Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη νέα beta του Fleksy έβγαλαν το τελικό σ ή εγώ δεν το βρίσκω? Πατάω το σ όπως έκανα παλιά αλλά δεν......
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλησπερα,

 

εχω ενα προβλημα με το swiftkey, οταν γραφω sms συνεχεια παραλειπει χαρακτηρες με αποτελεσμα το κειμενο να "φα νεται κ πως ετ ι"....

συνεχεια στα ελληνικα και στα αγγλικα,

οταν γραφω σε οποιονδηποτε αλλο σημειο, fb mail etc δεν εχει προβλημα, τα σμσ ομως φτανουν παντα ακαταλαβιστικα..

 

ειχε κανεις κατι παρομοιο, ή ξερει τι πρεπει να κανω?

χρησιμοποιω motorola moto g

 

ευχαριστω!

 

Είναι θέμα της κωδικοποίησης των sms στο moto g. Μια λύση είναι να βάλεις άλλη εφαρμογή για sms ή να αλλάξεις το encoding του stock Messaging σε auto. Το πληκτρολόγιο δε νομίζω πως έχει σχέση πάντως.

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

Στη νέα beta του Fleksy έβγαλαν το τελικό σ ή εγώ δεν το βρίσκω? Πατάω το σ όπως έκανα παλιά αλλά δεν......

 

Μήπως έχει γίνει unfrock το Case Sensitive Layout μέσα στο Look and Feel;

Μόνο αν είναι tick υπάρχει τελικό ς.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει γίνει unfrock το Case Sensitive Layout μέσα στο Look and Feel;

Μόνο αν είναι tick υπάρχει τελικό ς.

 

Σωστός ευχαριστώ!!!!! Το είχα τικαρισμενο αλλά έφυγε με τη beta.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εχω ενα προβλημα με το swiftkey, οταν γραφω sms συνεχεια παραλειπει χαρακτηρες με αποτελεσμα το κειμενο να "φα νεται κ πως ετ ι"....

συνεχεια στα ελληνικα και στα αγγλικα,

οταν γραφω σε οποιονδηποτε αλλο σημειο, fb mail etc δεν εχει προβλημα, τα σμσ ομως φτανουν παντα ακαταλαβιστικα..

 

ειχε κανεις κατι παρομοιο, ή ξερει τι πρεπει να κανω?

χρησιμοποιω motorola moto g

 

ευχαριστω!

 

Το παθαίνω και εγώ και όχι μόνο στα SMS. Δεν ξέρω τι το πιάνει κάποιες φορές αλλά το κάνει συνεχώς και παντού, άλλες φορές μπορεί να περασουν εβδομάδες και να είναι άψογο

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το παθαίνω και εγώ και όχι μόνο στα SMS. Δεν ξέρω τι το πιάνει κάποιες φορές αλλά το κάνει συνεχώς και παντού, άλλες φορές μπορεί να περασουν εβδομάδες και να είναι άψογο

 

Το ίδιο και σε μένα. Όπου και να γράφω, όπως π.χ. εδώ. Το εγκατέλειψα και γύρισα πάλι στο Swype.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το SwiftKey από σήμερα είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Θα δίνετε free και οι δημιουργοί θα βγάζουν λεφτά πουλώντας premium themes.

Όσοι πληρώσαμε να το αποκτήσουμε, παίρνουμε ένα πακετάκι με 10 premium themes δώρο.

Νομίζω ότι η μάχη άρχισε για τα καλά, αφού ένα από τα κορυφαία πληκτρολόγια για android δίνετε πλέον δωρεάν και μαζί με το Touchpal δημιουργούν μια μόδα που μόνο καλό θα κάνει στους τελικούς χρήστες.

Καλό γράψιμο...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το SwiftKey από σήμερα είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Θα δίνετε free και οι δημιουργοί θα βγάζουν λεφτά πουλώντας premium themes.

Όσοι πληρώσαμε να το αποκτήσουμε, παίρνουμε ένα πακετάκι με 10 premium themes δώρο.

Νομίζω ότι η μάχη άρχισε για τα καλά, αφού ένα από τα κορυφαία πληκτρολόγια για android δίνετε πλέον δωρεάν και μαζί με το Touchpal δημιουργούν μια μόδα που μόνο καλό θα κάνει στους τελικούς χρήστες.

Καλό γράψιμο...

