Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από καιρό στο μανισιο keyboard της Huawei είπα να γυρίσω στο touchpal, αλλά στο play store έχει 4 5 διαφορετικά! Ποιο είναι το αυθεντικό και με τα λιγότερα φρου φρου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Άλλαξα τηλέφωνο έβαλα το Fleksy και στο νέο τηλέφωνο αλλά δεν βρίσκω που συνδέομαι στους λογαριασμούς για να πάρει την database από το προηγούμενο τηλέφωνο.... Καμία ιδέα ;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τηλέφωνο έβαλα το Fleksy και στο νέο τηλέφωνο αλλά δεν βρίσκω που συνδέομαι στους λογαριασμούς για να πάρει την database από το προηγούμενο τηλέφωνο.... Καμία ιδέα ;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το χρησιμοποιούσα από την 1η μέρα που βγήκε για αρκετό καιρό, έως ότου γύρισα πίσω στο Swype.

Πριν από λίγες μέρες όταν έτρεξα την εφαρμογή είδα κι εδώ ότι δεν υπήρχαν πουθενά οι αποθηκευμένες λέξεις μου.

 

Ήταν λες και το είχα εγκαταστήσει εκείνη τη στιγμή για 1η φορά.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Είχα στο κινητό μου το touchpal και χρησιμοποιούσα το πληκτρολόγιό 3χ4 το οποίο με βολεύει πολύ. Μετά από ενα format που εκανα στο Κινητό και εγκατέστησα ξανά το touchpal δεν υπήρχε η επιλογή Για 3χ4... ή τουλάχιστον εγώ δεν το βρίσκω. Τώρα χρησιμοποιώ το smart keyboard . Μπορείτε να Μου προτείνετε κάποιο άλλο πληκτρολόγιό που να υποστηρίζει 3χ4 ?
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τηλέφωνο έβαλα το Fleksy και στο νέο τηλέφωνο αλλά δεν βρίσκω που συνδέομαι στους λογαριασμούς για να πάρει την database από το προηγούμενο τηλέφωνο.... Καμία ιδέα ;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς από τον Απρίλιο σταμάτησαν το cloud sync. Αμέσως μετά την εξαγορά τους.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, τόσο το SwiftKey όσο πλέον και το Fleksy (τα 2 μοναδικά πληκτρολόγια που έχω αγοράσει) δεν κάνουν sync τις λέξεις που αποθήκευσα τόσα χρόνια;

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, τόσο το SwiftKey όσο πλέον και το Fleksy (τα 2 μοναδικά πληκτρολόγια που έχω αγοράσει) δεν κάνουν sync τις λέξεις που αποθήκευσα τόσα χρόνια;

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Oh yes... Και σε εμένα μου το έκανε και το Swype. Μεγάλη αναξιοπιστία σε αυτό το κομμάτι.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Ίσως θέλει να στείλουμε ένα μήνυμα στον Δημήτρη (εκ των ιδρυτών του Fleksy) να του το πούμε για να το ελέγξει.

Έχω καιρό να ελέγξω το community στο Google+ να δω αν έχει αναφερθεί ως πρόβλημα.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Oh yes... Και σε εμένα μου το έκανε και το Swype. Μεγάλη αναξιοπιστία σε αυτό το κομμάτι.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Επειδή μου το έκανε και εμένα το Swype δοκίμασε στις συγχρονισμένες συσκευές να σβήσεις τις παλιές και να αφήσεις μόνο την προτελευταία συσκευή και την τελευταία Που έχεις τώρα. Θα δουλέψει 1000%!!!

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία ενημέρωση που μου ήρθε για το swiftkey, ανέφερε πως λύθηκε το πρόβλημα του sync. Δεν το χρησιμοποιώ και δεν ξέρω αν είναι αλήθεια.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

swype ή swiftkey τι είναι καλύτερο;

Ότι και να σου πούμε, αν δεν τα δοκιμάσεις δεν μπορείς να καταλάβεις. Είναι σαν να σου λέμε πίτσα ή σουβλάκι; Ανάλογα τι σου αρέσει. Εγώ είμαι αρκετά ικανοποιημένος από το Swype παρά τις βλακείες του.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

SwiftKey αναβάθμιση σήμερα μια χαρά με το sync και δείχνει πάλι τα γνωστά mail που βάζουμε. Το καλύτερο και πιο γρήγορο πληκτρολόγιο γράφω πιο γρήγορα από τον υπολογιστή που εκεί γράφω με τυφλό σύστημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

SwiftKey αναβάθμιση σήμερα μια χαρά με το sync και δείχνει πάλι τα γνωστά mail που βάζουμε. Το καλύτερο και πιο γρήγορο πληκτρολόγιο γράφω πιο γρήγορα από τον υπολογιστή που εκεί γράφω με τυφλό σύστημα.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να είχε και κανένα αξιοπρεπές λεξιλόγιο τύπου Swype, καλά θα ήτανε.

