Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τον καιρο μπορεις να το ρυθμισεις να μην κανει. Λογικα τα 300 MB φτανουν πολυ χαλαρα, συνηθως οι push εφαρμογες τρωνε ελαχιστα kb. Προσεξε μονο γιατι οι browser καθε φορα που ανοιγουν κανουν reload την τελευταια σελιδα που εχεις αφησει. Καλο θα ειναι οταν τον κλεισεις να αφησεις μονο μια blank page. Σιγουρα σε chrome, stock και dolphin που εχω δοκιμασει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά...θέλω μία βοήθεια σε ένα θέμα που δεν έχω βρει απάντηση...ούτε λύση...όσο και να έψαξα μέσα στο κινητό... Μπορεί και να είναι μέσα στα μάτια μου και να μη το βλέπω.

 

Έχω τις επαφές μου περασμένες όλες με όνομα και επίθετο. Το καθένα στο δικό του πεδίο.

Έχω διαλέξει από τις ρυθμίσεις των επαφών:

 

  • Ταξινόμηση λίστας επαφών ως: Επώνυμο
  • Προβολή ονόματος επαφής ως: Επώνυμο πρώτα

 

Όταν πάω στις Επαφές (People) μου τα εμφανίζει σωστά: Επώνυμο, Όνομα

 

ΓΙΑΤΙ όλο το υπόλοιπο κινητό δεν λαμβάνει υπόψη αυτή την επιλογή??? Στα:

  • Ιστορικό Κλήσεων (call history)
  • Πληκτρολόγιο έξυπνων κλήσεων (Smart dial keypad)
  • Όταν με καλούν και εμφανίζει το όνομα
  • Στα μηνύματα

 

π.χ αν πάω να γράψω ένα καινούργιο sms και πατήσω να διαλέξω επαφή... τις επαφές τις βγάζει σωστά και τις συχνές επαφές λάθος... τι στο καλό γίνεται.... αλλάζει από κάπου αλλού αυτό?

 

Εκτός από τις επαφές... όλο το υπόλοιπο κινητό μου εμφανίζει πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και τον καιρο μπορεις να το ρυθμισεις να μην κανει. Λογικα τα 300 MB φτανουν πολυ χαλαρα, συνηθως οι push εφαρμογες τρωνε ελαχιστα kb. Προσεξε μονο γιατι οι browser καθε φορα που ανοιγουν κανουν reload την τελευταια σελιδα που εχεις αφησει. Καλο θα ειναι οταν τον κλεισεις να αφησεις μονο μια blank page. Σιγουρα σε chrome, stock και dolphin που εχω δοκιμασει

 

Ευχαριστω.

Σπανια μπαινω σε σελιδες απο browser αλλα μπαινω απο εφαρμογες καποιων σελιδων οπως το in.gr απο την εφαρμογη τους οποτε αν δεν κανω λαθος αν κλεισω την εφαρμογη κλεινει και η χρεωση ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνεχεια ανοιχτο το internet μεσω κινητης. Αν δεν το χρησιμοποιω αλλα το εχω ανοιχτο μονο για ειδοποιησεις μου καταναλωνει ΜΒ απο τα διαθεσιμα που εχω ?

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Φυσικά ναι! Ανεβάζει κ κατεβάζει δεδομένα γενικώς.. μπες στα στατιστικά κίνησης να δεις κ πόσο..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά ναι! Ανεβάζει κ κατεβάζει δεδομένα γενικώς.. μπες στα στατιστικά κίνησης να δεις κ πόσο..