 

Μπορείς να δώσεις κάποιο link?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις κάποιο link?

http://www.androidauthority.com/swiftkey-goes-free-everything-need-know-392096/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βελτιώθηκε πολύ βλέπω το νέο swiftkey. Μαθαίνει με την πρώτη τις λέξεις τώρα σε σχέση με πριν
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το SwiftKey είναι ότι δίνει όλο το βάρος στην πρόβλεψη και καθόλου στις εναλλακτικές λέξεις. Επίσης αυτό το αξεπέραστο που έχει το TouchPal είναι η υπηρεσία Cloud που συγχρονίζει όλες τις συσκευές σου με τις αποθηκευμένες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το SwiftKey είναι ότι δίνει όλο το βάρος στην πρόβλεψη και καθόλου στις εναλλακτικές λέξεις.

 

Κι εμένα δε μ' αρέσει καθόλου αυτό. Cloud όμως έχει και το swiftkey.

Για να δούμε αν θα ακολουθήσει και το Fleksy για free.

Link to comment
Share on other sites

Στο SwiftKey έχω μονίμως δύο συσκευές σε συγχρονισμό.

Αυτό που δεν έχω αποφασίσει ακόμη όμως είναι άλλο. Να απενεργοποιήσω το Flow ή όχι; στο typing είναι παραπάνω από τέλειο, αλλά στο Flow χάνω τις χειρονομίες.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το SwiftKey μου φαίνεται πάρα μα πάρα πολύ αργό σε σχέση με το TouchPal το οποίο πραγματικά είναι πολύ γρήγορο και νομίζω έχει καλύτερη πρόβλεψη..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το SwiftKey μου φαίνεται πάρα μα πάρα πολύ αργό σε σχέση με το TouchPal το οποίο πραγματικά είναι πολύ γρήγορο και νομίζω έχει καλύτερη πρόβλεψη..

 

Το ίδιο ισχύει επίσης και για το Swype... Σε συσκευές με περιορισμένες hardware δυνατότητες το TouchPal είναι μονόδρομος (και προσωπικά το βρίσκω καλύτερο απο τα άλλα δύο)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το SwiftKey από σήμερα είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Θα δίνετε free και οι δημιουργοί θα βγάζουν λεφτά πουλώντας premium themes.

Όσοι πληρώσαμε να το αποκτήσουμε, παίρνουμε ένα πακετάκι με 10 premium themes δώρο.

 

Επειδή δεν το έχω εγκατεστημένο, τα premium themes τα παίρνουμε μέσα από την εφαρμογή;

 

 

Μόλις μου ήρθε και mail για το επίσημο του πράγματος

 

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμη ενημερωτικό email.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω εγκατεστημένο, τα premium themes τα παίρνουμε μέσα από την εφαρμογή;

 

Ναι, μέσα από την εφαρμογή πας στο μαρκετ των themes και θα δεις το πακέτο που δίνουν σε όσους το είχαν αγοράσει.

 

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμη ενημερωτικό email.

 

Εμένα μου ήρθε το email το μεσημέρι αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό. Αν το έχεις αγορασμένο στο λογαριασμό σου στο google play τότε ισχύουν τα free themes.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τρία themes δωρεάν όχι δέκα που είπε κάποιος ποιο πάνω.

 

Να υπενθυμίσω ότι το δωρεάν πακέτο με τα 10 themes είναι για όσους είχαν αγοράσει το Swiftkey πριν γίνει free.

Για να τα πάρεις πρέπει να πας στο theme store που έχουν μέσα από τις ρυθμίσεις του Swiftkey, να πας στα πακέτα, και θα το δεις πρώτο πρώτο.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Τα οποία θέματα δε λένε τίποτα... Το καλύτερο για μένα είναι η κολοκύθα. Το πορτοκαλί.

 

Συμφωνώ κολοκύθα και neon αν και είναι γούστα αυτά ,αλλά για να εισπράξει πιστεύω πως θα βγάλει και άλλα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι το δωρεάν πακέτο με τα 10 themes είναι για όσους είχαν αγοράσει το Swiftkey πριν γίνει free.

Για να τα πάρεις πρέπει να πας στο theme store που έχουν μέσα από τις ρυθμίσεις του Swiftkey, να πας στα πακέτα, και θα το δεις πρώτο πρώτο.

 

Αυτό ακριβώς λέω. Το είχα αγοράσει πριν 1 χρόνο αλλά τώρα μου δίνει 3 themes, όχι δέκα που λέτε.λ

Όχι ότι με ενδιαφέρει κ πολύ αφού χρησιμοποιώ το Swype απλώς το αναφέρω για χάριν της συζήτησης.

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...