Jump to content

LG Optimus L3 (E400)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 300
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδη αργει πολυ??

 

Κατά την άποψη μου ναι πολύ.Καλύτερα να πάρεις ένα ποιο ακριβό ώστε να σε καλύψει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΒΑΛΑ ΤΙ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΑΔΕΙΑΣΕ ΤΕΛΕΙΩΣ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΟΡΤΙΣΕΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΝΟΙΞΕ ΜΕΝ ΕΔΕΙΞΕΩΤΟ ΣΗΜΑ LG αΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ ΑΣΠΡΗ ΟΘΩΝΗ. ΔΕΝ ΦΟΡΤΩΝΕΙ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάνει κανένας root στο κινητό, θέλω να βάλω την cm9 και έχω την 2.3.6 πως γίνεται δεν μου κάνει root με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια αγορασα το κινητακι πριν 2 μερες στην κοπελα μου αλλα της κανει κατι νουμερα το wifi οταν το ανοιγει απο την μπαρα ειδοποιεισεων πεταει ενα παραθυρο που λεει ρυθμισεις wifi και προσθηκη δικτυου το κινητο κολαει κ το wifi ανοιγει μετα απο κανα 5λεπτο. Μερικες φορες πρεπει να ανοιγοκλεισει το κιν.. για να επανελθει.. Αυτο που με προβληματησε ειναι οτι δεν το κανει παντα αλλες φορες ανοιγει κανονικα αμεσως χωρις να ανοιγει καποιο παραθυρο.. Υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω για να λειτουργει κανονικα το wifi? τα φωτα σας παρακαλω..
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση εκανα κ επαναφορα εργοστασιακων σημερα που δεν χρειαζοταν κιολας μαλλον γιατι καινουργιο ειναι κ δεν εχει κατεβασει κ καμια εφαρμογη αλλα το προβλημα παραμενει αν σκεφτεις κατι αλλο που μπορει να φταιει ...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια καποιες ερωτησεις.

 

Πως κλεινω τις ανοιχτες εφαρμογες;

 

Πως μεταφερω φωτος κ βιντεο απτη μνημη του κινητου στην εξωτερικη μνημη;

 

Ευχαριστω πολυ

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Έχω το κινητό απείραχτο και κάτι έκανα και όταν πατάω να δω της κλήσεις μου βγάζει κάτι για "remote control service" πως μπορώ να το απενεργοποιησω να μην το εμφανίζει;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μερικές φορές κατά τη διάρκεια μιας κλήσης η οθόνη μαυρίζει και δεν "ξυπνάει" με τίποτα. Η μόνη λύση σ' αυτή τη περίπτωση είνα βγάλσιμο της μπαταρίας.

Έχει καποιος άλλος τέτοιο πρόβλημα;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα αυτό δε ξέρω γιατί. Αρουτάριστο με τη στόκ ρομ από το κουτί του.

Ο μόνος τρόπος είναι να πατήσεις το home κουμπί, να κατεβάσεις με ψυχραιμία τη μπάρα και να κανείς τέλος κλήσης. Ότι άλλο και να πατήσεις ξαναμαυρίζει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι και να πατήσω δεν "ακούει" και δεν ανοίγει η οθόνη με τίποτα.

Να δοκιμάσουμε να βάλουμε κάποια custom Rom?

Μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2263809?

 

Ποια έκδοση Rom έχεις?

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν είχα κι εγώ. Δοκίμασα όμως σχεδόν όλες, αλλά με όλες το ίδιο προβλημα. Μόλις βάλω το κινητό στο αυτί μαυρίζει η οθόνη και μετά δεν ξεμαυρίζει με τίποτα!!:mad:

 

EDIT: Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες και δοκιμή διαφόρων Rom, ξαναέβαλα τη 10J, έκανα Hard Reset και τώρα δουλεύει κανονικά. Μόλις το βάζω στο αυτί μαυρίζει η οθόνη και μόλις το απομακρύνω από το αυτί ανοίγει!!!

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σε οσους εχουν προβλημα οταν κανουν update με kdz απο το Cyanogenmod 9, και συνεχεια μπουταρει και διχνει μαυρη οθονη καντε το εξης:

 

1. Βγαλτε τη μπαταρια και περιμενετε 5-10 δευτερολεπτα.

2.Βαλτε τη μπαταρια και πατηστε το κουμπι Volume Down+Home button.

3.Επειδη μετα απο ενημερωση απο kdz φευγει το root και το ClockWorkMod Recovery..... θα γινει κανονικα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (format).

4.Μολις γινει επανεκκινηση η συσκευη L3/L5/L7 περιμενετε λιγο χρονο για να ανοιξει ο οδηγος ρυθμισης .....

5.Τελος!!!!!! Τωρα λειτουργει ξανα η συσκευη.

 

Προσωπικα εχω τη συσκευη LG E400 εκανα kdz update με firmware cosmote modified και εκανα τη διαδικασια που ειπα πριν κι πετυχε απολυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί κάποιος να postάρει link για το V10M γιατί το έχω rooted και πρέπει να το στείλω για service οπότε θέλω να περάσω το stock firmware;:blink:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να postάρει link για το V10M γιατί το έχω rooted και πρέπει να το στείλω για service οπότε θέλω να περάσω το stock firmware;:blink:

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=11

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Μεχρι και πριν λιγο καιρο ειχα το Alchatel 908 one touch και τωρα σκεφτομαι να αγορασω το LG Optimus L3 (E400)..

