Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα διαφωνήσω κατηγορηματικά, είμαι 1000% σίγουρος ότι ο λόγος που το έκαναν δεν ήταν ούτε το βάρος, ούτε το πάχος, ούτε φυσικά το Unibody. Πιστεύω ότι ο λόγος ήταν καθαρά η ταχύτητα και η ανάγκη της κάμερας για γρήγορες εγγραφές. Για σκεφτείτε πόσο θα τους στοίχιζε να έβαζαν 32Gb class 6 ή 10... Συν ότι θα έπρεπε να βάλουν και nand μνήμες για το data partition...

 

 

Άσχετο αλλά σήμερα παρατήρησα ότι και το δικό μου κάνει αυτούς τους κυματισμούς με πίεση στην αριστερή πλευρά. Έστειλα mail στο expansys.gr απ' όπου και το πήρα και περιμένω απάντηση. Ελπίζω να μην έχουμε τρεχάματα...

 

Και εγώ διαφωνώ κατηγορηματικά. Γιατί θα επρεπε να βάλει η HTC την κάρτα μνήμης στο πακέτο; Ας την αγόραζε ο πελάτης. Πρώτη φορά θα ήταν;

 

Επίσης, το iPhone 4 ή το 3, ή το 2 είχαν ανάγκη για γρήγορες εγγραφές; Tο Polycarbonate που από 'τι φαίνεται είναι το υλικό κατασκευής του One X, δε θα ήταν εύκολο να το διαμορφώσουν/επεξεργαστούν με τρύπες/υποδοχές/καλύμματα μπαταρίας. Θα τους στοίχιζε και περισσότερο (αν και εφόσον μπορούσε να γίνει).

Διαβάστε και εδώ (στο Design):

http://www.phonearena.com/reviews/HTC-One-X-vs-HTC-One-S_id3005

και εδώ:

http://www.phonescoop.com/articles/article.php?a=10166&p=4924

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα ακομα το uptade...

επισης.το κρσταλακι της ακμερας πισω αλλαζει?και ποσο παει?εχει μια πολυ μικρη γρατζουνια και ας το χα μονο σε τσεπη η πανω σε καθαρο τραπεζι.δε θελω να βαλω θηκηα αλλα μαλλον ειανι πολυ ευκολο να χαραχτει το τζαμακι....

η καμερα με χαλασε...σε ενα ηλιοβασλεμα το επιπεδο της εικονας ειναι πολυ κακκοι.θα ψαξω αν εχω ιδιες φωτο απο σενσεσσιον και dhd και θα τις ανβασω.

χωρις ρυθμισεις τραβαγα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άσχετο αλλά σήμερα παρατήρησα ότι και το δικό μου κάνει αυτούς τους κυματισμούς με πίεση στην αριστερή πλευρά. Έστειλα mail στο expansys.gr απ' όπου και το πήρα και περιμένω απάντηση. Ελπίζω να μην έχουμε τρεχάματα...

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ασχοληθείς. Όσες συσκευές έχουν έρθει στα χέρια μου παρουσιάζουν το ίδιο φαινόμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ασχοληθείς. Όσες συσκευές έχουν έρθει στα χέρια μου παρουσιάζουν το ίδιο φαινόμενο.

 

και εγω αυτο πιστευω....γιατι εαν το μονο θεμα ειναι αυτο τοτε δεν αξιζει να αλλαξεις συσκευη και να σου τυχει κατι αλλα πραγματικα ενοχλητικο!εξαλλου δεν ειναι ουτε καν παρατηρησιμο θεμα!εκτος και εαν ασκεις πιεση στα ακρα συνεχως που δεν υπαρχει λογος....

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ασχοληθείς. Όσες συσκευές έχουν έρθει στα χέρια μου παρουσιάζουν το ίδιο φαινόμενο.

