Jump to content

[ROM] Omega AOKP Jelly Bean


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σε όλους

Γιάννη ευχαριστώ για την υπέροχη rom Αλλά ένα μικρό πρόβλημα είναι ότι στο market όλες τις αγορασμένες εφαρμογές δεν τις δείχνει σαν αγορασμένες και μου βγάζει το ποσό για να τις ξανά αγοράσω και στην recovery διαβάζει μόνο από την sd και όχι από την external sd . Δεν ξέρω αν το έχει και κάποιος άλλος ή μόνο εγώ.

Ευχαριστώ

Εχει αναφερθεί παραπάνω το θέμα με την external sd. Την διαβάζει κανονικά αλλά την κάνει mount σε άλλον φάκελο.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 447
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για σε όλους

Γιάννη ευχαριστώ για την υπέροχη rom Αλλά ένα μικρό πρόβλημα είναι ότι στο market όλες τις αγορασμένες εφαρμογές δεν τις δείχνει σαν αγορασμένες και μου βγάζει το ποσό για να τις ξανά αγοράσω και στην recovery διαβάζει μόνο από την sd και όχι από την external sd . Δεν ξέρω αν το έχει και κάποιος άλλος ή μόνο εγώ.

Ευχαριστώ

δύο εφαρμογές έχω αγοράσει από το market και δεν έχω πρόβλημα

Μου είχε τύχει κάποτε , του είπα να την ξανα αγοράσω , (θα το ακύρωνα) , και την πέρασε δωρεάν

 

Σε recovery αν επιλέξεις “choose zip from sdcard” δεν σου δείχνει τα περιεχόμενα από την εξωτερική microsd κάρτα ?? (έβαλα κάποιο αρχείο με επέκταση .zip και δείχνει ότι μπορώ να κάνω εγκατάσταση από την εξωτερική κάρτα)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια ερώτηση. Αφού εγκαταστήσω με full wipe τη rom μπορω να περάσω κανονικά τα apps μου από titanium?? Τις ρυθμίσεις μου??

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια ερώτηση. Αφού εγκαταστήσω με full wipe τη rom μπορω να περάσω κανονικά τα apps μου από titanium?? Τις ρυθμίσεις μου??

 

ναι κομπλε με το που περασεις το τιτανιουμ επαναφερεις κανονικα ρυθμισεις και εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

ναι κομπλε με το που περασεις το τιτανιουμ επαναφερεις κανονικα ρυθμισεις και εφαρμογες

 

Να σαι καλά φίλε μου! Κατεβάζω και δοκιμάζω τώρα :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου! Κατεβάζω και δοκιμάζω τώρα :)

 

Νίκο περιμένω εντυπώσεις :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νίκο περιμένω εντυπώσεις :)

 

Εννοείται.. Έχω ρεπό αύριο και θα κάτσω να παίξω.. :p Έχεις πουθενά κάποιον αναλυτικό οδηγό εγκατάστασης??

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

face unlock Ξεκλείδωμα του κινητού μας

Κάνοντας χρήση της μπροστινή κάμερας, το κινητό αναγνωρίζει το πρόσωπό μας και ξεκλειδώνει.

Face Unlock ( γρήγορο-πανεύκολο και δουλεύει)

 

Μενού > Ρυθμίσεις συστήματος > Ασφάλεια > Κλείδωμα οθόνης

Επιλογή κλείδ.οθόνης επιλέγουμε faceunlock

Ρυθμίστε το/συνέχεια/

Θα σας δώσει κάποιες συμβουλές και θα σας ζητήσει να καθίσετε για λίγο μπροστά στη συσκευή σας, ούτως ώστε να αποθηκεύσει το πρόσωπό σας

Η διαδικασία αυτή είναι πολύ σημαντική και θα πρέπει να την πραγματοποιήσετε με διαφορετικό φωτισμό και διάφορους μορφασμούς αν θέλετε να ξεκλειδώνετε τη συσκευή σας κάθε φορά με επιτυχία.