το θελω για βασικη χρηση συν σερφαρισμα και λιγες εφαρμογες (κυριως παιχνιδια)!

τα καλυπτει όλα αυτα? εχει καποιο-α σοβαρα μειονεκτηματα?

και κατι τελευταιο.. συγκριτικα με αυτο που ειχα πριν και αυτο που θελω να αγορασω τωρα...ειναι καλυτερο ποιοτικα??

σας ευχαριστω για το χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Μεχρι και πριν λιγο καιρο ειχα το Alchatel 908 one touch και τωρα σκεφτομαι να αγορασω το LG Optimus L3 (E400)..

το θελω για βασικη χρηση συν σερφαρισμα και λιγες εφαρμογες (κυριως παιχνιδια)!

τα καλυπτει όλα αυτα? εχει καποιο-α σοβαρα μειονεκτηματα?

και κατι τελευταιο.. συγκριτικα με αυτο που ειχα πριν και αυτο που θελω να αγορασω τωρα...ειναι καλυτερο ποιοτικα??

σας ευχαριστω για το χρονο σας!

 

Για βασική χρήση (τηλέφωνα, μηνύματα κλπ) καλό είναι, αλλά για τα άλλα που αναφέρεις άστο καλύτερα….

Link to comment
Share on other sites

Για βασική χρήση (τηλέφωνα, μηνύματα κλπ) καλό είναι, αλλά για τα άλλα που αναφέρεις άστο καλύτερα….

 

ευχαριστω!

στα ιδια χρηματα δηλαδη μεχρι 90-95 ευρω υπαρχει καποιο αλλο καλυτερο να το εχω και αυτο στα υποψην μου?

ειτε LG ειτε κατι αλλο..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!

στα ιδια χρηματα δηλαδη μεχρι 90-95 ευρω υπαρχει καποιο αλλο καλυτερο να το εχω και αυτο στα υποψην μου?

ειτε LG ειτε κατι αλλο..

 

Σε αυτά λεφτά θα έψαχνα για κανένα ZTE (kiss pro, ice και ειδικά το skate 89 ευρώ). Δες πάντως σκρουτζομάγαζα και αποφάσισε έχει και άλλες εναλλακτικές.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Θα κάνουμε downgrade την Rom σου ώστε να γίνετε Root με τον ίδιο τρόπο που προσπαθείς τώρα.

 

θα χρειαστείς αυτό

http://007support.webs.com/KDZ_FW_UPD_EN.7z

Και

Αυτήν την Rom η οποία είναι παλιά και γίνετε ROOT 1000% δοκιμασμένη από εμένα.

http://lg-phone-firmware.com/tool.php?idclick=1982

 

1)Κάνεις αποσυμπίεση το zip αρχείο και κάνεις εγκατάσταση στον υπολογιστή σου το αρχείο msxml.msi.

2)Μετά τρέχεις το αρχείο KDZ_FW_UPD.exe θα σου ανοίξει το πρόγραμμα.

3)Κλείνεις το κινητό σου και ΜΕΤΑ το συνδέεις στον υπολογιστή.Μετά το ανοίγεις σε emergency mode πως;

Κρατώντας το + και το - από την ένταση ταυτόχρονα πατημένα και τα 2 μαζί,μετά πατάς το power και το αφήνεις.

4)Πας τώρα στο πρόγραμμα στον υπολογιστή και επιλέγεις TYPE βάλε 3GQCT

5)Στο Phone Mode βάλε DIAG.

6)Στο KDZ file δώσε το αρχείο V10j_00.kdz την Rom που κατέβασες.

7)Μετά πάτα Launch software update και περιμένεις μέχρι να σου γράψει το πρόγραμμα =FINISHED= το κινητό μπορεί να αναβοσβήνει την οθόνη μην πανικοβληθείς ΠΡΟΣΟΧΗ σε καμία περίπτωση μην το αποσυνδέσεις μέχρι να γράψει το πρόγραμμα =FINISHED=.

 

Γειά σας παιδιά. Θέλω να κάνω downgrade το εν λόγω κινητό και δεν βρίσκω πουθενά την Rom που αναφέρετε παραπάνω. Όπου και να πήγα τα links ήταν νεκρά. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Ευχαριστώ.

Δεν μπορείς να κρίνεις ένα ψάρι από την ικανότητά του να σκαρφαλώνει σε δέντρα. Θα το κάνεις να νοιώθει χαζό.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Θέλω να κάνω downgrade το εν λόγω κινητό και δεν βρίσκω πουθενά την Rom που αναφέρετε παραπάνω. Όπου και να πήγα τα links ήταν νεκρά. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Ευχαριστώ.

 

Ορίστε φίλε μου απο προσωπικό αρχείο

http://www.mediafire.com/download/v56i6thabacuwq6/V10M_00.kdz

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!!
Δεν μπορείς να κρίνεις ένα ψάρι από την ικανότητά του να σκαρφαλώνει σε δέντρα. Θα το κάνεις να νοιώθει χαζό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L3 (E400)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...