Jump to content

[ROM] Omega AOKP Jelly Bean


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 447
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απορια!! γιατι ολες οι ρομ που βασιζονται σε γνησιο αντροιντ δεν εχουν ραδιοφωνο?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

απορια!! γιατι ολες οι ρομ που βασιζονται σε γνησιο αντροιντ δεν εχουν ραδιοφωνο?

 

Γιατι το pure android δεν έχει ραδιόφωνο

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περασα την αοκπ ομεγα ν4.2 θελω να ρωτησω τα εξης

1. Δεν μου ανοιγει η καμερα

2.πως βγαζω το search της google (μπαρα απο ολες τις κεντρικες οθονες)?

3. Γιατι το φοντο ειναι μαυρο στα applications ενω το εχω αλλαξει στις κεντρικες οθονες? Και πως αλλαζω φοντο στην lock screen?

4.πως βαζω το πληκτρολογιο της σαμσυνγκ? Εκτος και αν υπαρχει τροπος να αλλαζω γλωσσα την ωρα που πληκτρολογω πιο γρηρορα οπως ειχε επιλογη στο της σαμσυνγκ.

5.ο φακος στο srarus bar δεν λειτουργει καν.

6.ενω εχω επκλεξει αλι το performsnce na μην μου πεφτει η ραμ κατω απο 100 mb την τσεκαρω και εχω ελευθερα πολλες φορες 50mb!!!! Και δεν εχω καμια εφαρμογη ανοιχτη και ουτε καν εγκατεστημενες μολις περασα την ρομ με φουλ wipe εννοειται.

7.το ραδιοφωνο που ακριβως ειναι?

 

1. Οι aokp roms εχουν πολλα minor bugs με την καμερα και τα graphics... θα ανακαλυψεις κ αλλα στην πορεια

2.οι aokp βασιζονται στο firmware του nexus 4 που πηρε πρωτο τα sources για την 4.2.1 και 4.2.2 δεν βγαινει το google search απο πουθενα

3.το φοντο ειναι μαυρο γιατι ετσι ειναι ο nexus launcher και δεν αλλαζει..

4. Το πληκτρολογιο της samsung αν το κατεβασεις σαν εφαρμογη, το περνας κανονικα και μετα πας στις ρυθμισεις κ το επιλεγεις σαν default πληκτρολογιο

5. Ειπαμε.... bugs διαφορα στις aokp

6. Οι aokp ειναι παναλαφρες rom κ κανονικα θα επρεπε να εχεις παρα πολυ free ram, 300-350 τουλαχιστον... δοκιμασε να αλλαξεις κερνελ

7. Δεν υπαρχει ραδιοφωνο, μιας και τα sources της 4.2.1 και 4.2.2 δεν εχουν ραδιοφωνο εγκατεστημενο μεσα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου αρα με λιγα λιγια πατατα....:P

 

Απλα ειναι πολυ γρηγορες με interface pure android, κατα τα αλλα για μενα δεν εχουν να σου προσφερουν κατι το φοβερο, ειδικα στα s3 και note2 που χανεις τις λειτουργιες κινησης οπως το smart stay και τα αλλα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια σκεφτομαι να περασω τη συγκεκριμενη ρομ. Απο μπαταρια τι λεει; Χρησιμοποιω μες τη μερα αρκετα wifi για fb και gmail, twitter κ.λ.π. Τη βγαζει την μερα ή θελει φορτιση πιο γρηγορα;; Επισης το θεμα ελλειψης ραδιοφωνου διορθωνεται με αντιστοιχη εφαρμογη απο το store; Αν ναι εχετε να προτεινετε καποια καλη;;

 

thnks :)

 

(Τωρα εχω τη cyanogen), δεν Εχω προβλημα απλα θελω να πειραματιστω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να περασω τη συγκεκριμενη ρομ. Απο μπαταρια τι λεει; Χρησιμοποιω μες τη μερα αρκετα wifi για fb και gmail, twitter κ.λ.π. Τη βγαζει την μερα ή θελει φορτιση πιο γρηγορα;; Επισης το θεμα ελλειψης ραδιοφωνου διορθωνεται με αντιστοιχη εφαρμογη απο το store; Αν ναι εχετε να προτεινετε καποια καλη;;

 

thnks :)

 

(Τωρα εχω τη cyanogen), δεν Εχω προβλημα απλα θελω να πειραματιστω..

