Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα νέα είναι αντικρουόλμενα πάντως. Οι επίσημες πηγές της ΗΤC (δες π.χ. από Ιταλία :http://htc.hdblog.it/2013/06/12/htc-one-s-nuova-conferma-ufficiale-sullaggiornamento-a-sense-5-0/) λένε πως θα υπάρξει η αναβάθμιση. Ανάλογα έχουν απαντήσει και στο ελληνικό τους Facebook. Αν η HTC διαψέυσει πάντως αυτό που έχει πει μόνο αρνητικό αντίκτυπο θα έχει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή πρέπει οπωσδηποτε να αποφασίσω εντος της ημερας για το αν θα αγορασω το One S (απο ελληνικη πασιγνωστη αλυσιδα καταστηματων) θα ηθελα αν καποιος γνωριζει να μου πει αν το Οne S με S3 επεξεργαστη (τουλαχιστον αυτον φαινεται να εχει στα χαρακτηριστικα ποα αναφερονται) αναβαθμιζεται σε Jelly Bean 4.1.2? Ρωταω γιατι καποια αρθρα στι διαδικτυο ειναι αντικρουομενα και εχω μπερδευτει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρέπει οπωσδηποτε να αποφασίσω εντος της ημερας για το αν θα αγορασω το One S (απο ελληνικη πασιγνωστη αλυσιδα καταστηματων) θα ηθελα αν καποιος γνωριζει να μου πει αν το Οne S με S3 επεξεργαστη (τουλαχιστον αυτον φαινεται να εχει στα χαρακτηριστικα ποα αναφερονται) αναβαθμιζεται σε Jelly Bean 4.1.2? Ρωταω γιατι καποια αρθρα στι διαδικτυο ειναι αντικρουομενα και εχω μπερδευτει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

4.1.1 φοράω εγώ με S3 :)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα ενα Xperia με 4.1.2 και μου φαινόταν πολύ καλο (το Xperia αλλαχθηκε γιατι μου εβγαλε αλλα θεματα) γνωριζεις αν οι διαφορες του 4.1.1 που φορας εσυ είναι σημαντικες απο το 4.1.2? Κ γενικα επειδη εχω ταλαιπωρηθει πολυ με 2 smartphones και θελω να παρω ενα και να ξενοιασω επιτελους, εισαι ευχαριστημενος γενικα (προσωπικη σου αποψη)?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα ενα Xperia με 4.1.2 και μου φαινόταν πολύ καλο (το Xperia αλλαχθηκε γιατι μου εβγαλε αλλα θεματα) γνωριζεις αν οι διαφορες του 4.1.1 που φορας εσυ είναι σημαντικες απο το 4.1.2? Κ γενικα επειδη εχω ταλαιπωρηθει πολυ με 2 smartphones και θελω να παρω ενα και να ξενοιασω επιτελους, εισαι ευχαριστημενος γενικα (προσωπικη σου αποψη)?

 

Κατά γενική ομολογία η 4.1.1 όπως και η 4.1.2 είναι πολύ σταθερές και γρήγορες εκδόσεις. Αντιθέτως με τις 4.2.x παρουσιάστηκαν κάποια προβλήματα με τη μπαταρία. Για μένα πάρ' το άφοβα θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος απλά έχε υπόψιν σου ότι δεν παίρνει κάρτα μνήμης και δεν αφαιρείτε η μπαταρία του..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οk, ευχαριστω για τις αποψεις. Τα 12Gb πιστευω θα μου φτασουν και για την μπαταρια το εχω λαβει υποψη, και τα προηγουμενα δυο smartphones που ειχα την ειχαν ενσωματωμενη τη μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος, η οθόνη του, η κάμερά του, η ταχύτητά του είναι θεωρώ ανώτερης κατηγορίας. Για τα χρήματα που κοστίζει ακόμα και σήμερα νομίζω πως είναι εξαιρετική επιλογή, η ποιότητα κατασκευής του είναι εκπληκτική.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση Android έχω 4.0.3,αρα δεν θα ξανά χρειαστεί root σωστά?

 

Έκδοση λογισμικού εννοούσα, θα το βρεις στις πληροφορίες τηλεφώνου. Αλλά για να λες ότι έχεις 4.0.3 τότε θα χρειαστεί να ξαναπεράσεις το root.. Βέβαια είναι κάτι πολύ απλό οπότε μην ανησυχείς..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Πρόσφατα παρήγγειλα από ελληνικό ιντερνετικό μαγαζί το HOS z520E αλλά σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι ο προμηθευτής δεν το βρίσκει πουθενά κτλ, κοινώς, άνθρακας ο θησαυρός. Ξέρει κανείς πού υπάρχει σχετική διαθεσιμότητα; :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.

 

Πως μπορω να δω τι εφαρμογες λειτουργουν στην συσκευη και ποσα mb καταναλωνοντε στην ram?

Στον task manager που κοιταω, εχει μονιμα 550 - 600 mb απο το 1GB που φαινοντε να ειναι κατηλημενα χωρις να εχω ανοιχτη καποια εφαρμογη. Ειναι λογικο αυτο; Το κανει και σε εσας ή δεν κοιταω στο σωστο σημειο;

 

Επισης καποιες φορες στοn task manager δειχνει να εχουν ανοιχτει εφαρμογες χωρις να τις εχω ανοιξει εγω. Ας πουμε εχω κανει '' Διακοπη ολων'' και μετα απο μια ωρα που ξανα κοιταω ενω δεν εχω αγγιξει την συσκευη, εχουν ανοιξει 5-6 εφαρμογες. Περιεργο...

