Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα ειναι δυνατον ενα κινητο που βγαινει με την 4.0.3 να μην φτανει ουτε μεχρι την 4.2? Και ειδικα απο μια εταιρια οπως η HTC? Για αυτο μου φαινεται οτι τα NExus κινητα θα αποτελεσουν μονοδρομο...
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα και με το παρακάτω link.... τέρμα τα επίσημα updates!

 

http://www.techradar.com/news/software/operating-systems/htc-ships-the-one-s-into-no-more-updates-land-1163255

 

Αν ισχύσει κάτι τέτοιο, το λιγότερο είναι απαράδεκτοι!!!!Δεν νομίζω να το αφήσουμε έτσι...θα φάνε τρελό κραξιμο!!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύσει κάτι τέτοιο, το λιγότερο είναι απαράδεκτοι!!!!Δεν νομίζω να το αφήσουμε έτσι...θα φάνε τρελό κραξιμο!!!

 

απλά κατά την επόμενη αγορά δεν ξανακοιτάω htc....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω θα γινει οτι με το desire... Θα δωσουν ενα update μονο στον s4 πετσοκομενο και μετα δεν θα μπορουμε ουτε να το rootαρουμε...Φυσικα δεν θα ειναι ΟΤΑ αλλα με δικη μας ευθυνη μεσω υπολογιστη...
Link to comment
Share on other sites

απλά κατά την επόμενη αγορά δεν ξανακοιτάω htc....

 

Οι άλλες νομίζεις είναι καλύτερες;;

Πιστεύω να αλλάξουν μυαλα εκεί στην HTC γιατί πολύ καλο το One αλλά υπάρχουν και αλλά κινητά που έχουν βγάλει και χρειάζονταιυποστήριξη!!!

Δεν το δέχομαι,δεν νομίζω να υστερούμε σε hardware!

Στο desire S είχαμε παρει τρελή υποστήριξη αλλά αν μας τα χαλάσουν εδώ θα φάνε κραξιμο!!!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος htc one s με επεξεργαστη s4

χτες εκανα επαναφορα εροστασιακων ρυθμισεων και στησιμο το τηλεφωνο απο την αρχη

αν δε κανω λαθος φορουσα την εκδοση 4.1.2, σημερα μου εμφανισε την 4.1.1 και ενω παταω για αναβαθμιση λογισμικου μου γραφει πως εχω την πιο προσφατη...

μπορει να με ενημερωσει καποιος με s4 τι εκδοση φοραει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει root το κινητο και φοραω την Viper ROM. Μπορω να το κανω και s-off τωρα χωρις να το ξαναστησω απο την αρχη ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει root το κινητο και φοραω την Viper ROM. Μπορω να το κανω και s-off τωρα χωρις να το ξαναστησω απο την αρχη ?

 

Ναι μπορείς. Γιατί θες να το κάνεις S-Off?

Link to comment
Share on other sites

η htc κανει μεγιστη μπουρδα που δε δινει αλλη μια αναβαθμιση στους κατοχους του one s. οχι τοσο για την 4.2.2 (την εχω στο n4 και θελω να κανω downgrade γιατι μου εχουν εμφανιστει κατι περιεργα θεματα), οσο για το sense 5 και τα καλουδια του (blinkfeed, zoe, κτλ). και θα επρεπε να τα παρουμε, γιατι το κινητο ειναι το καλυτερο περσινο της, παρολο που το εθαψε η ιδια με τα hardware θεματα που προεκυψαν (ξεφλουδισμα στα μαυρα, ελλειψη του s4 επεξεργαστη). το one x για μενα που θα παρει την αναβαθμιση δεν εχει να ζηλεψει τιποτα, κι ο tegra για μενα ειναι χειροτερος ή εστω ιδιος σε επιδοσεις (στο one x ενος φιλου, εβλεπα lag στις πρωτες εκδοσεις, ενω εγω με τον s4 δεν ειδα ποτε και σε καμμια αναβαθμιση).

 

τωρα βεβαια, αν τα blinkfeed, zoe και οτιδηποτε αλλο εβαλε η Htc στο sense 5, δεσμευουν 1.5 gb ram για να τρεξουν, τοτε οντως καλυτερα να μην την παρουμε, γιατι εγω πανω απ ολα θελω ενα κινητο απροβληματιστο και ποιοτικο. το one s καλυπτει τα προηγουμενα απο την πρωτη μερα (ουτε ρισταρτ δεν εχω κανει, εκτος απο τις αναβαθμισεις και τα αεροπλανα :p). καταναλωτης ειμαι, ευκολα θα εριχνα μαυρη πετρα στην htc για καποια αλλη καλυτερη, αλλα ποια ειναι αυτη? η σαμμυ με τα πλαστικα κινητα? η lg που εχει το ιδιο θεμα με τις αναβαθμισεις? χμ, δεν ειναι και τοσο ευκολη αποφαση τελικα.

