Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus L5 (E610)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν το κινητό είναι vodafon παίρνει άλλες αναβαθμίσεις??? εμένα έχει την v10d.

Μπορώ να του περάσω την v10j ???θα χάσω ρυθμίσεις ??? εγγύηση ???

 

Φιλε μου την v10j την παιρνουν τα 610. Εσυ θα εχεις το 610V οπου η τελευταια ειναι η v10d. Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τοτε ειναι V10D κατεβασε την απο εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=12

49 VDX/VODAFONE(GREECE_CYPRUS)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο φίλος παραπάνω έχω το 610v οπότε περιμένω την Vodafone να βγάλει αναβάθμιση. Debrand δεν γίνετε;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

τοτε ειναι V10D κατεβασε την απο εδω http://lg-phone-firmware.c....php?id_mod=12

49 VDX/VODAFONE(GREECE_CYPRUS)

Αυτη ειναι για το 610V

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το 610v εχω αλλα φλασαρα την v10j,οδηγιες υπαρχουνε στο xda.το μονο που δεν εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι να μεταφερω εφαρμογες στην καρτα μνημης.απαραδεκτο.:mad:
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το 610v εχω αλλα φλασαρα την v10j,οδηγιες υπαρχουνε στο xda.το μονο που δεν εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι να μεταφερω εφαρμογες στην καρτα μνημης.απαραδεκτο.:mad:

 

Αν το εχεις κανει root κανει δουλεια το link2sd. Απλα πρεπει να φτιαξεις ενα 2o partition στην sd card σου σε fat32 μορφη.

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω,τοειδα αλλα δεν ηθελα να κανω partition...τελικα περασα το directory bind απο το xda.για οποιον ενδιαφερεται ειναι στην ενοτητα του samsung galaxy s.
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω,τοειδα αλλα δεν ηθελα να κανω partition...τελικα περασα το directory bind απο το xda.για οποιον ενδιαφερεται ειναι στην ενοτητα του samsung galaxy s.

 

Tις περναει ολοκληρες τις εφαρμογες στην sd?γτ με το link2sd περναει καποια αρχει στην sd και σε μερικα(ashalt,real football) αλλα δεν τα δεν στελνει δεδομενα στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε καποιον οταν παει να κανει hard reset να βγαζει secure booting error.

Cause: boot certification verify.

 

Το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα αλλα δεν μπορω να του κανω reset.

Οποιος ξερει ας δωσει τα φωτα του..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω κανει μονο επεναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και πηγαν ολα καλα hard reset πρεπει να κανεις ???
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να πας στην επίσημη ιστοσελίδα του κινητού, να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις τα προγράμματα και τους οδηγούς και να μπεις μέσα στο pcSuite και να επιλέξεις Συσκευή->Επαναφορά επείγοντος υλικολογισμικού;;

Optimus L5

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυριο θα το εχω,αν και δεν εχω ακομα αποφασισει αν θα το κρατησω η θα το κανω ανταλαγη μαζι με το iphone 4 που εχω για κατι αλλο....

αν και αυτο το αλλο σκεφτωμαι να ειναι το SIII, η μπορει και το 4S μιας και εχω αρκετες εφαρμογες αγορασμενες απο το app store και το cydia.....

απλα σκεφτωμαι μετα απο 3,5 χρονια κατοχως iphones να ριξω και μια ματια και στο Android.....

 

απλα οι αποψης απο τους κατοχους εδω με εχουν μπερδεψει λιγο.....

αξιζει με λιγα λογια,η οχι??σιγουρσα για τα λεφτα που κανει ισως ειναι μια τιμια συσκευη,αλλα.....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να πας στην επίσημη ιστοσελίδα του κινητού, να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις τα προγράμματα και τους οδηγούς και να μπεις μέσα στο pcSuite και να επιλέξεις Συσκευή->Επαναφορά επείγοντος υλικολογισμικού;;

Optimus L5

 

Το εκανα και βγαζει οτι δεν χρειαζεται η ενημερωση της εγκαταστασης...Τι στο καλο παιζει ρε γμτ;

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και βγαζει οτι δεν χρειαζεται η ενημερωση της εγκαταστασης...Τι στο καλο παιζει ρε γμτ;

 

Γιατί έκανες hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταφερει ακομα να κανω hard reset (επαναφορα εργ. ρυθμισεων) αλλα επειδη ηταν να το δωσω αυτες τις μερες το τηλ δεν ηθελα να εχει καθολλου προγραμματα/δεδομενα
Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα.

Προσπάθησες τουλάχιστον να το κάνεις χειροκίνητα;

Διαγραφή προγραμματων που έβαλες μόνος με διαγραφή των προσωρινων δεδομένων, διαγραφή του λογαριασμού e-mail που συγχρονιζει το κινητό κ.α.;

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα.

Προσπάθησες τουλάχιστον να το κάνεις χειροκίνητα;

Διαγραφή προγραμματων που έβαλες μόνος με διαγραφή των προσωρινων δεδομένων, διαγραφή του λογαριασμού e-mail που συγχρονιζει το κινητό κ.α.;

 

Χειροκινητα αμα σβησω προγραμματα και λογαριασμους γινεται αλλα ειναι παρα πολλα και γινεται κουραστικο..Ειδικα οταν φτασω να σβηνω επαφες...

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές φαντάζομαι μέσα από το pc suite της lg θα τα μεταφέρεις γρήγορα.

Αυτό άλλωστε είναι το πρώτο πράγμα που κάνουν όλες οι σουίτες των εταιριών με τα κινητά από τότε που τα φτιάξανε.

Τώρα για τα προγραμμάτα, αν και πολλά, κανονικά θα πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις->εφαρμογές και να πας να διαγράψεις τα δεδομένα στην cache.

Από ότι έχω διαβάσει όμως από άλλους, στο android όταν πας να κάνεις διαγραφή του gmail με το οποίο κατεβάζεις και εγκαθηστάς τα προγράμματα, όταν γίνει η διαγραφή θα βγάλει και τα προγράμματα. Προσωπικά δεν το έχω κάνει αλλά ... δοκίμασέ το. Κι αν θες να σιγουρευτείς ψάξτο μέσω google.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ δεν κάνει τίποτα. Άλλωστε κι εγώ τα κοιτάω και τα διαβάζω για να μάθω κατιτίς.

Αν ξέρεις αγγλικά (αν και αρκετοί εκεί μεσα δεν ξέρουν) μπορείς να πας στο θέμα για το L5 στο xda

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν γινεται διαγραφη του λογαριασμου gmail που εχουμε στην συσκευη. αυτο γινεται ΜΟΝΟ με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι παίζει μ' αυτό το κινητό?Οτι να ναι είναι!!!

Στα καλά καθούμενα χάνει το wifi...μετά απο 1 μέρα περίπου χάνει την ώρα και πάει 10-15 λεπτά πίσω...στις επαφές που έχω περάσει τραγούδια και φωτό όποτε θέλει τα εμφανίζει και όποτε θέλει χτυπάει με τον προεπιλεγμένο ήχο και χωρίς φωτό...έχω περάσει την τελευταία έκδοση... ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ή να το σουτάρω να ησυχάσω??? :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...