Jump to content

Alcatel OT-991


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εμενα τις κορης μου σημερα παπαλα........ουτε bootαρη ουτε τπτ..............νεκρο τελειως.:mad:

Το βαζω φορτωνει,δειχνει οκ,αλλα τπτ........Στο 1ο που μας αλλαξαν,ειχε βγαλη πλακετα,και μας εδωσαν καινουργιο.

Αυριο θα το παω παλι να το δουν:(,εχει αλλος παρομοιο προβλημα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι δε δικιμασα recovery rom αλλα εκανα backup τη rom. επισης εκανα backup τα apps. με τα οποια δοκιμασα recovery και δουλεψε μια χαρα οταν εκανα κατι ******** -σβησε- γραψε- περνα- στην sd - και σωθηκα πριν κανα μηνα

οσον αφορα τωρα στο να κανω recovery τη rom μονο αν χρειαστει, προς το παρον δεν εχω μπει στην πριζα, αφου δεν υπαρχει ακομα κατι σε custom.

εμενα παντως το κινητακι ξελαμπικαρε, παει μια χαρα, εχω παγωσει εφαρμογες, καποιες εβγαλα και με launcher adw παει σφαιρα.

αν θες να σου πω τι να παγωσεις να μην ψαχνεις. τα εχω σημειωσει. οπως επισης και τι προγραμματακια εχω βαλει.

το καταφερες το root;

 

To ξαναρουταρα και με το titanium εκανα backup τα παντα.Τις εφαρμογες σαβουρας σε ποιο φακελο ειναι ? Δεν τις βρισκω και το Titanium κανει οτι τις βγαζει αλλα παντα εκει μενουν....

Link to comment
Share on other sites

To ξαναρουταρα και με το titanium εκανα backup τα παντα.Τις εφαρμογες σαβουρας σε ποιο φακελο ειναι ? Δεν τις βρισκω και το Titanium κανει οτι τις βγαζει αλλα παντα εκει μενουν....

 

επειδη δεν θυμαμαι που ειναι ακριβως γιατι εκανα backup και με root unistaller και με toolbox και με το δικο του (εκιννηση power+volume up) εχασα το μπουσουλα (νομιζω στο αρχειο jrdapk) θα σου πω ενα κολπακι κατεβασε το apk installer και αυτο ψαχνει apk αρχεια (αν αυτα αποθυκευτικαν ετσι.... δεν θυμαμαι). παντως εγω πιστευω καλυτερα και σταθεροτερα ειναι να κανεις backup απο το recovery του κινητου γιατι αν δεν κανει εκκινηση πως θα δουλεψουν τα προγραμματα (ετσι μου συνεβει και εμενα αλλα σωθηκα με αυτον τον τροπο) προσοχη παρατηρησα πως οταν αφαιρεσα εφαρμογη συστηματος δεν επανηλθε οποτε προσοχη.

παγωμα και παλι παγωμα. με link 2 sd. και απελευθερωνει ram

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,θελω να αγορασω το εν λογω κινητο για δωρο στη μητερα μου ως το πρωτο της smartphone με κυριο κριτηριο τη μεγαλη οθονη.

Το προβλημα με τη μνημη που υπαρχει, εμφανιζεται και με ελαχιστες εφαρμογες; Το κινητο δε θα φορτωθει με πολλες εφαρμογες (κυριως θα χρησιμοποιουνται αυτες που ειναι ηδη εγκατεστημενες πχ internet browser,youtube,email )

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,θελω να αγορασω το εν λογω κινητο για δωρο στη μητερα μου ως το πρωτο της smartphone με κυριο κριτηριο τη μεγαλη οθονη.

