Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν αναφερομαι σε benchmark, δεν εχει και σημασια... Πρωτη διαφορα στην θερμοκρασια με σ4 δεν ενοιωσα το χερι μου να ζεστενεται σε αντιθεση με τον σ3. Δευτερη στις 10 μερες που ειχα τον σ3 ετυχε να εχει ψιλοκολληματακια μικρα λαγκ, ειτε στην μεταβαση απο οθονη σε οθονη ειτε στο σκρολλαρισμα στις φωτο μεχρι στιγμης δεν ειδα κατι τετοιο στον σ4 γενικα ειναι ποιο ομαλα ολα. Σε συγγεκριμενο app proc δεν εχω δει διαφορα.

Σαφως και ο σ3 δεν ειναι αργος το αντιθετο μαλιστα, πεταει και αυτος, απλα ο σ4 πεταει και εχει μηδενικες αναταραξεις...

 

Εγω με τον s3, που το έχω απο τον Ιούνιο ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό. Έχεις προβληματική συσκευή μάλλον φίλε μου, όσο για την θερμοκρασία αν το χεις 2-3 ωρες κολλημένο στο χέρι σου και σερφάρεις φυσιολογικό είναι να νιώσεις το χέρι σου να ζεσταίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως καταλαβαίνω απο το κουτί αν είναι με s4 ή με s3 επεξεργαστή;

 

 

Ποιο χρώμα θεωρείτε πιό ανθεκτικό;

Κάτι άκουσα οτι το ένα ειναι βαμμένο και ξεφλουδίζει και το άλλο χρώμα όχι....απλά δεν ξέρω για πιό χρώμα.

διορθώστε με αν κάνω λάθος

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαίνω απο το κουτί αν είναι με s4 ή με s3 επεξεργαστή;

 

 

Ποιο χρώμα θεωρείτε πιό ανθεκτικό;

Κάτι άκουσα οτι το ένα ειναι βαμμένο και ξεφλουδίζει και το άλλο χρώμα όχι....απλά δεν ξέρω για πιό χρώμα.

διορθώστε με αν κάνω λάθος

 

Ζ 560= S3

Z 520= S4

 

Το μαύρο είχε το θέμα με το ξεφλουδισμα, το οποίο όπως λένε έχει διορθωθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ζ 560= S3

Z 520= S4

 

Το μαύρο είχε το θέμα με το ξεφλουδισμα, το οποίο όπως λένε έχει διορθωθεί.

 

καλά, ο μικρότερος κωδικός αντιστοιχεί σε πιο καινούριο επεξεργαστή;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

καλά, ο μικρότερος κωδικός αντιστοιχεί σε πιο καινούριο επεξεργαστή;

 

Ναι γιατί πρώτα βγήκε αυτό με τον S4 και ακολούθησε αυτό με τον S3.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί πρώτα βγήκε αυτό με τον S4 και ακολούθησε αυτό με τον S3.

 

Φαντάζομαι ο s4 είναι καλύτερος...?

 

Αν ακολούθησε ο S3 τότε θα δυσκολευτώ να βρώ S4?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ο s4 ειναι καλυτερος.

 

λογω καποιων προβληματων, σταματησαν να βγαινουν One s με το συγκεκριμενο επεξεργαστη, και πλεον κυκλοφορουν μονο με τον s3. οποτε θα δυσκολευτεις να βρεις, κι αν βρεις, θα ειναι ειτε κομματια που ξεμειναν ή διορθωθηκαν μετα απο επιστροφη, ειτε branded.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

ο s4 ειναι καλυτερος.

 

λογω καποιων προβληματων, σταματησαν να βγαινουν One s με το συγκεκριμενο επεξεργαστη, και πλεον κυκλοφορουν μονο με τον s3. οποτε θα δυσκολευτεις να βρεις, κι αν βρεις, θα ειναι ειτε κομματια που ξεμειναν ή διορθωθηκαν μετα απο επιστροφη, ειτε branded.

 

 

Τι προβληματα παρουσιασε ο s4?

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορει σε πολλα e-shop με τον s4! Νομιζω οτι συνεχιζει να κυκλοφορει! Συγκεκριμενο site, ειχε κατεβασει το Ζ520 και οταν μιλησα μαζι τους μου ειπαν οτι θα το ξανα ανεβασουν οταν εχουν νεες παραλαβες και οντως το ξανα ανεβασαν
Link to comment
Share on other sites

ο s4 ειναι καλυτερος.