 

και εγω αυτο πιστευω....γιατι εαν το μονο θεμα ειναι αυτο τοτε δεν αξιζει να αλλαξεις συσκευη και να σου τυχει κατι αλλα πραγματικα ενοχλητικο!εξαλλου δεν ειναι ουτε καν παρατηρησιμο θεμα!εκτος και εαν ασκεις πιεση στα ακρα συνεχως που δεν υπαρχει λογος....

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχετε άδικο. Δεν ξέρω ρε ****το απλά είπα να το στείλω γιατί οι παρτίδες που κυκλοφορούν τώρα λένε ότι δεν παρουσιάζουν κανένα από τα αρχικά προβλήματα. Τεσπά θα δω τι θα πει το expansys και βλέπουμε μετά.

 

Και εγώ διαφωνώ κατηγορηματικά. Γιατί θα επρεπε να βάλει η HTC την κάρτα μνήμης στο πακέτο; Ας την αγόραζε ο πελάτης. Πρώτη φορά θα ήταν;

Ξαναδιάβασε λίγο αυτό που γράφεις και θα καταλάβεις ότι δεν είναι έτσι όπως το σκέφτεσαι. Δεν γίνεται να λέει η HTC ότι η συσκευή τραβάει 1080p video με 10mb bitrate ή ότι τραβάει foto ταυτόχρονα με το video ή ότι μπορεί να τραβήξει 99 foto σε burst mode και μετά να σου λέει ναι μεν αλλά... για να γίνουν όλα αυτά θα πρέπει να αγοράσετε επιπλέον και μια class 10 κάρτα.

Δυστυχώς είτε διαφωνείς είτε όχι αυτός είναι ο λόγος για την μη παροχή microsd slot, οπότε deal with it..;)

 

ΥΓ. Επίσης το γεγονός ότι η apple δεν βάζει microsd δεν έχει καμία σχέση με την htc και φυσικά καμία σχέση με την πολιτική της κάθε εταιρίας.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχετε άδικο. Δεν ξέρω ρε ****το απλά είπα να το στείλω γιατί οι παρτίδες που κυκλοφορούν τώρα λένε ότι δεν παρουσιάζουν κανένα από τα αρχικά προβλήματα. Τεσπά θα δω τι θα πει το expansys και βλέπουμε μετά.

 

να σου πω την αληθεια εγω πιστευω πως σε ολες τις παρτιδες θα υπαρχουν κομματια που θα το παρουσιαζουν αυτο....γιατι και εδω μεσα οπως και σε αλλα forum υπαρχουν ατομα που δεν εχουν απο τις πρωτες παρτιδες και το προβλημα εξακολουθει!επισης για το προβλημα του htc one v η ιδια εταιρεια ειπε για αμεση αντικατασταση αλλα εδω τιποτα επισημο!μηπως γιατι δεν το θεωρει προβλημα?

 

υ.γ. καλο ειναι οσοι το παιρνουν ή θα το παρουν να δοκιμαζουν για να δουμε εαν το προβλημα λυνεται στις επομενες παρτιδες!

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχετε άδικο. Δεν ξέρω ρε ****το απλά είπα να το στείλω γιατί οι παρτίδες που κυκλοφορούν τώρα λένε ότι δεν παρουσιάζουν κανένα από τα αρχικά προβλήματα. Τεσπά θα δω τι θα πει το expansys και βλέπουμε μετά.

 

Ενημερώθηκα πως το expansys είναι ενήμερο για το θέμα και μέσω της HTC προβαίνει σε αντικατάσταση της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκα πως το expansys είναι ενήμερο για το θέμα και μέσω της HTC προβαίνει σε αντικατάσταση της συσκευής.

αυτο ειναι πολυ καλο...το ζητημα ειναι εαν προβαινουμε ή οχι σε αντικατασταση!και εμενα ο φιλος μου απο expansys το πηρε αλλα η συσκευη δεν εχει κανενα αλλο θεμα εκτος αυτου!και εαν η νεα τριζει ειναι κιτρινη ή εχει κιτρινες σταμπές?και με ολα αυτα εχει και τους κυματισμους?απο την αλλη εαν το κρατησω και αυτο το θεμα γινει χειροτερο με τον καιρο?αιντε τι κανουμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκα πως το expansys είναι ενήμερο για το θέμα και μέσω της HTC προβαίνει σε αντικατάσταση της συσκευής.