Το προβλημα με τη μνημη που υπαρχει, εμφανιζεται και με ελαχιστες εφαρμογες; Το κινητο δε θα φορτωθει με πολλες εφαρμογες (κυριως θα χρησιμοποιουνται αυτες που ειναι ηδη εγκατεστημενες πχ internet browser,youtube,email )

 

Σας ευχαριστώ

 

Φιλε μου ειμαι 2 φορες καμενος απο το κντ αυτο(ενω με το 995 κανενα προβλημα,σχεδον...),οποτε φιλικα παντα δες κατι αλλο...και ειδικα για την μητερα σου αξιζει κατι καλυτερο..:)

 

Λοιπον πηγα το δικο μου σημερα και το αφησα στο service,σε κανα 2 εβδομαδες τωρα,πεσανε και η γιορτες μεσα.....

Απο οτι μου ειπε ενας τεχνικος εκει μαλλον για πλακετα παει.........2η φορα.......Παντως ειναι ευγενεστατοι εκει οι ανθρωποι

και σταθηκα και εγω σε ενα επιπεδο....ενω πηγαινα φορτσατος.....:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικες μερες ρωτησα εδω εαν αξιζει να το αγορασω. Δεν μου απαντησε κανεις. Τοσα χρονια μπαινω και διαβασω στο φορουμ και οταν ηρθε η ωρα και ρωτησα κατι...

Τελικα το αγορασα αλλα αντι για λευκη συσκευη μου εστειλαν μαυρη.

Νίκος Παν.

Nokia: 3210, 6210, Mitsubishi M350i, LG GB220, Sony Ericsson K750i, Alcatel: OT807, OT991D, OT5035D, Lenovo: A536, Κ320Τ, Xiaomi Redmi note 8

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω δυστυχως δεν πολυ παρακολουθω το θεμα διοτι δεν το εχω το τηλ πλεον.Τωρα που το πηρες ειναι αργα δυστυχως για να σου πω οτι δεν αξιζει...σε σχεση παντα με αλλες συσκευες της αγορας φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. εγώ την πήρα τη συσκευή,την έκανα αντικατάσταση και έχω περιθώριο μέχρι τις 23/12 να κάνω πάλι αντικατάσταση ή να πάρω άλλη συσκευή με τα λεφτά αυτά. δεν ξέρω τι να κάνω...μου κολλάει αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια γιατί έχω αφήσει ελεύθερη μνήμη 28mb. εμένα μου κολλούσε πολύ στο ίντερνετ..μπορεί να φταίει ο browser που είναι της κοσμοτε..και από χθες που κατέβασα το opera mini είναι καλύτερα..αλλά ακόμα το σκέφτομαι. το μόνο κινητό που είδα κ μου άρεσε είναι το sony tipo. τι μου προτείνετε...
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικες μερες ρωτησα εδω εαν αξιζει να το αγορασω. Δεν μου απαντησε κανεις. Τοσα χρονια μπαινω και διαβασω στο φορουμ και οταν ηρθε η ωρα και ρωτησα κατι...

Τελικα το αγορασα αλλα αντι για λευκη συσκευη μου εστειλαν μαυρη.

To μαύρο σ'αυτό το κινητό δείχνει πιο ωραία,μην αγχώνεσαι. Όσο για τη συσκευή, την έχει φιλαράκι και είναι πολύ ευχαριστημένος.Μόνο η μικρή εσωτερική μνήμη δεν σε αφήνει να κατεβάσεις πολλές εφαρμογές-για όποιον φυσικά θέλει. Αξιοπρεπές ιντερνετ, όμορφο τηλέφωνο, σε πολύ καλή πλέον τιμούλα.Για μένα στα χρήματά του είναι από τις καλύτερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. εγώ την πήρα τη συσκευή,την έκανα αντικατάσταση και έχω περιθώριο μέχρι τις 23/12 να κάνω πάλι αντικατάσταση ή να πάρω άλλη συσκευή με τα λεφτά αυτά. δεν ξέρω τι να κάνω...μου κολλάει αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια γιατί έχω αφήσει ελεύθερη μνήμη 28mb. εμένα μου κολλούσε πολύ στο ίντερνετ..μπορεί να φταίει ο browser που είναι της κοσμοτε..και από χθες που κατέβασα το opera mini είναι καλύτερα..αλλά ακόμα το σκέφτομαι. το μόνο κινητό που είδα κ μου άρεσε είναι το sony tipo. τι μου προτείνετε...