 

λογω καποιων προβληματων, σταματησαν να βγαινουν One s με το συγκεκριμενο επεξεργαστη, και πλεον κυκλοφορουν μονο με τον s3. οποτε θα δυσκολευτεις να βρεις, κι αν βρεις, θα ειναι ειτε κομματια που ξεμειναν ή διορθωθηκαν μετα απο επιστροφη, ειτε branded.

 

δε εχει προβλημα ο επεξεργαστης, προβλημα διαθεσιμοτητας είχαν και σε στην ευρωπη (πλην αγγλιας γερμανιας) εφεραν την ασιατικη εκδοση με τον S3

Link to comment
Share on other sites

δε εχει προβλημα ο επεξεργαστης, προβλημα διαθεσιμοτητας είχαν και σε στην ευρωπη (πλην αγγλιας γερμανιας) εφεραν την ασιατικη εκδοση με τον S3

 

Έτσι ακριβώς.

Ελπίζω να βγούν S4 και στο γκρι ξανά, αν και βέβαια και η HTC προχωράει σε άλλα μοντέλα και φυσικά στο DNA.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα παιδια.

μετα απο ΠΑΑΑΑΑΡΑΑ πολυ καιρο ξαναγραφω σε αυτο εδω το φορουμ, που ομως επισκεπτομαι ανα τακτα διαστηματα γιατι το θεωρω το καλυτερο στην ελλαδα σε θεματα κινητης τηλεφωνιας.

αφου διαβασα σχεδον και τις 100! σελιδες για το HTC ONE S κι αφου για καποιο διαστημα εκλινα περισσοτερο προς το Xperia P και το Motorola Rzr, εχω αποφασισει τελικα αγορασω το One , στο μαυρο του νομιζω ειναι με διαφορα το πιο ομορφο κινητο που εχω δει το τελευταιο καιρο κ θα με αναγκασει να ξεφυγω κι απο το budget μου.

εχω μια ερωτηση μονο, που ισως και να εχει απαντηθει και να μη θυμαμαι.

στο Birdphone εχει το 520 σε μαυρο, λετε να το προτιμησω απο το 560 ή επειδη ειναι το παλιοτερο μοντελο θα εχει προβλημα με το χρωμα. εννοω οτι, αφου οπως λετε κι εσεις οι διαφορες αναμεσα στα 2 chipakia ειναι μικρες και δεν ειμαι και κανενας φοβερα απαιτητικος χρηστης, μηπως να προτιμησω το 560 σε μαυρο που , θεωρητικα τουλαχιστον, δεν θα εχει προβλημα με το χρωμα?

επισης για το birdphone γενικοτερα, τι γνωμη εχουμε? ειναι αξιοπιστο?

 

και ΝΑΙ, ειμαι ακομα κατοχος του κινητου που βλεπετε στο avatar μου!!:lol::lol::lol:

 

παιζει να ειμαι ο μοναδικος στην ελλαδα...:worry:

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

και ΝΑΙ, ειμαι ακομα κατοχος του κινητου που βλεπετε στο avatar μου!!:lol::lol::lol:

 

παιζει να ειμαι ο μοναδικος στην ελλαδα...:worry:

 

χαχαχα!:lol:

Κοιταξε! Απο αυτα που διαβαζω, θα σου συνιστουσα να καταληξεις στο Ζ520 με τον snapdragon! Γιατι για το Ζ560 γινονται συχνα αναφορες οτι ζεσταινεται πολυ (θα μου πεις ολα λιγο πολυ το πα8αινουν αυτο), οτι κανει καποια κρασαρισματα, οτι κλεινει μονο του ή κανει επανεκινησεις! Τωρα οσο για το birdphone, δεν εχω αγορασει ποτε απο εκει, αλλα ριξε μια ματια στα σχολια του skroutz. Εχει 5 αστερακια απο παρα πολλους χρηστες και μεταξυ μας θα το εμπιστευομουν με κλειστα ματια μετα απο το καλες κριτικες!;);)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα παιδια.

μετα απο ΠΑΑΑΑΑΡΑΑ πολυ καιρο ξαναγραφω σε αυτο εδω το φορουμ, που ομως επισκεπτομαι ανα τακτα διαστηματα γιατι το θεωρω το καλυτερο στην ελλαδα σε θεματα κινητης τηλεφωνιας.

