Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιοι έγραψαν ότι δε θα παίζει με Pie, ή ότι δε θα δουλεύει καλά. Από πρώτο χέρι δεν ξέρω τίποτα. Δεν ήρθε η Pie ακόμα στο κινητό μου.

Έτσι κι αλλιώς όμως, μιλάμε για ένα πληκτρολόγιο για το οποίο έχει σταματήσει την υποστήριξη η Nuance, με επίσημη ανακοίνωσή της πριν κάποιους μήνες.

 

https://www.androidpolice.com/2018/02/19/swype-keyboard-now-discontinued/

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Και πάλι, δεν μας γράφεις κάτι καινούριο.

Το ξέρουμε εδώ και μήνες ότι δεν υποστηρίζεται, αλλά δεν υπάρχει λόγος να επαναλάβω γιατί πολλοί το χρησιμοποιούν ακόμα. Τα αναφέραμε πιο πριν.

 

Τέλος, δεν ξέρω ποιος το έγραψε και γιατί, αλλά στο OP6 με PIE παίζει όπως και σε Android 7,8 οπότε όλα καλά.

Κάποιοι έγραψαν ότι δε θα παίζει με Pie, ή ότι δε θα δουλεύει καλά. Από πρώτο χέρι δεν ξέρω τίποτα. Δεν ήρθε η Pie ακόμα στο κινητό μου.

Έτσι κι αλλιώς όμως, μιλάμε για ένα πληκτρολόγιο για το οποίο έχει σταματήσει την υποστήριξη η Nuance, με επίσημη ανακοίνωσή της πριν κάποιους μήνες.

 

https://www.androidpolice.com/2018/02/19/swype-keyboard-now-discontinued/

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλουμε να πεθάνει ποτέ! :p

 

Sent from my One Plus 5T

 

Συμφωνώ απολύτως. Το καλύτερο πληκτρολόγιο με διαφορά για μένα προσωπικά το Swype. Αν λειτουργεί έστω και υποτυπωδώς με την Pie, δεν πρόκειται να το βγάλω απ' τη συσκευή μου.

Ας μην ξεχνάμε όμως ότι ουσιαστικά πρόκειται για μία νεκρή εφαρμογή, χωρίς την παραμικρή εξέλιξη εδώ και μήνες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Χρόνια αιώνια, καλή χρονιά. Το swype πως το βρίσκω?όταν το αναζητώ στο play store, μου εμφανίζει το SwiftKey. Πως το βρίσκω το swype να το δοκιμάσω? Σημειοτεον ότι έχω ανδροιδ 8. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Χρόνια αιώνια, καλή χρονιά. Το swype πως το βρίσκω?όταν το αναζητώ στο play store, μου εμφανίζει το SwiftKey. Πως το βρίσκω το swype να το δοκιμάσω? Σημειοτεον ότι έχω ανδροιδ 8. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Δες εδώ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nuance.swype.dtc

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μπορώ να το βρω. Δεν υποστηρίζεται ο ιστοτοπος. Πως μπορώ να το βρω? Με ποιο Browser?

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Άσχημα νέα για το Swype, αλλά ευτυχώς έχουμε επιλογές. Το SwiftKey φαίνεται η λογική εξέλιξη για κάποιον που χρησιμοποιούσε κατά κόρον το Swype. Αυτό που θα μου λείψει πολύ όταν αναβαθμίσω σε Pie (άρα Swype πάπαλα), είναι η σελίδα επιλογής κειμένου, και η ξεχωριστή αριθμοσελίδα, με τους αριθμούς σε διάταξη τηλεφώνου. Τουλάχιστο πλέον υπάρχει η επιλογή μετατροπής σε μικρά /κεφάλαια κλπ μετά τη γραφή της λέξης, κάτι εξαιρετικά χρήσιμο. Πάντως με ευχαριστεί ιδιαίτερα ότι το SwiftKey είναι πολύ καλό με τα ελληνικά.
Για το ότι δεν δουλεύει το swype σωστά στο Pie δεν φταίει η Google αλλά οι developer του swype...