 

Αυτα απο που μπορω να τα δω ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπατε για mobile data χρήση... μπήκα στα settings να δω τι χρήση γίνεται... όλα είναι Normal εκτός από ένα παιχνίδι "Pudding Monster" το οποίο είναι γνωστής εταιρείας Zeptolab (cut the rope) με το οποίο ασχολήθηκα 2-3 μέρες και έγραψε foreground data 175mb... Είναι δυνατόν??? θα πάρω την Cosmote να δω στην πραγματικότητα τι χρήση έγινε.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς για το RUU αρχείο, όχι. Είναι η επίσημη έκδοση από την htc. Αν κάνεις update OTA δεν έχεις jelly bean στο κινητό σου;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς για το RUU αρχείο, όχι. Είναι η επίσημη έκδοση από την htc. Αν κάνεις update OTA δεν έχεις jelly bean στο κινητό σου;

 

Βασικά πήρε ο αδερφός μου τη συσκευή απο Ολλανδία (είναι εκεί) και έχει Ολλανδική ρομ ICS και ήθελα να του βάλω μια JB που να υποστηρίζει τα Ελληνικά αλλά φάγαμε πόρτα απο τη συσκευή. ΟΤΑ αν κάνει θα έχει πάλι Ολλανδική.

Διάθεση για root δεν τον βλέπω να έχει κι εγώ απο το Skype βαριέμαι να του κάνω μαθήματα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πήρε ο αδερφός μου τη συσκευή απο Ολλανδία (είναι εκεί) και έχει Ολλανδική ρομ ICS και ήθελα να του βάλω μια JB που να υποστηρίζει τα Ελληνικά αλλά φάγαμε πόρτα απο τη συσκευή. ΟΤΑ αν κάνει θα έχει πάλι Ολλανδική.

Διάθεση για root δεν τον βλέπω να έχει κι εγώ απο το Skype βαριέμαι να του κάνω μαθήματα.

 

Αν ανησυχείς μόνο για τη γλώσσα, βάλε την εφαρμογή morelocale2 και θα μπορείς να γυρίσεις τη γλώσσα στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...θέλω μία βοήθεια σε ένα θέμα που δεν έχω βρει απάντηση...ούτε λύση...όσο και να έψαξα μέσα στο κινητό... Μπορεί και να είναι μέσα στα μάτια μου και να μη το βλέπω.

 

Έχω τις επαφές μου περασμένες όλες με όνομα και επίθετο. Το καθένα στο δικό του πεδίο.

Έχω διαλέξει από τις ρυθμίσεις των επαφών:

 

  • Ταξινόμηση λίστας επαφών ως: Επώνυμο
  • Προβολή ονόματος επαφής ως: Επώνυμο πρώτα

 

Όταν πάω στις Επαφές (People) μου τα εμφανίζει σωστά: Επώνυμο, Όνομα

 

ΓΙΑΤΙ όλο το υπόλοιπο κινητό δεν λαμβάνει υπόψη αυτή την επιλογή??? Στα:

  • Ιστορικό Κλήσεων (call history)
  • Πληκτρολόγιο έξυπνων κλήσεων (Smart dial keypad)
  • Όταν με καλούν και εμφανίζει το όνομα
  • Στα μηνύματα

 

π.χ αν πάω να γράψω ένα καινούργιο sms και πατήσω να διαλέξω επαφή... τις επαφές τις βγάζει σωστά και τις συχνές επαφές λάθος... τι στο καλό γίνεται.... αλλάζει από κάπου αλλού αυτό?

 

Εκτός από τις επαφές... όλο το υπόλοιπο κινητό μου εμφανίζει πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο

 

Ευχαριστώ

 

Κι εμένα έτσι είναι. Δεν ξέρω αν υπάρχει και καμιά άλλη ρύθμιση, αλλά δεν νομίζω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει στο stock μου κινητό ότι ο 'φωτισμός ειδοποίησης' (led) σβήνει μετλα απο λίγο χωρίς να έχω δει αν έχω κάποια αναπάντητη ή καποιο μήνυμα. Υπάρχει κάπου καμια ρύθμιση για το πόσο να ΄κραταει' ο φωτισμός?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

 

Έχει ο αδερφός μου ένα HTC ONE X.

Πριν από 2 μήνες πήγε στο service λόγω του ότι δεν φόρτιζε.

Γύρισε και σχεδόν αμέσως, άρχιζε να κάνει νούμερα η οθόνη, μεγάλωνε τα εικονίδια, δεν άνοιγε η οθόνη όταν πατούσε το On/Off και ένα σωρό άλλα.

