moon, Ozzmosis), Alice Cooper (Super Hits). Τώρα από punk δεν ξέρω πολλά: Sex Pistols, Ramones, Dead Kennedys
stay heavy
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Agent M (31 Μάι. 2004 , 17:02)

 

Σαν να μου λες τώρα ότι Metallica,Iron Maiden,King Diamond,Judas Priest και Paradise Lost είναι Rockers... :lol: :lol: :lol:

Εσένα μικρέ μου φίλε σου φαίνεται για metal ο Ozzy?

 

Το If I close my eyes forever,το Mama I'm coming home κι άλλα κομμάτια του ,σου φαίνονται για metal? Τι να πώ... Κάποιοι φαίνεται ξέρουν καλύτερα... :whistle:

 

άσχετο... Τι μου θυμίσατε τώρα ρε!! Την εποχή του Headbanger's Ball στο MTV με την Vanessa Warwick!! :devil:

 

Τα δέοντα...

 

 

Βασικά εγώ για να πω την αμαρτία μου δεν έχω ακούσει ποτέ Ozzy. :p Απλά λέω ότι διαβάζω/ακούω να λένε. Παλιά νόμιζα ότι ήταν Rock αλλά τώρα βλέπω παντού να τον αναφέρουν σαν Metal. Τέλως πάντων, εγώ κατεβάζω διάφορα και ψάχνομαι σε Rock/Metal οπότε σύντομα θα ακούσω και Ozzy.

 

Η Σταυρινούλα (που είναι και αδερφούλα μου) ελπίζω τώρα που είναι και καλοκαίρι να κατεβάσει ότι της προτείνετε και να της αρέσουν :happy:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SE T610: SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Apo palia: Deep Purple, Black Sabbath, Pink Floyd, Scorpions

Meta exoume: aparetitos RedHotChiliPeppers, Evanescence, dokimase kai Him.

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PaFmAn (29 Μάι. 2004 , 13:55)

 

Ε όχι και punk oι Blink182 ρε παιδία…μην τα ισοπεδώνουμε όλα :o …καμία σχέση με punk ..άμα θέλετε να ακούσετε punk ακουστέ κάτι από sex pistols η bad religion .. :alien:

 

 

 

 

Oκ , κοιτα οι Blink ειναι καπως ιδιορυθμοι, ουτε εγω θα τους ελεγα σε τελικη φαση punk αν και το album τους Buddha ειναι πολυ punk... Βασικα ολο και εξελισονται σε δικο τους style δεν ειναι τυχαιο οτι ο Tom εχει βγαλει δικια του Gibson και ο Mark δικο του μπασο Fender. Σημειωτεον οτι το μπασο του Mark στο site Fender.com βρισκεται αναμεσα σε αυτα των μεγαλων δασκαλων....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Lefterakis ( 4 Σεπ. 2004 , 19:01)

 

gia mousiki rock k pio sigkekrimena gia punk rock...ena einai to sigrotima!!!N I R V A N A!!gia arxi smells like teen spirit k meta breed ...

 

Καμία σχέση με Punk... :lol: Πιο κοντά στο Rock ήταν φίλε μου οι Νιρβάνα... ;) Από αυτούς ξεκίνησε το λεγόμενο Grunge και ακολούθησαν οι υπόλοιποι... ;)

Τέτοια θα ακούει ο Sid Vicious και θα τρίζουν τα κόκκαλά του!

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μας αρεσει,δε θα ξεχασω οταν ημουν 9-10 ετων κ πρωτοακουσα beatles κ μετα led zeppelin :)

βεβαια κατεληξα στο αγαπημενο μου συγκροτημα τους QUEEN,αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια :)

 

keep on rocking guys!!!

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...