Jump to content

Gemei G9


bkan82
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω να ισχύει για όλους τους A10 επεξεργαστές. Χρησιμοποιώ το ly-f1 που χρησιμοποιεί ίδιο επεξεργαστή και έτρεχε στα 1008 mhz. Τις τελευταίες 2 ημέρες το χρησιμοποιώ στα 1,2 ghz και δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα. Φυσικά με έκδοση ics.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 100
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είχα και eken στα 960 με το σκριπτάκι του slatedroid και με το antuntu...

τώρα με mintpie χωρίς 960 root όπως ήταν...αλλά καμία διαφορά δε μου κάνει

επανεκινήσεις όπως ακούω από μερικούς...μια χαρά δουλεύει.

δεν είπα δεν είναι σταθερό...είπα γιατί στο άσχετο ενώ ανοίγεις μια εφαρμογή βλέπεις ότι κολλάει για δευτερόλεπτα

ή στον dolphin στο σερφάρισμα που το βλεπεις από τη μπάρα φόρτωσης...

σε ότι κι αν δοκίμασα αυτά τα 5-6 δευτερόλεπτα που κολλάει κάθε λίγα λεπτά χωρίς ουσιαστικό λόγο είναι σπαστικά.

δε σου το κάνει και σένα? κατά τα άλλα τρέχει μια χαρά...

απλά ότι κι αν κάνω και στο google play ειδικά είναι 5 δευτερόλεπτα που κολλάει και μετά πάει σφαίρα μέχρι να ξανακολλήσει σε λίγα λεπτά.

καλά ειδικά για την ώρα που εγκαθίσταται μια εφαρμογή τέλος...δε πας πίσω δε φορτώνει τπτ...τέλος...απλά περιμένεις να εγκατασταθεί και ότι πάτησες το βλεέπις μετά από δευτερόλεπτα...

είναι θέμα επεξεργαστή καθαρά.δε λέω ότι δε χρησιμοποιείται και έτσι,αλλά είναι σπαστικό να ξέρεις ότι θα σου κολλήσει σε λίγα λεπτά όταν κάνεις

κάποια εργασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλη μ φαινεται η ρομ σου. Στα 1.2 τρεχει δλδ? Καποια κολληματα λιγων δευτερολεπτων τα εχω και γω. Μπορει η ραμ,η σιπιγιου η το ιδιο το λειτουργικο. Ο φιλος βεβαια με ιδιο σιπιγιου στα 1.2 δεν εχει προβλημα. Μη ξεχνας βεβαια οτι και το ics ειναι ψιλοκαινουργιο. Θα βελτιωθει πιστευω. Την ρομ σου λεω ν την δοκιμασω το σκ.
Link to comment
Share on other sites

αν δε παίζεις παιχνίδια βαριά όπως της gameloft δε χρειάζεται να αναβαθμίσεις και η eken είναι κορυφή...

αν πάλι παίζεις πολύ δε το συζητάω mintpie και ξερό ψωμί.

για αυτά μιλάω κι εγώ πάντως...για τα κολλήματα λίγων δευτερολέπτων...δηλαδή με 1gb μνήμη και

μια χαρά επεξεργαστή δε θα πρεπε να κολλάει τπτ...τεςπα μάλλον στο επόμενο μας τάμπλετ...σε αυτό

δε το βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

αν δε παίζεις παιχνίδια βαριά όπως της gameloft δε χρειάζεται να αναβαθμίσεις και η eken είναι κορυφή...

αν πάλι παίζεις πολύ δε το συζητάω mintpie και ξερό ψωμί.

για αυτά μιλάω κι εγώ πάντως...για τα κολλήματα λίγων δευτερολέπτων...δηλαδή με 1gb μνήμη και

μια χαρά επεξεργαστή δε θα πρεπε να κολλάει τπτ...τεςπα μάλλον στο επόμενο μας τάμπλετ...σε αυτό

δε το βλέπω!

ο

 

Εγω ειμαι αισιοδοξος παντως οτι με μια ρομ ολα θα φτιαξουν. Μπορει να ειναι θεμα διαχειρισης της μνημης. Αν υπαρχει καποιο απ να τεσταρει το μουλτιτασκινγκ μου το λετε.

Παντως το quandrant μου βγαζει σκορ μονο 1535 στα 960 mhz. Εσενα φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

μακάρι...

multitasking? δεν υπάρχει αυτό στο gemei...μια φορά κολλούσε η μία εφαρμογή έναντι της άλλης και μια άλλη μου κανε επανεκκίνηση ποτ σε μένα δε κάνει μόνο του εύκολα.multitasking μόνο στα διπύρηνα μάλλον...

α εμένα μου βγαλε σκορ ακόμα χειρότερο μόλις το δοκίμασα... 1485...με cpu 1337 memory 1442.

λες αν το κάνω 960 να κερδίσω ώστς να γίνω 1535...και σιγά τη διαφορά εδώ που τα λέμε...τοsamsung galaxy έχει 2600 κοντά!!!!

Link to comment
Share on other sites

α εμένα μου βγαλε σκορ ακόμα χειρότερο μόλις το δοκίμασα... 1485...με cpu 1337 memory 1442.

