Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει την διαδικασία;

Έχω πάρει την απόφαση να προχωρήσω !

 

Διάβασε και επίσης δες πως να κανεις root και να ξεκλειδώσεις τον bootloader http://onexroot.com/one-x-root/root-any-htc-one-x-windowsmaclinuxattinternationalone-click-method/

Μην βιαστείς και πριν το κάνεις να εισαι σίγουρος οτι εχεις καταλάβει πως γίνεται ,ο τυπος ειναι πολυ αναλυτικός.

Γνωρίζεις βεβαία οτι χάνεις την εγγύηση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιησες λαθος παραδειγμα φιλε μου.....φυσικα και η apple δεν θα σου δωσει το νεο λειτουργικο των mac υπολογιστων της δωρεαν απο την στιγμη που το πουλαει και βγαζει κερδη απο αυτο....αλλα απο την αλλη στον τομεα των κινητων της ενα iphone αναβαθμιζεται για τα επομενα 2 χρονια χωρις καν ιχνος αμφιβολιας και μονο εαν το hardware του δεν το επιτρεπει παυει η αναβαθμιση του!αρα η εταιρεια που διαλεξες για παραδειγμα μαλλον το αντιθετο κανει απο αυτο που υποστηριζεις!!!

 

Το hardware του iphone 4 δεν επιτρεπει Siri? :lol::lol:

Και φυσικα ΔΕΝ ειναι υποχρεωμενη να σου δωσει ουτε Siri ουτε αναβαθμιση ουτε τιποτα...οπως και η HTC,Samsung ΔΕΝ ειναι υποχρεωμενες να σου δωσουν την καινουργια εκδοση...

Αμα το πας ετσι γιατι να μην παρει και το παλιο Desire ICS? 600 ευρω το ειχε παρει ο θειος μου...

Δεν ειμαι βεβαια χαζος να περιμενω κατι τετοιο...αλλα για να θεωρειται σωστη μια εταιρεια πρεπει να σεβεται τον πελατη της και να δινει καποια update

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συγγνώμη που το ρωτάω εδώ και όχι στις εφαρμογές αλλά μήπως υπάρχει καμία εφαρμογή για αυτόματο emulation του automatic red eye remover απ'ευθείας όταν τραβάς μια φωτογραφία? Να αναβοσβήνει δηλαδή αυτόματα το φλας δύο φορές μιας που δεν υπάρχει τέτοια λειτουργία.
Link to comment
Share on other sites

Το hardware του iphone 4 δεν επιτρεπει Siri? :lol::lol:

Και φυσικα ΔΕΝ ειναι υποχρεωμενη να σου δωσει ουτε Siri ουτε αναβαθμιση ουτε τιποτα...οπως και η HTC,Samsung ΔΕΝ ειναι υποχρεωμενες να σου δωσουν την καινουργια εκδοση...

Αμα το πας ετσι γιατι να μην παρει και το παλιο Desire ICS? 600 ευρω το ειχε παρει ο θειος μου...

Δεν ειμαι βεβαια χαζος να περιμενω κατι τετοιο...αλλα για να θεωρειται σωστη μια εταιρεια πρεπει να σεβεται τον πελατη της και να δινει καποια update

 

το siri ειναι κομματι του λειτουργικου που βγηκε το 4s και ηταν αποκλειστικοτητα του για να πουλησει κατι σαν το κολπακι του s3 με τα ματια και το κλεισιμο της οθονης!το ios 5 το πηρε κανονικοτατα και το 4 και 3gs οπως επισης μελλοντικα και το ios 6.....τωρα για το desire ξερουμε πολυ καλα οτι πηγε απο echlair σε froyo που ηταν μια σηματικη αναβαθμιση για τοτε!τωρα εαν πληρουσε τις προδιαγραφες για gingerbreand τι να σου πω!?εγω αυτο που πρεπει να πω ειναι οτι για τετραπυρηνες συσκευες δεν θα επρεπε καν να συζητιουνται τα αυτονοητα!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλοιμονο αν το HOX και το S3 δεν παρουν την 4.1 αλλα απο νομικη αποψη καμια εταιρεια δεν ειναι υποχρεωμενη να μας τα δωσει...

Αυτα για οσους φωναζουν οτι ειναι υποχρεωμενες οι εταιρειες κτλ...

Οσες μας γραφουν να φανε ακυρο στην επομενη αγορα μας!

