Jump to content

[ROM] Omega AOKP Jelly Bean


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω είναι η πιο σταθερή,δεν ξαναγυρνάω σε 4.0.3...

 

+1

Έτσι την "πάτησα" κι εγώ και δεν με βλέπω να επιστρέφω σε 4.0.3.

Είναι πιο γρήγορη και πιο σταθερή.

Έχει μεγαλύτερη παραμετροποίηση και γενικότερα μου δίνει την αίσθηση ότι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 447
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα θέματα που κυκλοφορούν για το theme manager αλλάζουν και τα icons ή μόνο status bar, dialer, κτλ?

Ρωτάω γιατί σε κάθε thread θέματος στο xda βλέπω στα screenshots αλλαγμένα εικονίδια αλλά σε εμένα μένουν ίδια.

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega ◄AOKP► v4.0

 

Changelog Omega v4.0:

Based on AOKP Build-37

New:

Kernel: SiyahKernel v3.2.6

Modem: XXLPW

Updates:

Apex Launcher v1.2.1

Nova Launcher v1.1.4

any.do v2.11

ColorNote v3.8.6

ES File Explorer v1.6.1.6

hosts

Rom is no full Wipe

 

Tips:

For better performance with scrolling disabled scrolling cache in rom control and reboot for changes to take effect.

For FM Radio use Spirit FM from market

 

Instructions:

Boot in CWM Recovery

Make a Nadroid backup

Highly recommended: Wipe data/factory reset - absolutely required if coming from another ROM or AOKP that is running Android 4.0.3

Flash Omega

Flash Gapps

Reboot

 

Αν δοκιμάσετε την νέα Omega ◄AOKP► v4.0 και σας αρέσει, βοηθήστε στην περαιτέρω ανάπτυξη της με το donate σας.

 

Απολαύστε με την νέα Omega :cool:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

την δοκιμασα...νομιζω εχω ενα προβλημα μετα τις κλησεις...σαν να τρωει ενα κολιμα μολις τελειωνει η κληση η οθονη και ειναι σαν να μην λειτουργη το touch....μετα απο 3-4δευτερα λητουργει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ακουστε το προβλημα που μου κανει,αν κλεισει απο μπαταρια οταν το ξανανοιγω ανοιγει σε πλαγια μορφη και δεν μπορω να βαλω pin γιατι δεν κατεβεβει η οθονη και δεν λειτουργει τιποτα ουτε αλλαζει η οθονη σε ευθεια και αναγκαστηκα κανω συνεχεια wipe και ξαναβαζω απο την αρχη την ρομ,καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη με τα SMS με 160char βλέπεις να γίνεται κάτι? Θα το φτιάξουν κάποια στιγμή? Νομίζω οτι επηρεάζει και άλλες γλώσσες πέρα απο την Ελληνική.

 

Edit: Δοκίμασα αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989 και δουλεύει μια χαρά. Καλό θα ήταν να προστεθεί στην επόμενη έκδοση.

Edited by Angeldust
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν είναι να το ξεκλειδώσω δεν αποκρίνεται η οθόνη.

Πρέπει να περάσουν μερικά δευτερόλεπτα 7-8 για να πάρει μπροστά, ανοιγει η οθονη αλλα το τατσ δεν δουλευει!

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Εχω βαλει την 4.0.4 V4.0 αλλα δεν μου δουλευει σωστα. Την εχω βαλει με fullwipe αλλα δεν μου ανοιγει gmail, δεν εχει playstore δεν δεν δεν.... :( μηπως κανω κατι λαθος? Please HELP..........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Εχω βαλει την 4.0.4 V4.0 αλλα δεν μου δουλευει σωστα. Την εχω βαλει με fullwipe αλλα δεν μου ανοιγει gmail, δεν εχει playstore δεν δεν δεν.... :( μηπως κανω κατι λαθος? Please HELP..........

 

Εγκατέστησες και τα gaps από εδώ http://goo.im/gapps/gapps-ics-20120429-signed.zip ??

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και εμενα καθυστερει το touch στο ξεκληδωμα...βασικα επειδη ειχα βαλει κ cm9 νομιζω ειχε λιγοτερα bug απο αυτη και ειναι σχεδον ιδια...
Link to comment
Share on other sites

και εμενα καθυστερει το touch στο ξεκληδωμα...βασικα επειδη ειχα βαλει κ cm9 νομιζω ειχε λιγοτερα bug απο αυτη και ειναι σχεδον ιδια...

