Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πλαισιο με οποιαδηποτε πιστωτικη μεχρι 12 ατοκες. Μπορεις να κανεις 3,4,6,10,12 μεχρι 12 ατοκες.
TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ως αρχάριος χρήστης θα ήθελα κάποιες πληροφορίες που αφορούν την αγορά του συγκεκριμένου κινητού.

1) Πώς/ποιός μας εγγυάται ότι το κινητό που θα μας στείλουν θα είναι με τον S3 ή με τον S4 επεξεργαστή ? Αναφέρομαι πάντα για αγορές μέσω internet(scroutz ,κτλ...). Εδώ οι περισσότεροι πολιτές δεν γνωρίζουν ότι υπάρχει τέτοιο θέμα.

2) Μπορούμε να αποφύγουμε από πριν τα κινητά που είναι branded νομίζω τα λέτε που έχουν μενού πχ vodafone κτλ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

Νομιζω μονο αν τους ρωτησεις και αν ξερουν ή θελουν να σου απαντησουν.Παντως ειδα σε δυο τρια μαγαζια σε skroutz που βαζουν την λεξη de ή eu διπλα στο ονομα του κινητου.Αυτα σιγουρα δεν θα ειναι ελληνικα .

Αν λενε εγγυηση αντιπροσωπειας λογικα ειναι ελληνικα και εχεις καλυψη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Η μπαταρία του είναι πολύ καλή σε γενικές γραμμές. Εμένα ούτε η δόνηση έχει θέματα, ούτε το πληκτρολόγιο. Καλά για επανεκκίνηση δεν το συζητάμε καν, να το πας πίσω και αν είναι λιγότερο από 7 ημερών δικαιούσαι αντικατασταση τηλεφώνου. Το τηλέφωνο είναι απροβληματιστο δεν δικαιολογουνται αυτά που λες.

 

Το τηλέφωνο το έχω 3η 'βδομάδα,μέχρι τώρα νόμιζα οτι εγω δεν έκανα κάτι σωστά,γιατί δεν είχα ξανά HTC. Αλλα τελικά θα το πάω το απόγευμα στο κατάστημα της vodafone απ'όπου το πήρα,μου είπε οτι σε μια εβδομάδα θα έχουμε νεα.:knife:για να δούμε

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω 3η 'βδομάδα,μέχρι τώρα νόμιζα οτι εγω δεν έκανα κάτι σωστά,γιατί δεν είχα ξανά HTC. Αλλα τελικά θα το πάω το απόγευμα στο κατάστημα της vodafone απ'όπου το πήρα,μου είπε οτι σε μια εβδομάδα θα έχουμε νεα.:knife:για να δούμε

Πιστευω ειναι καλυτερα να το πας μονος σου σε καποιο σερβις της htc αφου εισαι στην Αθηνα, αν μπλεξεις με vodafone ''χανεις'' μερες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι που έχω διαβάσει, αλλά θα μου προτείνατε την αγορά από τα expansys? Σαν επαγγελματίας μπορώ να το αγοράσω με καθαρή τιμή χωρίς ΦΠΑ (ενδοκοινοτικές συναλλαγές)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κ εγω τον s3 εχω οπως εχω αναφερει παραπανω. Τ κινητο τ πηρα απο κοτσοβολο και τ ανακαληψα τυχαια στο φορουμ μας πριν μερικες μερες και μπορω να πω, οτι κοντεψα να τρελαθω που εσκασα τοσα λεφτα και στην τελικη πηρα κατι αλλο..... Anyway.... Οντως στα benchmark τα αποτελεσματα του s3 ειναι αρκετα χαμηλοτερα, αλλα ολοι ξερουμε πως με ενα καλο πειραγματακι και κινητα σαν το neo v μπορουν να κανουν θαυματα. Σε καθημερινη χρηση, internet, μηνυματα, τηλεφωνα και βαρια παιχνιδια δν καταλαβαινει τιποτα....... Ουτε κιχ και να τ κανω επανακινηση μια φορα στις 2 μερες ουτε καν! Εδω εχω να το κλεισω απο τα 5 πρωτα γερα φορτισματα..... Το κινητο δουλευει απροβληματιστα! Και δν ξερω κατα ποσο μπορω να σας βοηθεισω στην επιλογη του .S3, το τηλεφωνω το εχω συγκρινει με τ g2 και με το sensation xe στο ανοιγμα συγκεκριμενης εφαρμογης κ ο s3 την ανοιγε πιο γρηγορα.... Η μπαταρια με λογικη χρηση των παντων του τηλεφωνου 1,5 μερα χωρις αγχος αν θα κλεισει η οχι!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως αν το one s μου ήταν με s3 μονό ήρεμος πού δεν θα ήμουν.όχι ρε,πλήρωσαν για να έχω τον s4 κι αυτόν θέλω.