Οπως πολλα ακυρα θα φαει η LG οπως εχω διαβασει απο πολλα μελη του forum,που θα βαλει ICS στο 2Χ τον Νοεμβριο και ακομα το εχει με 2.3...

:)
Link to comment
Share on other sites

εδω εδωσαv την 4 εκδοση στα παλια της μοντελα δε θα δωσει τη 4.1 στο one x.δε παιζει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλοιμονο αν το HOX και το S3 δεν παρουν την 4.1 αλλα απο νομικη αποψη καμια εταιρεια δεν ειναι υποχρεωμενη να μας τα δωσει...

Αυτα για οσους φωναζουν οτι ειναι υποχρεωμενες οι εταιρειες κτλ...

Οσες μας γραφουν να φανε ακυρο στην επομενη αγορα μας!

Οπως πολλα ακυρα θα φαει η LG οπως εχω διαβασει απο πολλα μελη του forum,που θα βαλει ICS στο 2Χ τον Νοεμβριο και ακομα το εχει με 2.3...

 

Ο σωστος καταναλωτης ειναι αυτος που φωναζει σε μια εταιρεια που τις εσκασε ενα μισθο και απαιτει μια αξιοπρεπη μεταχειριση!!εαν αφησουμε τις εταιρειες να εισαι σιγουρος οτι το τελευταιο που θα κοιταξουν θα ειναι το συμφερον μας!υπαρχουν καποια ατυπα και αγραφα δικαιωματα που πρεπει να τηρουνται απ'ολες τις εταιρειες οπως π.χ. η σωστη υποστηριξη του προιοντος τους μεχρι οσο παει...

τωρα τι τηρειται και μεχρι πιο βαθμο ειναι αλλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Ο σωστος καταναλωτης ειναι αυτος που φωναζει σε μια εταιρεια που τις εσκασε ενα μισθο και απαιτει μια αξιοπρεπη μεταχειριση!!εαν αφησουμε τις εταιρειες να εισαι σιγουρος οτι το τελευταιο που θα κοιταξουν θα ειναι το συμφερον μας!υπαρχουν καποια ατυπα και αγραφα δικαιωματα που πρεπει να τηρουνται απ'ολες τις εταιρειες οπως π.χ. η σωστη υποστηριξη του προιοντος τους μεχρι οσο παει...

τωρα τι τηρειται και μεχρι πιο βαθμο ειναι αλλο θεμα

 

Συμφωνω αλλα κι εγω δεν εδωσα 600 ευρω για το απλο desire? Γιατι να μην παρω ICS...? Αφου με custom rom την σηκωνει ανετα...

Ποιος οριζει ποτε ειμαστε εντος λογικων πλαισιων και ποτε οχι?

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποίος θέλει να διαβάσει, έχω κάνει ένα μίνι συγκριτικο μεταξυ one x και Siii.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4178150#post4178150

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους , έχω το HTC ONE X - πριν από από αυτό είχα το HTC DESIRE HD ,

Το θέμα που αντιμετοπιζω είναι με την μπαταρία.

Μόλις το βγάλω από τη πρίζα γεμάτο 100% και με λίγο περιήγηση , βλέπω το ποσοστό μπαταρίας 74%.

Δηλαδή , 16 % σε λιγότερο από 10 λεπτά;

 

Ευχαριστώ.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους , έχω το HTC ONE X - πριν από από αυτό είχα το HTC DESIRE HD ,

Το θέμα που αντιμετοπιζω είναι με την μπαταρία.

Μόλις το βγάλω από τη πρίζα γεμάτο 100% και με λίγο περιήγηση , βλέπω το ποσοστό μπαταρίας 74%.

Δηλαδή , 16 % σε λιγότερο από 10 λεπτά;

 

Ευχαριστώ.

 

Σε τί φωτεινότητα έχεις την οθόνη?

Ίσως έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή που μένει ανοιχτή και τρώει μπαταρία. Τσέκαρέ το.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το φίλο που έχει το ίδιο θέμα,αλλά εγώ το έχω τσεκάρει.... Δεν είναι εφαρμογή ανοικτή,επίσης δεν είχε τέτοιο πρόβλημα η συσκευή μέχρι πριν 2 μέρες ξαφνικα άρχισε να συμβαίνει,μου δείχνει να έχει πρόβλημα ο συσορευτης Ότο δεν κρατάει.και δεν θέλω να μπλέξω ν εταιρία.....απαρδεκτη κατάσταση ,έχω αλλάξει ένα κάρο HTC.εντάξει αν δεν βρω άκρη ...τέλος I phone μετά
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο για την απάντηση του σχετικά με το root για HOX.