 

ελπιζω να το ξανασκεφτουν και να δωσουν τουλαχιστον αυτα τα καλουδια στο κινητο. εστω σαν εφαρμογες. οποιος τωρα θελει να βλεπει αναβαθμισεις στο κινητο του, παιρνει nexus. εγω τα εχω και τα 2 και χρησιμοποιω μονο το one s. και μονο η ποιοτητα κατασκευης για μενα ειναι top λογος να το προτιμαω απο οποιοδηποτε αλλο (το 2012 για μενα ειχε καλυτερη κατασκευη κι απο το iphone 4s. πλεον ειναι παρα πολλοι οι ανταγωνιστες, one, i5, xperia, κτλ). επαναλαμβανω οτι δεν τη δικαιολογω, απλα δεν θα τρελαθω κιολας.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος htc one s με επεξεργαστη s4

χτες εκανα επαναφορα εροστασιακων ρυθμισεων και στησιμο το τηλεφωνο απο την αρχη

αν δε κανω λαθος φορουσα την εκδοση 4.1.2, σημερα μου εμφανισε την 4.1.1 και ενω παταω για αναβαθμιση λογισμικου μου γραφει πως εχω την πιο προσφατη...

μπορει να με ενημερωσει καποιος με s4 τι εκδοση φοραει?

 

 

4.1.1 O S4

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς. Γιατί θες να το κάνεις S-Off?

 

Γιατί κολλάει στο recovery και μάλλον φταίει ότι είμαι s-on σύμφωνα με το xda

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κολλάει στο recovery και μάλλον φταίει ότι είμαι s-on σύμφωνα με το xda

 

Εννοείς ότι δεν ξεκινάει το τηλέφωνο από τότε που έβαλες την custom Rom;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έρχεται το one mini το hos θα είναι για κλάματα...
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έρχεται το one mini το hos θα είναι για κλάματα...

 

Μια χαρά είναι το One S για τα λεφτά του. Μην ξεχνάς οτι κυκλοφορεί πάνω απο χρόνο στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πώς γίνεται;

 

Μπαίνεις στη γκαλερί πατάς μετακίνηση σε .. επιλέγεις τις φώτο που θες επόμενο κ σου δείχνει την γκαλερί. Πάνω δεξιά έχει δημιουργια κ κανεις το φάκελο που θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για το Gps του One s.

 

Προσφατα αγορασα την συσκευη μεταχειρησμενη και αγορασμενη οχι απο γνωστη αλυσιδα αλλα απο ενα καταστημα στην Αγ Παρασκευη.

 

Μπορω να χρησιμοποιω το GPS και χωρις συνδεση σε internet? Δδλ οπου παω μπορω να εχω και πλοηγηση στο κινητο ή πρεπει να βαλω καποια mbs internet ;;;

 

απο τι εχω καταλαβει εως τωρα χωρις συνδεση ιντερνετ δεν παιζει πλοηγηση:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για το Gps του One s.

 

Προσφατα αγορασα την συσκευη μεταχειρησμενη και αγορασμενη οχι απο γνωστη αλυσιδα αλλα απο ενα καταστημα στην Αγ Παρασκευη.

 

Μπορω να χρησιμοποιω το GPS και χωρις συνδεση σε internet? Δδλ οπου παω μπορω να εχω και πλοηγηση στο κινητο ή πρεπει να βαλω καποια mbs internet ;;;

 

απο τι εχω καταλαβει εως τωρα χωρις συνδεση ιντερνετ δεν παιζει πλοηγηση:worry:

 

Εάν έχεις κάποια εφαρμογή πλοήγησης GPS (πχ navigon, copilot κλπ.) δεν χρειάζεται internet.

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με τις προεγκατεστημενες εφαρμογες. επειδη προσπαθω να κανω εξοικονομηση της μπαταριας ωστε να μην τελειωνει γρηγορα εχω βαλει να λειτουργουν μονο δυο διεργασιες καθε φορα. το θεμα μου ειναι οτι καθε φορα λειτουργουν ακυρες διεργασιες που εγω δεν ανοιξει ποτε μου την εφαρμογη. για βαραδειγμα το twitter βλεπω στη διαχειριση διεργασιων οτι υπαρχει σαν διεργασια ενω δεν το εχω ανοιξει η το youtube. υπαρχει καποιος τροπος καποιες εφαρμογες να τις διαγραψω? η γενικως καποιος τροπος να μην δημιουργουνται διεργασιες απο προγραμματα που δεν εχω ανοιξει?
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με τις προεγκατεστημενες εφαρμογες. επειδη προσπαθω να κανω εξοικονομηση της μπαταριας ωστε να μην τελειωνει γρηγορα εχω βαλει να λειτουργουν μονο δυο διεργασιες καθε φορα. το θεμα μου ειναι οτι καθε φορα λειτουργουν ακυρες διεργασιες που εγω δεν ανοιξει ποτε μου την εφαρμογη. για βαραδειγμα το twitter βλεπω στη διαχειριση διεργασιων οτι υπαρχει σαν διεργασια ενω δεν το εχω ανοιξει η το youtube. υπαρχει καποιος τροπος καποιες εφαρμογες να τις διαγραψω? η γενικως καποιος τροπος να μην δημιουργουνται διεργασιες απο προγραμματα που δεν εχω ανοιξει?

 

Κατέβασε απο το Google Play το "Battery Guru" που ειναι για επξεργαστές snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση; με τον μαμά launcher πόσες οθόνες έχουμε; αν θυμάμαι καλά πριν κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις είχα εφτά. Καλά θυμάμαι; Τώρα μου βγάζει πέντε.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση; με τον μαμά launcher πόσες οθόνες έχουμε; αν θυμάμαι καλά πριν κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις είχα εφτά. Καλά θυμάμαι; Τώρα μου βγάζει πέντε.

 

Double tap το home button ενώ είσαι στην home screen και πάτα add panel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...