Jump to content

 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν sorry γιατί δεν ήξερα σε ποιά κατηγορία να βάλω αυτή την ελληνική εφαρμογή μιας και έχω κάποιο request όσον αφορά τη λειτουργία της.

Η αναγνώριση του καλούντος απόσο γνωρίζω γίνεται μόνο εαν έχεις internet και όχι όταν είσαι offline.

Επειδή πρόσφατα κατέβασα τον τηλεφωνικό κατάλογο του ΟΤΕ σε μορφή mdb , θέλω να ρωτήσω εαν μπορεί να γίνει κάποια τροποποίηση στην εφαρμογή ώστε όταν σε καλεί κάποιο σταθερό τηλέφωνο να διαβάζει το αρχείο αυτό από το κινητό και να σου εμφανίζει τα στοιχεία του καλούντος στην οθόνη.Το αρχείο mdb είναι 100ΜΒ περίπου.Έχω στείλει και σχετικό email στον developer της εν λόγω εφαρμογής και περιμένω απάντηση.

Ή έστω εαν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή Caller ID που να υποστρίζει αυτή δυνατότητα

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

που θα βρω το αρχείο αυτο? κατεβαινει απο καπου? αν μπορεις ανεβασετο καπου να του ριξω μια ματια.

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

που θα βρω το αρχείο αυτο? κατεβαινει απο καπου? αν μπορεις ανεβασετο καπου να του ριξω μια ματια.

Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ :

Περιλαμβάνει 5.112.535 τηλέφωνα

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Η database κάθε άλλο παρά up to date είναι.... Έψαξα να βρω το τηλέφωνο μου και διαπίστωσα πως στην database είναι ακόμα στο όνομα της μητέρας μου, η οποία μας έχει αφήσει χρόνους από το 1995........
Link to comment
Share on other sites

Η database κάθε άλλο παρά up to date είναι.... Έψαξα να βρω το τηλέφωνο μου και διαπίστωσα πως στην database είναι ακόμα στο όνομα της μητέρας μου, η οποία μας έχει αφήσει χρόνους από το 1995........

 

Το ίδιο ισχύει και για την εφαρμογή. Δεν είναι λίγες οι φορές που βγάζει άλλα αντ' άλλων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δική μου.Κι εγώ από το νετ την κατέβασα...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι η εφαρμογή είναι των παιδιών του thebetashow.gr

στείλε ένα μαιλ να δεις μήπως γίνει κάτι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υπάρχει πρόσβαση σε αυτή την (έστω παλιά) βάση δεδομένων από το web?

Κάποια ιστοσελίδα δηλ. που να μπορείς να βάλεις το νούμερο από έναν browser σε PC?

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλέ μου SIRHC γι' αυτό και ρωτάω.

Έβαλα κάποιο τηλέφωνο που το βρήκε (και μάλιστα σωστά), αλλά δεν υπάρχει στο http://www.whitepages.gr.

Το ξανατέσταρα και τώρα που "μιλάμε".

 

Προσπαθώ να βάλω κάποιο πρόγραμμα log ή παρόμοιο να μου δείξει σε ποια διεύθυνση συνδέεται, αλλά ακόμα δεν έβγαλα άκρη.

Σίγουρα δεν είναι το απλό http://www.whitepages.gr.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ οτι τότε δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να κάνεις.

Θέλεις από αριθμό τηλεφώνου να βρεις τον ιδιοκτήτη της γραμμής, όχι;

Κράτα κατά νου οτι όσα τηλέφωνα είναι σε άλλον πάροχο με full LLU δεν φαίνονται στο whitepages, είναι μόνο για νούμερα που είναι στον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα νούμερο 210-7...

Το βαλα στο whitepages (που ξέρω ότι έχει μόνο του Οτε) και λέει δεν βρέθηκε.

Το βάζω στο GRCaller ID και έβγαλε τα σωστά στοιχεία.

 

Μπορεί 1002 δηλ. να ναι όντως παλιά η βάση δεδ. και ο κάτοχος να έφυγε από τον οτε και γι αυτό να μην τον εμφανίζει στο whitepages.

ΑΛΛΑ από κάποιο σαιτ το αντλεί (αυτή την βάση δεδομένων παλιά ή ότι να ναι).

Ρωτάω το ποια είναι η διεύθυνση της (αφού σίγουρα ΔΕΝ είναι η whitepages) για να έχω πρόσβαση κι από ένα PC, χωρίς δηλ. το πρόγραμμα και το smartphone.

Ελπίζω να έγινα πιο κατανοητή!

 

Αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα firewall η log που να δείχνει την url/ip που συνδέεται η εφαρμογή θα το βρίσκαμε.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπέρα

θα ήταν εύκολο ο developer να την φτιάξει και για blackberry συσκευές, την εφαρμογή grcaller???

είναι λίγα λεπτά από τον χρόνο του...

http://bb10bars.net/bb10-sideloading-tool/

 

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...