Jump to content

Alcatel OT-991


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα είμαι νέος στο φόρουμ έχω στην κατοχή μου το συγκεκριμένο κινητό μετά από ένα φορματ που έκανα δεν εχει καθόλου ήχους έκανα και το update αλλά πάλι τίποτα υπάρχει καμία λύση η να το στείλω σε σέρβις ???:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει κανεις να μ πει αν μπορω να αντικαταστησω το εικονιδιο κατω δεξια που ειναι για τα μυνηματα με καποιο αλλο? θελω να κατεβασω το handsent-sms αλλα το εικονιδιο δεν γαινει απο κει,..ξερει καποιος κανα τροπο?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά υπάρχει τρόπος να βρούμε την ελληνική γλώσσα; την ψάχνω αλλά δεν μπορώ να την βρω πουθενά. Στο μενού του τηλεφώνου δεν υπάρχουν καθόλου ελληνικά, και η εφαρμογή morelocale 2 δεν κάνει τίποτα.

Ευχαριστώ πολύ

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα...

Είμαι καινούριος στο forum...

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν χρησιμοποίησε κάποιος το κινητό ως φορητό ενεργό σημείο wifi

και να συνδεθεί στο ιντερνετ (με το laptop) μέσω αυτού.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ναι το κανω hot spot, και συνδεω με το κινητο το λαπτοπ το ταμλετ κλπ κλπ χωρίς πρόβλημα και σύνδεση εχω ή 3G μέσο mobile internet με το wihi οπου στη μεζονετα που το ρουτερ ειναι στο υπογειο το κινητο στρο πρωτο πιανει τι σημα και το αναμεταδιδει στον δευτερο οροφο...

 

αυτο που μου κσανει, χανω τις εισερχομενες κλησεις, καποιες φορες...δηλαδη οταν ειμαι στι ιντερνετ με το κινητο ως hot spot τοτε οι λεισεις ερχονται ως μινηματα

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν κάνω σωστά και μου βγάζει περιορισμένη πρόσβαση στο ιντερνετ...

Δηλαδή το λαπτοπ, βλέπει το κινητό ρουτερ, συνδέεται αλλά χωρίς πρόσβαση στο νετ...

Και στο σταθερό υπολογιστή με το USB tethering έχω το ίδιο πρόβλημα... σύνδεση με κίτρινο θαυμαστικό...

(Χωρίς πρόσβαση στο ιντερνετ)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κι από μένα... Εγώ έχω περίπου 1 μήνα που έχω πάρει το Alcatel OT 991 και πραγματικά μου έχει βγάλει τη πίστη! Όπως διάβασα και παραπάνω που έγραψε κάποιος έχει μέσα 1000 βλακείες που γεμίζουν την εσωτερική μνήμη που έχει και δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές που θέλω! Μόνο 5 εφαρμογές έχω κατεβάσει όλες κι όλες δηλαδή (που τις πετάω στην κάρτα μνήμης sd) και αυτές κολλάνε καμιά φορά και δεν ανοίγουν! Δεν ξέρω αλλά εγώ αυτά τα adroid ποτέ δεν τα συμπάθησα! Μου έρχεται να το πουλήσω! άσε που όταν μου στέλνουν μήνυμα, έρχεται από 5 φορές... Φφφφφφφ....:mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μια είναι η λύση το κάνεις root και ξενοιάζεις για πάντα.Εγώ το έχω κάνει με τον τρόπο που έχει εδώ μέσα και έχω βρει την υγειά μου,έχω εγκαταστήσει 25 προγράμματα από τα οποία τα περισσότερα δεν έμπαιναν στην κάρτα sd. Αν το κάνεις root να σου πω δύο προγράμματα που εξοικονομούν και την ram και μπαταρια.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ακριβώς ότι λέει απλά έχω κολλήσει σε ένα σημείο όταν τρέχω το ASR και πατάω retrieve μου βγαίνει η γραμμη εντολών κ δεν βγάζει απολύτως τίποτα. Παρ'όλα αυτά πατάω save scatter και αποθηκεύω ως txt αλλα μου λέει ότι το ASR.exe σταμάτησε να λειτουργεί κι έτσι δεν μπορώ να συνεχίσω.... ή δεν ξέρω τι κάνω ή έχω κάνει καμιά μ@λ@κί@! Δεν ηέρω! Μακάρι να μπορούσε να μου το κάνει κάποιος.. :(
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ακριβώς ότι λέει απλά έχω κολλήσει σε ένα σημείο όταν τρέχω το ASR και πατάω retrieve μου βγαίνει η γραμμη εντολών κ δεν βγάζει απολύτως τίποτα. Παρ'όλα αυτά πατάω save scatter και αποθηκεύω ως txt αλλα μου λέει ότι το ASR.exe σταμάτησε να λειτουργεί κι έτσι δεν μπορώ να συνεχίσω.... ή δεν ξέρω τι κάνω ή έχω κάνει καμιά μ@λ@κί@! Δεν ηέρω! Μακάρι να μπορούσε να μου το κάνει κάποιος.. :(