αφου διαβασα σχεδον και τις 100! σελιδες για το HTC ONE S κι αφου για καποιο διαστημα εκλινα περισσοτερο προς το Xperia P και το Motorola Rzr, εχω αποφασισει τελικα αγορασω το One , στο μαυρο του νομιζω ειναι με διαφορα το πιο ομορφο κινητο που εχω δει το τελευταιο καιρο κ θα με αναγκασει να ξεφυγω κι απο το budget μου.

εχω μια ερωτηση μονο, που ισως και να εχει απαντηθει και να μη θυμαμαι.

στο Birdphone εχει το 520 σε μαυρο, λετε να το προτιμησω απο το 560 ή επειδη ειναι το παλιοτερο μοντελο θα εχει προβλημα με το χρωμα. εννοω οτι, αφου οπως λετε κι εσεις οι διαφορες αναμεσα στα 2 chipakia ειναι μικρες και δεν ειμαι και κανενας φοβερα απαιτητικος χρηστης, μηπως να προτιμησω το 560 σε μαυρο που , θεωρητικα τουλαχιστον, δεν θα εχει προβλημα με το χρωμα?

επισης για το birdphone γενικοτερα, τι γνωμη εχουμε? ειναι αξιοπιστο?

 

 

Εγω εχω παρει το 520 σε μαυρο απο birdphone να ξερεις οτι ειναι branded εχει μενου της T mobile μεσα το φερνουν απο γερμανια μαλλον, αλλα ολα τα εξτρα που εχει μεσα και ουσιαστικα δεν σου χρειαζονται μπορουν να απενεργοποιηθουν χωρις να εχει προβλημα το κινητο. Εγω που ειχα και το 560 σε γκρι σου προτεινω το 520. Απο αποψη χρωματος δεν εχω αντιμετωπισει καποιο θεμα μια χαρα ειναι μεχρι τωρα. Οσο για αυτο που λες οτι το 560 ειναι ποιο καινουριο δεν νομιζω οτι ισχυει πιστευω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν και καινουρια 520 χωρις το προβλημα με το χρωμα.

 

Επισης σου προτεινω να μην κανεις την παραγγελεια σου ακομα, πιστευω μεσα στην εβδομαδα θα πεσει κι αλλο η τιμη του κινητου...

 

και ΝΑΙ, ειμαι ακομα κατοχος του κινητου που βλεπετε στο avatar μου!!:lol::lol::lol:

 

παιζει να ειμαι ο μοναδικος στην ελλαδα...:worry:

 

 

Εννοειτε οτι θα δεις τρελη διαφορα....

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρει το 520 σε μαυρο απο birdphone να ξερεις οτι ειναι branded εχει μενου της T mobile μεσα το φερνουν απο γερμανια μαλλον, αλλα ολα τα εξτρα που εχει μεσα και ουσιαστικα δεν σου χρειαζονται μπορουν να απενεργοποιηθουν χωρις να εχει προβλημα το κινητο. Εγω που ειχα και το 560 σε γκρι σου προτεινω το 520. Απο αποψη χρωματος δεν εχω αντιμετωπισει καποιο θεμα μια χαρα ειναι μεχρι τωρα. Οσο για αυτο που λες οτι το 560 ειναι ποιο καινουριο δεν νομιζω οτι ισχυει πιστευω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν και καινουρια 520 χωρις το προβλημα με το χρωμα.

 

Επισης σου προτεινω να μην κανεις την παραγγελεια σου ακομα, πιστευω μεσα στην εβδομαδα θα πεσει κι αλλο η τιμη του κινητου...

 

Branded σημαίνει πολύ αργές αναβαθμίσεις και αν δεν κάνω λάθος ότι πρόβλημα σου παρουσιάζει πρέπει να πηγαίνει στην Γερμανία. Νομίζω πως είναι η μοναδική περίπτωση που το σέρβις δεν τα αναλαμβάνει και ας είναι ευρωπαϊκό το τηλέφωνο. Ας μας διαφωτίσει κάποιος αν το ξέρει με σιγουριά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Branded σημαίνει πολύ αργές αναβαθμίσεις και αν δεν κάνω λάθος ότι πρόβλημα σου παρουσιάζει πρέπει να πηγαίνει στην Γερμανία. Νομίζω πως είναι η μοναδική περίπτωση που το σέρβις δεν τα αναλαμβάνει και ας είναι ευρωπαϊκό το τηλέφωνο. Ας μας διαφωτίσει κάποιος αν το ξέρει με σιγουριά.