λες αν το κάνω 960 να κερδίσω ώστς να γίνω 1535...και σιγά τη διαφορά εδώ που τα λέμε...τοsamsung galaxy έχει 2600 κοντά!!!!

 

Σιπιγιου και μνημη εισαι πανω απο εμενα. Μηπως το i/o εχει να κανει με ντραιβερς

Link to comment
Share on other sites

δε μου άρεσε αυτό με το antuntu cpu master άλλαξα τη συχνότητα σε 1152 μόλις έτρεξα το quadrant μου κανε επανεκκίνηση το ίδιο και με 960...

στα 1400 που είναι το default μόνο ολοκληρώνει το τεστ χωρίς επανεκκίνηση...σε mintpie rom έτσι...

λοιπόν αποτελέσματατώρα που το ξανάτρεξα έχω τώρα 1358 συνολο...τι κουφά είναι αυτά...

1212 επεξεργαστή 1332 μνήμη 2849 i/o 119 2d και 1276 3d..

τα δικά σου...

 

μόλις έκανα ένα android assistant tweak το ξαναέτρεξα και μου έβγαλε σκορ 1549...

άρα είναι πόσο κατακερματισμένο θα το πετύχεις το τεστ...

1343 cpu- 1403 memory -3275 i/o-136 2d-1589 3d

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα ένα android assistant tweak το ξαναέτρεξα και μου έβγαλε σκορ 1549...

άρα είναι πόσο κατακερματισμένο θα το πετύχεις το τεστ...

1343 cpu- 1403 memory -3275 i/o-136 2d-1589 3d

 

σκορ 1549 στα 1,4 Ghz και εμένα 1535 στα 960 Mhz ? κάτι παίζει....

σίγουρα δεν μπορούμε να εξάγουμε ασφαλή συμπεράσματα από τα σκορ στα benchmarks αλλά μια γενική εικόνα της κατάστασης μπορούμε να έχουμε. Προτείνω να ποστάρουμε τα αποτελέσματα από το συγκεκριμένο benchmark για κάθε ρομ ή αλλαγή στη συχνότητα και που ξέρεις, μπορεί κάποιος ειδικός να μας βοηθήσει! Πάντως το σκορ στο I/O τί μπορεί να σημαίνει? γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα

Έκανα και εγώ την μέτρηση και σας παραθέτω τα παρακάτω τα αποτελέσματα ….

Έκανα 3 φορές το test με παραπλήσια αποτελέσματα, η ROM που έχω εγκαταστήσει είναι Gemei V4.15 CHS χωρίς κολλήματα μέχρι στιγμής και με full speed !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε φίλε για τα αποτελεσματα. οταν λες χωρις κολλήματα εννοείς και στο σερφάρισμα? ανοίγεις 2-3 ταμπς και σερφάρεις χωρίς καθυστερήσεις και με καλή ανταπόκριση?

μετά την συζήτηση με τον bkan82 έχω γίνει πιο ...ψείρας και αναζητώ την μεγιστη εμπειρία χρήσης ιντερνετ απο την ταμπλέτα μας! αργότερα θα δοκιμάσω να μεγαλώσω την μιν ταχύτητα του επεξεργαστή γιατί τα 60 mhz είναι πολύ λίγα και γιαυτό ίσως να κολλάει.

μιλάμε...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε φίλε για τα αποτελεσματα. οταν λες χωρις κολλήματα εννοείς και στο σερφάρισμα? ανοίγεις 2-3 ταμπς και σερφάρεις χωρίς καθυστερήσεις και με καλή ανταπόκριση?

μετά την συζήτηση με τον bkan82 έχω γίνει πιο ...ψείρας και αναζητώ την μεγιστη εμπειρία χρήσης ιντερνετ απο την ταμπλέτα μας! αργότερα θα δοκιμάσω να μεγαλώσω την μιν ταχύτητα του επεξεργαστή γιατί τα 60 mhz είναι πολύ λίγα και γιαυτό ίσως να κολλάει.

μιλάμε...

 

βασικά όταν λέω χωρίς κολλήματα εννοώ ότι δεν βγάζει το σπαστικό μήνυμα ότι μία εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται, παιδιά η rom είναι η μέρα με την νύχτα με αυτήν που είχα, το net πάει σφαίρα, τα mail επίσης σφαίρα, όλες οι εφαρμογές επίσης ανοίγουν στο τσακ μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά απογοητέτυηκα η κάρτα γραφικών του είναι για τον π.... καταλάβατε!

δε παίζει απαιτητικά παιχνίδια της gameloft όπως six guns -το real football κολλάει απίστευτα....

χάλια...μάλλον πάμε σε dual core να δούμε καμιά άσπρη μέρα?

Link to comment
Share on other sites

ανέβασα ένα βίντεο εδώ και το στειλα στο merimobiles

http://youtu.be/RL1oINTRhj0.

έχω θέμα με τη φόρτιση όπως θα δείτε μόλις κουνάω το καλώδιο

φορτίζει και ξεφορτίζει υποθέτω δε κάνει καλή επαφή.