 

Τρωει λιγη παραπανω μπαταρια απο τις αλλες, αν και με siyah kernel 1.9.1 καπως διορθωνεται το προβλημα... εχει πολλες εφαρμογες για ραδιοφωνο στο store, πατα στο search greek radio και θα σου βγαλει πολλες επιλογες

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει αν γίνεται όταν χτυπάει το τηλέφωνο μου & έχω συνδεδεμένα τ 'ακουστικά,

ο ήχος να ακούγεται απ' το ηχείο ? έχω την AOKP OMEGA v.10.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω περάσει την τελευταια Omega v12 αλλά εχω ενα θεμα με το πληκτρολογιο. Δεν δουλευει το gesture typing. Εκανα παλι install full wipe για 2η φορα αλλα παλι τπτ. Γνωριζει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με wifi ?

 

Αν μιλας για την 12, οχι τα παντα ολα ειναι οκ εκτος απο αυτο που αναφαιρω παραπανω με το πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο φόρουμ.

εχω το s3 και επειδή με κούρασαν κάτι κολλήματα που ειχε με την μαμα ρομ διαβαζοντας τα ποστ κατέληξα να βαλω μια custom. και η επιλογή μου ηταν να παω σε κατι τελευταίο 4.2.2. κατέβασα την omega aokp την εχω βάλει και στα περισσότερα ειμαι ΟΚ.καποιες ερωτήσεις ομως να με βοηθήσουν .

1 θελω εφόσον βαλω κατι μεσα να μην υπάρχει στην μνήμη του τιποτα. εγώ εβαλα 5-6 φορές διανομές απο ρομ εκανα κατι full wipe και τα υπόλοιπα αλλλα πάλι μεσα βλεπω το υλικο που ειχα απο πριν. θελω αυτο να ειναι καθαρο format μετα απο την ρομ που θα βάλω.

2 σε αυτην την ρομ που την εχει ελληνικο team σε πολλά μεσα δεν εχει Ελληνικά ? αυτο που οφείλετε πχ στης λειτουργιές σκηνής στην φωτογραφική πολλα μεσα που αναφέρονται ειναι στα αγγλικά . και φυσικά σε πολλα αλλα.

3 βλεπω απο θεμα μνημης τα παει πολυ καλύτερα απο την μαμα στο κομμάτι της μνήμης ποια ειναι η καλυτερη ρομ που εχετε να προτείνεται για περισσότερο ελεύθερη μνήμη? .

4 και κατι last. η φωτογραφική σε ποιότητα φωτογραφιας υπαρχει περιπτωση να ειναι λιγο ποιο χαλια . τράβηξα κάποιες και νομιζω οτι δεν εχω την ιδια ποιότητα με όλες της ρυθμίσεις στο full.

ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα .

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά πέρασα την 12v στο s2

Όταν κάνω επανεκίνηση μου βγάζει μήνυμα συνέχεια οτι η εφαρμογή apolo έχει σταματήσει τι μπορω να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ρωτησω και εδω μηπως και ειναι θεμα ρομ το προβλημα μου!

 

στο κινητο εχω το exDialer αρα εχω για κλησεις exDialer και την στοκ εφαρμογη του κινητου (Τηλεφωνο)

και για τις επαφες το exContacts και την στοκ εφαρμογη του κινητου (Ατομα)

 

οταν κανω κληση με παραπεμπει στην στοκ εφαρμογη και μολις τελειωσει επιστρεφει στο exDialer

και στις επαφες οταν παω να κανω επεξεργασια η προσθηκη επαφες με παραπεμπει στην στοκ εφαρμογη(ατομα)

 

καμια ιδεα γιατι το κανει αυτο? εχει και αλλος αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω και εδω μηπως και ειναι θεμα ρομ το προβλημα μου!

 

στο κινητο εχω το exDialer αρα εχω για κλησεις exDialer και την στοκ εφαρμογη του κινητου (Τηλεφωνο)

και για τις επαφες το exContacts και την στοκ εφαρμογη του κινητου (Ατομα)

 

οταν κανω κληση με παραπεμπει στην στοκ εφαρμογη και μολις τελειωσει επιστρεφει στο exDialer

και στις επαφες οταν παω να κανω επεξεργασια η προσθηκη επαφες με παραπεμπει στην στοκ εφαρμογη(ατομα)

 

καμια ιδεα γιατι το κανει αυτο? εχει και αλλος αυτο το προβλημα?

 

καλύτερα να ρωτήσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317121

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ρωτησω.. Το milestone σημαινει οτι ειναι stable εκδοσή..

Και κατι ακομα.. Εχω SGS2 το εκανα root με περνωντας το Philz.. Τωρα για να περασω την ομεγα μπαινω στο recovery κανω τα wipe και μετα apply from sd? Οταν το κανω ξανακανω wipe?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...