 

 

 

Πρόσεξε να ακολουθήσεις τις οδηγίες κατά γράμμα και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα το έχω κάνει 3 φορές και είναι εύκολο.Μην κάνεις την διαδικασία να φτιάξεις δικό σου txt, προχώρα με το txt που υπάρχει στον πρώτο φάκελο και προχώρα την διαδικασία όπως λέει.

Edited by Nikos4p
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

το εκανα ακριβώς όπως το λέει με το ίδιο όνομα txt απλά δεν μπορώ να κάνω την αποθήκευση γιατί το ASR σταμάτησε να λειτουργεί. Το έχω κάνει τόσες φορές κ δεν προχωράω, δεν μπορώ. Αν δεν μου κάνει την αποθήκευση δεν μπορώ να πάω παρακάτω. :(
Link to comment
Share on other sites

το εκανα ακριβώς όπως το λέει με το ίδιο όνομα txt απλά δεν μπορώ να κάνω την αποθήκευση γιατί το ASR σταμάτησε να λειτουργεί. Το έχω κάνει τόσες φορές κ δεν προχωράω, δεν μπορώ. Αν δεν μου κάνει την αποθήκευση δεν μπορώ να πάω παρακάτω. :(

Οχι εγώ σου λέω να παρακάμψεις το θέμα με το να κάνεις δικό σου txt και να προχωρήσεις στην επόμενη διαδικασία που λέει να ανοίξεις το SP Flash και να βάλεις το txt που υπάρχει στο πρώτο zip αρχείο που κατέβασες.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες!!! Βρήκα έναν ωραίο τρόπο να αυξήσω την εσωτερική μνήμης του τηλ. Πραγματικά από εκεί που είχα συνέχεια 10,25 mb έως το πολύ 15 mb και όλο διέγραφα εφαρμογές (είχα φθάσει στο σημείο να σβήνω εφαρμογές και η μνήμη αντί να αυξάνεται, μειώνονταν) τώρα βρίσκομαι στα 52 mb μπορώ να ξεπεράσω τα 70mb χωρίς αυτά να μειώνονται βάζοντας εφαρμογές, αλλά ακολουθώντας τα παρακάτω:

 

Βήμα 1ον: Να έχετε κάνει root την συσκευή. (Εύκολο. Το εξηγούν σε άλλο topic)

Βήμα 2ον: Εγκαθιστούμε την εφαρμογή Link2SD (Δωρεάν)

Βήμα 3ον: Με την εφαρμογή Link2SD ή μέσω του Η/Υ μας δημιουργούμε 2 partision Fat32 στην εξωτερική κάρτα SD. To ένα θα χρησιμεύει για γενικός αποθηκευτικός χώρος και το δεύτερο για εικονικό cache.