Εναλλακτικά βάζουμε και pin , αν θέλουμε , αν δεν λειτουργήσει κάποια φορά το face unlock

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.. Έχω ρεπό αύριο και θα κάτσω να παίξω.. :p Έχεις πουθενά κάποιον αναλυτικό οδηγό εγκατάστασης??

 

Ειναι πολυ απλη η διαδικασια, δες στα πρωτα post :)

 

Είδα οτι δεν έχει cwm,υπάρχει τρόπος να το κατεβάσουμε?

 

Βαλε τον Siyah kernel και μπαινει αυτόματα το CWM

 

face unlock Ξεκλείδωμα του κινητού μας

Κάνοντας χρήση της μπροστινή κάμερας, το κινητό αναγνωρίζει το πρόσωπό μας και ξεκλειδώνει.

Face Unlock ( γρήγορο-πανεύκολο και δουλεύει)

 

Μενού > Ρυθμίσεις συστήματος > Ασφάλεια > Κλείδωμα οθόνης

Επιλογή κλείδ.οθόνης επιλέγουμε faceunlock

Ρυθμίστε το/συνέχεια/

Θα σας δώσει κάποιες συμβουλές και θα σας ζητήσει να καθίσετε για λίγο μπροστά στη συσκευή σας, ούτως ώστε να αποθηκεύσει το πρόσωπό σας

Η διαδικασία αυτή είναι πολύ σημαντική και θα πρέπει να την πραγματοποιήσετε με διαφορετικό φωτισμό και διάφορους μορφασμούς αν θέλετε να ξεκλειδώνετε τη συσκευή σας κάθε φορά με επιτυχία.

Εναλλακτικά βάζουμε και pin , αν θέλουμε , αν δεν λειτουργήσει κάποια φορά το face unlock

 

Πολύ καλός οδηγός, ευχαριστούμε.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

οριστε και μερικα screens με το blacktheme.......το μονο κακο ειναι πως με το θεμα χανεται το ελληνικο πλητρολογιο αλλα εγω χρησιμοποιω το swiftkey οποτε δεν με ενοχλει και πολυ...

 

http://img803.imageshack.us/img803/6140/screenshot2012050716195.pnghttp://img688.imageshack.us/img688/8673/screenshot2012050716200.pnghttp://img710.imageshack.us/img710/6732/screenshot2012050716201.pnghttp://img535.imageshack.us/img535/6813/screenshot2012050716262.png

 

Δίνεις ένα λινκ του θέματος; Μου αρέσει πολύ το μαύρο άσπρο:thumbup:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εγκατεστησα,αισθάνομαι <υπερήφανος> γιατί καθότι <ασχετος> στο να <παίζω> με roms ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες του Γιάννη την εγκατέστησα και λειτουργεί αψογα.

Ερχόμενος απο την 11.1 νομιζω είναι πιο σταθερή,μου θυμιζει ios,εχω την εντύπωση πιο αργή(siyah kernel),η 11.1 στα touch ηταν πιο αμεση(εχω ενεργοποιημενη την εξαν CPU αλλα και παλι είναι πιο αργη στις εντολές.Eπίσης νομίζω οτι ο ηχος κλήσης είναι πιο χαμηλός απο την 11.1.

Οσον αφορα τον κατάλογο επαφών που το χρώμα είναι λευκό πως μπορώ να το αλλάξω σε μαύρο?Μπορεί η ανταπόκριση στα touch να γίνει πιο άμεση οπως στην 11.1?

 

ΥΓ:Γιάννη δεν εχω <ξεχάσει> το donate

Link to comment
Share on other sites

Δίνεις ένα λινκ του θέματος; Μου αρέσει πολύ το μαύρο άσπρο:thumbup:

 