Δεν το δέχομαι με τίποτα και θα κινούσα γη και ουρανό για αντικατάσταση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως αν το one s μου ήταν με s3 μονό ήρεμος πού δεν θα ήμουν.όχι ρε,πλήρωσαν για να έχω τον s4 κι αυτόν θέλω.

Δεν το δέχομαι με τίποτα και θα κινούσα γη και ουρανό για αντικατάσταση.

 

Μα εδω τα παιδια λενε οτι παρα τον μικροτερο συγχρονισμο ο S3 ειναι καλυτερος..

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μα εδω τα παιδια λενε οτι παρα τον μικροτερο συγχρονισμο ο S3 ειναι καλυτερος..

 

Just dreams my friend:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μα εδω τα παιδια λενε οτι παρα τον μικροτερο συγχρονισμο ο S3 ειναι καλυτερος..

Ισως επιδη ειναι χρονισμενος ο επεξεργαστης με τον s3 στο 1.7 εναντι του s4 που ειναι στο 1.5.

Αυτο ακριβος που γραφει ο ταξιδιωτης απο κατω.

Just dreams my friend:p

....................................................................................................................................

 

Και κατι αλλο.... GPU εχουν την ιδια?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ισως επιδη ειναι χρονισμενος ο επεξεργαστης με τον s3 στο 1.7 εναντι του s4 που ειναι στο 1.5.

Αυτο ακριβος που γραφει ο ταξιδιωτης απο κατω.

 

....................................................................................................................................

 

 

Εδω ο relentlessgeo μιλαει για καλυτερη αρχιτεκτινικη του S3

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4199809#post4199809

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εδω ο relentlessgeo μιλαει για καλυτερη αρχιτεκτινικη του S3

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4199809#post4199809

Για κανε τον κοπο και ξαναδιαβασε το λινκ που παραθετεις, δεν γραφει πουθενα για καλυτερη αρχιτεκτονικη.

 

δεν εχει πολλη σημασια η συχνοτητα. ειναι αλλες αρχιτεκτονικες μεταξυ των 2 επεξεργαστων. ο s4 ειναι ο αποδοτικοτερος και γρηγοροτερος απο τους 2, παρολο που ειναι σε χρονισμενος σε μικροτερη συχνοτητα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για κανε τον κοπο και ξαναδιαβασε το λινκ που παραθετεις, δεν γραφει πουθενα για καλυτερη αρχιτεκτονικη.

 

δεν εχει πολλη σημασια η συχνοτητα. ειναι αλλες αρχιτεκτονικες μεταξυ των 2 επεξεργαστων. ο s4 ειναι ο αποδοτικοτερος και γρηγοροτερος απο τους 2, παρολο που ειναι σε χρονισμενος σε μικροτερη συχνοτητα.

 

Δικο εχεις..Λαθος μου αλλα εχω μπερδευτει...Το βραδυ που λογικα θα το παραλαβω θα τα ξαναπουμε..:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ως αρχάριος χρήστης θα ήθελα κάποιες πληροφορίες που αφορούν την αγορά του συγκεκριμένου κινητού.

1) Πώς/ποιός μας εγγυάται ότι το κινητό που θα μας στείλουν θα είναι με τον S3 ή με τον S4 επεξεργαστή ? Αναφέρομαι πάντα για αγορές μέσω internet(scroutz ,κτλ...). Εδώ οι περισσότεροι πολιτές δεν γνωρίζουν ότι υπάρχει τέτοιο θέμα.

2) Μπορούμε να αποφύγουμε από πριν τα κινητά που είναι branded νομίζω τα λέτε που έχουν μενού πχ vodafone κτλ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

1) Ζητάς το IMEI ή S/N της συσκευής (αναγράφονται και τα δύο εξωτερικά του κουτιού).

Αυτό είναι με τον S4 http://www.gsmarena.com/htc_one_s-4574.php (επίσης εξωτερικά το κουτί γράφει 1.5 GHz dual core)

και αυτό με τον S3 http://www.gsmarena.com/htc_one_s_c2-4836.php (εδώ στο κουτί γράφει σκέτο dual core)

2) και αυτό το μαθαίνεις από IMEI ή S/N (τηλεφωνόντας στο helpdesk της htc), άσε που αυτό τουλάχοστον το γνωρίζουν σίγουρα τα καταστήματα, οπότε αν σου στείλουν κινητό branded απλά τους το στέλνεις πίσω!!

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι branded συσκευές έχουν τέτοια μενού ή το ένα δεν αποκλείει το άλλο???