 

Ποσα λεφτα εδωσες ;

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα το tipo εχει 160.Με 174 εχει το blade 3 ,με καλυτερο επεξεργαστη και απο τα 2.οθονη σαν το 991 αλλα καλυτερη αναλυση.android 4.0 μεγαλη μνημη σε σχεση με το 991 λαι καλυτερη καμερα.
Link to comment
Share on other sites

αυτό σκεφτόμουν και εγώ για το blade 3..γιατί από τα sony γενικώς είμαι πολύ καμμένη..ευχαριστώ πολύ. ελπίζω να βγει καλό
Link to comment
Share on other sites

Bλεπω ερχονται χριστουγεννα και βλεπω καποιες αγορες να συμβαινουν. μπραβο να κινηθει και λιγο χρημα.

εγω πιστευω και το εχω ξαναπει, ειναι ενα φθηνο κινητο με επιπλεον χαρακτηριστικα. εγω εψαχνα φθηνο smartphone με καμερα και φλας. και πηρα αυτο. δυστηχως για να παρεις κινητο με μεγαλη οθονη υψηλης αναλυσης και φλας στην καμερα πρεπει να πας στα 230 ευρω εκτος το nokia lumia 610 το οποιο εχει windows (το οποιο δεν ειναι για παιχνιδια - σερνεται) και το motorola defy (το οποιο αν και αδιαβροχο με φλασ αλλα εχει μικρη οθονη). εγω δεν ειχα λεφτα οποτε πηρα το ot-991. στην αρχη περασα και εγω κριση να το ανταλλαξω ή να το πουλησω αλλα μου εφυγε, οσο πιο ακριβο το κινητο τοσο πιο πολυ πιστευω φοβασαι μη στο κλεψουν, μη γρατζουνιστει μη... μη... εγω τα ταλαιπωρω τα κινητα ... συν ειδα και τα καλα του....

η οθονη ειναι μεγαλη και βοηθαει στο πατημα των πληκτρων κατι που κανενας δεν εχει αναφερει, και στο να δεις βιντεακια. δοκιμασα πολλα player το dolphin player ειναι το καλυτερο που βρηκα για τι επιτρεπει να δεις και πιο βαρια βιντεο HD με μικρη πτωση ποιοτητας. για την αναλυση ειναι ανεκτη εγω προσωπικα διαβαζω pdf βιβλια με ezpdf reader. θαθελα πιο μεγαλη αναλυση αλλα κλαην μαην.

μετα το ρουτ το κινητο ξελαμπικαρε η αποκριση ανεβηκε, το ADW LAUNCHER τρεχει σφαιρα. η ram ειναι στα 60 - 70 mb η ελευθερη, και η εσωτερικη μνημη στα 80mb και δεν πεφτει. σε ιντερνετ το opera browser mini παει σφαιρα ανετα ανοι

ειναι σοβαρο το θεμα και τι προγραμματα χρησιμοποιεις και τι θα βολευτεις κιολας (το android market εχει αρκετα αχρηστα και δυσχρηστα προγραμματα). η καμερα οταν αλλαξεις white balance βελτιωνει την ποιοτητα σε προγραμματα fv5 και camera pro. και με το tango video caller δουλευει και η μποστινη καμερα οποτε ειναι θεμα χρονου να δουλεψει με το skype. λοιπον ενα ακριβοτερο κινητο ειναι καλυτερο απο ενα φθηνοτερο το βημα αυξησης ποιοτητας τιμης ειναι (απο παρατηρηση) γυρω στα 50 ευρω.

Οταν δεν δοκιμασεις κατι οπως ειναι ενα κινητο δεν ξερεις πραγματικα αν θα σε βολεψει.