 

 

Με τις αναβαθμισεις το θεμα το γνωριζω. Θα τις παρω ποιο αργα απο τα υπολοιπα S4 αλλα θα τις παρω πολυ πιο αργα απο τον S3? Δεν ξερω πιστευω θα τις παρω λιγο αργοτερα απο τον S3...

 

Επισης αυτο που δεν ξερω ειναι αν ο S3 παρει ολες τις αναβαθμισεις.... Κατι μου λεει οτι ο S4 θα παρι μια επιπλεον απο τον S3... Φυσικα δεν εχω κανενα στοιχειο για αυτο... Τελος μετα απο καποια χρονια οταν εχει παψει η εξελιξη, εχουν τελειωσει οι αναβαθμισεις και εχει ληξει η εγγυηση του κινητου, ποιο θα εχει μεγαλυτερη υποστηρiξ απο τους developers αν θελησω (που θα θελησω...) να το κανω root και να περασω την τοτε εκδοση android?

 

 

Για την εγγυηση δεν γνωριζω εκ πειρας, αλλα απο το birdphone μου ειπαν εγγυηση Ελληνικης αντιπροσωπειας.

 

Tι ειναι ρε παιδια αυτο το branded? Ειναι κακο ή καλο? Δεν εχω καταλαβει!:wacko:

 

Branded = Τζιζ κακα. Αλλα δεν ξερω ακριβως...

 

Υπαρχουν 2 ειδη branded? Αυτο που η συσκευη εχει καποιες εφαρμογεσ της εταιριας και λογοτυπο στην εναρξη και αυτο που η συσκευη δουλευει μονο με μια συγγεκριμενη εταιρια?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Tι ειναι ρε παιδια αυτο το branded? Ειναι κακο ή καλο? Δεν εχω καταλαβει!:wacko:

 

Branded σημαινει οτι ειναι κλειδωμενο σε παροχο. πχ αν πας γερμανια λειτουργει μονο με την συγκεκριμενη εταιρια

ακομα μπορει να χρειαστει βοήθεια σε μερικες ρυθμισεις (3G κλπ) και το σερβις θεωρητικα γινεται μονο απο την εταιρια αυτη

επίσης οι ενημερωσεις γινονται απο την εταιρια μονο και μπορει να αργησουν λίγο εως πολύ

κατα τα αλλα στην ελλαδα και στην υπολοιπη ευρωπη λειτουργει κανονικα το ιδιο και η εγγύηση

 

Υπαρχει τρόπος να το "ξεκλειδώσεις" πειραζοντας την ROM (δεν ξερω κατι παραπανω) αλλα αυτος ειναι ενας απο τους λόγους προσβολής της εγγύησης, κοινως την ακυρωνει

 

Γενικα δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα αν το θες τοσο πολυ σκεψου το. Κι υποψιν το μαγαζι ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ να σε ενημερωσει για το αν ειναι ή οχι Branded.

Πριν μερικους μηνες πηρα ενα κινητο, ελεγξα το ΙΜΕΙ και ειδα οτι ειναι Branded και ζητησα (απαίτησα) επιστροφη γιατι δε με είχαν ενημερωσει για αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρει το 520 σε μαυρο απο birdphone να ξερεις οτι ειναι branded εχει μενου της T mobile μεσα το φερνουν απο γερμανια μαλλον, αλλα ολα τα εξτρα που εχει μεσα και ουσιαστικα δεν σου χρειαζονται μπορουν να απενεργοποιηθουν χωρις να εχει προβλημα το κινητο. Εγω που ειχα και το 560 σε γκρι σου προτεινω το 520. Απο αποψη χρωματος δεν εχω αντιμετωπισει καποιο θεμα μια χαρα ειναι μεχρι τωρα. Οσο για αυτο που λες οτι το 560 ειναι ποιο καινουριο δεν νομιζω οτι ισχυει πιστευω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν και καινουρια 520 χωρις το προβλημα με το χρωμα.