Link to comment
Share on other sites

καποια services του android ή εφαρμογες τρεχουν παντα στο background (maps, facebook, κτλ), γι αυτο και τις βλεπεις εκει και εχεις 500-600 κατειλλημενα στη ραμ. λογικο ειναι, μην ανησυχεις.

 

γενικα μην χρησιμοποιειτε τον task manager για να κλεινετε εφαρμογες. δεν υπαρχει λογος στις τελευταιες εκδοσεις android.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Στην προσπαθεια μου να του περασω την Team Venom κολησε... Βγαζει την αρχικη οθονη με το σημα της HTC και μετα σβηνει... Exv to S4 και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να το επαναφερω. Δεν το βλεπω απο το PC παρα μονο ακουω εναν ηχο οταν το συνδεω
Link to comment
Share on other sites

Στην προσπαθεια μου να του περασω την Team Venom κολησε... Βγαζει την αρχικη οθονη με το σημα της HTC και μετα σβηνει... Exv to S4 και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να το επαναφερω. Δεν το βλεπω απο το PC παρα μονο ακουω εναν ηχο οταν το συνδεω

 

Είσαι σίγουρος οτι πέρασες την σωστή για S4? Στο recovery μπαίνει? Αν ναι κατέβασε μια άλλη και πέρνα την.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό κυκλοφορά μόνο στην Λατινική Αμερική και ίσως στην Ισπανία. Με το ψάξιμο που έκανα κατάλαβα οτι το CID BrightStar301 SPA :( είναι το μόνο που δεν έχει πάρει παγκόσμια καμία αναβάθμηση και έμεινε στο ICS 4.03:confused:. Και επειδή είναι με τον S3 δεν γίνεται προς το παρόν S-OFF. Επίσης το κινητό έχει γλώσσες αγγλικά για χώρες Λατινικής Αμερικής και Ισπανικά. Ελληνικά μπαίνουν με το morelocale 2 απο το play store.

Εγώ το έκανα unlock πόλυ εύκολα με το "HTC One S All-In-One Toolkit v3.5 [4-9-2013] [PERM ROOT][Noob-Proof]" που υπάρχει στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1604677.

Τώρα αν είναι ευρωπαϊκό δεν ξέρω αλλά νομίζω οτι το CID BrightStar301 SPA είναι branded:!:.

Αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει περισσότερα ας ενημερώσει και εμάς.:)

 

Πήρα και εγώ αυτό το κινητό από το ίδιο μαγαζί μόλις το έβαλε σε μεγάλη έκπτωση και έχω ξενερώσει με την έλλειψη της αναβάθμισης. Τελικά γνωρίζει κανείς τι ισχύει για το κινητό; Είναι branded; Παίζει να βρεθεί κάποιος τρόπος ώστε να επιστραφεί στο μαγαζί; Χάρηκα και εγώ είχα δει την περιγραφή σε άλλα sites, είδα ότι είναι upgradable σε 4.1 global και σκέφτηκα ωραία, τέλεια. Στο ίδιο το μαγαζί δεν έγραφε κάτι για αναβάθμιση 4.1 στην περιγραφή αλλά σκέφτηκα 'ντάξει, παρέλειψαν. Και τώρα αυτό!

 

Το HTC One S All-In-One Toolkit v3.5 [4-9-2013] [PERM ROOT][Noob-Proof] μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άτομο με πτυχίο ασχετίλας πάνω σε αυτό το θέμα; Θενκς!

Edited by fouskotokanarini
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ αυτό το κινητό από το ίδιο μαγαζί μόλις το έβαλε σε μεγάλη έκπτωση και έχω ξενερώσει με την έλλειψη της αναβάθμισης. Τελικά γνωρίζει κανείς τι ισχύει για το κινητό; Είναι branded; Παίζει να βρεθεί κάποιος τρόπος ώστε να επιστραφεί στο μαγαζί; Χάρηκα και εγώ είχα δει την περιγραφή σε άλλα sites, είδα ότι είναι upgradable σε 4.1 global και σκέφτηκα ωραία, τέλεια. Στο ίδιο το μαγαζί δεν έγραφε κάτι για αναβάθμιση 4.1 στην περιγραφή αλλά σκέφτηκα 'ντάξει, παρέλειψαν. Και τώρα αυτό!

 

Το HTC One S All-In-One Toolkit v3.5 [4-9-2013] [PERM ROOT][Noob-Proof] μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άτομο με πτυχίο ασχετίλας πάνω σε αυτό το θέμα; Θενκς!

Εχω το ιδιο πτυχιο.... ελπιζω να τα καταφερουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα και με το παρακάτω link.... τέρμα τα επίσημα updates!

 

http://www.techradar.com/news/software/operating-systems/htc-ships-the-one-s-into-no-more-updates-land-1163255

Link to comment
Share on other sites

...

Κατι τετοια γινονται, κ με βλεπω να ξαναγυρναω στην apple....

Το 3gs, μοντελο 2009, πηρε κ το ios 6, γραμμενο το 2012, κ το δικο μας 1 χρονο μετα την κυκλοφορια αφηνεται στην τυχη του...

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς έχεις κανονικά root ή τώρα πέρασες το supersu;

το ειχα κανει root αλλα μετα την αναβαθμιση που εκανα

αρχισε να μου το εμφανιζει αυτο.

_SOLVED_

Edited by boksic
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα και με το παρακάτω link.... τέρμα τα επίσημα updates!

 

http://www.techradar.com/news/software/operating-systems/htc-ships-the-one-s-into-no-more-updates-land-1163255

 

Tι λενε ρε . . .:angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και νόμιζα ότι κάτι είχε αλλάξει στην HTC. Δυστυχώς συνεχίζουν τα ίδια, μα είναι δυνατόν να λένε ότι το ONE S δεν μπορεί να αναβαθμιστεί...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...