οριστε αδερφε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1429170

κατβαζεις το AOKP_black_infinitum_5.9.1.zip

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν τα συγχαρητήριά μου στον Γιάννη για ακόμη μια φορα. Είναι πάρα πολύ καλη η rom, καλύτερή από την 11.1 σε ανταποκριση εντολών και ένα κλικ ανεπαίσθητο βέβαια στο internet και αυτό το συγκρίνω άμεσα γιατί έχω δυο γαλαξίες στη διάθεσή μου. Μου αρεσουν οι παραμετροποιησεις της AOKP οπού επεμβαίνεις σε επεξεργαστη, ευαισθησία οθόνης κλπ κατευθείαν χωρίς πρόσθετα apps, ΑΛΛΑ και με την 4.0.4 που τόσο περίμενα μπας και αλλάξει καθόλου το τοπίο, προσδοκουσα πως τουλάχιστον αυτή θα είναι πιο γρήγορη στο browsing από τη σταθερή επιλογή της 10.4 μέχρι τώρα . Για ακόμα μια φόρα ομως η ginger με διαψεύδει και δε μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτο. Υποτίθεται ότι όταν βγήκε το παγωτακι έδινε καλυτερες επιδόσεις στο internet κάτι που δεν έχω δει πότε μέχρι τώρα τουλάχιστον στις συγκρίσεις με τους μαμα browser. Anyway στο δικό μου μέχρι τώρα είχα τη 10.4 και στου αδελφού μου οποία και να δοκιμαζα από ics αν εξαιρέσεις την πιο smoothing αίσθηση, το ανανεωμενο κατά λίγο περιβάλλον και τις συμπληρωματικές δυνατότητες βλεπε face unlock πχ, ήταν ταχύτερη σε όλα. Ενα άλλο μου ερώτημά είναι γιατί σε κανέναν kernel δεν αντεχει να χρονιζεται πάνω από τα 1.4 με 1.45Gz η cpu ενώ πχ ας πούμε ο siyah του δίνει επιλογη μέχρι τα 1.6, οπού και έχουμε συνηθισει να ντοπαρουμε στη 10.4? Edited by PCIFIAS
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

οριστε αδερφε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1429170

κατβαζεις το AOKP_black_infinitum_5.9.1.zip

Thanks! Θα περιμένω πρώτα να βάλω την 12 version 4.0.3 όταν βγει και μετά θα δοκιμάσω και αυτήν οπότε μαζεύω σιγά σιγά αυτά που με ενδιαφέρουν;)

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κάποια πρόσθετα όπως το Social Hub που τα βρίσκουμε; Αν δεν κάνω λάθος, το Omega Files δεν έχει κάτι σχετικό...

 

Κάποιος οδηγός για τις επιπλέον ρυθμίσεις στη φωτεινότητα υπάρχει;

 

*η λίστα επαφών μου έχει γίνει άνω-κάτω. Στην 10.4 όλα ήταν καλά στρωμένα αλλά εδώ αν και ακολουθώ τις ίδιες ρυθμίσεις μου βγάζει μισές λίστες κλπ... Θα το ξαναδώ το θέμα με τις επαφές γιατί μπορεί να κάνω σε κάτι λάθος.

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει fc η εφαρμογη των μυνηματων αλλα μαλλον ειναι επειδη καταλαθος την εκανα επαναφορα απο το titanium....ξερει κανεις πως μπορει να στρωσει?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει fc η εφαρμογη των μυνηματων αλλα μαλλον ειναι επειδη καταλαθος την εκανα επαναφορα απο το titanium....ξερει κανεις πως μπορει να στρωσει?

 

Γιατι δεν ξαναπερνας μια απο πανω την Ρομ παλι αλλα χωρις wipe.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ξαναπερνας μια απο πανω την Ρομ παλι αλλα χωρις wipe.....

 

βασικα αυτο που εκανα τωρα ειναι μια εκαθαριση στην εφαρμογη των μηνυματων και βρηκα το apk απο το αρχειο της ρομ και το ξαναεγκατεστησα αλλα δεν επιασε οποτε θα κανω και αυτο που λες εσυ. με βλεπω ομως να γυρναω στην 12 που βγηκε τωρα αν και με την aokp δεν εχω κανενα αλλο προβλημα (και αυτο που εχω το εχω λυση με την χρηση του handcent) αλλα μου φαινεται πολυ χειροτερη η καμερα σε αυτην την εκδοση.

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...