 

Επισης σου προτεινω να μην κανεις την παραγγελεια σου ακομα, πιστευω μεσα στην εβδομαδα θα πεσει κι αλλο η τιμη του κινητου...

 

 

thanks για τις πληροφοριες. τα extra που ειχε λογω του οτι ηταν branded ηταν ευκολο να τα απενεργοποιησεις?

γενικα δεν το εχω και παρα πολυ, ειδικα σε περιβαλλον android δεν εχω ιδεα.

μακαρι να πεσει κι αλλο η τιμη του κινητου, εγω να φανταστεις δεν ειχα σκοπο να δωσω πανω απο 300€ αλλα η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει τοσο πολυ αυτο το κινητο που αξιζει την υπερβαση. παντως πριν τα μεσα Δεκεμβριου δεν προκειται να το παρω, περιμενω το δωρο.

 

εσυ επομενως εχεις κρατησει στα χερια σου και το γκρι και το μαυρο αλλα και τον s3 και τον s4.

το ceramic black εχει διαφορα στην αφη απο το γκρι?

Link to comment
Share on other sites

Branded σημαινει οτι ειναι κλειδωμενο σε παροχο. πχ αν πας γερμανια λειτουργει μονο με την συγκεκριμενη εταιρια

ακομα μπορει να χρειαστει βοήθεια σε μερικες ρυθμισεις (3G κλπ) και το σερβις θεωρητικα γινεται μονο απο την εταιρια αυτη

επίσης οι ενημερωσεις γινονται απο την εταιρια μονο και μπορει να αργησουν λίγο εως πολύ

κατα τα αλλα στην ελλαδα και στην υπολοιπη ευρωπη λειτουργει κανονικα το ιδιο και η εγγύηση

 

Υπαρχει τρόπος να το "ξεκλειδώσεις" πειραζοντας την ROM (δεν ξερω κατι παραπανω) αλλα αυτος ειναι ενας απο τους λόγους προσβολής της εγγύησης, κοινως την ακυρωνει

 

Γενικα δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα αν το θες τοσο πολυ σκεψου το. Κι υποψιν το μαγαζι ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ να σε ενημερωσει για το αν ειναι ή οχι Branded.

Πριν μερικους μηνες πηρα ενα κινητο, ελεγξα το ΙΜΕΙ και ειδα οτι ειναι Branded και ζητησα (απαίτησα) επιστροφη γιατι δε με είχαν ενημερωσει για αυτο...

 

Εξακολουθω να μην το καταλαβαινω! Γι αυτο δηλαδη το birdphone σε καποια μοντελα εχει μια τιμη (που ειναι πολυ χαμηλη) και μια αλλη (που ειναι πολυ πιο ψηλη) και αναφερει οτι ειναι GR. Kαι χαρηκα και γω που βρηκα πολυ χαμηλες τιμες, αλλα οπως φαινεται ειναι branded(?) τα πιο φτηνα.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθω να μην το καταλαβαινω! Γι αυτο δηλαδη το birdphone σε καποια μοντελα εχει μια τιμη (που ειναι πολυ χαμηλη) και μια αλλη (που ειναι πολυ πιο ψηλη) και αναφερει οτι ειναι GR. Kαι χαρηκα και γω που βρηκα πολυ χαμηλες τιμες, αλλα οπως φαινεται ειναι branded(?) τα πιο φτηνα.

 

δεν φαινεται παντα πολλες φορες το κρύβουν. απλα ρωτας επιμονα και παντα ελεγχεις το ΙΜΕΙ στην αντιπροσωπια (ΗTC, NOKIA..) ΠΡΙΝ ανοιξεις τη συσκευασια

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθω να μην το καταλαβαινω! Γι αυτο δηλαδη το birdphone σε καποια μοντελα εχει μια τιμη (που ειναι πολυ χαμηλη) και μια αλλη (που ειναι πολυ πιο ψηλη) και αναφερει οτι ειναι GR. Kαι χαρηκα και γω που βρηκα πολυ χαμηλες τιμες, αλλα οπως φαινεται ειναι branded(?) τα πιο φτηνα.

 

 

Δεν ειναι απαραιτητα branded οταν δεν λεει gr. Πριν απο κανα χρονο ειχα παρει για την γυναικα μου το Htc wildfire σε χαμηλη τιμη και δεν ηταν branded. Οπως και να χει θα σε ενημερωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...