Έχει συμβεί και σε άλλον ;

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Και δε πρόλαβες ν αλλάξεις και μπαταρία!! Εγώ είδα σήμερα ότι έχει και πάλι στοκ ο τύπος οπότε προχωράω σε παραγγελία!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σωπα ρε vlachaquito ?! Και πανω που θα παιρναμε την μεγάλη αναβάθμιση ? Δεν λέω το κινητακι που χτύπησες φοβερό . και εγώ όμως μετα το καλοκαίρι θα δω τις phablet προτάσεις ολων και θα πάρω ενα αλλά το hoxακι δεν το δίνω !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

 

Έχει ο αδερφός μου ένα HTC ONE X.

Πριν από 2 μήνες πήγε στο service λόγω του ότι δεν φόρτιζε.

Γύρισε και σχεδόν αμέσως, άρχιζε να κάνει νούμερα η οθόνη, μεγάλωνε τα εικονίδια, δεν άνοιγε η οθόνη όταν πατούσε το On/Off και ένα σωρό άλλα.

Έχει συμβεί και σε άλλον ;

Εγώ στους 10 μήνες δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, μέχρι που πριν 2 εβδομάδες εμφάνισε αυτά που λες με τα εικονίδια και να μην ανοίγει η οθόνη. Απ' ότι διάβασα και σε ξένα forums είναι κλασσικό πρόβλημα των One X και συνήθως θέλει αλλαγή η μητρική (έτσι λένε..). Στη περίπτωσή μου, το έστειλα στην Αθήνα στην αντιπροσωπεία με δικά τους έξοδα αποστολής και μου λένε ότι επειδή η συσκευή είναι από το εργοστάσιο της Σιγκαπούρης (ναί, το πήρα εις γνώσιν μου με αυτό το τρόπο..) θα κάνει 4-6 εργάσιμες εβδομάδες να μου επιστραφεί πλήρως λειτουργικό και επισκευασμένο....:worry:

Είμαι σε επικοινωνία μαζί τους μπας και μπορούμε να κάνουμε κάτι καλύτερο ως προς το χρόνο αναμονής...

Link to comment
Share on other sites

Σωπα ρε vlachaquito ?! Και πανω που θα παιρναμε την μεγάλη αναβάθμιση ? Δεν λέω το κινητακι που χτύπησες φοβερό . και εγώ όμως μετα το καλοκαίρι θα δω τις phablet προτάσεις ολων και θα πάρω ενα αλλά το hoxακι δεν το δίνω !

 

Το σημαντικο σε εμας τους καμενους ειναι η αλλαγη κινητου να γινεται την στιγμη που πρεπει ωστε να εχουμε την ελαχιστη απωλεια χρηματων απο την μια αγορα στην αλλη. Μου εκαναν μια προσφορα που δεν μπορουσα να αρνηθω, ενω το padfone 2 το βρηκα σε εκπληκτικη τιμη.

 

Παντως το Sense δεν ξεχνιεται ευκολα. Θα το διαβασετε και σε review του padfone ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην δουλεια εχω ενσυρματο internet στο pc μου

 

Γινεται αν συνδεσω μια ασυρματη καρτα usb στο pc να μπορω να μπω στο internet απο το κινητο ασυρματα ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στην δουλεια εχω ενσυρματο internet στο pc μου

 

Γινεται αν συνδεσω μια ασυρματη καρτα usb στο pc να μπορω να μπω στο internet απο το κινητο ασυρματα ?

 

Ευχαριστω.

 

Παίρνεις ένα τέτοιο και καθάρισες, εκτός αν έχεις κανένα παλιό wifi router οπότε το βάζεις και είσαι κομπλέ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις ένα τέτοιο και καθάρισες, εκτός αν έχεις κανένα παλιό wifi router οπότε το βάζεις και είσαι κομπλέ!

 

Ευχαριστω.Και που θα το βαλω αυτο αφου η θυρα ethernet στο pc ειναι κατειλημμενη ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...