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το ότι δεν δουλεύει το swype σωστά στο Pie δεν φταίει η Google αλλά οι developer του swype...

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είπα το αντίθετο. Η Nuance σταμάτησε την εξέλιξη της εφαρμογής, δε φταίει σε τίποτα η Google.

 

 

Δεν μπορώ να το βρω. Δεν υποστηρίζεται ο ιστοτοπος. Πως μπορώ να το βρω? Με ποιο Browser?

Αυτό που σου παρέθεσα είναι link για Play Store. Κανονικά θα πρέπει να σου ανοίξει το Play Store.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βρω. Δεν υποστηρίζεται ο ιστοτοπος. Πως μπορώ να το βρω? Με ποιο Browser?

 

To swype είναι ένα πληκτρολόγιο που έχει σταματήσει, το έχει καταργήσει η nuance.

 

Γιατί να ασχοληθείς με ένα πεθαμένο πληκτρολόγιο;

 

Δεν είναι ούτε καν τόσο καλό..

Link to comment
Share on other sites

Ναι χάλια είναι, το έχουμε, έχουμε δοκιμάσει άλλα 10 μήπως και βρούμε κανένα αντάξιο (στα μάτια μας), έχουμε κατεβάσει 3 φορές το apk για ασφάλεια να υπάρχει, παρακαλάμε να συνεχίσει να δουλεύει στην 9, και όλα αυτά από καπρίτσιο. Όχι επειδή το θεωρούμε πολύ καλό...

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

To swype είναι ένα πληκτρολόγιο που έχει σταματήσει, το έχει καταργήσει η nuance.

 

Γιατί να ασχοληθείς με ένα πεθαμένο πληκτρολόγιο;

 

Δεν είναι ούτε καν τόσο καλό..

Έλα έχεις καταντήσει γραφικός.

Ακούγεται γελοίο να λες ότι δεν ήταν καν τόσο καλό, όταν τόσα άτομα έγραψαν πρόσφατα ότι το δουλεύουν ακόμη,γιατί είναι υποδειγματικό στην χρήση.

Για το ότι δεν δουλεύει το swype σωστά στο Pie δεν φταίει η Google αλλά οι developer του swype...

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγραψα και πιο πάνω ότι δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα σε PIE, οπότε αν κάποιος έχει προβλήματα ίσως φταίει η συσκευή του.

Μην αναπαράγουμε ειδήσεις που διάβασε κάποιος που καν δεν δοκίμασε στο κινητό του. Δεν ισχύουν αυτά που γράφει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βρω. Δεν υποστηρίζεται ο ιστοτοπος. Πως μπορώ να το βρω? Με ποιο Browser?

 

Αν δεν το είχες εγκαταστήσει, δε θα στο εμφανίσει στο play. Δες στο apkmirror. :)

 

 

 

Έγραψα και πιο πάνω ότι δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα σε PIE, οπότε αν κάποιος έχει προβλήματα ίσως φταίει η συσκευή του.

Μην αναπαράγουμε ειδήσεις που διάβασε κάποιος που καν δεν δοκίμασε στο κινητό του. Δεν ισχύουν αυτά που γράφει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Αυτό είναι καλό νέο. Θα ενημερώσω κι εγώ όταν πάρω την Pie. ;)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και πιο πάνω ότι δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα σε PIE, οπότε αν κάποιος έχει προβλήματα ίσως φταίει η συσκευή του.

Μην αναπαράγουμε ειδήσεις που διάβασε κάποιος που καν δεν δοκίμασε στο κινητό του. Δεν ισχύουν αυτά που γράφει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτό με την PIE και το swype ξεκίνησε από δικό σου ποστ. Ελεγες ότι σε PIE η εφαρμογή κρασαρει, ενώ σε OREO έτρεχε κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μας κάνεις πλάκα;

Δεν υπάρχει τέτοιο ποστ, γιατί πήρα κινητό με PIE πριν λίγες μέρες.