ΥΓ 1. δεν εχω δοκιμασει ιδιαιτερα τα παιχνιδια οποτε καποιος αλλος θα εχει καλυτερη αποψη.

ΥΓ2. και στην ερωτηση τι θα περνα, εγω με λιγα περισσοτερα χρηματα θα επερνα νοκια lumia 610

Edited by vaggbaba
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειμαι 2 φορες καμενος απο το κντ αυτο(ενω με το 995 κανενα προβλημα,σχεδον...),οποτε φιλικα παντα δες κατι αλλο...και ειδικα για την μητερα σου αξιζει κατι καλυτερο..:)

 

Λοιπον πηγα το δικο μου σημερα και το αφησα στο service,σε κανα 2 εβδομαδες τωρα,πεσανε και η γιορτες μεσα.....

Απο οτι μου ειπε ενας τεχνικος εκει μαλλον για πλακετα παει.........2η φορα.......Παντως ειναι ευγενεστατοι εκει οι ανθρωποι

και σταθηκα και εγω σε ενα επιπεδο....ενω πηγαινα φορτσατος.....:rolleyes:

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...Η ερευνα συνεχιζεται...Προσπαθωντας να βρω κατι σε μεγααααλη οθονη με παρομοια χαρακτηριστικα και τιμη :)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τις αναβαθμισεις απο την Alcatel (209mb).

Μπορειτε να μου πειτε γιατι ενω εχω συνδεθει ασυρματα στο router δεν μπορω να μπω στο internet;

Νίκος Παν.

Nokia: 3210, 6210, Mitsubishi M350i, LG GB220, Sony Ericsson K750i, Alcatel: OT807, OT991D, OT5035D, Lenovo: A536, Κ320Τ, Xiaomi Redmi note 8

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με τις φωτογραφίες και το Φλας του κινητού ?

Εγώ έχω. ! :( :mad:

Το πείρα Χθες και μου έχει ένα λευκό φίλμ όταν βγάλω φωτό με φλάς !

Λες και το Φλας φέγγει την κάμερα από μπροστά ? ! ?

Κυρίως στην αριστερή κάτω γωνία με το κινητό στο πλάι.

Το γύρισα έτσι το γύρισα από την άλλη τπτ.

Γενικά όλη η φωτό είναι χάλια με το φλάς ενεργοποιημένο.

Χωρίς φλας είναι πολύ καλύτερα πάντως.

----------------------------

Με τα ίδια λεφτά (150€ πάνω/κάτω 20€) λέτε να βρω καλύτερο ?

Και που θα το βρω το καλύτερο ?

 

Εκανα τις αναβαθμισεις απο την Alcatel (209mb).

Μπορειτε να μου πειτε γιατι ενω εχω συνδεθει ασυρματα στο router δεν μπορω να μπω στο internet;

Κι εγώ έκανα την αναβάθμιση μόλις το πείρα.

Μπαίνει στο ίντερνετ κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Καλού κακού κάνε μια επαναφορά εργ. ρυθμίσεων και βλέπεις !

Εσύ έχεις ελέγξει το Φλας ?

Edited by Sakis_TS
Απάντηση

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις το ανεφερα πιο πανω.Ο γερμανος εχει με 174 το ZTe blade 3

 

Καλυτερη αναλυση οθονης (800*480)

2,5 gb χωρο στο τηλεφωνο (οχι 70ΜΒ)

καλυτερη καμερα (πραγματικα 5Mpx)

Αndroid ICS 4.0 (oχι 2.3)

Καλυτερο επεξεργαστη 1ghz αντι για 800mhz

Ram 512MB (ελευθερα εχει ανετα 200ΜΒ και οχι τα 30 που αφηνει το 991)

 

Το δοκιμασα ο ιδιος οταν Ξαναπηγσ για σερβις το 991 του κουνιαδου μου.Η μερα με τη νυχτα για ενα 20ευρω , σκιζει η ics...