 

Εξαιρετικό νέο.

Άρα σημαινει ότι σε κάποια μεγάλη παρτίδα δεν έγινε σωστή εφαρμογή.

Αρκετοί επιμενατε ότι όλα όσα έχετε πιάσει ήταν έτσι και είχα αρχίσει να αναρωτιέμαι μήπως είμαι στραβός και δεν βλέπω το πρόβλημα στο δικό μου.

 

@@για την κάμερα το έχουμε εξαντλήσει το θέμα νομίζω. Δεν κάνει για μακρινα πλάνα απ όπου θα χρειαστείς να πάρεις κάποιο κομμάτι.

Σε φυσιολογικές αποστάσεις είναι καλη. Σίγουρα είναι μείον και μάλλον οφείλεται στο σύστημα που χρησιμοποιεί η κάμερα για γρήγορες φωτο.

Θα προσπαθήσω να τυπώσει μερικές να δώ τι βγαίνει στην πράξη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό νέο.

Άρα σημαινει ότι σε κάποια μεγάλη παρτίδα δεν έγινε σωστή εφαρμογή.

Αρκετοί επιμενατε ότι όλα όσα έχετε πιάσει ήταν έτσι και είχα αρχίσει να αναρωτιέμαι μήπως είμαι στραβός και δεν βλέπω το πρόβλημα στο δικό μου.

@@για την κάμερα το έχουμε εξαντλήσει το θέμα νομίζω. Δεν κάνει για μακρινα πλάνα απ όπου θα χρειαστείς να πάρεις κάποιο κομμάτι.

Σε φυσιολογικές αποστάσεις είναι καλη. Σίγουρα είναι μείον και μάλλον οφείλεται στο σύστημα που χρησιμοποιεί η κάμερα για γρήγορες φωτο.

Θα προσπαθήσω να τυπώσει μερικές να δώ τι βγαίνει στην πράξη.

καλα ουτε αυτοι που επιμενουνε ειναι στραβοι ομως...οσοι λενε οτι εχουν πιασει και ειναι με προβλημα τους πιστευουμε....εγω το εχω ξαναπει πως και η samsung εκανε αντικατασταση τα s2 με τις κιτρινες οθονες αλλα και παλι κιτρινη ητανε!μεχρι και ατυπο διαγωνισμο ειχανε κανει σε διαφορα forum προσπαθωντας να βρουν S2 ΧΩΡΙς ΚΙΤΡΙΝΗΛΑ!το οτι αντικαθιστουν δεν σημαινει οτι λυθηκε το θεμα...

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκα πως το expansys είναι ενήμερο για το θέμα και μέσω της HTC προβαίνει σε αντικατάσταση της συσκευής.

 

αμεση αντικατασταση και ας εχουν περασει οι 7 μερες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αμεση αντικατασταση και ας εχουν περασει οι 7 μερες?

 

Σε 14 έχεις δικαίωμα να το επιστρέψεις.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και γω, δεν κρατηθηκα τελικα! η συσκευη ειναι κορυφη. το προβλημα με την οθονη το κανει και μενα, φυσικα εγω δεν νομιζω να ειναι κατι το ενοχλητικο αφου δεν χρειαζεται να πατησεις εκει με δυναμη στην ακρη!
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και γω, δεν κρατηθηκα τελικα! η συσκευη ειναι κορυφη. το προβλημα με την οθονη το κανει και μενα, φυσικα εγω δεν νομιζω να ειναι κατι το ενοχλητικο αφου δεν χρειαζεται να πατησεις εκει με δυναμη στην ακρη!

 

σημερα φιλε μου παρελαβες και απο που?

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκα πως το expansys είναι ενήμερο για το θέμα και μέσω της HTC προβαίνει σε αντικατάσταση της συσκευής.