μου απάντησαν ότι θα μου στείλουν νέο φορτιστή να το δοκιμάσω...

αλλά επειδή οι κινέζοι είναι ότι να ναι,ξέρετε αν είναι θέμα του καλωδίου αυτό ή

του τάμπλετ από μέσα?

Link to comment
Share on other sites

ανέβασα ένα βίντεο εδώ και το στειλα στο merimobiles

http://youtu.be/RL1oINTRhj0.

έχω θέμα με τη φόρτιση όπως θα δείτε μόλις κουνάω το καλώδιο

φορτίζει και ξεφορτίζει υποθέτω δε κάνει καλή επαφή.

μου απάντησαν ότι θα μου στείλουν νέο φορτιστή να το δοκιμάσω...

αλλά επειδή οι κινέζοι είναι ότι να ναι,ξέρετε αν είναι θέμα του καλωδίου αυτό ή

του τάμπλετ από μέσα?

με το τροφοδοτικο του φορτίζει κανονικά και μόνο με το USB έχεις πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

όχι όχι είτε είναι ανοιχτό είτε κλειστό από το φορτιστή στη πρίζα τη μια πιανει επαφή την άλλη όταν το κουνάω χάνετε...δε ξέρω τι συμβαίνει και ποιο πραγματικά είναι το πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

άλλο σε ρώτησα, με την αγορά υπήρχε και τροφοδοτικο με το στρογγυλό βύσμα σωστά? με αυτό φορτίζει κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

μόνο ο φορτιστής υπήρχε και το usb καλώδιο που συνδέεται με το φορτιστή και το τάμπλετ...τπτ άλλο...

γτ εσένα έχει τροφοδοτικό με στρογγυλό βύσμα?

πάντως μου απάντησαν θα μου στείλουν άλλο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Διευκρινησε τους να σου στειλουν και το καλωδιο με το στρογγυλο στην ακρη.

 

Παιδες εχω ξενερωσει. Προσπαθω να δω λαιβ τιβι στριμινγκ και ολο κολλαει.ησυνδεση ειναι καλη αλλα το μπαφερινγκ παει συννεφο. Τις πταιει? Να βαλω πωλητηριο?

Εχω την εκεν και δοκιμαζω σε ντολφιν και μαξθον.

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

εντάξει παιδιά το ταμπλετάκι ...τελικά το βρήκα το καλώδιο με το στρογγυλό βύσμα παραπεταμένο και φορτίζει κανονικά πλέον.

αλλά παρήγγειλα τελικά το window n90 dual core και αυτό θα το δώσω.

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας στο πρόβλημα μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σήμερα το παρέλαβα, άρχισα να το φορτίζω, κατα τη διάρκεια της φόρτισης το άνοιξα και το έκλεισα κάνα δυο φορές και μετα όταν είχε φορτιστεί πλήρως δεν ξαναμπουταρε παρα μόνο κολλάει στη αρχική οθόνη που γράφει gemei και βγάζει από πίσω κάτι από τη λέξη κάτι ασπρες γραμμές και μένει στάσιμο.

Δοκίμασα τα 10 δευτερόλεπτα πίσω από το reset μια και δυο και τρεις τίποτα

Δοκίμασα volume up και down παράλληλα με το σταρτ τίποτα

Μάλλον έφαγα πατάτα από τον κινέζο

Καμια ιδέα κανείς??

Link to comment
Share on other sites

flashare αλλη ρομ, τρεξε τα script και θα εισαι οκ.

http://www.slatedroid.com/forum/315-firmware-and-roms/

ποια ρομ δεν ξερω. προσωπικά εχω την ΕΚΕΝ και θελω να αλλάξω. σε ποια δεν ξέρω ακόμα.το ψαχνω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε ευχαριστημένοι με το G9; Το βρήκα στο merimobiles με $220 http://www.merimobiles.com/Gemei_G9_ICS_4_0_3_1GB_RAM_16GB_9_7inch_IPS_1_2GHz_p/meri0735.htm

Να το "χτυπήσω";

PROLAB Digital Photo Printing & Finishing ::: http://www.prolab.gr

Dastart cafe Thessaloniki ::: http://www.dastart.com - http://www.facebook.com/dastart.cafe/

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το πρότεινα. αν θες να φλασαρεις ρομ πρεπει να έχεις κάνει ταμα προηγουμένως για να τα καταφέρεις. τα ίδια και για να τρέχεις εφαρμογές ή παιχνίδια που υπο φυσιολογικές συνθήκες θα τα έκανες για πλάκα ( με τόσο καλό hardware).

ψάξου για διπύρινες κινεζιές. ψάξου αλλα μήν αγοράσεις εως ότου διαπιστώσεις από άλλους κατόχους στα διάφορα φορουμ ότι δεν θα είναι ελλατωματικό όπως το gemei g9. τα video reviews μην τα λογαριάζεις και πολύ. όλα τα ταμπλετ τα κάνουν να φαίνονται τούμπανα αλλά δεν είναι. η δουλεία τους είναι να τα πλασάρουν ως τέλεια για να ανεβαίνουν οι πωλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...