 

Δεν αξιζει λες τα 25€ παραπανω;;;

 

Ασχετο με το θεμα εδω αλλα αν δεν πεσει στα 90€ δε προκειται ποτε να πω οτι αξιζει τα λεφτα του.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τις αναβαθμισεις απο την Alcatel (209mb).

Μπορειτε να μου πειτε γιατι ενω εχω συνδεθει ασυρματα στο router δεν μπορω να μπω στο internet;

 

Tι αναβαθμιση εκανες ; Ασυρματα η μεσω One touch upgrade ; Ρωταω γιατι και εμενα εκανε μια ενημερωση προ ημερων αλλα με την καμια δεν ηταν τοσο μεγαλη.Περα απο οτι δεν αλλαξε και τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις το ανεφερα πιο πανω.Ο γερμανος εχει με 174 το ZTe blade 3

 

Καλυτερη αναλυση οθονης (800*480)

2,5 gb χωρο στο τηλεφωνο (οχι 70ΜΒ)

καλυτερη καμερα (πραγματικα 5Mpx)

Αndroid ICS 4.0 (oχι 2.3)

Καλυτερο επεξεργαστη 1ghz αντι για 800mhz

Ram 512MB (ελευθερα εχει ανετα 200ΜΒ και οχι τα 30 που αφηνει το 991)

 

Το δοκιμασα ο ιδιος οταν Ξαναπηγσ για σερβις το 991 του κουνιαδου μου.Η μερα με τη νυχτα για ενα 20ευρω , σκιζει η ics...

 

Δεν αξιζει λες τα 25€ παραπανω;;;

 

Ασχετο με το θεμα εδω αλλα αν δεν πεσει στα 90€ δε προκειται ποτε να πω οτι αξιζει τα λεφτα του.

Εάν δεν ήταν η Dual Sim..... θα Το πήγαινα πίσω αύριο κιόλας ! !

Σ' ευχαριστώ .

 

Tι αναβαθμιση εκανες ; Ασυρματα η μεσω One touch upgrade ; Ρωταω γιατι και εμενα εκανε μια ενημερωση προ ημερων αλλα με την καμια δεν ηταν τοσο μεγαλη.Περα απο οτι δεν αλλαξε και τιποτα...

Ενημέρωση έκανα με το PC (one touch)

Δοκίμασες το φλας ?

Δεν το εχω στην κατοχη μου αυτη τη στιγμη.Η αναβαθμιση που εγινε αλλαξε κατι; Η τα ιδια χαλια επικρατουν ;

Δεν το είχα δουλέψει πριν.

Edited by Sakis_TS

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω στην κατοχη μου αυτη τη στιγμη.Η αναβαθμιση που εγινε αλλαξε κατι; Η τα ιδια χαλια επικρατουν ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά..είχα πάρει το alcatel ot-991..το ήθελα τοοοόσο πολύ αυτό το κινητό..αλλά πραγματικά δεν παλεύεται. για εμένα είναι απαράδεχτο..κολλούσε σε όλα..και το είχα μόνο 8 ημέρες..μετά πήρα το zte blade iii..πάρα πολύ καλό...
Μην θεωρείται κανέναν ως "δεδομένο". Όσο κι αν σας αγαπά, κάποια στιγμή κουράζεται..
Link to comment
Share on other sites

Ουτε πριν την αναβαθμιση μπορουσα να συνδεθω. Το εχω μερικες μερες και δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα. Μεσω Wind μπαινω στο internet.

Ξεχασα να αναφερω οτι ειναι το Γερμανικο. Δεν εχει ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

Edited by panik588

Νίκος Παν.

Nokia: 3210, 6210, Mitsubishi M350i, LG GB220, Sony Ericsson K750i, Alcatel: OT807, OT991D, OT5035D, Lenovo: A536, Κ320Τ, Xiaomi Redmi note 8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-991

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...