Μόνο που τα Αγγλικά μου είναι από χάλια έως απαράδεκτα,

Μήπως υπάρχουν οδηγίες για root στα ελληνικα;

Έχω φανατιστη να το σπάσω.

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το φίλο που έχει το ίδιο θέμα,αλλά εγώ το έχω τσεκάρει.... Δεν είναι εφαρμογή ανοικτή,επίσης δεν είχε τέτοιο πρόβλημα η συσκευή μέχρι πριν 2 μέρες ξαφνικα άρχισε να συμβαίνει,μου δείχνει να έχει πρόβλημα ο συσορευτης Ότο δεν κρατάει.και δεν θέλω να μπλέξω ν εταιρία.....απαρδεκτη κατάσταση ,έχω αλλάξει ένα κάρο HTC.εντάξει αν δεν βρω άκρη ...τέλος I phone μετά

 

Κάνε έναν κόπο και δοκίμασε με κάποιον άλλον φορτιστή που να μην είναι ταχυφορτιστής. Το ίδιο θέμα είχανε στο Xperia P και με άλλον φορτιστή άλλαξε πολύ η διάρκεια της μπαταρίας. Αυτό πάθαινα κι εγώ εν τω μεταξύ στο Xperia Sole και δοκίμασα φαντάσου με φορτιστή από bluetooth :p και δεν ξαναείχα αυτό το θέμα, γιατί κι εμένα σε 20' σχεδόν έπεφτε στο 80% και λύθηκε ώς δια μαγείας με αυτό τον τρόπο. Δεν έχεις να χάσεις κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο για την απάντηση του σχετικά με το root για HOX.

Μόνο που τα Αγγλικά μου είναι από χάλια έως απαράδεκτα,

Μήπως υπάρχουν οδηγίες για root στα ελληνικα;

Έχω φανατιστη να το σπάσω.

υπαρχουν οδηγιες στα ελληνικα για root http://www.doctorandroid.gr/2012/04/root-htc-one-vs-x.html#.T-7D9fX9UoY

http://www.doctorandroid.gr/2012/05/root-htc-one-x.html#.T-7FhvX9UoY

http://osarena.net/android/aguides/kante-root-sta-htc-one-v-s-x.html

 

άλλα για να ξεκλειδώσεις τον bootloader πρεπει μα το κάνεις με οδηγίες στα αγγλικα http://htcdev.com/bootloader

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδες για αποφθγη και αλλων που μπορει να την πατησουν,χθες πηρα απο πλαισιο ζελατινες της htc που λενε οτι κανουν για το onex και ειναι μουφα κακη ποιοτητα και δεν καθονται γιατι αολα η οθονη του ειναι καμπυλωτη στις ακρες,η ζελατινα ηταν και για αλλο μοντελο htc αλλα επειδη εχουν ιδια διαμετρο οθονησ την εβαλαν &για αυτο ,δεν υπολογισαν ομωσ το προβλημα.κριμα 10ευρω .επεισησ & τα ακουστικα ψειρες που εχουv htc πατατα ηχοσ καλθτερα αυτα που εχει η συσκευασια
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνωμη και με όλο το θαρος , μπορεί κάποιος να μου πει τι εννοούν όταν ο κατασκευαστής λέει "withe sence " ;
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνωμη και με όλο το θαρος , μπορεί κάποιος να μου πει τι εννοούν όταν ο κατασκευαστής λέει "withe sence " ;

Να σου πω την αλήθεια δεν εχω καταλάβει τι ενοεις αλλα οταν μιλάμε για sense το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό ειναι αυτό http://www.htc.com/www/htc-sense/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο...

Ήξερα εξ αρχής ότι στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης είχα διαθεσιμα περί τα 21GB. Μετά απο σχεδόν 10 ημέρες συμβίωσης με το ΗΟΧ, σήμερα κοίταξα τον διαθέσιμο χώρο και είδα... 4,2GB. Είπα να το ψάξω και βλέπω: γκαλερί 4γιγα, μουσική 2,3γιγα, λήψεις περι το 0,5γιγα και that's all. Ούτε καν 7γίγα δλδ. Που πήγε ο υπόλοιπος χώρος άραγε? Πού "χάθηκαν" σχεδόν 14γιγα? Και σαν να μην έφτανε αυτό, κάνω ένα reboot από περιέργεια μήπως και... Ως διά μαγείας, μετά την επανεκκίνηση, κοιτάζω τον διαθέσιμο χώρο και... 3,9γιγα διαθεσιμα πλέον!!!