Βήμα 4ον: Εγκαθιστούμε την φοβερή εφαρμογή (Δωρεάν) System ROM Toolbox. Η μοναδική εφαρμογή που διαγράφει εφαρμογές συστήματος. Εγώ κατάφερα να διαγράψω ολοκληρωτικά χαζομάρες που με καμία άλλη εφαρμογή δεν γίνονταν. Προσοχή όμως τι σβήνεται. :!:

Βήμα 5ον: Εγκαθιστούμε και τον ES File Explorer, για να έχουμε καλύτερη εικόνα των των φακέλων και των αρχείων. Προσοχή βρίσκεστε σε κατάσταση root.:!:

Ήδη έχετε απελευθερώσει κάποιο χώρο.

----- Και τώρα το ζουμί-----

Με την εφαρμογή Link2SD μεταφέρω όσες περισσότερες εφαρμογές μπορώ στην κάρτα SD και σβήνω την cache και την data κερδίζοντας χώρο και το σπουδαιότερο πατάω την επιλογή "Create link".

Την επιλογή Create link θα την ενεργοποιήσετε σε όλες μα όλες τις εφαρμογές και αυτές του συστήματος (εκτός απο 5-6 που δεν γίνεται). Ουσιαστικά περνιούνται τα πάντα στην κάρτα. Τελικά αυτή η cache και η data τρώνε πολλή rom παραπάνω από ότι φανταζόμουν. Απλά σε κάθε νέα εφαρμογή θα κάνετε αυτήν την διαδικασία. Δοκιμάστε το ανεπιφύλακτα και δεν θα ξαναδείτε την σπαστική ειδοποίηση "Insuficient Storage Available". Το τηλ. θα πάει γρηγορότερα και καλό κατέβασμα εφαρμογών.:)

Link to comment
Share on other sites

μήπως κανείς έχει βρει official rom με ελληνική γλώσσα;

 

Αδερφέ άμα την βρεις την θέλω και εγώ

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

έχω βρει official rom αλλά δεν έχει Ελληνικά ,καμιά βοήθεια κανείς;

 

 

h..p://www.4shared.com/zip/ZkC1TW-v/Alcatel_onetouch_ot-991_stock_.html?

 

Εγώ το έστειλα σήμερα στα κεντρικά να δω αν μου βάλουν την official rom με ελληνικά μέσα, δεν ξέρω όμως αν έχει χρέωση επειδη το τηλέφωνο είναι root.

Ελπίζω να κάνω δουλειά...σε κάνα μήνα.

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

από το γνωστό...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2120753

στο τέλος του πρώτου post υπάρχει το

JEFFTA V3 ROM ... http://www.4shared.com/rar/5E3o0xlg/Jeffta_V3_rom.html

μόλις την εγκατέστησα. ολα ΟΚ με την εγκατάσταση ...

την έχω δοκιμάσει kai einai OK...... έχει καλές κριτικές...

για οποίον θέλει να παιξει

Edited by mike62
Link to comment
Share on other sites

από το γνωστό...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2120753

στο τέλος του πρώτου post υπάρχει το

JEFFTA V3 ROM ... http://www.4shared.com/rar/5E3o0xlg/Jeffta_V3_rom.html

μόλις την εγκατέστησα. ολα ΟΚ με την εγκατάσταση δεν την έχω δοκιμάσει αλλά έχει καλές κριτικές...

για οποίον θέλει να παιξει

 

 

 

έχει Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

έχει Ελληνικά;

Όχι δεν νομίζω να έχει, οι προηγούμενες version που είχα δοκιμάσει εγώ δεν είχαν ελληνικά πάντως.

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

έχει Ελληνικά;

 

ελληνικό μενού ΟΧΙ .....

....αλλα ελληνικό πληκτρολόγιο εχει και λειτουργεί άψογα.... σε sms, επαφές παντού

Edited by mike62
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-991

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...