Για τον επεξεργαστή σαν διαχωρισμό εχω βρει και αυτό:

Check on the boxes:

Z520E : Snapdragon S4 - Dual Core 1.5GHz

Z560E : Snapdragon S3 - Dual Core 1.7GHz

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι branded συσκευές έχουν τέτοια μενού ή το ένα δεν αποκλείει το άλλο???

Για τον επεξεργαστή σαν διαχωρισμό εχω βρει και αυτό:

Check on the boxes:

Z520E : Snapdragon S4 - Dual Core 1.5GHz

Z560E : Snapdragon S3 - Dual Core 1.7GHz

 

Δεν ξέρω αν το κατάλαβα καλά την ερώτηση. Oι branded (π.χ. vodafone) έχουν και κάποιες δικές τους εφαρμογές μέσα και το σημαντικότερο είναι ότι αργούν σίγουρα να πάρουν τα updates.

Όσον αφορά τον διαχωρισμό αυτό που αναφέρεις είναι πολύ σωστό και έτσι μπορείς να καταλάβεις ποιο είναι ποιο χωρίς τηλέφωνα στην htc.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το κατάλαβα καλά την ερώτηση. Oι branded (π.χ. vodafone) έχουν και κάποιες δικές τους εφαρμογές μέσα και το σημαντικότερο είναι ότι αργούν σίγουρα να πάρουν τα updates.

Όσον αφορά τον διαχωρισμό αυτό που αναφέρεις είναι πολύ σωστό και έτσι μπορείς να καταλάβεις ποιο είναι ποιο χωρίς τηλέφωνα στην htc.

 

Η δικιά μου άγνοια φταίει. Λοιπόν branded είναι η συσκευή που είναι παραεισαγωγής ή αυτή που θα έχει π.χ. vodafone.

Και αν είναι παραεισαγωγής θα έχει οποσδήποτε διαφορετικό μενού ή δεν παίζει ρόλο.

Σόρρυ αν κουράζω και καταλαβαίνω ότι μπορεί να σας φαίνονται "χαζές" κάποιες ερωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

branded ειναι η συσκευη που θα ειναι vodafone στο δικο σου παραδειγμα. θα εχει εφαρμογες, menu vodafone.

 

παραεισαγωγης δεν σημαινει απαραιτητα branded, γιατι μπορει να ειναι πχ. ισπανικης ή γερμανικης αντιπροσωπειας.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει κανενας υπ' οψιν του συγκριτικά benchmarks του One S με τον S3 και τον S4 ?

Δλδ ποσο πιο σφαιρα παει ο S4 οταν ο S3 πεταει ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου άγνοια φταίει. Λοιπόν branded είναι η συσκευή που είναι παραεισαγωγής ή αυτή που θα έχει π.χ. vodafone.

Και αν είναι παραεισαγωγής θα έχει οποσδήποτε διαφορετικό μενού ή δεν παίζει ρόλο.

Σόρρυ αν κουράζω και καταλαβαίνω ότι μπορεί να σας φαίνονται "χαζές" κάποιες ερωτήσεις

 

Αν είναι παραεισαγωγής και όχι branded θα έχει ακριβώς το ίδιο menu και αν δεν βλέπεις ελληνικά κατεβάζεις μια εφαρμογή από google play και τα απόκτας αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα πριν λιγο απο Κοτσοβολο αλλα θα σχοληθω αυριο μαζι του αφου το εβαλα για φορτιση....

Μακαρι να κανω λαθος αλλα κατι δεν μου αρεσει

Η συσκευασια ηταν ενα ασπρο κουτι απο υλικο κατι σαν φελιζολ με αναγλυφο το HTC πανω του και τυλιγμενο γυρω γυρω με μια ταινια

 

Επισυναπτω εικονες

 

Μεσα εχει βιβλιαρακι με την εγγυηση στα ελληνικα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και πιστεύω ότι αύριο που θα ασχοληθείς μαζί του θα εντυπωσιαστείς. Τι σου φάνηκε περίεργο; Μια χαρά είναι ρε συ :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και πιστεύω ότι αύριο που θα ασχοληθείς μαζί του θα εντυπωσιαστείς. Τι σου φάνηκε περίεργο; Μια χαρά είναι ρε συ :)

 

Ευχαριστω...Τα ηξερα σε χαρτινι κουτι τα htc και με παραξανεψε

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

απ οτι βλεπω, φοραει s3 επεξεργαστη (Z560e)..

 

btw στο σαιτ του κωτσοβολου (http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10105165) εχει λαθος, ενω αναφερει τον MSM8260 επεξεργαστη (s3), γραφει διπλα 1.5ghz. αρκετα παραπλανητικο... (ποιος θα κατσει να ψαξει το μοντελο του τσιπ)

Edited by relentlessgeo
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με καιει ειναι να εχει εγγυηση απο HTC στην Ελλαδα

 

Η αποδεξη γραφει και το IMEI

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...