Όντως μόλις μου έστειλαν e-mail να το στείλω πίσω για αντικατάσταση.

αμεση αντικατασταση και ας εχουν περασει οι 7 μερες?

 

Φίλε μου εμένα πέρασαν 17 μέρες από την ημέρα παραγγελίας και 15 από την ημέρα παραλαβής κι όμως μου το αντικαθιστούν. Αύριο θα το στείλω.

 

Όποτε παίδες με βάση τα παραπάνω όσοι έχετε πρόβλημα μην το σκέφτεστε βουρ για αντικατάσταση. Από τη στιγμή που το αναγνωρίζει η HTC σημαίνει πως όντως υπάρχει πρόβλημα γεγονός που σημαίνει ότι μπορεί να επηρεάσει την απόδοση της συσκευής με τον καιρό..

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα , παραγγειλα την επισημη θηκη της htc το handtec την εχει φθηνοτερα απο ολους και δεχετε πληρωμες με paypal ειναι αυτη εδω http://www.handtec.co.uk/product.php/6519/htc-one-x-clear-hard-shell-case-with-white-flip-stand--hc-v701-

 

Επειτα δηλαδη εγω που παραλαμβανω απο βδομαδα υπαρχει περιπτωση να μου κατσει η βλακεια με την οθονη , η διαδικασια αντικαταστασης ποσες ημερες διαρκει μεχρι να παρω την καινουργια συσκευη στα χερια μου ???

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κι εγω κατι ? οτι και να κανω δεν παιζει μουσικη απο bluetooth .. παντα μεγαφωνο οσο εχω bluetooth ενωμενο . Τι λετε εσεις ? βρηκατε καμια λυση ?
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκα πως το expansys είναι ενήμερο για το θέμα και μέσω της HTC προβαίνει σε αντικατάσταση της συσκευής.

 

Για τους κυματισμούς με πίεση στην οθόνη ή γενικά για όλα αυτά που έχουν αναφερθεί (κιτρινίλες στην οθόνη, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

σημερα φιλε μου παρελαβες και απο που?

 

κυπρο φιλε, απο cyta-shop! νομιζω ειναι εισαγωγης της ιδιας με ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

κυπρο φιλε, απο cyta-shop! νομιζω ειναι εισαγωγης της ιδιας με ελλαδα

 

οκ φιλε μου...προσπαθω να καταλαβω εαν εχει διρθωθει ή οχι στις επομενες παρτιδες!καλο ειναι οποιος παιρνει καινουργιο ή απο αντικατασταση να ενημερωνει να ξερουμε εαν αξιζει ή οχι να το στειλουμε πισω!

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου...προσπαθω να καταλαβω εαν εχει διρθωθει ή οχι στις επομενες παρτιδες!καλο ειναι οποιος παιρνει καινουργιο ή απο αντικατασταση να ενημερωνει να ξερουμε εαν αξιζει ή οχι να το στειλουμε πισω!

 

Γνώμη μου, όπως είπα και παραπάνω, από τη στιγμή που παρουσιάζει πρόβλημα καλό είναι να επιστραφεί. Και πόσο μάλλον τη στιγμή που και η ίδια η HTC το αναγνωρίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα βιντεακι 10" για να δείτε πως τσεκάρω την οθόνη μου για το γνωστο πρόβλημα.

Δείτε το και πείτε μου αν εσείς κάνετε κάτι άλλο.

Η πίεση που ασκώ με τον αντιχειρα είναι αρκετή.

 

http://www.youtube.com/watch?v=UwChjVxSrBg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα βιντεακι 10" για να δείτε πως τσεκάρω την οθόνη μου για το γνωστο πρόβλημα.

Δείτε το και πείτε μου αν εσείς κάνετε κάτι άλλο.

Η πίεση που ασκώ με τον αντιχειρα είναι αρκετή.

 

Προσοχή: Εγώ δεν μίλησα για flickering, αλλά για τους κυματισμους που κάνει η οθόνη στη πίεση, όπως όταν πιέζουμε την οθόνη ενός laptop.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...