Swiftkey είχα μέχρι πρότινος αλλά απογοητεύτηκα από το φτωχό λεξιλόγιο. Βέβαια αποθηκεύει τις νέες λέξεις (όχι πάντα με την πρώτη) αλλά πολύ φτώχεια ρε παιδί μου.

Τώρα Swype για μένα.

Φυσικά ο καθένας όπως βολεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Να είχε και κανένα αξιοπρεπές λεξιλόγιο τύπου Swype, καλά θα ήτανε.

Swiftkey είχα μέχρι πρότινος αλλά απογοητεύτηκα από το φτωχό λεξιλόγιο. Βέβαια αποθηκεύει τις νέες λέξεις (όχι πάντα με την πρώτη) αλλά πολύ φτώχεια ρε παιδί μου.

Τώρα Swype για μένα.

Φυσικά ο καθένας όπως βολεύεται.

Το χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια το SwiftKey και έχω φτιάξει ένα αρκετά αξιόλογο λεξικο στα μέτρα μου. Σίγουρα υπάρχουν άλλα με πιο πλούσιο λεξικό αλλά χάνουν αλλού.

 

2 μηνών στατιστικά από το SwiftKey μετά από αλλαγή rom

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160830/76e3093a2e9cf0e37d1e20a34495e1d9.jpg

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάνεις κάποιο τρόπο να απενεργοποιήθει εντελώς το lucky locker του TouchPal; Μετά την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής πετάγεται συνεχώς η προτροπή για ενεργοποίηση του, έχει καταντήσει εντελώς σπαστικό. Αν δεν είχε το τ9 με το λεξικό 3+ ετών που έχω αναπτύξει θα το είχα απεγκαταστήσει από καιρό.
Link to comment
Share on other sites

αυτό το πράγμα στα πληκτρολόγια που τα φορτώνουν λες και κατεβάσεις κανένα παιχνίδι δεν το καταλαβαίνω . δηλαδή κάτι απλό - λυτό χωρίς βλακείες φορτωμένο δεν υπάρχει

μονο το Smart Keyboard είναι αυτός δίχως περασμένες ηλιθιότητες αλλά έχει μείνει πολύ πίσω στο ελληνικό λεξιλόγιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτό το πράγμα στα πληκτρολόγια που τα φορτώνουν λες και κατεβάσεις κανένα παιχνίδι δεν το καταλαβαίνω . δηλαδή κάτι απλό - λυτό χωρίς βλακείες φορτωμένο δεν υπάρχει

μονο το Smart Keyboard είναι αυτός δίχως περασμένες ηλιθιότητες αλλά έχει μείνει πολύ πίσω στο ελληνικό λεξιλόγιο

 

Ή που κάποια εμφανίζουν και διαφημίσεις.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το TouchPal απενεργοποιεί με κάποιο τρόπο την καινούρια βλακεία που βγάζει σαν lockscreen όταν φορτίζει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβγαλα δοκίμασα πάλι όλα τα πληκτρολόγια που έχω αγοράσει όπως και το google keyboard αλλά πάλι το έβαλα.

Χθες που το έβαλα πάλι δε μου πέταξε διαφήμιση τίποτα.

Απόψε όμως, τσουπ, Το απαίσιο χαζό lucky.

Δε βγάζουν και μια έκδοση επί πληρωμής έστω και 10€ να τη πληρώσω να τελειώσει η αηδία με τις ανόητες διαφημίσεις και προτάσεις που κάνει.

Αν το ξανακάνει όμως θα φάει μια αρνητική 1 αστέρι μόνο και θα το βγάλω μέχρι να βάλει μυαλό

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

αυτό το πράγμα στα πληκτρολόγια που τα φορτώνουν λες και κατεβάσεις κανένα παιχνίδι δεν το καταλαβαίνω . δηλαδή κάτι απλό - λυτό χωρίς βλακείες φορτωμένο δεν υπάρχει

μονο το Smart Keyboard είναι αυτός δίχως περασμένες ηλιθιότητες αλλά έχει μείνει πολύ πίσω στο ελληνικό λεξιλόγιο

To Swype ποτέ δεν πετάει διαφημιστικά.

Γιατί δεν το αναφέρεις;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το TouchPal απενεργοποιεί με κάποιο τρόπο την καινούρια βλακεία που βγάζει σαν lockscreen όταν φορτίζει;

Αν και με είχε βολέψει αρκετά, έφυγε με συνοπτικές διαδικασίες μόνο για τη lockscreen.

 

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάνεις κάποιο τρόπο να απενεργοποιήθει εντελώς το lucky locker του TouchPal; Μετά την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής πετάγεται συνεχώς η προτροπή για ενεργοποίηση του, έχει καταντήσει εντελώς σπαστικό. Αν δεν είχε το τ9 με το λεξικό 3+ ετών που έχω αναπτύξει θα το είχα απεγκαταστήσει από καιρό.

 

Βεβαιως, στις ρυθμισεις απενεργοποιείται(οπως και τα υπολοιπα).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...