 

Βρες το ποστ, αλλιώς άλλη φορά να ψάχνεις καλύτερα .

Έχω την εντύπωση ότι αυτό με την PIE και το swype ξεκίνησε από δικό σου ποστ. Ελεγες ότι σε PIE η εφαρμογή κρασαρει, ενώ σε OREO έτρεχε κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μας κάνεις πλάκα;

Δεν υπάρχει τέτοιο ποστ, γιατί πήρα κινητό με PIE πριν λίγες μέρες.

 

Βρες το ποστ, αλλιώς άλλη φορά να ψάχνεις καλύτερα .

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Δεν είπα ότι εγώ ότι το έγραψες πριν από πολλές μέρες...

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7742580#post7742580

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο το γεγονός πως συνεχίζει το Swype να "γράφει" καλύτερα από πληκτρολόγια όπως το Gboard.

Το δοκίμασα μετά από πολύ καιρό και "δυστυχώς" πραγματικά αντιλαμβάνεται καλύτερα τον τρόπο γραφής μου και πιάνει κατευθείαν τις λέξεις που κάνω slide.

 

Το μόνο αρνητικό πως είναι αρκετά χαμηλά και βγάζοντας τα software buttons μερικές φορές αντί να αλλάξω γλώσσα, ανοίγω τις πρόσφατες εφαρμογές.

 

Δεν περίμενα πάντως να γυρίσω ξανά..

Παίζει μια χαρά με PIE, Samsung S9.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Swype και εγώ. Δεν μπορώ να το αλλάξω με τίποτα. Ότι κι αν δοκίμασα.

Ελπίζω να μην σταματήσει να δουλεύει ποτέ..........

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Swype Για πάντα παιδιά. Τα έχω δοκιμάσει όλα. Κ Α Ν Ε Ν Α δεν καταλαβαίνει τόσο σωστά το τι θέλω να γράψω κάθε φορά. Δεν μπορω να καταλάβω γιατί δεν εξαγόρασε κάποιος το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο και να συνέχιζε την εξέλιξη του...

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Swype Για πάντα παιδιά. Τα έχω δοκιμάσει όλα. Κ Α Ν Ε Ν Α δεν καταλαβαίνει τόσο σωστά το τι θέλω να γράψω κάθε φορά. Δεν μπορω να καταλάβω γιατί δεν εξαγόρασε κάποιος το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο και να συνέχιζε την εξέλιξη του...

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έλα μου ντε. Γιατί δεν δώσανε το project αλλού.

Και θέλω να πιστεύω ότι ήτανε πληκτρολόγιο με καλές πωλήσεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καθίστε καλά.

Θα βγει πάλι ο Nickchris να γράψει γιατί ασχολούμαστε τόσα άτομα με ένα νεκρό πληκτρολόγιο.

Που δεν ήταν καν καλό, σύμφωνα με τα λεγόμενα του.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη από την κανονική έκδοση?

 

Τελικά το έβγαλα και γύρισα ξανά στο G board το οποίο είναι απείρως καλύτερο. Θα δοκιμάσω να βρω το swype πάντως.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Swype Για πάντα παιδιά. Τα έχω δοκιμάσει όλα. Κ Α Ν Ε Ν Α δεν καταλαβαίνει τόσο σωστά το τι θέλω να γράψω κάθε φορά. Δεν μπορω να καταλάβω γιατί δεν εξαγόρασε κάποιος το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο και να συνέχιζε την εξέλιξη του...

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ίδιο σκέφτομαι και εγώ.

Ειδικά η προσθήκη νέας λέξης στο λεξιλόγιο σου, είναι ότι πιο εύκολο και αβίαστο υπάρχει εκεί έξω. Τόσο απλό και τόσο βολικό, πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πήγε κάποια άλλη εταιρεία να το αγοράσει να το περάσει σαν δικό της feature.

Ή έστω να το αντιγράψει.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...