Παιδιά το αρχικό πάγωμα στο lockscreen δεν οφείλεται στη rom αλλά στον kernel. Για κάποιον λόγο τα ακόλουθα updates δημιουργούν αυτό το πρόβλημα:

2.3.6, 2.3.6.1, 2.3.6.2, 2.3.6.3

Εκ των οποίων τα τρεία πρώτα καταργήθηκαν πολύ γρήγορα απ'τη σελίδα του αφήνοντας τελικά το τελευταίο. Τα δοκίμασα και τα τέσσερα πιστεύοντας πως θα το διορθώσει αλλά τελικά το πρόβλημα παραμένει.

Επειδή λοιπόν ο Γιάννης στην V4 ενσωματώνει το 2.3.6 κατεβάστε απ'το side του Siyah το 2.3.5.2 στο ακόλουθο link.

Το συγκεκριμένο bug ειναι σημαντικότερο και αναγκαιότερο fix έναντι αυτών που προσδίδει ο μεταγενέστερος πρός επιλογή καλύτερης αυτονομίας. Εχω στείλει report και του το αναφέρω. http://www.gokhanmoral.com/

Γιάννη τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ μου για πολλοστή φορά σε εσένα και την ομάδα σου, το τηλέφωνο πετάει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by PCIFIAS
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα για την ωρα με κανα 2 θεματακια μονο. Ενω βλεπει την sdcard η καμερα δεν μου αποθηκευει φωτος και δεν μπορω με τιποτα να συνδεσω το κινητο στο pc.....:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα για την ωρα με κανα 2 θεματακια μονο. Ενω βλεπει την sdcard η καμερα δεν μου αποθηκευει φωτος και δεν μπορω με τιποτα να συνδεσω το κινητο στο pc.....:wacko:
Το συγκεκριμένο mod ούτε σε εμένα δούλεψε κάνοντας ακριβώς αυτό το πράγμα. Για να διορθώσεις το πρόβλημα με το usb τώρα πρέπει να το αφεραίσεις με "κάποιον" τρόπο, αυτό το δημιουργεί. Άσε που δεν είναι δα και τόσο σημαντικό η αποθήκευση στην external. Edited by PCIFIAS
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τον kernel δεν ήταν γνωστό από την αρχή; Γιατί χρησιμοποιήθηκε;

 

Θεματάκια; Κανονικά θέματα μου μοιάζουν. Όσο περνά o καιρός πιστεύω όλο και περισσότερο ότι οι τελευταίες roms είναι μόνο για δοκιμαστές και όχι για καθημερινούς χρήστες...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

οι οδηγιες εγκαταστασης για το siyah γραφουν ξεκαθαρα οτι μετα την εγκατασταση του νεου κερνελ παμε στο extweeks και κανουμε unroot+reboot κατι παιζει με το superuser που το θελει ετσι προς το παρρον να το λυνει

απο τοτε που το κανα αυτο δεν εχει Lock-ups ο κερνελ και η ρομ !

δοκιμαστε το

βεβαια πρεπει να ξαναδωσεις μετα δικαιωματα superuser στις εφαρμογες που το χρησιμοποιουσαν πριν!

 

σορρυ για το οφ-τοπικ απλα ειπα να ενημερωσω τους φιλους για την εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

για μένα πάντως είναι ίσως η πιο σταθερή rom που έχω "περάσει" μέχρι τώρα. Το κινητό δουλέυει "ρολόι" χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Μέχρι τώρα δεν χώνευα τις AOKP και CM9 λόγω των ελλείψεών τους αλλά η συγκεκριμένη μου φαίνεται ολοκληρωμένη για απλή χρήση.

 

Υ.Γ. Γνωρίζει κανείς αν γίνεται να έχουμε απόκρυψη του αριθμού μας σε κλήσεις αν το επιθυμούμε????

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και τον fluxi kernel απο xda. Πολύ καλύτερος απο τον Syiah και με δικό του πρόγραμμα το xxTweaks που κάνει παπάδες.

 

@Pyladhs

Μείνε σε stock και ασε μας εμάς να είμαστε "δοκιμαστές"

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...