Έχει αντιμετωπίσει κανείς σας κάτι ανάλογο? Είναι η πρώτη android συσκευή που μου το κάνει αυτο και με έχει ελαφρώς...κουφάνει! Να τονίσω, χωρίς να ξέρω αν παίζει ρόλο, ότι είμαι rooted.

 

Edit: το έψαξα λίγο παραπάνω στο web και πράγματι υπάρχει καταγεγραμμένο πρόβλημα απο αρκετούς χρήστες! Χάνουν ολόκληρα γιγα απο το internal storage, άνευ λόγου και αιτίας! Υπάρχει σχετικό thread 25 σελίδων στο xda με χρήστες που ψάχνονται! Τι στο καλό...?

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο...

Ήξερα εξ αρχής ότι στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης είχα διαθεσιμα περί τα 21GB. Μετά απο σχεδόν 10 ημέρες συμβίωσης με το ΗΟΧ, σήμερα κοίταξα τον διαθέσιμο χώρο και είδα... 4,2GB. Είπα να το ψάξω και βλέπω: γκαλερί 4γιγα, μουσική 2,3γιγα, λήψεις περι το 0,5γιγα και that's all. Ούτε καν 7γίγα δλδ. Που πήγε ο υπόλοιπος χώρος άραγε? Πού "χάθηκαν" σχεδόν 14γιγα? Και σαν να μην έφτανε αυτό, κάνω ένα reboot από περιέργεια μήπως και... Ως διά μαγείας, μετά την επανεκκίνηση, κοιτάζω τον διαθέσιμο χώρο και... 3,9γιγα διαθεσιμα πλέον!!!

Έχει αντιμετωπίσει κανείς σας κάτι ανάλογο? Είναι η πρώτη android συσκευή που μου το κάνει αυτο και με έχει ελαφρώς...κουφάνει! Να τονίσω, χωρίς να ξέρω αν παίζει ρόλο, ότι είμαι rooted.

 

Edit: το έψαξα λίγο παραπάνω στο web και πράγματι υπάρχει καταγεγραμμένο πρόβλημα απο αρκετούς χρήστες! Χάνουν ολόκληρα γιγα απο το internal storage, άνευ λόγου και αιτίας! Υπάρχει σχετικό thread 25 σελίδων στο xda με χρήστες που ψάχνονται! Τι στο καλό...?

H έκδοση 1.29.401.11 έχει λύσει το πρόβλημα. Εσύ ποια έχεις στο τηλ σου?

Link to comment
Share on other sites

H έκδοση 1.29.401.11 έχει λύσει το πρόβλημα. Εσύ ποια έχεις στο τηλ σου?

Kαλημέρα. Έχω την 1.28.161.9... Είμαι rooted, αλλά με stock ROM. Κατέβασα το update και δυστυχώς δεν το κάνει install. Βγαίνει σε περιβάλλον recovery και βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να συνεχίσει το installation... :worry:

Πάω ολοταχώς για full reset/επαναφορά ρυθμίσεων και βλέπουμε...

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνεις root έχεις κάνει flash άλλη recovery... Σωστά λοιπόν το update σκάει γιατί δεν βρίσκει την δικιά του stock recovery.

Δεν χρειάζεται να κάνεις full reset, απλά κανε flash την stock recovery για την 1.28.161.9 απο το XDA...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα προβλήματα τείνουν να είναι περισσότερα.... Πέρα από την μπαταρία που αδειάζει σε μισή ώρα και όταν το φορτίζεις σβηστό ξεφορτιζει αντί να φορτιζει,Τώρα έχει αρχίσει να χάνει το σήμα,να κάνει επίσης προετοιμασία κάρτας sim μόνο του στα καλά καθούμενα ,επίσης να μπουταρει μόνο Του...Απίστευτο για να γράψω αυτές τις λέξεις,από μπαταρία 100% έχει πάει μέσα σε 2λεπτα 90%
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει καμιά δική σου ROM? Εαν όχι, δες κάποιο πρόγραμμα μη σου κάνει την ζημιά...

Εν τέλη, μπορείς να το πας να το κοιτάξουν γιατί αυτα που γράφεις δεν συμβαίνουν στο X.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...